Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-29, 14:18   #2821
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Cloche, a jeszcze jedna sprawa.... czy warto bym używała wody termalnej do przemywania skóry (mamy twardszy oligocen)? I którą byś mi poleciła?
sama nie probowalam jeszcze tych wod termalnych z butelek z atomizerem, ale chyba sie skusze. a ktora wode? skupilabym sie na avene lub la roche posay. a ktora twojej skorze bedzie bardziej odpowiadac - trudno powiedziec. lrp ma chyba wiecej selenu czy czegos tam, juz sama nie wiem avenka pewnie za to ma czegos innego wiecej... obie powinny fajnie lagodzic i odswiezac. chyba powinnysmy poczytac recenzje w KWC

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Myślę, że kupię Effaclar K, a jeśli chodzi o płyny micelarne to może być Ziaja? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25551
o tym micelu pisalysmy wyzej, mozesz sprobowac - skladowo wyglada ok. i kosztuje tyle co nic. ale widac, ze dziewczyny, ktore maja porownanie z aptecznymi micelami, raczej gorzej go oceniaja. jesli bys miala przyplyw gotowki, to zainwestuj w purete thermale z vichy, o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7984
(wg mnie cenowo nie taki tragiczny, a to duza butla i nawet wydajny)
albo odwieczny KWC wsrod miceli - bioderma sensibio:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4702
przeszukaj internet, gdzie idzie je najtaniej dorwac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 14:21   #2822
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4702
przeszukaj internet, gdzie idzie je najtaniej dorwac
ja ostatnio upolowalam megatanio na allegro http://www.allegro.pl/item717256915_...250ml_hit.html oplaca sie nawet wliczajac przesylke
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 15:13   #2823
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cloche, czytałam nieco recenzji... i wszystkie skłaniają się do zakupu Avene niż LRP.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 18:12   #2824
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

truskawka no za taka cene to nic tylko brac! w niemczech niestety kosmetyki biodermy sa dosc trudno dostepne, tego micela znalazlam w trzech aptekach wysylkowych na krzyz ale i tak zamowilam wielka butle

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Cloche, czytałam nieco recenzji... i wszystkie skłaniają się do zakupu Avene niż LRP.
wlasnie tez czytalam. niby srednia ocen w lrp lepsza, ale recenzje porownawcze albo stawiaja je jednakowo, albo preferuja avenke... ja mam jednak pewien problem. postanowilam ostatnio nie kupowac niczego w sprayu / w butlach pod cisnieniem - wszelkiego rodzaju dezodoranty, lakiery do wlosow w sprayu, pianki - wszystko to odpada. dezodoranty mozna miec w kulkach, lakiery sa tez takie nie pod cisnieniem z rozpylaczem, pianki zastepuje plynami z rozpylaczem. powod dosc trywialny - w tym cholernym kraju na wszystko maja osobne kontenery, a na takie butelki akurat to musialabym specjalnie do jakiejs wioski jechac albo isc gdzies tam w pierwsza sobote miesiaca i czekac na jakis mobilny kontener juz mam 8 roznych pojemnikow na smieci w domu i jeszcze malo - z prawie wszystkim trzeba gdzies jezdzic. ale zeby do jasnej ciasnej w ktoras tam sobote lazic o 8mej rano i stac i sie modlic, no niech mnie...
jako ze mam zamiar stosowac to raczej na te moje egzemy (o ile powroca ale co sie bedziemy czarowac, jak nie tam, to pojawia sie gdzie indziej...), to pomyslalam, ze moge kupic sobie termalke avene w zelu! tylko ze to pakowane w jakies 15ml-tubki, nie wiem, czy da sie je zamknac, czy trzeba zuzyc cala od razu... jest jeszcze sedagel od lrp z dodatkiem urea + niestety konserwanty. albo - skoro juz cos takiego, to od razu cicaplast
a przypadkiem termalki w normalnej butelce z rozpylaczem nie widzialyscie?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 18:19   #2825
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
wlasnie tez czytalam. niby srednia ocen w lrp lepsza, ale recenzje porownawcze albo stawiaja je jednakowo, albo preferuja avenke... ja mam jednak pewien problem. postanowilam ostatnio nie kupowac niczego w sprayu / w butlach pod cisnieniem - wszelkiego rodzaju dezodoranty, lakiery do wlosow w sprayu, pianki - wszystko to odpada. dezodoranty mozna miec w kulkach, lakiery sa tez takie nie pod cisnieniem z rozpylaczem, pianki zastepuje plynami z rozpylaczem. powod dosc trywialny - w tym cholernym kraju na wszystko maja osobne kontenery, a na takie butelki akurat to musialabym specjalnie do jakiejs wioski jechac albo isc gdzies tam w pierwsza sobote miesiaca i czekac na jakis mobilny kontener juz mam 8 roznych pojemnikow na smieci w domu i jeszcze malo - z prawie wszystkim trzeba gdzies jezdzic. ale zeby do jasnej ciasnej w ktoras tam sobote lazic o 8mej rano i stac i sie modlic, no niech mnie...
jako ze mam zamiar stosowac to raczej na te moje egzemy (o ile powroca ale co sie bedziemy czarowac, jak nie tam, to pojawia sie gdzie indziej...), to pomyslalam, ze moge kupic sobie termalke avene w zelu! tylko ze to pakowane w jakies 15ml-tubki, nie wiem, czy da sie je zamknac, czy trzeba zuzyc cala od razu... jest jeszcze sedagel od lrp z dodatkiem urea + niestety konserwanty. albo - skoro juz cos takiego, to od razu cicaplast
a przypadkiem termalki w normalnej butelce z rozpylaczem nie widzialyscie?
Nie nie widziałam, ale czy nie można kupić takiej butelki i do niej przelać - czy nie da rady? Bo jak nie da rady, to nie ma możliwości. Ja kupię Avene.
Ha! Wreszcie zrobiłam "idealną kosmetyczkę" - no prawie bo brakuje filtra do ciała i czegoś na te moje pięty - tylko co mi poradzisz cloche na takie stwardnienia na stopach - bardzo bolesne niestety? Więc razem wyjdzie 14 kosmetyków pielęgnacyjnych. Czyli mogę być minimalistą!
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 18:46   #2826
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

tez myslalam przez chwile o przelaniu... tylko skad? musialabym najpierw ta wode w normalnej butelce kupic. a w takich nie sprzedaja we francji pewnie nie ma problemow z pozbywaniem sie tych butelek, dlatego na to nie wpadna... ech...
a na stwardnienia na stopach to polecam tak:
- codziennie wieczorem la roche lipikar podologics - o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18200
fajnie natluszcza i jest potwornie wydajny. trzeba jednak systematycznosci a na poczatku, zeby kremik lepiej sie wchlanial, to przy kapieli zastosowac "papier scierny" do piet. z czasem juz go nie potrzeba, mozna stopy "przeleciec" normalna, peelingujaca rekawiczka, taka do calego ciala.
- swego czasu w krytycznych sytuacjach (wedrowki po gorach, wrecz pekajace stopy, potrzeba ukojenia i poprawy w jedna noc, zeby na nastepny dzien znow lazic) pomogl mi krem scholl, mam na mysli ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12118
problem - to jest stara wersja, nie wiem, jak sie sprawuje ta nowa... niektorzy twierdza, ze jest gorsza. ale moze z tym z lrp zwalczysz problem?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 18:48   #2827
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
tez myslalam przez chwile o przelaniu... tylko skad? musialabym najpierw ta wode w normalnej butelce kupic. a w takich nie sprzedaja we francji pewnie nie ma problemow z pozbywaniem sie tych butelek, dlatego na to nie wpadna... ech...
a na stwardnienia na stopach to polecam tak:
- codziennie wieczorem la roche lipikar podologics - o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18200
fajnie natluszcza i jest potwornie wydajny. trzeba jednak systematycznosci a na poczatku, zeby kremik lepiej sie wchlanial, to przy kapieli zastosowac "papier scierny" do piet. z czasem juz go nie potrzeba, mozna stopy "przeleciec" normalna, peelingujaca rekawiczka, taka do calego ciala.
- swego czasu w krytycznych sytuacjach (wedrowki po gorach, wrecz pekajace stopy, potrzeba ukojenia i poprawy w jedna noc, zeby na nastepny dzien znow lazic) pomogl mi krem scholl, mam na mysli ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12118
problem - to jest stara wersja, nie wiem, jak sie sprawuje ta nowa... niektorzy twierdza, ze jest gorsza. ale moze z tym z lrp zwalczysz problem?
Albo ten LRP albo coś z mocznikiem mocnego... tylko co? bo próbowałam tego nowego scholla i jest do
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 18:55   #2828
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Albo ten LRP albo coś z mocznikiem mocnego... tylko co? bo próbowałam tego nowego scholla i jest do
kup sobie krem z Iwostinu, nazywa sie Propodia http://www.i-apteka.pl/product-pol-2...iety-40ml.html kolezanka miala naprawde duze problemy, a jest zachwycona

a co do wody termalnej, wydaje mi sie, ze takie opakowanie z samym psikaczem wymagaloby silniejszego konserwowania, a tego w produktach do twarzy staramy sie unikac...

ja sama jak moge wybieram kremy w tubkach czy z dozownikiem, sa zazwyczaj slabiej konserwowane

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-08-29 o 18:56
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 18:58   #2829
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
kup sobie krem z Iwostinu, nazywa sie Propodia http://www.i-apteka.pl/product-pol-2...iety-40ml.html kolezanka miala naprawde duze problemy, a jest zachwycona
Dzięki truskawkowa - o taki mi chodziło...

Czyli już szukamy jednej rzeczy dla mnie - a mianowicie filtra do ciała. A myślałam, że nie dam rady tego opanować. Jeszcze teraz muszę wszystkie moje obecne (poza nielicznymi wyjątkami) zużyć i będzie wsio.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 19:00   #2830
marta301
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 632
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Albo ten LRP albo coś z mocznikiem mocnego... tylko co? bo próbowałam tego nowego scholla i jest do
Miałam ten la roche i moim zdaniem jest średni, scholl zupełnie się nie sprawdził. Za to bardzo fajny jest krem Neutrogeny z mocznikiem, polecam .
__________________
62,7.........53-52-51,3-51
- 11,4 kg
marta301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-29, 19:01   #2831
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja tez ogolnie wole szczelne opakowania, ale szczelne nie musi byc pod cisnieniem preferuje tubki z pompkami, psikaczami jak w perfumikach itp. mi chodzi tylko o te aluminiowe butelki ze znaczkiem takiego plomienia - bo wszystkie te wody sa w takich, nie?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-29, 19:07   #2832
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
Miałam ten la roche i moim zdaniem jest średni, scholl zupełnie się nie sprawdził. Za to bardzo fajny jest krem Neutrogeny z mocznikiem, polecam .
Wolę apteczne specyfiki, jakoś neutrogenie nie ufam. Miałam coś chyba z neutrogeny i jakoś nie działało Bo mam na prawdę bardzo silne i bolesne zgrubienia, które nawet po zabiegach u kosmetyczki nie schodziły.

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja tez ogolnie wole szczelne opakowania, ale szczelne nie musi byc pod cisnieniem preferuje tubki z pompkami, psikaczami jak w perfumikach itp. mi chodzi tylko o te aluminiowe butelki ze znaczkiem takiego plomienia - bo wszystkie te wody sa w takich, nie?
chyba, tak, ale tego nie da się chyba uniknąć.... choć dobrze, że teraz freonu nie stosują.

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-08-29 o 19:08
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 11:25   #2833
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Werka na te pięty polecam Oxedermil z 30% mocznika Mi na prawdę pomógł, miałam pięty już prawie skamieniałe
Albo można kupić mocznik na mazidłach i dodawać do zwykłego kremu

A co do " Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY"
żeby nie offtopować, miałam się zapytać co polecacie do uregulowania gruczołów łojowych? Czy krem "Pityval" o którym tu słyszałam byłby dobry? Jak ze składem? Co jeszcze można stosować? Olej z wiesiołka Co polecacie?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:15   #2834
Sambra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 112
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

super watek, kopalnia wiedzy, zabieram sie do czytania
Sambra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:17   #2835
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Exclamation Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam, czy byłbby ktos w stanie napisac mi cos o tym effaclarze Duo? Stosuje w tej chwili Diacneal,stosowałem effaclar K ( który nie pomógł mi) i zastanawiam się właśnie nad tym Duo,prosiłbym o opinie.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:23   #2836
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja stosuje pityval od miesiąca ale dobry raczejna noc bo w dzien sie po nim świciŁam wiec nie wiem czy regulowaŁ czy natŁuszczaŁ ? nadal go stosuje bo buzia po nim jest rano gŁadziutka - wystarczy przetrzec twarz hydrolatem i na to miakjaz mineralny i buzia jest piękna caŁy dzień - prawie w ogóle sie nie świeci - tylko nie wiem czy to nie zasŁuga podkŁadu mineralnego i pudru bambusowego?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 12:27   #2837
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

losek78 no oczywiście, że na noc, ja na dzień to tylko filtru używam, innych kremów nie
Dziękuje za opinie
a nie zapycha jakoś?
Boję się, że po odstawieniu takiego kremu, gruczoły zaczną pracować szybciej i wszystko wróci, ze zdwojoną siłą...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 13:18   #2838
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

wedŁug mniema dzialanie bardziej nawilzające ,ale ja sie nie znam ogólnie jestem początkująca w tego typu pielęgnacji i miŁe zaskoczenie po tym kremie, nic mnie nie zapchalo,

ale mam inny problem bo miesiąc stosuje davercin i duac na lini żuchwy i prawie żadnej poprawy - myslicie dać sobie spokuj z tymi lekami?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 13:47   #2839
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

To go chyba kupię, o nawilżenie mi też właśnie chodzi
Od dawna skłaniam się do kupienia jakiegoś dermokosmetyku do mojej twarzy na noc.
I mam już dość analizowania każdej opinii na KWC, składu i zniechęcania się ceną, dostępnością czy jedną złą opinią

Przez to przeciągam zakup jakiegoś kremu do twarzy już 3 miesiąc.

A myślicie, że mogłabym do tego Pityvalu dodwać małą kropelke mocznika? (jak go wreszcie zamówię )
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-30, 14:06   #2840
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

illegale mi uregulowac prace gruczołow łojowych w problematycznych miejscach, czyli strefie T, pomogły maseczki z glinki zielonej Poza tym wspaniale sciagaja pory.
Uzywam tych z Dermaglinu, dostepnych w Rossmannie. Ostatnio cena w promocji 4,49
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/producent.php?prod=598
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:30   #2841
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Shee'naz dziękuje za dobre chęci , ale ja po tych maseczkach dermaglinu miałam taki przesusz na twarz...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:32   #2842
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Shee'naz dziękuje za dobre chęci , ale ja po tych maseczkach dermaglinu miałam taki przesusz na twarz...
Może masz cerę która wymaga większego nawilżenia i ci takie maseczki po prostu nie służą?

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-08-30 o 14:35
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:34   #2843
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Shee'naz dziękuje za dobre chęci , ale ja po tych maseczkach dermaglinu miałam taki przesusz na twarz...
Niestety, nie wszyscy glinki dobrze toleruja Pewnie masz bardzo wrażliwa cere. Ja sie na poczatku bałam uzyc na cała twarz - z uwagi na sklonnosc policzkow do przesuszania. Ale o dziwo u mnie efekt na całej twarzy jak najbardziej pozytywny, wiec trzymam sie tych maseczek . W planach mam tez wyprobowanie spiruliny z mazideł
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:39   #2844
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

ja chyba zakupię sobie tą maseczkę
a co może mi pomóc odblokować pory ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:39   #2845
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No właśnie, muszę nawilżać skóre i to dość mocno

Po tych wszystkich preparatach i wynalazkach na pryszcze i zaskórniki miałam niezły przesusz.
Ale jest coraz lepiej... już mam dość nawilżoną skóre i szukam czegoś co mi ureguluje gruczoły (dalej wyskakują mi takie małe, czerwone niespodzianki) ale też nawilży przy tym nie zapychając.
Szukam jakiegoś lekkiego kremu do którego mogłabym dodawać mocznik i narazie padło na ten Pityval
Z glinką może znów spróbuje, gdy będe już miała ten mocznik z mazideł
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:41   #2846
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
No właśnie, muszę nawilżać skóre i to dość mocno

Po tych wszystkich preparatach i wynalazkach na pryszcze i zaskórniki miałam niezły przesusz.
Ale jest coraz lepiej... już mam dość nawilżoną skóre i szukam czegoś co mi ureguluje gruczoły (dalej wyskakują mi takie małe, czerwone niespodzianki) ale też nawilży przy tym nie zapychając.
Szukam jakiegoś lekkiego kremu do którego mogłabym dodawać mocznik i narazie padło na ten Pityval
Z glinką może znów spróbuje, gdy będe już miała ten mocznik z mazideł
Ja miałam tak samo, a na dodatek wrażliwą skórę przez co się dorobiłam jeszcze gorzej...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 14:53   #2847
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Niestety, tez sie borykałam z tym co Wy. Paradoksalnie problemowa skóra z niespodziankami bardzo potrzebuje nawilżania, a wszystkie specyfiki na tradzik i zaskorniki bardzo ja przesuszaja. Niektorzy mysla, ze rezygnujac w ogole z kremow pozbeda sie problemu -i tak koło sie zamyka.

Mi bardzo pomogło odstawienie wszystkich "cudownych" specyfikow od dermatologa, kosmetykow z serii antytradzikowych i przerzucenie sie na łagodna i jak najbardziej sie da naturalna pielegnacje- łagodne zele do mycia, hydrolaty, lekkie nawilzacze, serum z vit C ( z uwagi na naczynka), maseczki z glinki, oleje + zel hialuronowy i tym podobne własne kompozycje Jesienia funduje sobie za to kuracje kwasami BHA, zeby zwalczac przebarwienia po dawnym stanie cery . I jestem teraz bardzo zadowolona

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-08-30 o 14:59
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 15:04   #2848
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

No właśnie, pryszczy, niedoskonałości i tego wszystkiego co nam wyskakuje nie należy wysuszać a wyleczyć

Ja zmieniłam całkowicie moją pielegnację z wszystkiegp co zaczynało się od "antytrądzikowy" "antybakteryjny" na:
-oliwka Hipp do oczyszczania
-domowy tonik z rumianku, aloesu i cytryny (jak będzie możliwość, zastąpie hydrolatem, lub myślałam o stosowaniu wody mineralnej zamiast toniku)
-sok z aloesu na twarz, na noc (tu właśnie szukam lekkiego kremu)
-na dzień filtr LRP albo Hyseac, Uriage
-raz na jakiś czas maseczka z mleka i drożdży
-zamierzam kupić mocznik i dodawać do kremu na noc
-zamierzam stosować peeling z bromelainy lub papainy
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml



Edytowane przez illegale
Czas edycji: 2009-08-30 o 15:06
illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 15:08   #2849
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Cera Odwodniona

Cytat:
Napisane przez Ruti Pokaż wiadomość
Właśnie przed chwilką odnalazłam to forum i od razu proszę Was o pomoc bo mi już ręce opadają. Otóż właściwie od zawsze miałam problemy z wysuszoną skórą twarzy i doborem odpowiedniego kremu. Moje próby zawsze kończył się fiaskiem i szybko wracałam do zwykłego Nivea bo on był wstanie mnie natłuścić. I tak trwało to parę lat, aż dałam spokój i stosowałam tylko Nivea. Niestety jakiś czas temu zaczęłam zauważać oznaki starzenia się skóry , zmarszczki pod oczami i na czole, które pojawiły się można powiedzieć nagle. Mam 30 lat i 1,5 roku temu urodziłam synka i właśnie od czasu ciąży zauważyłam, że moja skóra potrzebuje jakiegoś lepszego kremu. I znów postanowiłam, że tym razem znajdę odpowiedni krem żeby nie wiem co! I tak wydawałam góry pieniędzy na przeróżne kremy m.in. Vichy, La-Roche, SVR i chyba wszystkie inne z niższej półki i totalna porażka. Po każdym skóra w sekundę sucha jak papier i straszne uczucie ściągania szczególnie w okolicach oczu. Zauważyłam też, że mam takie zaczerwienienia, czerwone placki na policzkach. Uświadomiłam sobie, że skóra jest po prostu chora i poleciałam do dermatologa. Dostałam dużo próbek kremów, o których tu na forum czytałam m.in. Physiogel – pudło w sekundę wsiąknął, A – DERMA – troszkę lepszy ale to też nie to, SVR dwa rodzaje – porażka jedynie krem z BioDermy Atoderm no taki najlepszy ale skóra wkoło oczu po 2 godz. już troszkę ciągnęła. Dodam, że aplikuję sobie zawsze bardzo grubą warstwe kremu. Próbowałam też Dermobazy i jeśli chodzi o tłuszcz to było TO ale miałam takie uczucie braku wody. Jak ja się ucieszyłam, że może w końcu mi się udało. Dodam, że rano jak wstałam to skóra już była sucha jak papier i niestety bardzo spuchły mi oczy więc odstawiłam ten krem. Obecnie nie myję buzi wodą tylko mleczkami i uzywam wody termalnej. Zaczerwienienia ustąpiły.
Jak uważacie czy mam odwodnioną skórę czy to brak tłuszczu?
Oj chyba ciężki przypadek ze mnie Poradźcie jakich kremów i innych specyfików powinnam zacząć używać aby moja twarz nie była pokryta zmarszczkami i żeby w końcu zaczęła oddychać!
Nie wiem czy moja odpowiedź Cię usatysfakcjonuje ale... najprostsze rozwiązania są najlepsze ; )
Pij dużo wody (2-3 l dziennie). Po 2 miesiącach zobacz co się stanie.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 15:09   #2850
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Niestety, tez sie borykałam z tym co Wy. Paradoksalnie problemowa skóra z niespodziankami bardzo potrzebuje nawilżania, a wszystkie specyfiki na tradzik i zaskorniki bardzo ja przesuszaja. Niektorzy mysla, ze rezygnujac w ogole z kremow pozbeda sie problemu -i tak koło sie zamyka.

Mi bardzo pomogło odstawienie wszystkich "cudownych" specyfikow od dermatologa, kosmetykow z serii antytradzikowych i przerzucenie sie na łagodna i jak najbardziej sie da naturalna pielegnacje- łagodne zele do mycia, hydrolaty, lekkie nawilzacze, serum z vit C ( z uwagi na naczynka), maseczki z glinki, oleje + zel hialuronowy i tym podobne własne kompozycje Jesienia funduje sobie za to kuracje kwasami BHA, zeby zwalczac przebarwienia po dawnym stanie cery . I jestem teraz bardzo zadowolona
Ja teraz mam nadzieję, że będę zadowolona. I przejadę się 3 po próbki (pojadę do ZT (do Superpharm) a potem do Cosmediki (takiej sieci aptek warszawskich i tam pewnie kupię, bo ceny mają niższe niż w Superpharm).
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:50.