Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-18, 12:09   #1051
Agi.TH
Raczkowanie
 
Avatar Agi.TH
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 78
GG do Agi.TH
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cos zmienić musze, tylko nie wiem od czego zacząc, diacneal uzywam z przerwami, ale moze odstawie go na razie i zaopatrze sie w retinol bez kwasu, zastanawiam sie czy nie zrobic toniku BHA, no i krem - O.K. tylko jaki? moze jakis z serii dla suchej/atopowej skóry żeby podleczyc te suche placki? Macie cos sprawdzonego ? Moze Lipobase lub cos z Biodermy z serii Atoderm? Boje sie tylko zapchania...
__________________
"My life is brilliant.My love is pure."
Agi.TH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:18   #1052
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Agi.TH Pokaż wiadomość
Cos zmienić musze, tylko nie wiem od czego zacząc, diacneal uzywam z przerwami, ale moze odstawie go na razie i zaopatrze sie w retinol bez kwasu, zastanawiam sie czy nie zrobic toniku BHA, no i krem - O.K. tylko jaki? moze jakis z serii dla suchej/atopowej skóry żeby podleczyc te suche placki? Macie cos sprawdzonego ? Moze Lipobase lub cos z Biodermy z serii Atoderm? Boje sie tylko zapchania...
Poczytaj KWC, wiesz jak to jest co jedna osobe zapcha druga nie musi, to zawsze kwestia indywidualna:

Moze Cepathil badz A-Derma? http://www.wizaz.pl/kosmetyki/katego...avgDSC&kat=209
Do mni leci wlasnie Cetaphil wiec za kilka dni bede testowala...oba moja b dobre opinie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 12:54   #1053
Agi.TH
Raczkowanie
 
Avatar Agi.TH
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 78
GG do Agi.TH
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki marea, ten cetaphil faktycznie wygląda O.K., jak tylko bedzie w mojej aptece to go kupie, podoba mi sie tez z opisu Atoderm PP biodermy, któryms z tych postaram sie podratowac.
Myslałam, ze problemy z cerą mam juz za sobą, a tu jednak zawsze cos moze nas zaskoczyc, mam nadzieję, ze uporam się z tym i odgadnę co sie do tego przyczyniło,
pozdrawiam,
agi
__________________
"My life is brilliant.My love is pure."
Agi.TH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 13:55   #1054
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Agi.TH Pokaż wiadomość
Dzięki marea, ten cetaphil faktycznie wygląda O.K., jak tylko bedzie w mojej aptece to go kupie, podoba mi sie tez z opisu Atoderm PP biodermy, któryms z tych postaram sie podratowac.
Myslałam, ze problemy z cerą mam juz za sobą, a tu jednak zawsze cos moze nas zaskoczyc, mam nadzieję, ze uporam się z tym i odgadnę co sie do tego przyczyniło,
pozdrawiam,
agi
Tonik Z BHA z BU tez jest fajny....aczkolwiek przy twojej obecnie luszczacej sie skorze powinnas najpierw ja podleczyc i uzywaj delikatnych kwasow moze effaclar k?!
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 17:53   #1055
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny - czy pod filtry 50+ można stosować bazę silikonową pod podkład? Nie zmniejsza to czasem właściwosci ochronnych?
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 23:37   #1056
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Surmina Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy pod filtry 50+ można stosować bazę silikonową pod podkład? Nie zmniejsza to czasem właściwosci ochronnych?
Nie,z reguly silikony dobrze "zagruntuja"skore pod filtr ale duzo tez zalezy od mieszanki silikonow bo jezeli sa jeszcze dodane np.polimery to filtr nie do konca zostanie dobrze przyjety-takze nie kazda baza.....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 09:43   #1057
Surmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 86
GG do Surmina
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję za odpowiedź Hexxano
Wspomniana przeze mnie baza to Dax Cosmetics o składzie:
Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Parfum.

Zupełnie nie znam się na biochemii, więc moja prośba - czy wyżej wymienione składniki mogą obniżać skuteczność kremu z flitrem 50 +?

Będę wdzięczna za odpowiedź!
Surmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 12:28   #1058
nina859
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej, od niedawna zaczęłam interesować się biochemią. Chciałabym dowiedzieć się co jest odpowiednie dla mojej cery.

Mam 23 lata, ostatnio moja normalna a czasami nawet sucha cera zmieniła się w cerę mieszaną w kierunku tłustej, choć czasami po użyciu kosmetyków do tego rodzaju cery schodzi mi skóra z nosa. Nie mam pojęcia jak dbać o „nową” buzię. Czytałam dużo na wizażu, jednak chciałabym tą wiedzę usystematyzować i potrzebuję porady eksperta.

Moim największym problemem są rozszerzone pory, świecenie oraz przebarwienia. Często chodziłam na solarium, a teraz od czasu do czasu też tam zaglądam. Nie lubię być blada, a samoopalacze bardzo brudzą ubrania i ten zapach, mam bardzo „czuły” nosJ.

Od ok. 2 tygodni zaczęłam używać Active C LRP i już widzę drobne, dobre zmiany, dlatego chcę ten efekt wzmocnić.

Zastanawiam się nad użyciem Diacneal Avene lub Effaclar K LRP, do tego żel do mycia buzi Effaclar LRP. I jeszcze Acne derm ale on chyba bardziej na jesień.

Do demakijażu obecnie używam płynu Solution Micellaire Maybelline, uważam, że jest naprawdę dobry, a niestety nie dostępny w normalnej sprzedaży. Dlatego myślę o zakupie płynu micelarnego z Vichy lub LRP.

Tonik- Garnier Podstawa Pielęgnacji, dynamizujący.

Zastanawiam się nad kremem nawilżającym do cery mieszanej ale nie mam żadnego pomysłu. Używałam Ultra Świeżość Garniera na noc i na dzień ale doczytałam, że nie należy on do najlepszych.

Używam St. Ives morelowego peelingu głęboko oczyszczający (za poleceniem KWCJ), oraz maseczek Garniera oczyszczająco-rozgrzewającej z ogórkiem oraz Dermiki Perfekcja i Alabaster

Co do filtrów to mam zamiar zakupić Avene, podobnież nie kolidują z makijażem tak?

Z kolorówki używam HR, Guerlain, Lancome, Bourjois, L’oreal, Art Deco. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez podkładu. Czy to nie będzie kolidowało z nowym sposobem dbania o buzie?

I co z opalaniem? Nie lubię mieć jasnej cery, już sprawdzałam na KWC o samoopalaczach i mam zamiar zakupic Clarinsa lub Lancoma (do twarzy). Jednak latem chciałabym troszkę opalić buzię naturalnym słońcem, jakich kosmetyków mogę wtedy używać?

Czy serum z witm. C mogę kupić w aptece, czy tylko wysyłkowo i czy należy go używać skoro biorę już active c.

Na jesień chcę porządnie zabrać się za cerę u kosmetyczki, byłam już nawet na konsultacjach.

Wiem, że dużo tych pytań. Będę Bardzo wdzięczna za wszelkie porady i wskazówki. Z góry dziękuje.
nina859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 13:18   #1059
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po pierwsze odradzam zel Effaclar myjacy, gdyz on wysusza i ma w skladzie Sodium Leuryth Sulfate na 2gim miejscu w skladzie, a to silny detergent wysuszajacy, kupuj srodki myjace bez tego skladnika...dziewczyny polecaja zwykly zel myjacy dla dzieci Rossmann Babydream lub poszukaj w innych watkach o demakijazu innych produktow, fany jest tez olejek myjacy z Biochemii Urody
http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html
Kolejno jesli planujesz wprowadzic kwasy niestety musisz zrezygnowac z opalania, albo jedno albo drugie, kwaszac sie i opalajac mozesz sie nabawic jeszze wiekszych przebarwien
Effaclar to BHA - jest on stosunkowo lagodnym kwasem, Diacneal to Retinaehyd + AHA kwas - diacnealu nie powinnas w lato uzywac ze wzgledu na obecnosc AHA ktory jest fotouczulajacy, na przebarwienia jest tez dobry acne derm i na rozszerzone pory...acne derm nie jest fotouczulajacy i unikajac opalania i uzywajac solidnie filtry mozesz stosowac w wakacje, mozesz go uzywac zamiennie z effaclarem ktory oczysci pory a acne derm je domknie i rozjasni cere i przebarwienia
Plyn micelarny - dziewczyny najbardziej polecaja Bioderma Sensibo
Przeczytaj watek o demakijazu gdzie dziewczyny dziela sie spostrzezeniami co do roznych kosmetykow...ja osobiscie do Garniera nie mam przekonania, juz chyba lepiej cos z Ziaji np z serii Calma badz cos z Avene, LRP, SVR
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120550

Musisz niestety poczytac na ten temat wiele watkow tematycznych, wlacz opcje szukanie na Biochemii i szukaj produktow ktore cie interesuja i poczytaj o nich, bo mysle 99% kosmetykow bylo tu juz walkowane po stokroc
A co do wit C to nie widze sensu uzywania kilku produktow jednoczesnie, jesli Active C ci sluzy to uzywaj, jak skonczysz mozesz sprobowac np ten z Biochemii Urody
Co do kremow nawilzajacych tych lekkich i nie zapychajacych to np LRP Hydraphase, Humektan; badz wg KWC te silniej nawilzajace http://www.wizaz.pl/kosmetyki/katego...avgDSC&kat=209

Pozdr


Cytat:
Napisane przez nina859 Pokaż wiadomość
Hej, od niedawna zaczęłam interesować się biochemią. Chciałabym dowiedzieć się co jest odpowiednie dla mojej cery.

Mam 23 lata, ostatnio moja normalna a czasami nawet sucha cera zmieniła się w cerę mieszaną w kierunku tłustej, choć czasami po użyciu kosmetyków do tego rodzaju cery schodzi mi skóra z nosa. Nie mam pojęcia jak dbać o „nową” buzię. Czytałam dużo na wizażu, jednak chciałabym tą wiedzę usystematyzować i potrzebuję porady eksperta.

Moim największym problemem są rozszerzone pory, świecenie oraz przebarwienia. Często chodziłam na solarium, a teraz od czasu do czasu też tam zaglądam. Nie lubię być blada, a samoopalacze bardzo brudzą ubrania i ten zapach, mam bardzo „czuły” nosJ.

Od ok. 2 tygodni zaczęłam używać Active C LRP i już widzę drobne, dobre zmiany, dlatego chcę ten efekt wzmocnić.

Zastanawiam się nad użyciem Diacneal Avene lub Effaclar K LRP, do tego żel do mycia buzi Effaclar LRP. I jeszcze Acne derm ale on chyba bardziej na jesień.

Do demakijażu obecnie używam płynu Solution Micellaire Maybelline, uważam, że jest naprawdę dobry, a niestety nie dostępny w normalnej sprzedaży. Dlatego myślę o zakupie płynu micelarnego z Vichy lub LRP.

Tonik- Garnier Podstawa Pielęgnacji, dynamizujący.

Zastanawiam się nad kremem nawilżającym do cery mieszanej ale nie mam żadnego pomysłu. Używałam Ultra Świeżość Garniera na noc i na dzień ale doczytałam, że nie należy on do najlepszych.

Używam St. Ives morelowego peelingu głęboko oczyszczający (za poleceniem KWCJ), oraz maseczek Garniera oczyszczająco-rozgrzewającej z ogórkiem oraz Dermiki Perfekcja i Alabaster

Co do filtrów to mam zamiar zakupić Avene, podobnież nie kolidują z makijażem tak?

Z kolorówki używam HR, Guerlain, Lancome, Bourjois, L’oreal, Art Deco. Powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez podkładu. Czy to nie będzie kolidowało z nowym sposobem dbania o buzie?

I co z opalaniem? Nie lubię mieć jasnej cery, już sprawdzałam na KWC o samoopalaczach i mam zamiar zakupic Clarinsa lub Lancoma (do twarzy). Jednak latem chciałabym troszkę opalić buzię naturalnym słońcem, jakich kosmetyków mogę wtedy używać?

Czy serum z witm. C mogę kupić w aptece, czy tylko wysyłkowo i czy należy go używać skoro biorę już active c.

Na jesień chcę porządnie zabrać się za cerę u kosmetyczki, byłam już nawet na konsultacjach.

Wiem, że dużo tych pytań. Będę Bardzo wdzięczna za wszelkie porady i wskazówki. Z góry dziękuje.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 14:26   #1060
agunia_78
Przyczajenie
 
Avatar agunia_78
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc dziewczyny,
od tygodnia wczytuje sie w ten watek. Jestem zupelnym nowicjuszem w zakresie biochemii ale po przeczytaniu wiekszosci wypowiedzi i ja chcialabym zaczac swoja przygode z kosmetykami naturalnymi. Mam 29 lat, skora normalna z tendencja do zaskornikow na nosie i brodzie, czolo i policzki,poza kilkoma zaskornikami raczej suche. A i kilka naczynek na policzkach. I oto jaki plan dzialania ulozylam sobie na okres wakacyjno-letni. Prosze o weryfikacje i za wszystkie porady z gory dziekuje:
Rano:
- do przetarcia po nocy hydrolant z mazidel (nie wiem ktory, poradzcie)
- nastepnie po 15min. serum z wit.c z BU
- a na to filtr,pewnie Avene 40 spf z serii 'dzieciaczek' lub mleczko avene
Na noc:
-do zmycia demakijazu olejek myjacy z BU
- i potem hydrolant jako tonik- i tu moje pytanie czy sam olejek jest wystarczajacy do demakijazu, czy dobrze jednak tez przetrzec jest hydrolantem
-a na to nawilzacz, mysle o Avene Hydrance Optimale Legre
1-2 razy w tygodniuziemia wulkaniczna jako maseczka.
I to by bylo na tyle na lato. Kwasy BHA zamierzam zaczac stosowac od pazdziernika. Teraz byloby to niewskazane, poniwaz w czerwcu wyjezdzam do Egiptu na 2 tyg. i chcac nie chcac nie unikne silnego slonca. Oczywiscie bede sie filtrowac.
Czy ten moj program pielegnacyjny nie spowoduje podraznien?, wszystkie w/w kosmetyki beda dla mojejj skory zupelna nowoscia zarowno filtry jak i olejki i hydrolanty.
agunia_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 14:35   #1061
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Powinno byc ok

Potestuj i zobaz jak taka pielegnacja bedzie skorze sluzyc...a hydrolat no tu to zawsze kwestia indywidualna, rozany bedzie dzialal sciagajaca i w miare lagodnie, moze od niego zacznij?! a kwestia czy po umyciu buzki powinnas przetrzec tonkiem czy nie to juz zalezy od Ciebie... mozesz tez robic sobie maseczke aspirynowa w celu redukcji zaskornikow badz z glinki zielonej

Cytat:
Napisane przez agunia_78 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny,
od tygodnia wczytuje sie w ten watek. Jestem zupelnym nowicjuszem w zakresie biochemii ale po przeczytaniu wiekszosci wypowiedzi i ja chcialabym zaczac swoja przygode z kosmetykami naturalnymi. Mam 29 lat, skora normalna z tendencja do zaskornikow na nosie i brodzie, czolo i policzki,poza kilkoma zaskornikami raczej suche. A i kilka naczynek na policzkach. I oto jaki plan dzialania ulozylam sobie na okres wakacyjno-letni. Prosze o weryfikacje i za wszystkie porady z gory dziekuje:
Rano:
- do przetarcia po nocy hydrolant z mazidel (nie wiem ktory, poradzcie)
- nastepnie po 15min. serum z wit.c z BU
- a na to filtr,pewnie Avene 40 spf z serii 'dzieciaczek' lub mleczko avene
Na noc:
-do zmycia demakijazu olejek myjacy z BU
- i potem hydrolant jako tonik- i tu moje pytanie czy sam olejek jest wystarczajacy do demakijazu, czy dobrze jednak tez przetrzec jest hydrolantem
-a na to nawilzacz, mysle o Avene Hydrance Optimale Legre
1-2 razy w tygodniuziemia wulkaniczna jako maseczka.
I to by bylo na tyle na lato. Kwasy BHA zamierzam zaczac stosowac od pazdziernika. Teraz byloby to niewskazane, poniwaz w czerwcu wyjezdzam do Egiptu na 2 tyg. i chcac nie chcac nie unikne silnego slonca. Oczywiscie bede sie filtrowac.
Czy ten moj program pielegnacyjny nie spowoduje podraznien?, wszystkie w/w kosmetyki beda dla mojejj skory zupelna nowoscia zarowno filtry jak i olejki i hydrolanty.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 15:53   #1062
czarna71
Raczkowanie
 
Avatar czarna71
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: UK, ABINGDON
Wiadomości: 34
GG do czarna71
Question Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Niestety nigdzie nie znajdziesz takiego zestawu . Gdyby matujacy filtr sie pojawił, to dziewczyny z wizazu skakałyby z radosci.

a co powiecie na ten filtr - zelowy, najlzejszy z mozliwych (konsystencja), beztluszczowy, nie zatyka porow i zawiera fotostabilny Parsol - czyzby ideal ???

http://www.amazon.com/Presun-Ultra-G.../dp/B0006GDUW8
__________________
I think I'm fallin' in LOVE !!!
czarna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 16:05   #1063
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czarna71 Pokaż wiadomość
a co powiecie na ten filtr - zelowy, najlzejszy z mozliwych (konsystencja), beztluszczowy, nie zatyka porow i zawiera fotostabilny Parsol - czyzby ideal ???

http://www.amazon.com/Presun-Ultra-G.../dp/B0006GDUW8
Przetestuj to sie przekonasz i jakby cos daj cynk
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 16:16   #1064
agunia_78
Przyczajenie
 
Avatar agunia_78
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki Marea za szybka odpowiedz. Niestety bede musiala zaczekac na rozpoczecie tej kuracji bo mieszkam zagranica i dopiero w czerwcu bede w Polsce wiec zakupie i porobuje. Mam do Ciebie jeszcze 2 pytanka. Czy te maseczke aspirynowa moge stosowac w lato, wiem ze slonca nie unikne, nie chce sie smazyc ale tez nie chce sie przed nim chowac, a wiem ze ta maseczka zawiera kwasy. Czy nie nabawie sie wiec w lato przebarwien pomimo filtrow. I 2 pytanie: co lepsze dla mojej cery;glinka (ktora zielona czy czerwona do naczynek, czy moze na przemian) czy zachwalana takze ziemia wulkaniczna.
agunia_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 16:23   #1065
czarna71
Raczkowanie
 
Avatar czarna71
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: UK, ABINGDON
Wiadomości: 34
GG do czarna71
Thumbs up Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Przetestuj to sie przekonasz i jakby cos daj cynk
Kusisz MAREA, kusisz zobaczę ile będzie kosztował i może kupię bo i tak potrzebuję jakiegoś wyższego filtra więc jeśli mi będzie pasował to pewnie większości też bo mam cerę w kierunku tłustej i przede wszystkim chcę żeby kosmetyki były lekkie i nie zapychały, a ten wygląda całkiem ciekawie. POZDROWIONKA P.S. będę dalej śledzić ten wątek
__________________
I think I'm fallin' in LOVE !!!
czarna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 16:24   #1066
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez agunia_78 Pokaż wiadomość
Dzieki Marea za szybka odpowiedz. Niestety bede musiala zaczekac na rozpoczecie tej kuracji bo mieszkam zagranica i dopiero w czerwcu bede w Polsce wiec zakupie i porobuje. Mam do Ciebie jeszcze 2 pytanka. Czy te maseczke aspirynowa moge stosowac w lato, wiem ze slonca nie unikne, nie chce sie smazyc ale tez nie chce sie przed nim chowac, a wiem ze ta maseczka zawiera kwasy. Czy nie nabawie sie wiec w lato przebarwien pomimo filtrow. I 2 pytanie: co lepsze dla mojej cery;glinka (ktora zielona czy czerwona do naczynek, czy moze na przemian) czy zachwalana takze ziemia wulkaniczna.
A w jakim kraju mieszkasz jesli wolno mi sie zapytac?
Jesli na wyspach UK to fajne sa preparaty Boots Organics, min maseczka z glinki zielonej badz pianka do mycia buzki z BHA..
Maseczke mozesz stosowac w lato jesli sie nie opalasz, przed wyjazdem wakacyjnym i opalaniem poprostuj jej nie rob i w jego trakcie
No i nie dajmy sie zwariowac z tym sloncem jesli nie bedziesz sie smazyc i smarowac filtrami to mozesz stosowac Effaclar badz inne nie fotouczulajace i lagodne kwasy
Do naczynkowej cery najbardziej polecona jest glinka czerwona ale nic mi nie wiadomo by inne mialy wplywac szkodliwe na naczynka wiec mozesz smialo kazdy rodzaj stosowac
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 16:49   #1067
agunia_78
Przyczajenie
 
Avatar agunia_78
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A w jakim kraju mieszkasz jesli wolno mi sie zapytac?
Jesli na wyspach UK to fajne sa preparaty Boots Organics, min maseczka z glinki zielonej badz pianka do mycia buzki z BHA..
Maseczke mozesz stosowac w lato jesli sie nie opalasz, przed wyjazdem wakacyjnym i opalaniem poprostuj jej nie rob i w jego trakcie
No i nie dajmy sie zwariowac z tym sloncem jesli nie bedziesz sie smazyc i smarowac filtrami to mozesz stosowac Effaclar badz inne nie fotouczulajace i lagodne kwasy
Do naczynkowej cery najbardziej polecona jest glinka czerwona ale nic mi nie wiadomo by inne mialy wplywac szkodliwe na naczynka wiec mozesz smialo kazdy rodzaj stosowac
Mieszkam w Londynie. I napewno sie zainteresuje polecanymi przez Ciebie produktami, obok ktorych do tej pory przechodzilam obojetnie.
Czy moglabys ulozyc mi program kuracji kwasami. Zaczne wczesna jesienia, ale chce zrobic zakupy podczas pobytu w Polsce, zeby potem nie ponosic podwojnych kosztow przesylki i nie fatygowac znajomych do latania po aptekach i dermatologach .
Czy juz jak raz sie zacznie kuracje kwasami, to czy potem trzeba stosowac ciagle. To znaczy chodzi mi o to czy skora nie przyzwyczaja sie zbytnio do mocniejszych skladnikow niz te ktore sa w zwyklych kremach i czy po zaprzestaniu stosowania kwasow nie pogorszy sie jej kondycja bo np. zwykle kremy beda dla niej za slabe.
Czy ty jestes zadowolona z kwasow? Widzisz duza poprawe? Czy skora lubi te kwasy? Czy jest to zdrowe dla skory?
Dziekuje ci za cierpliwosc w odpowiadaniu na moje-laika pytania
agunia_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 18:50   #1068
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez agunia_78 Pokaż wiadomość
Mieszkam w Londynie. I napewno sie zainteresuje polecanymi przez Ciebie produktami, obok ktorych do tej pory przechodzilam obojetnie.
Czy moglabys ulozyc mi program kuracji kwasami. Zaczne wczesna jesienia, ale chce zrobic zakupy podczas pobytu w Polsce, zeby potem nie ponosic podwojnych kosztow przesylki i nie fatygowac znajomych do latania po aptekach i dermatologach .
Czy juz jak raz sie zacznie kuracje kwasami, to czy potem trzeba stosowac ciagle. To znaczy chodzi mi o to czy skora nie przyzwyczaja sie zbytnio do mocniejszych skladnikow niz te ktore sa w zwyklych kremach i czy po zaprzestaniu stosowania kwasow nie pogorszy sie jej kondycja bo np. zwykle kremy beda dla niej za slabe.
Czy ty jestes zadowolona z kwasow? Widzisz duza poprawe? Czy skora lubi te kwasy? Czy jest to zdrowe dla skory?
Dziekuje ci za cierpliwosc w odpowiadaniu na moje-laika pytania
A wiec tak, powiem Ci ze ja mieszkam w IRL i znam bol zamawiania z Polski kosmetykow i ich przesylek W olejku z BU sie zakochalam, zakupilam jeden podczas pobytu w swieta i w stycznie juz mi sie skonczyl zrobilam kolejne zamowienie w lutym i zaplacilam ponad 80zl za przesylke heh wzielam 2 olejki i juz mi sie skonczyly...zaleznie jak bedziesz ich uzywac dosyc szybko ubywaja bo nie pienie sie jak tradycyjne srodki myjace wiec radze zaopatrzyc Ci sie w conajmniej 3/4 sztuki jesli kolejne wakacje w Polsce planujesz w swieta..to samo z maseczkami....1na maseczka wystarczy na max 1.5 miesiaca uzywana srednio 1raz w tyg wiec pomysl o tym robiac zapasy.
Dobre z kremow zwyklych nawilzajacych a niedostepnych tu zagranica sa tez Cetaphil, Durcay A-Derma badz Bioderma Atoderm pomagaja w regeneracji skory gdy jest przesuszona po kwasach
Ja osobiscie uzwazam ze kwasy sa boskie i nic tak nie pomaga w walce z krostkami i przebarwieniami...cera b szybko sie poprawia..mozesz tez przychylniejszym okiem spojrzec na kosmetyki Neostraty - uzywalam Face Cream PLUS AHA15 i bardzo wygladzil buzke i zmarszczki i rozjasnil ale przy naczynkach aha 15 moze byc za mocne
Wcale nie musisz stosowac ich wciaz ale zobaczysz ze ciezko bez nich zyc bo nic tak nie trzyma cery w ryzach jak one pozatym gdy bedziesz juz zadowolona z efektow dla podtrzymania efektu stosuj rzadziej ale stosuj nawet 1 x w tyg badz raz na 2 tyg...dzialanie kwasow polega poprostu na zluszcaniu naskorka czyli szybszej jego regeneracji rowniez i wylanianiu sie nowego swiezego naskorka dlatego wazne jest chronienie skory filtrami by nie nabawic sie przebarwien

Aha a co do tych produktow Boots wkleje Ci te ktore wyzej polcam bys wiedziala o ktoe mi chodzi, sa np skuteczne i niedrogie, kilka funtow za sztuke, ja zaplacilam bodajze 5 euro
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18925
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19330
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=22329

To przyklady tych najbardziej polecanych ale radze sie zainteresowac tymi kosmetykami, im krotszy sklad tym lepiej
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 19:00   #1069
agunia_78
Przyczajenie
 
Avatar agunia_78
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 10
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzieki jestes wielka Powiedz mi prosze na ile starcza Acne Derm uzywany 2 razy w tyg. i Effakiar takze uzywany 2 razy w tyg., aha i czy hydrolant schodzi rownie szybko jak olejek myjacy. Oj czuje ze moja walizka bedzie bardzo ciezka w drodze powrotnej z Polski.
agunia_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-19, 19:05   #1070
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez agunia_78 Pokaż wiadomość
Dzieki jestes wielka Powiedz mi prosze na ile starcza Acne Derm uzywany 2 razy w tyg. i Effakiar takze uzywany 2 razy w tyg., aha i czy hydrolant schodzi rownie szybko jak olejek myjacy. Oj czuje ze moja walizka bedzie bardzo ciezka w drodze powrotnej z Polski.
Uhm nie wiem powiem Ci szczerze zalezy ile bedzesz nakladac ale acne derm drogi nie jest wiec mozesz zakupic 2 sztuki a effaclar dostaiesz przeciez w londynie w razie czego no i mzesz tez zamowic z BU tonik rozany z kwasem mlekowym dobry przy naczynkach
Hydrolat tak jak tonik, zaleznie jak czesto bedziesz uzywac, on ma konsystencje wody...
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 21:44   #1071
leweloff
Raczkowanie
 
Avatar leweloff
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 113
GG do leweloff
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hmm. juz prawie zuzylam tubke Acne Derm w niecaly miesiac i musze przyznac, ze jakos specjalnie moja buzia sie nie zmienila. moze znieknely te zaczerwienienia po bokach policzkow, ale mysle, ze predzej czy pozniej same by to zrobily. zaczelam uzywac Acne codzien na noc, bo filtr [Iwostin] daje sobie rade spokojnie z nawilzaniem. czasami nakladam Cetaphil - jak wroce wczesniej do domu, zmywam wszystko i go nakladam.
Dalej wyskakuja mi paskudy na czole i skroni, w sumie malenkie, ale czasami pojawi sie jakis bolacy pod skora:< mam grzywke, a mysle, ze ma znaczenie. Zastanawia mnie czy to jest dalsze oczyszczanie sie mojej skory czy cos mnie zapycha? sporobawalam odstawic Iwostin i teraz uzywam probek z Vichy, ale mysle, ze nie ma zbytniej zmiany. podklad napewno nie, bo uzywalam jak bylam w gorach razem z antkiem LRP i wszystko bylo jak naj.
Chyba sie skicham, jak mam czekam az tyle na efekty nooooooooo xD
Czy tez innych kwasow sprobowac? ale tez lato idzie...
Ah, Acne nie wywiera na moja buzie jakiegos wrazenia - kilka razy doslownie troszeczke poczulam lekkie szczypanie, i to nie na poczatku, ale jakos niedawno.
__________________
.oO
leweloff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 00:24   #1072
czarnaorchidea
Rozeznanie
 
Avatar czarnaorchidea
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 745
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Aktualnie leczę trądzik, ale chciałabym również używać filtrów. Możecie mi powiedzieć, czy mogłabym nakładać Clindacne na strefę T, potem Normaderm i na to jeszcze filtr?
__________________
"Natura jest niewygodna. Trawa jest twarda, wilgotna, pełna obrzydliwych insektów. Gdyby natura była wygodna, ludzkość nie wymyśliłaby architektury."
Oscar Wilde

czarnaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 05:24   #1073
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Może i ja się przyłączę?
Oto moja skóra: tłusta, suche policzki, resztki (parę krostek) trądziku, uczulona na Alkohol, SLS, zapychana przez parafinę, nie tolerująca kwasów AHA i BHA, tolerująca kosmetyki po teście za uchem. Obecnie chcę stosować: do mycia pianka Pharmaceris A, tonik Pharmaceris A (mam uczulenie na rumianek, aloes), krem AA nawilżający dla skóry wrażliwej, krem Diacenal, filtr LRP LV (Lait Veloute 50+). Jak to wszystko połączyć ze sobą? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 08:51   #1074
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej dziewczyny.

Bardzo ciekawy wątek. Jeszcze nie przeczytałam całości, bo dość dawno na biochemię nie zaglądałam:/

Mam dość pilne pytanie. Wiem, że do oczyszczania twarzy, nawet przy tłustej i mieszanej cerze należy używać żeli bez SLS i toników bez alkoholu.

Mam problem jak chodzi o nawiżacze. Wiem, że takie wątki już były, ale konkretnie interesuje mnie nawilżający Normaderm. Z tego co wiem to takich kremów nie powinno się używać na dzień, bo w końcu ma leczyć
Poza tym on ma właściwości matujące - sprawdzałam próbkę na noc, zmatowił pięknie, ale rano czoło, nos i broda błyszczały się niemiłosiernie. Nie wiem, czy jest sens kupować taki krem pod filtry.
Przepraszam, jeśli zdublowałam pytanie. Wątków szukałam, ale nie znalazłam żadnego poświęconego Normadrem, na KWC też go nie ma...
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 12:40   #1075
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nina859 Pokaż wiadomość
Mam 23 lata, ostatnio moja normalna a czasami nawet sucha cera zmieniła się w cerę mieszaną w kierunku tłustej,
Przeszłabym się do lekarza z tym, może są to zaburzenia hormonalne, może brak witamin, może osłabienie, warto się zbadać.

Cytat:
Zastanawiam się nad użyciem Diacneal Avene lub Effaclar K LRP, do tego żel do mycia buzi Effaclar LRP. I jeszcze Acne derm ale on chyba bardziej na jesień.
Zdecydowanie za dużo, mimo tego, że masz zaskórniki i jakieś przebarwienia. Żel do mycia Effaclar jest świetny i oczyszcza rewelacyjnie, ale jeśli do tego po tym użyjesz emulsji lub Diacnelau to początkowo Cię mocno przesuszy. Polecałabym jakiś żel o prostym składzie, dla dzieci, lub np. Lactacyd do higieny intymnej, bo ma kwas mlekowy.

Cytat:
Dlatego myślę o zakupie płynu micelarnego z Vichy lub LRP.
Nie mam dobrego zdania o żadnym, ani jeden ani drugi nie zmywał mi dokładnie makijażu. Najpierw poproś o próbki w aptece.


Cytat:
Tonik- Garnier Podstawa Pielęgnacji, dynamizujący.
Tonik jak tonik. Zaopatrz się w prostszą Melisę, a na niespodzianki możesz punktowo stosować Clean&Clear chłodzący (kwas salicylowy).

Cytat:
Zastanawiam się nad kremem nawilżającym do cery mieszanej ale nie mam żadnego pomysłu. Używałam Ultra Świeżość Garniera na noc i na dzień ale doczytałam, że nie należy on do najlepszych.
1. Avene, Hydrance Optinal Leggere
2. LRP Effaclar H
3. AA Help Krem nawilżający (seria z czerwonym krzyżykiem), zlikwidowali potworny zapach i teraz jest świetnie.

Cytat:
Używam St. Ives morelowego peelingu głęboko oczyszczający (za poleceniem KWCJ), oraz maseczek Garniera oczyszczająco-rozgrzewającej z ogórkiem oraz Dermiki Perfekcja i Alabaster
Świetna oczyszczająca to Lirene z glinką i białą herbatą.




Cytat:
I co z opalaniem? Nie lubię mieć jasnej cery, już sprawdzałam na KWC o samoopalaczach i mam zamiar zakupic Clarinsa lub Lancoma (do twarzy). Jednak latem chciałabym troszkę opalić buzię naturalnym słońcem, jakich kosmetyków mogę wtedy używać?
No niestety - albo opalanie albo nieskazitelna cera bez zaskórników, przebarwień itp. Słońce i dbanie o cerę się wyklucza.

Cytat:
Czy serum z witm. C mogę kupić w aptece, czy tylko wysyłkowo i czy należy go używać skoro biorę już active c.
Myślę, że spokojnie starczy Ci Activ C, skoro masz 23 lata

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
nie tolerująca kwasów AHA i BHA,

Obecnie chcę stosować: dkrem Diacenal
Diacneal to kwas glikolowy AHA, więc odpada.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 16:38   #1076
czarna71
Raczkowanie
 
Avatar czarna71
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: UK, ABINGDON
Wiadomości: 34
GG do czarna71
Unhappy Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej WIZAżANKI!!! mam takie pytanko odnośnie AVENE CLEANANCE K -używam go od jakiś 2 miesięcy na noc, ostatnio dołączyłam do mojej pielęgnacji ISOTREXIN zamiennie na noc z CLEANANCE K oraz co trzecią noc nawilżanie. CLEANANCE K jak na razie mi służył dobrze, ale od jakiegoś tygodnia zauważyłam, że strasznie, ale to strasznie tłuści mi się cera po nim ! Chodzi mi o to, że gdy wysmaruję się nim na noc i rano wstaję to policzki mam ok, normalne, ani suche, ani tłuste, za to strefa T, a szczególnie czoło MAM CAłE TłUSTE, KLEJąCE, BłYSZCZąCE, JAKBYM NASMAROWAłA SIę OLEJEM!!! O co chodzi??? co może to powodować??? czyżby CLEANANCE przestał działąć jak należy??? Może zmienić go na inny kwas - tylko jaki??? POMOCY - PLEASE!!!
__________________
I think I'm fallin' in LOVE !!!
czarna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 19:41   #1077
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kwas glikolowy jest wyjątkiem - z kwasami chodziło mi o kwasy owocowe, nie glikolowe. Chodzi mi o kwas występujący w ogórkach, cytrusach etc. Nie o glikolowy. Więc podbijam post i pytam się jak to połączyć.
A propos Avene Diacenal, miałam test za uchem (był on wiarygodny, krem był całą noc i cały dzień za uchem) i mnie nie uczulił, więc jak to razem połączyć.
Pozrawiam weronka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 10:38   #1078
skitek 13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 47
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny mam pytanie czy któraś z Was w trakcie stosowania Diacenalu robiła mikrodermabrazję? Wcześniej robiłam eksfoliację co tydzień i po tygodniowej przerwie miałam robioną mikrodermabrazję. Teraz zamiast eksfoliacji smaruję się Diacenalem i nie wiem jak sie to ma do zabiegu mikro. Czy mogę iść z biegu na mikro, czy może muszę wcześniej odstawic Diacenal, aby uniknąć podrażnień? Diacenal stosuję niemal codziennie, czasem robię jednodniowy odstęp na nawilżenie. Rano oczywiście filtry. Proszę poradźcie, bo moja skóra już wymaga mikrodermabrazji.
skitek 13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 10:56   #1079
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez leweloff Pokaż wiadomość
hmm. juz prawie zuzylam tubke Acne Derm w niecaly miesiac i musze przyznac, ze jakos specjalnie moja buzia sie nie zmienila. moze znieknely te zaczerwienienia po bokach policzkow, ale mysle, ze predzej czy pozniej same by to zrobily. zaczelam uzywac Acne codzien na noc, bo filtr [Iwostin] daje sobie rade spokojnie z nawilzaniem. czasami nakladam Cetaphil - jak wroce wczesniej do domu, zmywam wszystko i go nakladam.
Dalej wyskakuja mi paskudy na czole i skroni, w sumie malenkie, ale czasami pojawi sie jakis bolacy pod skora:< mam grzywke, a mysle, ze ma znaczenie. Zastanawia mnie czy to jest dalsze oczyszczanie sie mojej skory czy cos mnie zapycha? sporobawalam odstawic Iwostin i teraz uzywam probek z Vichy, ale mysle, ze nie ma zbytniej zmiany. podklad napewno nie, bo uzywalam jak bylam w gorach razem z antkiem LRP i wszystko bylo jak naj.
Chyba sie skicham, jak mam czekam az tyle na efekty nooooooooo xD
Czy tez innych kwasow sprobowac? ale tez lato idzie...
Ah, Acne nie wywiera na moja buzie jakiegos wrazenia - kilka razy doslownie troszeczke poczulam lekkie szczypanie, i to nie na poczatku, ale jakos niedawno.
Jesli acne derm nie daje rady moze siegnij po kwasy AHA, Glyco A badz Neostrate, jesli nie masz problemu z naczynkami oczywiscie, osobiscie stosowalam Neostrata Face Cream Plus AHA15 i znam osoby ktore rowniez go stosowaly i rozjasnia przebarwienia, ale nie jest tani ok 100zl i malo dostepne w Polsce...jesli i to bedzie malo skuteczne poszukaj czegos silneijszego i punktowego z przebarwienia, preparat z neostraty tez jest skuteczny i wiele dziewczyn zachwalalo, mozesz dorzucic rowniez cos z wit C np active c na dzien pod filtr tez pomoze w walce z przebarwieniami
Z filtrow sprobuj mleczka Klorane bo b wiele osob chwali jako te nie zapychajace i pielegnujace i jest niedrogie.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 11:00   #1080
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez czarnaorchidea Pokaż wiadomość
Aktualnie leczę trądzik, ale chciałabym również używać filtrów. Możecie mi powiedzieć, czy mogłabym nakładać Clindacne na strefę T, potem Normaderm i na to jeszcze filtr?
A dlaczego nie przesunac Clinadance na noc?!, jesli masz jeszcze inny preparat do stosowania na noc mozesz ich uzywac co drugi dzien
Nie znam skladu kremu Normaderm wiec nie wiem czy bedzie sie nadawal pod filtr, ale musisz wiedziec ze filtry same w sobie sa dosyc tresciwe wiec najlepiej byloby bys nakladala je na czysta twarz i matowila puderm a wieczorami inne masci i nawilzanie
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:47.