Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-12, 17:42   #811
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
Wieeelkie dzięki ;*.
Dziś rano nawet zauważyłam drobną poprawę, ale to nie to, czego oczekuję.
Ok, zmienię mydło na żel. Zaraz zajrzę na KWC popatrzeć na opinie ;]
Boję się tylko tego kremu nawilżającego... Czy to nie pogorszy sprawy?
krem nawilżający nie pogorszy, tylko nawilży, o ile będzie dobrze dobrany. na początku pewnie będzie ciężko - musisz uzbroić się w cierpliwość. i czytać składy kremów, zorientować się, które składniki cię podrażniają, zapychają albo po prostu nie pasują jak znajdziesz to, co twoją skórę będzie nawilżać i "uspokajać" - twoja skóra będzie ci wdzięczna nawilżenia potrzebuje każda skóra, bo w tych czasach wszystko ją przesusza - klima, kaloryfery, słońce, mróz, ... jeśli zatem ogólnie suchej skóry się nie ma, to profilaktycznie trochę wilgoci i tak się należy. ja nie nawilżałam długi czas i się okazało, że mam skórę odwodnioną, chociaż tego widać nie było przez ten mój wieczny smalec na twarzy
aha, co do żelu - jak berti wspomniała - najlepiej taki bez SLS powodzenia!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 13:18   #812
Kruchaaa
Raczkowanie
 
Avatar Kruchaaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 41
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
Kruchaaa, chyba masz bardzo złego dermatologa, nie przejmuj się ja odwiedziłam chyba z 5 w swoim życiu, jeden był nawet profesorem i nic mi nie pomogli
Zgadzam się z cloche - mydło powinnaś zamienić na delikatny żel do mycia twarzy najlepiej bez SLS (w tym wątku trochę o tym było), może spróbuj też używać przez jakiś czas przegotowanej wody do mycia buzi albo psikać te czerwone miejsca wodą termalną.
A tak poza tym to napisz czy te małe czerwone krostki swędzą? pieką po umyciu ? Czy miałaś stwierdzoną kiedykolwiek alergię na coś? Jeżeli chodzi o krem to sprawa bardzo indywidualna, a ile masz lat (jeżeli to nie tajemnica ?

pozdrawiam, będzie dobrze
Dopiero przed chwilą zauważyłam twój komentarz
Ok, kupię żel. A, może to głupio zabrzmi, ale co to jest woda termalna? Chyba nigdy nie spotkałam się z takim określeniem.
__________________
Nic nie jest warte by być z tego powodu nieszczęśliwym...
Kruchaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 14:05   #813
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
Dopiero przed chwilą zauważyłam twój komentarz
Ok, kupię żel. A, może to głupio zabrzmi, ale co to jest woda termalna? Chyba nigdy nie spotkałam się z takim określeniem.
woda termalna to woda (chyba zawsze w spray'u) z odpowiednich zrodel, a wiec z czesto rzadkimi mineralami, ktore uspokajaja skore. przyklady: avene, la roche posay, iwostin,... tutaj opinie: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=41
i pytaj smialo, jak co niejasne
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 14:18   #814
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
może to głupio zabrzmi, ale co to jest woda termalna? Chyba nigdy nie spotkałam się z takim określeniem.
Woda termalna sprzedawana jest w aptekach. Pochodzi ze źródeł mineralnych. Działa kojąco, łagodzi podrażnienia, zmniejsza zaczerwienienie, odświeża. Działa też też przeciw wolnym rodnikom. Używam od niedawna, i muszę stwierdzić że to genialny wynalazek. Wode termalną mają m.in. firmy Avene, La Roche Posey, Vichy, polski Iwostin.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-13, 16:31   #815
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kruchaaa Pokaż wiadomość
Dopiero przed chwilą zauważyłam twój komentarz
Spoko
Co do wody termalnej to wspomniałam o niej ponieważ pisałaś o dużej ilości małych czerwonych krostek co mi bardziej pasuje do alergii/podrażnienia niż takiego zwyczajnego trądziku czy zaskórników zamkniętych (czyli takich grudek na polikach)...no a woda termalna ma za zadanie łagodzić właśnie takie czerwone niespodzianki
jezeli chodzi o żele do buzi wiem że dziewczyny tutaj polecały ziaja calma HLC, babyderm (płyn do mycia dla bobasów z rossmana), jakiś żel Lirene (ale ja nie wiem który to) no i żele firm aptecznych (uwaga, nie wszystkie są delikatne!!)

pzdr
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 14:21   #816
ciekawska89
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 111
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witam was dziewczyny mam ogromny problem z moja cera . Moja cera jest tlusta zawsze swiece sie jak zarowka a zarazem bywa wysuszona a po umycie strasznie napieta mam pelno zaskornikow blizny po tradziku roszerzone pory i to bardzo nie rownomierny koloryt wszystko nie tak jesdnym slowem. chcialam was prosic o rade poleccie jakies kosmetyki albo jakies zabiegi ktore doprowadza moja skore do porzadku. bylam na zluszczaniu naskorka kwasami owocowymi ktore nic nie zmienily bralam taletki anty sindy35 na uregulowanie harmonow rozne mascie kremy i nic myslalam o laserowym zabiegu ale nie wiele o tym wiem
ciekawska89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-14, 20:25   #817
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ciekawska89 Pokaż wiadomość
witam was dziewczyny mam ogromny problem z moja cera . Moja cera jest tlusta zawsze swiece sie jak zarowka a zarazem bywa wysuszona a po umycie strasznie napieta mam pelno zaskornikow blizny po tradziku roszerzone pory i to bardzo nie rownomierny koloryt wszystko nie tak jesdnym slowem. chcialam was prosic o rade poleccie jakies kosmetyki albo jakies zabiegi ktore doprowadza moja skore do porzadku. bylam na zluszczaniu naskorka kwasami owocowymi ktore nic nie zmienily bralam taletki anty sindy35 na uregulowanie harmonow rozne mascie kremy i nic myslalam o laserowym zabiegu ale nie wiele o tym wiem
no coz, w wolnych chwilach czytaj ten watek, wiem - strasznie duzo stron, ale wiele sie z tego dowiesz. napisz dokladnie, czego teraz uzywasz, bo "rozne mascie kremy" to bardzo szerokie pojecie dokladnie, czym myjesz rano, co nakladasz, czy myjesz twarz w ciagu dnia, jak wieczorem, co na noc... i tak na marginesie - uzywajcie od czasu do czasu przecinkow, fajny wynalazek
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 12:15   #818
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ciekawska89 Pokaż wiadomość
witam was dziewczyny mam ogromny problem z moja cera . Moja cera jest tlusta zawsze swiece sie jak zarowka a zarazem bywa wysuszona a po umycie strasznie napieta mam pelno zaskornikow blizny po tradziku roszerzone pory i to bardzo nie rownomierny koloryt wszystko nie tak jesdnym slowem. chcialam was prosic o rade poleccie jakies kosmetyki albo jakies zabiegi ktore doprowadza moja skore do porzadku. bylam na zluszczaniu naskorka kwasami owocowymi ktore nic nie zmienily bralam taletki anty sindy35 na uregulowanie harmonow rozne mascie kremy i nic myslalam o laserowym zabiegu ale nie wiele o tym wiem
Witaj, prawdopodobnie Twoja cera jest właśnie przesuszona i z tego powodu ma skłonność do produkcji dużej ilości sebum. Złuszczanie kwasami to chyba dobry pomysł ale koniecznie z filtrami i najlepiej nie w lecie (możliwość przebarwień). Oprócz tego mogę polecić nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie i delikatne mycie. Sama walczę z takimi problemami jak Ty i dopiero od niedawna nie katuję skóry wysuszającymi specyfikami ale i tak już jest lepiej. Szkoda tylko, że od tego wysuszania dorobiłam już się pierwszych zmarch
Co do konkretnych kosmetyków, hmmm sprawa bardzo indywidualna jak się na nie reaguje, niestety.
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 12:31   #819
maupka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: miasto doznań
Wiadomości: 67
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

a co dziewczęta zrobić na zamknięte zaskórniki? teraz trochę już stan mojej cery sie polepsza ale na zuchwie i policzkach nadal kaszka jest;/
maupka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 12:50   #820
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Zrobilam sobie zel bardzo lubie zel oliwkowy Ziaji, jest delikatny i przyjemny, zelowy i gesty taki, chyba zawiera sls daleko w skladzie ale mi to nie przeszkadza, duzo osob go chwali i sama jakis czas temu sie skusilam, dodalam pare kropli olejku herbacianego i nieźle sie spisuje.

Poza tym dzieki wizazowi przypomnialam sobie jak swietnie na moja cere olejek herbaciany dziala - kupilam acnefan, polecam ten kremik, jest delikatny a mi naprawde oczyszcza skore i wysusza to co trzeba.

A krem nawilzajacy to jest wazny, bardzo, nawet moge stweirdzic ze to podstawa przy takiej cerze. Dlugo uywalam nawilzajacej calmy, traz przerzucilam sie na oliwkowy krem lekka formula i wchlania sie calkiem dobrze i nawilza. mam nadzieje ze nie zapcha
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 13:07   #821
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Poruszano tu temat wody termalnej.
Mam skórę typowo mieszaną. Mam wodę z Avene. Kiedy powinnam ją stosować? Do tej pory spryskiwałam ją przed myciem żelem również z tej samej firmy, ale spłukiwałam oczywiście oba preparaty. Kiedy więc najlepiej stosować termalke? Pozostawiać do wyschnięcia?
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 13:59   #822
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Noc(nik) Pokaż wiadomość
Poruszano tu temat wody termalnej.
Mam skórę typowo mieszaną. Mam wodę z Avene. Kiedy powinnam ją stosować? Do tej pory spryskiwałam ją przed myciem żelem również z tej samej firmy, ale spłukiwałam oczywiście oba preparaty. Kiedy więc najlepiej stosować termalke? Pozostawiać do wyschnięcia?
Do wody powinna być dołączona ulotka, na której opisano możliwe zastosowania. Coś takiego, jak tu: http://www.aveneusa.com/consumers/soothe/every_day.asp
Generalnie po myciu lub rano zamiast, jeśli nie ma konieczności zmyć nadmiaru sebum (wyjęta z lodówki znakomicie budzi). Spryskać i za chwilę osuszyć nadmiar, inaczej woda parując będzie miała efekt odwrotny do zamierzonego. Na taką lekko wilgotną nałożyć krem, serum czy olejek.
Jeśli używasz żelu Cleanance, to lepszy w roli toniku będzie hydrolat, bo Cleanance ma dość wysokie pH.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-15, 15:54   #823
berti
Raczkowanie
 
Avatar berti
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Jeśli używasz żelu Cleanance, to lepszy w roli toniku będzie hydrolat, bo Cleanance ma dość wysokie pH.
Dobrze wiedzieć!! Jestem ciekawa jakie pH ma pianka effeclar H . Muszę sobie przynieść papierek lakmusowy z roboty i zmierzyć. Dam znać jak wynik
berti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-16, 12:25   #824
Dau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 506
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

niestety cloche, mimo iz z mikrobiologicznego punktu widzenia, woda w niemczech jest bez zarzutu, w wielu regionach ze wzgledu na chemiczny sklad, nie jest najlepsza dla skory twarzy. jakoby twarda woda niezle zapycha pory
Dau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 14:16   #825
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziewczyny takie pytanko do was : czy istnieje jakiś krem nawilzający bez gliceryny, bez tróglicerydów, oleji min. i parafiny, masla shea?? bo jednak ten mój babydream nie jest taki cudny jak powinien byc i to wina tych trójglicerydów niestety . Powoli mi sie kończy i musze kupić cos nowego.
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 14:41   #826
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
dziewczyny takie pytanko do was : czy istnieje jakiś krem nawilzający bez gliceryny, bez tróglicerydów, oleji min. i parafiny, masla shea?? bo jednak ten mój babydream nie jest taki cudny jak powinien byc i to wina tych trójglicerydów niestety . Powoli mi sie kończy i musze kupić cos nowego.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9388
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16604

Oba polecam, choć - jak widać po recenzjach - budzą sprzeczne odczucia.
EDIT: Oba zawierają glicerynę, ale nie powinna zaszkodzić - nie jest syntetyczna, tylko roślinna.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 14:51   #827
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9388
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16604

Oba polecam, choć - jak widać po recenzjach - budzą sprzeczne odczucia.
EDIT: Oba zawierają glicerynę, ale nie powinna zaszkodzić - nie jest syntetyczna, tylko roślinna.
Widze ze ten weledy kremik nie jest dostepny w polsce .... ale czytam własnie o tym humektanie i chyba sie skusze drogi nie jest więc może warto. Ale dziekuje za odzew
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 15:13   #828
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
dziewczyny takie pytanko do was : czy istnieje jakiś krem nawilzający bez gliceryny, bez tróglicerydów, oleji min. i parafiny, masla shea??
Tak! Humektan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
jedynym problemem z kremem jest jego dostępność, ale wystarczy poprosić o zamówienie w aptece i na drugi dzień będzie. Pozdrawiam
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-18, 16:01   #829
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Tak! Humektan http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10334
jedynym problemem z kremem jest jego dostępność, ale wystarczy poprosić o zamówienie w aptece i na drugi dzień będzie. Pozdrawiam
wyczytałam właśnie o sieci aptek w której jest dostępny i jeszcze dzisiaj sie w niego zaopatrze
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 16:36   #830
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dodam tylko, że Weleda jest jak najbardziej dostępna w Polsce - oba kremiki można dostać i w aptekach/drogeriach naziemnych, i w sieci.
Pozdrawiam
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 11:58   #831
Dotty81
Przyczajenie
 
Avatar Dotty81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 18
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jeżeli chodzi o Humektan,to:
1)polecam!! sama kupiłam zachęcona komentarzami na Wizażu i sie nie zawiodłam! Fajnie nawilża i na pewno nie zapycha;no i jest bardzo wydajny
2)z zakupem miałam trochę problem,bo w wielu aptekach nawet nie słyszeli o nim..;| ale udało mi się kupić w sklepie "zielarskim", poza tym zawsze zostaje allegro
__________________
<ciach_reklama>

21.06.2014
Dotty81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 12:34   #832
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Ja proponowalabym sprobowac czegos z serii dermokosmetykow.Sama osobiscie polecam Bioderme Hydrabio.Jest to linia przeznaczona wlasnie do cery odwodnionej a pozatym trzeba pic duzo wody najlepiej mineralnej niegazowanej
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 12:40   #833
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotty81 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o Humektan,to:
1)polecam!! sama kupiłam zachęcona komentarzami na Wizażu i sie nie zawiodłam! Fajnie nawilża i na pewno nie zapycha;no i jest bardzo wydajny
2)z zakupem miałam trochę problem,bo w wielu aptekach nawet nie słyszeli o nim..;| ale udało mi się kupić w sklepie "zielarskim", poza tym zawsze zostaje allegro
Skład króciutki,a mnie zapchał
Nie wiem czym ja już mam się nawilżać.
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 13:24   #834
natalli
Zadomowienie
 
Avatar natalli
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: **Poznań**
Wiadomości: 1 450
GG do natalli
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pink69 Pokaż wiadomość
Skład króciutki,a mnie zapchał
Nie wiem czym ja już mam się nawilżać.
uuu to niedobrze.. jeszcze nie zakupiłam humektana bo niestety nie było w aptece ale zamówilam i w pon. kupie. A bioderme już uzywałam i nie ma mz nia miłych wspomnien
natalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-19, 13:46   #835
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

........
a ja osobiście nie polecam Humektanu,ani cięższej wersji-Ceralanu...
nie wiem jakim sposobem,ale przesuszyły mi skórę na wiór+krostki+zapchane pory...a do tego zero komfortu używania-bo dla mnie bardzo nieprzyjemnie pachnialy oba specyfiki.Dodam jeszcze,ze nie miałam odwodnionej skóry,tylko nieznacznie przesuszoną miejscami po toniku salicylowym.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 11:34   #836
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez maupka87 Pokaż wiadomość
a co dziewczęta zrobić na zamknięte zaskórniki? teraz trochę już stan mojej cery sie polepsza ale na zuchwie i policzkach nadal kaszka jest;/
a jakis krem z kwasami nie pomaga? nie pamietam juz, co stosowalas...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 11:38   #837
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez berti Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć!! Jestem ciekawa jakie pH ma pianka effeclar H . Muszę sobie przynieść papierek lakmusowy z roboty i zmierzyć. Dam znać jak wynik
i jak, berti, z tym effaclarem? wprawdzie poki co mam do mycia specyfiki, ale ta pianka mnie raz tez zastanawiala, bo kremik effaclar H mi bardzo podszedl
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 11:43   #838
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dau Pokaż wiadomość
niestety cloche, mimo iz z mikrobiologicznego punktu widzenia, woda w niemczech jest bez zarzutu, w wielu regionach ze wzgledu na chemiczny sklad, nie jest najlepsza dla skory twarzy. jakoby twarda woda niezle zapycha pory
ja nawet o wodzie w calych niemczech sie nie wypowiadam, bo berlinska woda mi mniej sie podobala. ale ja mam gorska zrodlana wode jednak tych tam selenow (i co to jeszcze w termalnych jest) to moja kranowka nie ma i zastanawiam sie nad kupnem buteleczki termalki... na lato chyba bedzie idealne do odswiezania i lagodzenia zaczerwienien... Dau, a jak z twoimi policzkami, przestaly sie zapychac po odstawieniu odzywki?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-20, 14:01   #839
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Exclamation Odwodniona cera-jaki krem? help:(

Potrzebuję pomocy...ostatnio zalapalam się na bezplatne badanie skory twarzy i wyszlo mi, że jest ona bardzo odwodniona, stopien nawilzenia wynosi 13%. Chcialam prosic o doradzenie jakiegos dobrego kremu, który by rozwiązal moj problem, dodam ze mam 20 lat. Bardzo proszę kogos, kto orientuje się w temacie o pomoc
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-21, 10:59   #840
Yuviel
Raczkowanie
 
Avatar Yuviel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Odwodniona cera-jaki krem? help:(

Witajcie dziewczyny. Chciałabym prosić Was o pomoc. Długo, długo podejrzewałam, że mam cerę mieszaną i się nie myliłam. Mam cerę mieszaną, tłusta w strefie T, normalną (momentami przesuszoną) na policzkach. A do tego, co mnie bardzo zdziwiło, nigdy tego nie podejrzewała, delikatny trądzik "zaskórnikowy" :/ I właśnie moim największym zmartwieniem nie są krostki i wypryski, a rozszerzone pory(na nosie i brodzie) i zaskórniki (na czole). Prawdę mówiąc w sprawach pielęgnacji twarzy jestem mało obeznana i tu właśnie kieruję do Was prośbę. Mogłybyście mi pomóc zmodyfikować dzienny plan o niezbędne pozycje, polecić coś z tej dziedziny?

a ma się wszystko tak:
rano:
* myju myju żelem delikatnie pilingującym Nivea do cery tłustej i mieszanej
* przecieram twarz (omijając policzki) tonikiem bezalkoholowym Ziaji (ogórkowym)
* po pięciu minutach nakładam krem Nivei z tej samej serii, matujący

wieczorem:
- jak wyżej. czasem również jak wyskoczy mi jakaś krostka nakładam na nią taki krem na obtarcia etc. sudocrem się nazywa chyba

no właśnie.. coś czuję, że to ewidentnie za mało, że brak jakiegoś bogatszego kremu na noc, jakiejś maseczki, nie wiem. czegoś pod oczy?

rrratunku
__________________
I co teraz?
Odchudzamy się!

53 52 51 50 49 48 47 46 45



Yuviel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.