Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 07:05   #991
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Iwonko, tym zażółcającym składnikiem w filtrach jest parsol też kilka bluzek poszło na szmaty W tym sezonie używam tej avenki. Generalnie wszystkie bezparsolowce będą dobre.

Dziekuje Wlasnie ten skladnik podejrzewalam ale nie bylam pewna.
Poszukam czegos bez Parsolu.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 10:58   #992
aknietta
Raczkowanie
 
Avatar aknietta
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: v
Wiadomości: 77
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Witajcie,

czy możliwe jest, żeby opalić się pomimo regularnego nakładania filtra??

Wydawało mi się, że 50-tka sprawi, że będę blada tak jak byłam, a tu się okazuje, że na twarzy się normalnie opaliłam Oczywiście nie opaliłam się jakoś DRASTYCZNIE, ale jak na mnie- dosyć widocznie...

Już mnie w aptece dawno instruowano, że nie ma czegoś takiego jak "blokowanie" przez filtry, no ale żeby się od razu opalić????

aknietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 11:16   #993
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Można się opalić. Po pierwsze: jak napisałaś żaden filtr nie blokuje promieniowania w 100%. Po drugie: na wiele sposobów można osłabić ochronę - przez nałożenie zbyt cienkiej warstwy filtra, przez nałożenie nań podkładu/pudru (filtr może się zetrzeć lub zdestabilizować), przez ścieranie filtra w ciągu dnia i niedosmarowywanie... Sama mam jasną karnację, ale przy tym to takie dziwo że opala się łatwo i na brązowo (nie mam poparzeń typowych dla bledzioszków) - i też mimo rzetelnego (wręcz obsesyjnego ) filtrowania widzę lekką opaleniznę.
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 11:33   #994
aknietta
Raczkowanie
 
Avatar aknietta
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: v
Wiadomości: 77
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ok, dziękuję za odpowiedź.

Mało to pocieszające jednak, bo jednym z powodów, dla których zaczęłam używać filtra (oprócz wiadomego, czyli nadziei na nie-aż-tak-bardzo-pomarszczoną twarz w przyszłości) była chęć zachowania naturalnej u siebie bladości.
aknietta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 16:54   #995
lisanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 22
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez free.. Pokaż wiadomość
właśnie, też nie chcę być całkiem blada po wakacjach, ale zależy mi na tym żeby nie wyglądać jak jakiś rak czy skwarek :p
hm a ta lirene kids 30 to do twarzy by się nadawała?
oczywiście, że się do twarzy nadaje - pisałam wczesniej o tym. Porównując lirene 30 z nivea 30 do twarzy, to pierwsze wypada w moim przypadku lepiej - lepiej się wchłania i można się przy nim troszkę opalić . Z nivea nie byłam zadowolona, bo pojawiały mi się po nim krosty i byłam blada jak ściana, a w moim przypadku blada twarz wygląda fatalnie. Jeśli chodzi o nivea to od kilku lat używam kosmetyków nivea sun, ale z kremu do twarzy nie jestem zadowolona
lisanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 17:45   #996
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Kupiłam dzis Lirene 50+ (zółta tubka) i musze powiedziec ze jest świetny Lekki, dobrze się wchlania, nie bieli. Troche się świeci po nim twarz, ale tragedii nie ma, jakby zabrakło pudru, albo skrobi to nie byłby to koniec świata Wydaje mi się że nie zapycha, ale to się jeszcze okaże tak jak i to jak się go 'nosi' zwlaszcza w upalne dni
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:03   #997
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Kupiłam dzis Lirene 50+ (zółta tubka) i musze powiedziec ze jest świetny Lekki, dobrze się wchlania, nie bieli. Troche się świeci po nim twarz, ale tragedii nie ma, jakby zabrakło pudru, albo skrobi to nie byłby to koniec świata Wydaje mi się że nie zapycha, ale to się jeszcze okaże tak jak i to jak się go 'nosi' zwlaszcza w upalne dni
To ja czekam na dalsze relacje jak się sprawdza. Ostatnio w sklepie 20 minut nad nim dumałam ale w końcu nie wzięłam
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 19:30   #998
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
To ja czekam na dalsze relacje jak się sprawdza. Ostatnio w sklepie 20 minut nad nim dumałam ale w końcu nie wzięłam
Trzeba było brać Dalsze relacje napewno zdam
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 20:37   #999
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez free.. Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, mam wielką prośbę - przeczytałam ponad połowę wątku, noc mnie zastała, oczyska się zamykają, a ja nadal nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.
Proszę, doradźcie mi jaki mam wybrać filtr do twarzy na wakacje. Myślałam o 40, oczywiście fotostabilnej, bo chociaż się na tym nie znam to widzę, że jesteście specjalistkami i wiecie co piszecie Na pewno bym coś wybrała z tylu propozycji, ale czy możecie zaproponować mi coś co nie będzie zapychało porów? Cerę mam mieszaną, miejscami tłustą, czasem przesuszoną. Tu się łuszczy, tam się świeci - wrrr. I w dodatku ze sporą skłonnością do trądziku. Nie chciałabym żeby po zastosowaniu filtra wysypało mnie jeszcze bardziej.. A i jeszcze jednym problemem jest cena - zależy mi na jakimś tańszym kosmetyku, tak maksymalnie do 30zł.

Przepraszam za moją niewiedzę i z góry dziękuję za pomoc.
Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
free.., jestem w podobnej sytuacji. Chciałabym coś lekkiego najlepiej z faktorem 30. Ta 50+ lirene mnie kusi ze względu na dobre noty ale taki faktor to za dużo bo nie jestem typem bladolicej i lubię lekko opaloną skórę. Z drugiej strony podobno kosmetyki lirene wcale nie osiąga podanych faktorów.

W drugiej kolejności zastanawiam się nad lirene kids 30 (bo ma zapach gumy do żucia i całkiem pozytywnie ja tu komentowano) i soraya 45 (ale ona ma różne opinie)

Chyba jeszcze się wstrzymam bo nie zużyję na ciało (za dużo tego w kosmetyczce)
Przyłączam się do was Dokładnie ten sam problem - tłusta cera, skłonność do zaskórników itd i też znaleźć chciałabym coś z 30-stką. Mogą być też apteczne, ale 50 to dla mnie za dużo. Chcę się delikatnie opalić no i najważniejsze nie przyjechać z krostami do domu
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:00   #1000
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Przyłączam się do was Dokładnie ten sam problem - tłusta cera, skłonność do zaskórników itd i też znaleźć chciałabym coś z 30-stką. Mogą być też apteczne, ale 50 to dla mnie za dużo. Chcę się delikatnie opalić no i najważniejsze nie przyjechać z krostami do domu
A gdzie jedziesz na wakacje? Polska czy cieplejsze kraje? Jak cieplejsze to nawet z 50 można sie opalic, a opalenizna będzie zdrowsza i trwalsza
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 21:15   #1001
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
A gdzie jedziesz na wakacje? Polska czy cieplejsze kraje? Jak cieplejsze to nawet z 50 można sie opalic, a opalenizna będzie zdrowsza i trwalsza
Chorwacja
Ta 50tka mnie lekko przeraża. Nigdy nie stosowałam takiego wysokiego filtra i wydaje mi się, że skóta nie będzie po nim bardziej "muśnięta słońcem" niż opalona W tamtym roku też byłam w Chorwacji i 30 na buzie spokojnie wystarczyła. Tylko, że oprócz opalenizny nabawiłam się jeszcze całej masy nowcyh zaskórników, których chciałabym uniknąć w tym roku.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 22:20   #1002
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Chorwacja
Ta 50tka mnie lekko przeraża. Nigdy nie stosowałam takiego wysokiego filtra i wydaje mi się, że skóta nie będzie po nim bardziej "muśnięta słońcem" niż opalona W tamtym roku też byłam w Chorwacji i 30 na buzie spokojnie wystarczyła. Tylko, że oprócz opalenizny nabawiłam się jeszcze całej masy nowcyh zaskórników, których chciałabym uniknąć w tym roku.
A te zaskórniki kiedy się pojawiły? Na wyjeździe czy po?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:51   #1003
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
A te zaskórniki kiedy się pojawiły? Na wyjeździe czy po?
Jeszcze w trakcie niestety, z każdym dniem ich przybywało a jak wróciłam do domu to miałam pełno maleńkich krostek pod skórą. Teraz jakoś udaje mi się utrzymać cerę w porząku, ale boje się, że na wyjeźdie efekt pryśnie przez źle dobrany filtr. Chyba zabiorę ze sobą olejek pichtowy - ideał jak dla mnie na takie problemy i przy okazji wytruje wszystkich wkoło zapachem lasu
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 08:18   #1004
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Jeszcze w trakcie niestety, z każdym dniem ich przybywało a jak wróciłam do domu to miałam pełno maleńkich krostek pod skórą. Teraz jakoś udaje mi się utrzymać cerę w porząku, ale boje się, że na wyjeźdie efekt pryśnie przez źle dobrany filtr. Chyba zabiorę ze sobą olejek pichtowy - ideał jak dla mnie na takie problemy i przy okazji wytruje wszystkich wkoło zapachem lasu
Pojawienie się zaskórników może być związane z za dużą ilością słońca- wysusza skórę która produkuje więcej łoju by mieć stały poziom nawilżenia.

Ja bym na twoim miejscu do twarzy jednak 50 wzięła. Zawsze samoopalacz na twarz można dodać i będzie ładna opalenizna. Ja tak robię. (Mogę polecić ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25168 )
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 14:51   #1005
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
Jeszcze w trakcie niestety, z każdym dniem ich przybywało a jak wróciłam do domu to miałam pełno maleńkich krostek pod skórą. Teraz jakoś udaje mi się utrzymać cerę w porząku, ale boje się, że na wyjeźdie efekt pryśnie przez źle dobrany filtr. Chyba zabiorę ze sobą olejek pichtowy - ideał jak dla mnie na takie problemy i przy okazji wytruje wszystkich wkoło zapachem lasu
Możliwe że to od słońca Tak jak pisała Abercrombie&fitch (zabójczy nick) możliwe ze przesuszyło skóre, ale tez czytalam ze słońce powoduje większe rogowacenie naskórka, który potem zalega i zapycha pory. Pomogą zapewne peelingi i czytałam tez o złuszczaniu maseczką aspirynową, ale na słonce to sie nienadaje (kwasy).

Abercrombie&fitch po 24h używania filtra (z przerwą w nocy) stwierdzam ze nie zapycha (a mam do tego dużą skłonność) Nie powoduje szybszego przetłuszczania, nie świeci się bardzo, ale żeby był mat trzeba go co pare godzin przypudrowac (cera mieszana) Dla mnie ideał Nie wiem tylko jak z makijażem, bo nie używałam żadnego podkładu, tylko korektor miejscowo i skrobia.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:12   #1006
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Abercrombie&fitch po 24h używania filtra (z przerwą w nocy) stwierdzam ze nie zapycha (a mam do tego dużą skłonność) Nie powoduje szybszego przetłuszczania, nie świeci się bardzo, ale żeby był mat trzeba go co pare godzin przypudrowac (cera mieszana) Dla mnie ideał Nie wiem tylko jak z makijażem, bo nie używałam żadnego podkładu, tylko korektor miejscowo i skrobia.
Karla_92, a co to za filtr?
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 18:36   #1007
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Karla_92, a co to za filtr?
Lirene 50+ w żółtej tubce. Pare postów wyżej pisałam o wcześniejszych wrażeniach
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:23   #1008
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

karla_92, dzięki! Chyba się zdecyduję. Chociaż ja jestem laik w sprawach filtrowania i dopiero zaczęłam się tym interesować.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 19:42   #1009
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Możliwe że to od słońca Tak jak pisała Abercrombie&fitch (zabójczy nick) możliwe ze przesuszyło skóre, ale tez czytalam ze słońce powoduje większe rogowacenie naskórka, który potem zalega i zapycha pory. Pomogą zapewne peelingi i czytałam tez o złuszczaniu maseczką aspirynową, ale na słonce to sie nienadaje (kwasy).

Abercrombie&fitch po 24h używania filtra (z przerwą w nocy) stwierdzam ze nie zapycha (a mam do tego dużą skłonność) Nie powoduje szybszego przetłuszczania, nie świeci się bardzo, ale żeby był mat trzeba go co pare godzin przypudrowac (cera mieszana) Dla mnie ideał Nie wiem tylko jak z makijażem, bo nie używałam żadnego podkładu, tylko korektor miejscowo i skrobia.
Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Pojawienie się zaskórników może być związane z za dużą ilością słońca- wysusza skórę która produkuje więcej łoju by mieć stały poziom nawilżenia.

Ja bym na twoim miejscu do twarzy jednak 50 wzięła. Zawsze samoopalacz na twarz można dodać i będzie ładna opalenizna. Ja tak robię. (Mogę polecić ten: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25168 )

Całkiem możliwe, że to tak jak piszecie przez słońce Ja w ogóle mam problemy z nadmiernym rogowaceniem skóry, jest w dodatku gruba i muszę ją złuszcać systematycznie. Nie obejde się bez peelingu, kremów z mocznikiem itd. No i dodatkowo dużo kosmetyków potrafi mnie zapchać. Dalej będę szukać czegoś z niższym faktorem, bo jeszcze nie jestem maniaczką filtrów i całkowitej bladości a obawiam się, że nie zlikwidowałabym różnicy między buzią i ciałem i cały czas mimo samoopalacza (którego swoją drogą nigdy nie stoswałam na twarz i mam obawy czy na 2 dzień nie byłabym cała w plamach) byłaby ona dość mocno widoczna. Jeśli chodzi o ciało planuję się opalać najpierw z 30, a potem 15 więc nie wiem czy głupio by to nie wyglądało
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-12, 21:29   #1010
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Kupiłam tą Lirenkę 50+ dla skóry wrażliwej! Wypróbowałam i pierwsze wrażenie cudowne. Rzeczywiście się fajnie wchłania- u mnie całkowicie do matu. Nawet się nie świecę. Zobaczymy co z zapychaniem.

Dobrze że wcześniej się wstrzymałam bo teraz udało mi się kupić za 19.99zł a w drogerii było po 24zł (zawsze coś!)
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 23:14   #1011
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ma ktoś fotki tego lirene 30?

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
roses, dobor filtra to niestety sprawa dosc indywidualna...
ale jesli chcesz stosowac Acnederm, to polecalabym filtr minumum 40, a najlepiej 50+ - apteczny.
wielu osobom o tlustej skorze pasuja filtry La Roche Posay (z serii Anthelios), np. Dermo Pediatrics. zajrzyj tez moze do watku http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192112
Ha! Jak sprawa indywidualna, podam swój przykład: cerę mam okropnie tłusta, a LRP- dotąd zachwalane- oprócz nowego mleczka SPF50+ były dla mnie filtrowymi koszmarami (tłuściochami)


Abercrombie, tak z ciekawości: ile rano biegasz i o której godzinie? Bo jam tez sportowiec ale moje próby filtrowania przed biegiem wychodziły raczej na moja niekorzyść- i rzuciłam to. pół godzinki w lesie, w cieniu, o siódmej rano to nie taka tragedia, żeby to przepłacać lepiąca skóra, czekaniem na wchłonięcie, a i tak zaraz prysznic zmyje. Chyba że biegasz później, w pełnym słońcu i dłużej?

Cytat:
Napisane przez roses0077 Pokaż wiadomość
i jak wam się ta soryayka sprawuje na twarzy?i wie Cie nie wiem czy z tymi kwasami nie powstrzymam sie trochę bo czytałam że trzeba unikać słońca a teraz to nie uniknione więc może zobaczymy co to będzie jeszcze
Mądrze kobito Aczkolwiek po roku filtrowania dosżłam do stanu 80% ortodoksyjności, więc delikatne filtry stosuję. Myślę nawet o rozpoczęciu z retinoidami, właśnie latem. Zwłaszcza, że nigdy nie wystawiam się na dwór bez 50+ i daszka.

O przepisowej ilości- na BU sa nowsze posty, mówiące o ilości 1-1,5. Mój złoty środek: 1,25.

Cytat:
Napisane przez Integral Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie. W lipcu jadę do Włoch. Potrzebuje porządnego filtra, karnację mam jasną, oczy zielone,włosy ciemny blond Jakie jeszcze firmy mają stabilny filtr 50+??
Na ciało- może być sunozon, jest niedrogi i bardzo trwały (przetestowany w morzu) aczkolwiek z dala z nim od twarzy (i od wrażliwej skóry ogółem). Na twarz- tu juz jest problem, trzeba dopasować coś, co najlepiej będzie współgrało ze skóra. Ja nie mam ideału, tylko tłuściocha który przykryty duża warstwą pudru daje wizualnie naprawdę ładny efekt.
Tak OT: uważaj, ragazza bionda, oprócz filtra radziłabym coś przeciwko namolnym włochom, gwarantuję Ci co najmniej 20 którzy będą chcieli się z Tobą umówić i to wcale nie jest stereotyp, Włosi maja ŚWIRA na punkcie blondynek i sami sie do tego przyznają

Free jeśli przypadkiem nie nałozysz odpowiedniej ilości filtra- wystarczy o 0,01 ml mniej niż się powinno- to już z 50-tki masz 40 albo 30. Serio, serio. Moim zdaniem nie warto się nastawiać na konkretny faktor, ale raczej na samą konsystencję i komfort użytkowania (chyba, ze koniecznie musi być ta 50+ bo ktoś używa kwasów, retinoidów).

Ciekawi mnie ta lirene, chyba kupię z czystej ciekawości- aczkolwiek mój obecny ulubieniec apteczny, czyli wielka butla avene, wychodzi w takiej samej cenie Wydaje się lekka, ale zawartość parsolu niekoniecznie wygląda zachęcająco, do tego tlenek tytanu wysoko...
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 23:17   #1012
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Scarlet, a bawiłaś się w złuszczanie kwasami? na drobne zaskórniki, "kaszkę", to effaclar albo iwostin purritin- obydwa używałam, obydwa polecam.

Abercrombie, gdzie kupiłaś lirene za 20 zł?


Co do samoopalaczy: dobre opinie ma ten z rossmanna, tak dobre, że az i mnie kusi- mimo, iż uwielbiam moją bladośc. Hah. Kobiety tak mają.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 08:18   #1013
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Ma ktoś fotki tego lirene 30?
Dodaję te producenta. Chyba że zależy ci na realnych to mogę cyknąć.

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Abercrombie, tak z ciekawości: ile rano biegasz i o której godzinie? Bo jam tez sportowiec ale moje próby filtrowania przed biegiem wychodziły raczej na moja niekorzyść- i rzuciłam to. pół godzinki w lesie, w cieniu, o siódmej rano to nie taka tragedia, żeby to przepłacać lepiąca skóra, czekaniem na wchłonięcie, a i tak zaraz prysznic zmyje. Chyba że biegasz później, w pełnym słońcu i dłużej?
Biegam rano o 7.30, minimum pół godziny ale zazwyczaj 45 min. Niestety niemiłe jest filtrowanie przed biegiem bo wszystko się klei- głównie robactwo. A jak się człowiek spoci to jeszcze filtr wypływa. Moja trasa jest typowo przełajowa: łąki, polne dróżki. Do lasu nie wbiegam bo boje sie kleszczy. Wole już słońce od nich Niestety z punktu widzenia filtromaniaka to nie miłe to uczucie, ale włączam muzyczkę i biegnę przed siebie- zapominam.

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Abercrombie, gdzie kupiłaś lirene za 20 zł?
Auchan widzę ze nawet w sklepie lirene jest za ponad 21 zł... http://www.sklep.eris.pl/p961-lirene...wej.spf.50.htm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg family_60_tuba_d_2008.jpg (14,0 KB, 22 załadowań)
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 08:54   #1014
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
karla_92, dzięki! Chyba się zdecyduję. Chociaż ja jestem laik w sprawach filtrowania i dopiero zaczęłam się tym interesować.
Ja też dopiero zaczynam i ciesze się, że już za 2 podejsciem znalazłam coś odpowiedniego, bo zapewne bym się zniechęciła

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Free jeśli przypadkiem nie nałozysz odpowiedniej ilości filtra- wystarczy o 0,01 ml mniej niż się powinno- to już z 50-tki masz 40 albo 30. Serio, serio. Moim zdaniem nie warto się nastawiać na konkretny faktor, ale raczej na samą konsystencję i komfort użytkowania (chyba, ze koniecznie musi być ta 50+ bo ktoś używa kwasów, retinoidów)
To jeśli już po 0,01ml tak znacznie spada ochrona, to czemu podają taką rozbieżną tą przepisową ilosc 1-1,5ml Jak nałoże ten przepisowy 1ml, to mam taką samą ochrone jak przy 1,5ml? Czy to zależy od konsystencji - im lżejszy filtr, tym więcej go trzeba nakładać?
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 12:35   #1015
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
To jeśli już po 0,01ml tak znacznie spada ochrona, to czemu podają taką rozbieżną tą przepisową ilosc 1-1,5ml Jak nałoże ten przepisowy 1ml, to mam taką samą ochrone jak przy 1,5ml? Czy to zależy od konsystencji - im lżejszy filtr, tym więcej go trzeba nakładać?
Rozbieżność- bo każdy ma inną twarz (powierzchnię), inaczej nakłada filtr (jedni nakąłdają na twarz i szyje, inni na twarz, powieki, uszy, jeszcze inni omijają okolice oczu. Rozbieżność zależy także od konsystencji- w przypadku gęstych kremów 1 ml może być, ale płynny/spray bezpieczniej nakładać 1,25-1,5. To czy masz odpowiednią ilość czy o ten 0,1 ml za mało wie tylko Twoja skóra. Najlepiej byłoby zmierzyć dokładnie całą powierzchnię twarzy (byli śmiałkowie co próbowali ) a potem elektroniczną, bardzo dokładną wagą ważyć codziennie swoją porcję
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 13:03   #1016
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Rozbieżność- bo każdy ma inną twarz (powierzchnię), inaczej nakłada filtr (jedni nakąłdają na twarz i szyje, inni na twarz, powieki, uszy, jeszcze inni omijają okolice oczu. Rozbieżność zależy także od konsystencji- w przypadku gęstych kremów 1 ml może być, ale płynny/spray bezpieczniej nakładać 1,25-1,5. To czy masz odpowiednią ilość czy o ten 0,1 ml za mało wie tylko Twoja skóra. Najlepiej byłoby zmierzyć dokładnie całą powierzchnię twarzy (byli śmiałkowie co próbowali ) a potem elektroniczną, bardzo dokładną wagą ważyć codziennie swoją porcję
Aha, już rozumiem Dzieki za wyjaśnienie
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 07:28   #1017
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=23887

Napisałam już recenzję Sorai 45.


Kupiłam też nowy filtr Rossmanna dla dzieciaków 50. Już popsułam tę zatyczkę. Tzn. połamała się. Filtr mocno śmierdzi alkoholem.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 10:33   #1018
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Oj, te nowe filtry z rossmanna to tylko na ramiona i uda. Z dala od twarzy! Nawet mój tata o skórze słonia (zresztą mam po nim równie odporną skorupę) dostał uczulenia.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 12:14   #1019
dżiza
Raczkowanie
 
Avatar dżiza
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 315
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Czy Bielenda bikinia "Emulsja do opalania ujędrniająca" SPF15 jest fotostabilna?

Ma w składzie ethylhexyl methoxycinnamate i titanium dioxide,tak jak stabilny spray, ale nie ma methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol.
dżiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 16:00   #1020
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

nie, nie jest. ethylhexyl methoxicinnamate to nie jest stabilny filtr.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.