Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-04, 11:38   #961
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez poziomka61 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. To mój pierwszy post na biochemii, ale podglądałam, podglądałam, i zrozumiałam, że choć nie mam pajączków, to zaczerwienienia nosa i okolic to właśnie cera naczynkowa. Wzięłam się więc za nią, znalazłam bardzo fajną maseczkę flos-leku z kasztanem, zaczęłam trochę katować się Metronidazolem, ale wolę mniej chemiczne sposoby. Ostatnio nabyłam drogą kupna Auriderm XO, bardzo zachwalany przez Miłą Panią, skorzystałam z wyszukiwarki, ale informacji o tym specyfiku zbyt wiele nie znalazłam
Macie jakieś doświadczenia z tym żelem? Jeśli tak, to podzielcie się nimi

Ja mam tę w formie żelu i jestem zadowolona,a stosuję ją na okolice nosa,bo tam mam trochę rozszerzonych naczynek.
W sumie moja cera nie jest naczynkowa, ale moja mama taką ma i zapobiegawczo, zwłaszcza w okresie zimowym zawsze coś stosuję z przeznaczeniem do tej cery.Tym bardziej,że obecnie biorę leki, które bardzo podnoszą ciśnienie i moja buzia natychmiast reaguje zaczerwienieniem.
W likwidowaniu tego pomaga mi krem regenerujący na noc,do cery naczynkowej Oceanica
__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 13:54   #962
Viola2424
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Eucerin jest polecany przez dermatologow. Krem ktory ja kupilam jest przeznaczony do cery wrazliwej i dziala on niby uspakajajaco, wzmacnia skore. Nie wiem czy go uzywac czy od razu wymienic na avene antirougeurs i dlatego pytam was co myslicie o skladzie tego kremiku?
Viola2424 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 09:50   #963
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

prosze o rade

dot.: niedrazniacy, filtr bez alkoholu, bez zapychania

szukalam watku o filtrach, jak powyzej, lecz go nie znalazlam, stad moje ??

konczy mi sie Avene mleczko 50+, ktoro przez ponad miesiac spisywalo sie zadziwiajaco dobrze, troszke sie blyszczy i lepi, ale jest OK.
od niedawna dziwnie piecze mnie przez jakies 2min od nalozenia, caly czas mam nadzieje, ze to przez niewyleczone podraznienie, wiec to jakos znosze.
wczesniej mialam mix-sa Avene mineralna z tonujaca, prawie jak make-up tylko trrudny do zmatowania, ale efekt satysfakcjonujacy.
'niestety' dowiedzialam sie tu, ze mineralne filtry maja nizsze PPD niz chemiczne, cale szczescie do lata jeszcze troche czasu.

Nie wiem, co kupic? gdyz doszla jeszcze jedna mozliwosc Avene dzieciaczek 40, nie wiem mleczko, jest tez Avene w sprayu 50.
Skoro 'piecze' mnie mleczko, ale nie zapycha, czy z dzieciaczkiem bedzie tak samo?

Jakie filtry sa bezpieczne dla naczynek (bez alkoholu) i jednoczesnie nie powodujace zapychania??
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 11:01   #964
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Keyka, u mnie nieźle sprawuje się emulsja Avene (ja wszystkie avenki bez alkoholu). Moja koleżanka również z cerą naczynkową chwali sobie LRP Creme Fondante 50+
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 12:42   #965
Mary_Q
Zakorzenienie
 
Avatar Mary_Q
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 245
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

no dobra toz twarza...a co z cialem?najwiekszy problem mam z udami obecnie cale czerwone mosnto malutkich pajaczkow czego uzywac do naczynkowego ciala?
Mary_Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 13:06   #966
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
prosze o rade

dot.: niedrazniacy, filtr bez alkoholu, bez zapychania

szukalam watku o filtrach, jak powyzej, lecz go nie znalazlam, stad moje ??

konczy mi sie Avene mleczko 50+, ktoro przez ponad miesiac spisywalo sie zadziwiajaco dobrze, troszke sie blyszczy i lepi, ale jest OK.
od niedawna dziwnie piecze mnie przez jakies 2min od nalozenia, caly czas mam nadzieje, ze to przez niewyleczone podraznienie, wiec to jakos znosze.
wczesniej mialam mix-sa Avene mineralna z tonujaca, prawie jak make-up tylko trrudny do zmatowania, ale efekt satysfakcjonujacy.
'niestety' dowiedzialam sie tu, ze mineralne filtry maja nizsze PPD niz chemiczne, cale szczescie do lata jeszcze troche czasu.

Nie wiem, co kupic? gdyz doszla jeszcze jedna mozliwosc Avene dzieciaczek 40, nie wiem mleczko, jest tez Avene w sprayu 50.
Skoro 'piecze' mnie mleczko, ale nie zapycha, czy z dzieciaczkiem bedzie tak samo?

Jakie filtry sa bezpieczne dla naczynek (bez alkoholu) i jednoczesnie nie powodujace zapychania??
jestem nudna, bo wszędzie to powtarzam , no ale ja znalazłam swój filtr bezalkoholowy i nie zatykający: Anthelios Creme Fondante. Warto spróbować.

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
no dobra toz twarza...a co z cialem?najwiekszy problem mam z udami obecnie cale czerwone mosnto malutkich pajaczkow czego uzywac do naczynkowego ciala?
jest sporo kosmetyków do ciała dla skóry naczynkowej. Niestety, ich skuteczność nie jest tak duża, żeby spowodowała zniknięcie pajączków Ale można ich używać choćby profilaktycznie. Moje ostatnie odkrycie to balsam do ciała dla skóry naczynkowej Flos-Lek http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10177 Pajączki nie znikną, cudów nie ma. Ale skóra wygląda lepiej, ma ładniejszy koloryt, no i jest szansa, że naczynka będą mniej pękać.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 14:07   #967
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Mary_Q Pokaż wiadomość
no dobra toz twarza...a co z cialem?najwiekszy problem mam z udami obecnie cale czerwone mosnto malutkich pajaczkow czego uzywac do naczynkowego ciala?
oprócz wymienionego przez Erato Flosleku, takie balsamy do skóry naczynkowej ma również Ziaja i Oceanic. może też używać żeli z wyciągiem z kasztanowca (do kupienia w aptece). uważaj na kosmetyki antycellulitowe, zwłaszcza te rozgrzewające czy z kofeiną. pozostałe zalecenia jak przy pielęgnacji twarzy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 14:14   #968
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

To ja jeszcze raz zapytam bo moje zapytanie przeszlo niezauważone, bardzo przepraszam ale to dla mnie ważne. Zastanawiam się, który preparat mogę zakupić; Diacneal czy powinnam Diroseal.

Będe wdzięczna za odpowiedź.



Cytat:
Mam cerę mieszaną, zgodnie z wiedza jaka posiadłam na fofum o Biochemi postanowiłam porządek ze swoja skórą zrobić. Zakupiłam Effaclar K i używam... ponadto mazidła i serum i wogule ogólnie duzo lepiej się postrzegam w lustrze ale ( tak, tak jest ale ) mam pęknięte naczynka koło nosa, nie mam pojecia dlaczego od kataru ?? Od wszystkich katarów jakie w życiu miałam ? To straszne, że wczesniej nie miałam pojęcia czym grozi wycieraqnie nosa . Ale nie o tym chciałam , chciałam spytać, ponieważ kiedy użyłam po raz pierwszy effaclaru k to tam zaczelo mnie piec, więc roztropnie obecnie nie smaruję tych miejsc. I teraz dopiero zapytam, czy to znaczy, że grożą mi naczynka już wszędzie bo mam cerę naczynkową czy tylko mi się przytrafiło koło nosa i już. Tak naprawdę chcialabym zacząć używać Diacneal i nie wiem czy w związku z tym kolo nosem mam cerę naczynkową czy poprostu mogę uzywać ten Diacneal i tak jak w przypadku Effaclaru K omijać te dwa miejsca
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 14:21   #969
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez keyka Pokaż wiadomość
prosze o rade

dot.: niedrazniacy, filtr bez alkoholu, bez zapychania

szukalam watku o filtrach, jak powyzej, lecz go nie znalazlam, stad moje ??

konczy mi sie Avene mleczko 50+, ktoro przez ponad miesiac spisywalo sie zadziwiajaco dobrze, troszke sie blyszczy i lepi, ale jest OK.
od niedawna dziwnie piecze mnie przez jakies 2min od nalozenia, caly czas mam nadzieje, ze to przez niewyleczone podraznienie, wiec to jakos znosze.
wczesniej mialam mix-sa Avene mineralna z tonujaca, prawie jak make-up tylko trrudny do zmatowania, ale efekt satysfakcjonujacy.
'niestety' dowiedzialam sie tu, ze mineralne filtry maja nizsze PPD niz chemiczne, cale szczescie do lata jeszcze troche czasu.

Nie wiem, co kupic? gdyz doszla jeszcze jedna mozliwosc Avene dzieciaczek 40, nie wiem mleczko, jest tez Avene w sprayu 50.
Skoro 'piecze' mnie mleczko, ale nie zapycha, czy z dzieciaczkiem bedzie tak samo?

Jakie filtry sa bezpieczne dla naczynek (bez alkoholu) i jednoczesnie nie powodujace zapychania??
trudno tak doradzić co będzier dobre do czyjejś cery.. ja własnie teraz używam mleczko Avene 50+, w zeszłym roku testowałam własnie dzieciaczka, niestety szczypał, podrazniał i powodował zaczerwienienia
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-05, 15:20   #970
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez kuleczka24 Pokaż wiadomość
Keyka, u mnie nieźle sprawuje się emulsja Avene (ja wszystkie avenki bez alkoholu). Moja koleżanka również z cerą naczynkową chwali sobie LRP Creme Fondante 50+
Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
jestem nudna, bo wszędzie to powtarzam , no ale ja znalazłam swój filtr bezalkoholowy i nie zatykający: Anthelios Creme Fondante. Warto spróbować.
Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
trudno tak doradzić co będzier dobre do czyjejś cery.. ja własnie teraz używam mleczko Avene 50+, w zeszłym roku testowałam własnie dzieciaczka, niestety szczypał, podrazniał i powodował zaczerwienienia

Dziekuje za sugestie,
przeczytalam ten watek ponownie i wiele postow wstecz (nie moge teraz na szybko tego ponownie znalezc) jest o podraznieniach po Avenkach, co ponoc moze byc wynikiem skladnika wystepujacego na 2gim miejscu Ethylhexyl Methoxycinnamate, ale krzywdy mi jeszcze nie zrobilo, oprocz tego ze ostatnio piecze, wiec poprostu mleczko -chyba sie oplaca 100ml
Czyli nie mam co ryzykowac z dzieciaczkiem, wiec chyba zostane przy mleczku, (choc zastaw mineralnej z tonujacej pewnie tez zakupie, jako ratunkowy kit)

Korci mnie LRP Anthelios Creme Fondante, bo duzo dobrego tu sie naczytalam, nie drazni, wiec musze zdobyc jakas probke najpierw

Jednak widze, ze nie mamy wielkiego wyboru

taki OT
nt LRP: mam zupenie nie zuzyta tubke wersi barwionej, ktora na twarzy zachowywala sie jak czekoladowe zastygle maslo, zacieki, plamy, nie krył, niby przezroczysty, ale jakby brudzil skore, a dotkniecie buzi odwdzieczalo sie rolowaniem wszystkiego, co z trudem udalo mi sie zmatowic, koszmarny nawet nie na 'po domu'
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 12:23   #971
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
oprócz wymienionego przez Erato Flosleku, takie balsamy do skóry naczynkowej ma również Ziaja i Oceanic. może też używać żeli z wyciągiem z kasztanowca (do kupienia w aptece). uważaj na kosmetyki antycellulitowe, zwłaszcza te rozgrzewające czy z kofeiną. pozostałe zalecenia jak przy pielęgnacji twarzy.
jest jeszcze krem do nóżek z problemami naczynkowymi i z cellulitem z firmy NOREL, tylko w Drogerii Natura ja niedawno kupiłam niestety ok.40zl ale ładnie pachnie i w ogóle przyjemny jest
http://www.aptekacalcium.pl/index.php?a=prod&pid=4884

ja mam ten z pompką


bo do pękających żyłek (bez cellulitu ) to VITALEK, LIOTON, WYCIAG Z KASZTANOWCA- wszystkie są w formie żelu
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-06, 12:49   #972
keyka
Raczkowanie
 
Avatar keyka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

chyba wczoraj przesadzilam,
szkoda mi czasu, sloneczko coraz piekniej nam swieci , a ja mam taakie zapasy (Retin0,1 i Zorac0,5).
wiec wczoraj znowu zapodalam RetinA 0,05 i jak nigdy skora szczypala mnie jak kiedys, gdy nieswiadomie probowalam GlycoA,
Buzia tak mnie uporczywie szczypala, ze w nocy mialam sen o tym jak zastanawiam sie dlaczego mnie piecze, ze pewno pomylilam tubki i pomazialam sie zamiast Retinem to Diacnealem (ktorego w zyciu nie mialam, z uwagi na moje naczynka, a nawet nie widzialam jak wyglada tubka)
Sen byl taki realny, brrr, mimo wszystko mam nadzieje, ze Retin mi nie zaszkodzi.

rano nalozylam ostale resztki mineralanej Avenki z tonujaca, przynajmniej aplikacja nie piekla, ale nadal czyje gorąca zuchwe
kiedy moja cera znowu wroci do normalnosci,
teraz to sie nawet lagodniutkiego Effaclaru K boje nalozyc

Edytowane przez keyka
Czas edycji: 2007-03-06 o 13:27
keyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-06, 16:46   #973
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Witam !
Wiem że naczynkowcy powinni wystrzegac się kosmetyków zawierających w skłądzie alcohol denat, lecz niestety kupując podkład zapomniałam o tym i taki kupiłam, powiezcie czy alcohol w tym miejscu w sladzie jest bardzo groźny i może rozjuszyc naczynka?
Vichy Aera teint, mat
Skład: cyclopentasiloxane, aqua, glycerin, isododecane, alcohol denat., polyglyceryl-4 isosterate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, glycine soja, arginine pca, tocopherol, diphenyl dimethicone, celulose gum, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, aluminum hydroxide, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77491, CI 77499)

Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2007-03-08 o 16:41
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:25   #974
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Maggie-79 Pokaż wiadomość
nie ma za co
polecam jednak wyprobowac,bo nie kazdemu bedzie pewnie odpowiadal (a z probkami chyba u nich dobrze, bo ja przy zakupie zostalam doslownie zasypana )
. Aha - ja mam krem rozany z liposomami, oni z tego co kojarze maja jeszcze taki prosty nawilzajacy z tej serii. Do demakijazu tez cos bylo

ooo widzisz, to ja nei wiedziałam, ze mają też z liposomami

masz rację, musze najpierw coś z tej serii zamówic i porposic o próbki, a jak mi podpasuje to najwyżej, portfl będzie puściutki
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 08:56   #975
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Witam !
Wiem że naczynkowcy powinni wystrzegac się kosmetyków zawierających w skłądzie alcohol denat, lecz niestety kupując podkład zapomniałam o tym i taki kupiłam, powiezcie czy alcohol w tym miejscu w sladzie jest bardzo groźny i może rozjuszyc naczynka?
Skład: cyclopentasiloxane, aqua, glycerin, isododecane, alcohol denat., polyglyceryl-4 isosterate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, glycine soja, arginine pca, tocopherol, diphenyl dimethicone, celulose gum, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, aluminum hydroxide, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77491, CI 77499)
jak dla mnie trochrę za wyssoko, ale sama musisz wyprobowac i obserwować reakcje skóry
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 11:04   #976
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Wiem że naczynkowcy powinni wystrzegac się kosmetyków zawierających w skłądzie alcohol denat, lecz niestety kupując podkład zapomniałam o tym i taki kupiłam, powiezcie czy alcohol w tym miejscu w sladzie jest bardzo groźny i może rozjuszyc naczynka?
Skład: cyclopentasiloxane, aqua, glycerin, isododecane, alcohol denat., polyglyceryl-4 isosterate, aluminum starch octenylsuccinate, cetyl dimethicone copolyol, hexyl laurate, disteardimonium hectorite, octyl methoxycinnamate, glycine soja, arginine pca, tocopherol, diphenyl dimethicone, celulose gum, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, tristearin, acetylated glycol stearate, acrylates copolymer, butylparaben, aluminum hydroxide, parfum (+/- may contain: CI 77891, CI 77491, CI 77499)
może ta gliceryna trochę złagodzi skutki działania alkoholu. proszę, wyedytuj post i dodaj nazwę podkładu.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-07, 19:19   #977
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
To ja jeszcze raz zapytam bo moje zapytanie przeszlo niezauważone, bardzo przepraszam ale to dla mnie ważne. Zastanawiam się, który preparat mogę zakupić; Diacneal czy powinnam Diroseal.

Będe wdzięczna za odpowiedź.
To ja spróbuję odpowiedzieć, ale ostrzegam, że znam się tylko na własnej skórze

Jeśli nie czerwienisz się za mocno przy każdej nagłej zmianie temperatury, a rumień nie chce zniknąć, nie pieką Cię policzki (to głównie one są naczynkowe - oprócz nosa) z byle powodu, to znak, że nie masz cery naczynkowej (oczywiście poza nosem). Więc myślę, że jeśli przygotujesz skórę wcześniej innym kwasem (Effaclar chyba będzie ok - ja tak robiłam), to nic nie powinno się dziać. Chociaż nigdy nie ma żadnej pewności - diacneal może każdego podrażnić.

Ja na przykład mam cerę naczynkową na policzkach i nosie, za to "strefę T" traktuję peelingiem migdałowym, lysanelem (już prawie codziennie!) i nic złego się nie dzieje. Także jeśli masz pajączki na nosie, to nie znaczy, że będziesz je miała wszędzie
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 07:28   #978
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja też unaczynione mam policzki i przede wszystkim nos!
Tylko na te partie stosuję diroseal, na pozostałą część twarzy (czoło, broda) -kwasy!
Na nos uzywam jedynie effaclaru, zamiennie z acne derm i to też rzadko- najlżejsze z kwasów a jednak odrobinę mi rozjuszają naczynka.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-08, 19:07   #979
martad1
Raczkowanie
 
Avatar martad1
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 79
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

To możę teraz ja podziele sie moimi doświadczeniami i radami Byłam niedawno u kosmetyczki i przekazała mi pare waznych info. Tak więc po pierwsze codziennie zazywam 2 tabletki Rutonoskorbinu, rutyna wzmacnia ścianki naczynek. Ja zazywam 2 ale moja kolezanka 4 tak jej kazała kosmetyczka. Po 2 żadnych toników z alkochlem. Obecnie stosuje tonik do popenkanych naczynek Lirene+ do tego mleczko takie samo. Jeszce nic nie mogę powiedziec o rezultatach. Trzeba zrezygnować z sauny, słońca, papierosów, alocholu. Peeling tylko enzymatyczny, ograniczyć gorące kąpiele. A jesli chodzi o krem to kosmetyczka poleciła mi Dermike No to chyba tyle
__________________
MAM NAJCUDOWNIEJSZY ZARĘCZYNOWY PIERŚCIONEK NA ŚWIECIE!!!!!!!!
martad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-09, 13:37   #980
Viola2424
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

mam do was pytanko znowu dotyczace skladu kremu . Prosze o porade czy wg was warty jest kupienia czy lepiej nie ryzykowac? oto sklad :
Aqua, Glycerin, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Squalane, Tapioca Starch, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Myristyl Myristate, Butylene Glycol, Benzyl Alcohol, Glycyrrhiza Inflata, Phenoxyethanol, Sodium Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Methylparaben, Propylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Viola2424 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 19:09   #981
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

a co to za krem? podawaj nazwę razem ze składem
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-10, 22:17   #982
Viola2424
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

To jest lagodzacy krem na noc kojacy zaczerwienienia skory eucerin
Viola2424 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 13:16   #983
corney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 61
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

witam !! 2 tygodnie temu byłam zamknąć naczynka na płatkach nosowych....wszystko było w porządku, po zabiegu naczynka pięknie zniknęły, nawet pani dr była zadowolona i nagle po kilku dniach zaczęły z powrotem pękać co za pech ......teraz już mam stan porównywalny sprzed zabiegu. Nie wiem co robiłam źle, stosuję krem z Avene Antirougeurs na dzień ( choć teraz już jest mocne słońce i nie wiem czy ten filtr 10 nie jest za mały) nie używam toniku alkoholowego, używam podkład i puder tak aby zabezpieczyć nosek przed szkodliwymi warunkami, żel do twarzy phisiogel -bardzo łagodny. Ponadto zażywam rutinoscorbin, na noc krem również do cery naczynkowej z Ziaji. Nie opalam się, nie palę . Czy faktycznie po pierwszym zabiegu tak się zdaża?? czy któraś miała cośtakiego ???czy potrzeba więcej zabiegu laserem, czy to w ogołe nie ma sensu?? Bardzo proszę o wszelkie wskazówki chciałabym się choć po części uporać z tym problemem.
corney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:26   #984
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

nie wiem co więcej powiedzieć; miłam tak i to 2 razy:-(
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 20:12   #985
corney
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 61
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

no cóż to nie pozostaje Nam nic innego jak tylko polubić te naczynka
corney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 09:17   #986
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez corney Pokaż wiadomość
no cóż to nie pozostaje Nam nic innego jak tylko polubić te naczynka
chyba tak to taka walka z wiatrakami... o_O

bo chyba pękły te nie zamknięte a filtr to na bank musi byc wyższy, najlepiej 50

p.s. ku przestrodze: nie kupujcie z SVR na naczynka zielonego kremu, bo wysusza
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 16:57   #987
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziewczyny, chciałabym się Was poradzić w pewnej sprawie

Zaczynam kurację moich naczynek na dobre (kiedyś tak co drugi krem to był na naczynka i dorobiłam się kurcze, teraz nie wiem gdzie się kończy jedno pęknięte, a zaczyna drugie.. oczywiście przesadzam, ale zauważyłam pogorszenie, a dodatkowo mam jakieś krostki ). W każdym razie tak: zaopatrzyłam się w Rutinoscorbin i filtry, jutro chcę zakupić z Farmony Dermacos z 1% wit. K polecany przez Justę i na wysuszoną twarz (ostatnio nie wiem dlaczego mi się strasznie przesusza ) Astellas Nanobase na wieczór miejscowo
Do tego chciałabym zakupić lekki, niezapychający i raczej tani kremik nawilżający, który nie ma w sobie nic przeciwzmarszczkowego i chciałabym, żebyście mi doradziły jakiś Kiedyś miałam Antirougeours i niestety nie był dla mnie odpowiedni.. Myślałam o tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9719, ale czy on nie ma czasem czegoś przeciwzmarszczkowego w składzie? I o Lirene http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=7555.
Zastanawiałam się też nad Ruborilem, ale nie wiem czy nie będzie za "ciężki" w sensie, że ostatnio mi się trochę przewrażliwiła moja skóra i nie wiem czy dodatkowo jej nie zmęczy i nie podrażni..
Wiem, że namieszałam i trochę niefachowo to napisałam, ale musicie wybaczyc laikowi
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 17:23   #988
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja bym wybrała chyba Ruboril - chociaż nei wiem czy nie będzie wysuszał ewentualnie Lirene, bo tamten krem tenz popmką to ejst za tłusty, brzydko pachnie i nie pomaga
Nanobasa fajna na piekące miejsca
O fajna ta Farmona serum! cieakwe jaki ma skład, bo jak wysoko alkohol- to nie fajnie
Ja zamówiłam sobie z Lavery krem aloesowy na zaczerwienienia, jak postosuje to dam znac czy fajny

p.s. a jakie masz filrty? firma i factor? bo ja sobie zameirzam kupic niedługo coś takiego
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 17:54   #989
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Witam!
Ja właśnie przychodzę tu napisać o Ruborilu, a z pytaniem o Metroruboril.
W poście 609 (na stronie 21-szej) opisałam swoje pierwsze wrażenia bo użyciu tego kremu - leku.
Naprawdę mogę go polecić z czystym sumieniem.

Mam pytanie do Yvvonki - czy używałaś już może Metroruborilu?
Widzę, że mój Ruboril niedługo się skończy i zastanawiam się który kupić (bo kupię go na pewno, bo bardzo dobrze służy mojej cerze).

A może któraś z Dziewczyn stosowała obie wersje i może je porównać?

Pozdrawiam serdecznie.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 19:00   #990
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Czy przy rozszerzonych naczynkach Ruboril I Metroruboril tak samo się sprawdzą? czy Metroruboril jest na trądzik różowaty? bo jak wyczytałam to MR na lato to tylko pod filtry
tez wyczytałam o Nitrofuralu- nie wiem czemu ale po co stos. się a/biotyki na buzie z rumieńcami?(bez różówatego?)bo chyba w MR jest metronidazol(chociaż to chyba jednak chemioterapeutyk) a w tym drugim nitrofural?? o_O bo nei wiem

Nie stos. MR i R więc neistety nie mam porównania
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.