Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-16, 19:58   #1
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna

Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI


Witajcie w kolejnej, już VI, odsłonie wątku Nasze Codzienne Jadłospisy Poprzednia edycja musiała zostać zamknięta, gdyż liczba postów przekroczyła magiczne 5000

Link do części I: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
Link do części II: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
Link do części III: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
Link do części IV: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
Link do części V: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188


Cytat:
Napisane przez Ather
W związku z niedawnym zamieszaniem w sprawie podziału tego wątku (pomysł upadł) mam do Was prośbę: zaznaczajcie naprawdę wyraźnie, czy to U (utrzymanie), P(przytycie) czy R(redukcja) Literka może być kolorowa, pogrubiona, powiększona - o, tak R
od siebie dodam, że warto napisać, czy jesteście wegetariankami, czy normalnie jecie mięso, to bardzo ułatwi ocenę jadłospisów oraz, jeśli wychodzicie z diety, dodając stopniowo kalorie, zaznaczcie to literką W

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".

Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone:
Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski

W imieniu wszystkich moderatorek Dietetyki proszę też o nie umieszczanie w wątku jadłospisów głodówkowych (poniżej 1000kcal), bo:
Cytat:
Napisane przez Ather
ten wątek jest również inspiracją dla niektórych dziewczyn, a nie byłoby dobrze, gdyby zaczęły się wzorować na kimś, kto wyniszcza swój organizm, stosując głodówki. To jest forum publiczne i musimy brać odpowiedzialność za swoje słowa.
Wtrącę jeszcze, że takowe jadłospisy, zwłaszcza z komentarzem "za dużo dziś zjadłam!", działają "deprymująco" na osoby cierpiące z powodu zaburzeń odżywiania - i nie tylko na nie.

Pozdrawiam
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2008-08-17 o 09:07
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 20:06   #2
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

malutko jak na p, nawet bardzo. a ostatniego Twojego jadłospisu nie pamiętam
- Iza, dzięki za ocenę, a mój ostatni jadłospis, był trochę dawno, jakieś 2 tygodnie temu, bo byłam na obozie...Dla mnie te porcje wciąż są ogromne.. nie wiem, kiedy się przyzwyczaję...pozdrawiam
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 20:09   #3
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

subskrybcja
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 20:34   #4
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

o nowy wątek!

No to moje W.

Śniadanie:
owsianka, płatki gotowane na wodzie, jogurt naturalny 150g, maliny 150g, kiwi, banan. (360)

II Śniadanie:
Jogurt 7 zbórz truskawkowy, otręby śliwkowe 20g, kilka malin, 2 wafle orkiszowe z paprykarzem warzywnym i serkiem czosnkowym, ogórkiem i pomidorem (300)

Obiad:
ryż 50g z mieszanką chińską 300g (250)

Podwieczorek:
odżywka z witaminami w formie mleka (100)

Kolacja:
2 wafle orkiszowe z serkiem czosnkowym ogórkiem i pomidorem, serek wiejski lekki z ogórkiem kiszonym i koperkiem, pomidorem i cebulką (300)


i jak ?
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 20:40   #5
Tarantulek
Rozeznanie
 
Avatar Tarantulek
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 695
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

hello w nowym wątku
__________________
Pomóżmy Madzi.a pokonać raka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336619


To ja Mercy!
Tarantulek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 20:46   #6
Giovanna1987
Raczkowanie
 
Avatar Giovanna1987
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Witam

Moje dzisiejsze R Bardzo proszę o ocenę.

1) 2 jajka na twardo (jedno bez żółtka) 2 kromki razowca z krakowską (chudziutka była) pomidor, trochę papryki żółtej i czerwonej, kawa zbożowa z łyżką miodu
2) jogurt dietetyczny z lidla 250 g ( ok. 5gB/8gW/0,3gT na 100 g) łyżka otrębów żytnich, łyżka granoli śliwkowej z otrębów, jabłko zielone (wiem że jogurty owocowe nie są na R, ale po prostu miałam na niego straszną ochotę )
3) ok 150 g gotowanej piersi z kurczaka, dwie duże garście czerwonej fasoli, cebula, pomidor, łyżeczka sezamu i to wszystko podsmażone na patelni z 1,5 łyżką oliwy z oliwek, garść orzechów arachidowych
4) 100 g chudego twarogu, ok 100 ml kefiru, garść płatków migdałowych, 1,5 łyżeczki sezamu, 2 łyżki kakao (ale tego słodkiego, miałam taką małą zachciewajkę :P) i taką ciapaję z tego zrobiłam
5) miseczka sałatki z ogórków, papryki żółtej i czerwonej, 4 czarnych oliwek, chudej fety (niewiele jej było) polane ok. 50 ml kefiru
__________________
"Tak często Cię widzę
Choć tak rzadko spotykam
Smaku Twego nie znam
Choć tak często Cię mam na końcu języka..."

Giovanna1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-16, 21:41   #7
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Tarantulek Pokaż wiadomość
hello w nowym wątku
hej hej ^^
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-16, 22:44   #8
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

no proszę, nowy wątek będę tu stale zaglądać coś mi się zdaje
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 00:12   #9
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

subskrybcja
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 07:41   #10
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
o nowy wątek!

No to moje W.

Śniadanie:
owsianka, płatki gotowane na wodzie, jogurt naturalny 150g, maliny 150g, kiwi, banan. (360) w porządku, następnym razem spróbuj dojść choćby do 400

II Śniadanie:
Jogurt 7 zbórz truskawkowy, otręby śliwkowe 20g, kilka malin, 2 wafle orkiszowe z paprykarzem warzywnym i serkiem czosnkowym, ogórkiem i pomidorem (300) ok, zamiast wafli może zwykły chlebuś spróbujesz?

Obiad:
ryż 50g z mieszanką chińską 300g (250) tu malutko, żaden obiad. Rybko/mięsko? to samo zdrowie przecież!

Podwieczorek:
odżywka z witaminami w formie mleka (100) bardzo mało.

Kolacja:
2 wafle orkiszowe z serkiem czosnkowym ogórkiem i pomidorem, serek wiejski lekki z ogórkiem kiszonym i koperkiem, pomidorem i cebulką (300) proponuję zamiast wafli zjeść np. grahamkę


i jak ?
mało... ale wierzę, że będzie więcej na podwieczorek moze zjesz jakieś orzechy? bo nie widzę w Twoim jadłospisie zdrowych tłuszczy
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 08:05   #11
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Co oznaczają: U, P, R, W ?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 08:07   #12
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Co oznaczają: U, P, R, W ?
U - Utrzymanie
P - Przytycie
R- Redukcja
W - Wychodzenie z diety
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 08:58   #13
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

oo, nowy wątek, witajcie.

moje wczorajsze U [na P się nie kwalifikuje, prawda?]:

I.
owsianka [pół szklanki płatków, 3/4 szklanki mleka, orzechy włoskie, cynamon, wgniecione pół banana i rozkruszony herbatnik]
kawa z mlekiem
II. danio waniliowe [taaak, wiem, mało.. ale żołądek ściśnięty stresem.]
III. bułka pszenna z szynką drobiową, sałatą, papryką zieloną, czerwoną, szczypiorkiem, rzodkiewką [lubię dużo warzyw na kanapce]
2 pomidory
IV. serek wiejski wymieszany z homo waniliowym, posypany 2 pokruszonymi herbatnikami
V. talerz rosołu
sałatka- pomidory, ogórki, rzodkiewki, szczypior, cebula, kapusta pekińska, ananas z puszki, kukurydza, to wszystko z jakimś sosem [dużo tej sałatki zjadłam.]
VI. kawałek smażonej rybki [chyba lin] z resztą sałatki z obiadu.
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 10:01   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Garden, bardzo Ci dziękuję, przekopanie się przez wcześniejsze 5000 postów w celu rozwiązania zagadki literek wydawało mi się odstraszające.

Więc dołaczam z U

(krótki zarys: 37lat, niecałe 160cm, ok 50kg, po 2 ciązach, dość intensywnie jezdzę konno -do tej pory brak problemów z utrzymaniem wagi, ale od 3 tygodni na silnych strydach i niestety, jak lekarz obiecał cały czas mnie ssie, a przedemną jeszcze 4 tygodnie takiej atrakcji.
Więc bijcie bezlitośnie jak zacznę przeginać)

Wczoraj:
Śniadanie:
Trochę owsianki z amarantusem+ łyżka ziaren słonecznika+ kilkanaście rodzynek, trochę ziaren sezamu i pół startego ze skórą jabłka. Zjadłam pół miseczki, ok 100-150 gr.

II śniadanie: 2 małe ciabatki, trochę masła, kabanos drobiowy, nać pietruszki, kilka żodkiewek.

espresso i kawałek tary z owocami (jagody/maliny)

Na obiad półtora talerza: zupa tajska na mleku kokosowym nie odtłuszczanym z kawałkami kurczaka, krewetkami, ryżem białym, grzybami mung.

Kostka czekolady gorzkiej, jogurt fantazja

Wieczorem równe pół kg porzeczek czerwonych z agrestem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 11:12   #15
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Garden, bardzo Ci dziękuję, przekopanie się przez wcześniejsze 5000 postów w celu rozwiązania zagadki literek wydawało mi się odstraszające.

Więc dołaczam z U

(krótki zarys: 37lat, niecałe 160cm, ok 50kg, po 2 ciązach, dość intensywnie jezdzę konno -do tej pory brak problemów z utrzymaniem wagi, ale od 3 tygodni na silnych strydach i niestety, jak lekarz obiecał cały czas mnie ssie, a przedemną jeszcze 4 tygodnie takiej atrakcji.
Więc bijcie bezlitośnie jak zacznę przeginać)<- nie wiemy, ile jesz zazwyczaj, więc trudno powiedzieć, czy przeginasz, czy nie dla niektórych trzy batony pod rząd to norma, a dla innych już obżarstwo

Wczoraj:
Śniadanie:
Trochę owsianki z amarantusem+ łyżka ziaren słonecznika+ kilkanaście rodzynek, trochę ziaren sezamu i pół startego ze skórą jabłka. Zjadłam pół miseczki, ok 100-150 gr. malutkie śniadanko, a to najważniejszy posiłek

II śniadanie: 2 małe ciabatki, trochę masła, kabanos drobiowy, nać pietruszki, kilka żodkiewek. ok, ale mogłaś np. jedną ciabatkę dołączyć do IŚ, bo naprawdę było malutkie
espresso i kawałek tary z owocami (jagody/maliny) ok

Na obiad półtora talerza: zupa tajska na mleku kokosowym nie odtłuszczanym z kawałkami kurczaka, krewetkami, ryżem białym, grzybami mung.ok

Kostka czekolady gorzkiej, jogurt fantazja ok

Wieczorem równe pół kg porzeczek czerwonych z agrestem.
w porządku, ale gdzie kolacja ?? przydałoby się też trochę zdrowych tłuszczy typu orzechy
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 11:24   #16
LaSeniorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: top secret ;)
Wiadomości: 453
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U:
Ś: owsianka: 4 łyżki płatków, łyżka otrębów pszennych, 125 ml mleka 0,5%, 100 g serka homo nat, gruszka, cynamon
IIŚ: 250 g jogurtu jagodowego 0% z garścią cinniminis, wielki kawał arbuza
O: panga panierowana w jajku i bułce, ziemniaczki z koperkiem, surówka z marchewki i jabłka
Deser: kawałek ciasta ,, Murzynka'', 2 kostki gorzkiej 99% kakao
P: serek homo naturalny z migdałami i orzechami laskowymi
2 marchewki
K: kromka żytniego, serek wiejski 3% ze szczypiorkiem i pomidorem, mini jabłko

__________________
Just Do It!
LaSeniorita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 12:59   #17
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

subskrybcja
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 13:29   #18
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Fiu fiu, już VI część, nieźle. Subs.of course.
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 13:45   #19
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Dzisiejszy, na razie:
U
I: talerz owsianki na wodzie (z garstką orzechów i dwiema garściami innych bakalii), duży kubek pełen budyniu o smaku capuccino -
II: 10 ciastek, miseczka płatków nestle fitness w polewie jogurtowej z mlekiem, kawka zbożowa
III: kolejnych 6 ciastek (innego rodzaju ;p), wafel ryżowy w czekoladzie, z 30 g pestek dyni *
IV: szklanka coli light i trzy kubki herbaty zielonej jako danie które ma pohamować mój dziś wyjątkowo niepohamowany apetyt (chyba zbliża mi sie okres ) na słodycze.

Ładnie na razie? Oceńcie plis. Cd. jak bdę po obiedzie i kolacyjce


__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-17, 16:24   #20
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Pokaż wiadomość
Dzisiejszy, na razie:
U
I: talerz owsianki na wodzie (z garstką orzechów i dwiema garściami innych bakalii), duży kubek pełen budyniu o smaku capuccino - chyba ok, o ile talerz to talerz a nie dwie łyżki :P
II: 10 ciastek, miseczka płatków nestle fitness w polewie jogurtowej z mlekiem, kawka zbożowa fajnie
III: kolejnych 6 ciastek (innego rodzaju ;p), wafel ryżowy w czekoladzie, z 30 g pestek dyni *nnkt jest! ;p
IV: szklanka coli light i trzy kubki herbaty zielonej jako danie które ma pohamować mój dziś wyjątkowo niepohamowany apetyt (chyba zbliża mi sie okres ) na słodycze.

Ładnie na razie? Oceńcie plis. Cd. jak bdę po obiedzie i kolacyjce

a regulamin, Panienko? nie wklejamy niekompletnych jadłospisów U trudno się ocenia, no! ale mi się podoba, bo na luzie
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 18:58   #21
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

R:

ś:
owsianka ( 4 łyżki owsianych, 2 łyżki otrąb pszennych, 1/2 łyżeczki kakao naturalnego , szczypta imbiru i cynamonu, wiejski lekki 150g, ok. 100 ml mleka, garść malin), 2 małe marchewki.

IIś:
spora porcja sałatki z cukinii, pomidorów, papryki, ogórka, cebulki, salaty lodowej z sosem koperkowym.

O:
Gryczotto 50g kaszy gryczanej
7 kotletów sojowych gotowanych w bulionie grzybowym,
ok. 50 twarogu chudego i mały pomidorek pokrojony w kostkę,
porcja sałatki j.w
spora garść malin.

później 2 brzoskwinie

P:
2 cienki kromki grahama posmarowane twarogiem chudym
ok 9 małych plasterków polędwicy z indyka,
2 pomidory, ogórek kiszony.

rower - 1h

K:
serek wiejski lekki 150g
papryka, 2 ogórki, garść pomidorków koktajlowych
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:32   #22
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

U?

I 2 kromki domowego chleba posmarowane wiejskim, 3 plasterki salami, 1 plaster sopockiej, plastry pomidora i ogórek kiszony
II big milk w polewie czekoladowej (big bambi?), jogurt pyszny danone morelowy (130g)
III 3 kawałki pieczonej ryby, 4 placuszki (brokuły i kalafior w cieście naleśnikowym smażone na oleju)
IV duze jabłko, 2 kromki tostowego pełnoziarnistego pszennego z wiejskim (jedna z łyżeczka dżemu, druga z sopocką i papryką); 2 małe ogórki kiszone; herbata czerwona

czy to nei za duzo jak na U? chodzi mi konkretnie o kolację.. chciałabym pozbyć się brzuszka, bo ostatnio mi sie przytyło a na ćwiczenia nie mam ochoty i siły.. nie wiem czy to wina tabletek anty (biorę 5 dzień). boję się, że jednak po nich jeszcze bardziej sie rozrosnę..


ps

proszę ludową, izę wiosenną i inne U-trzymaniowiczki o wklejanie jadłospisów!!! raz raz!
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:38   #23
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
U?

I 2 kromki domowego chleba posmarowane wiejskim, 3 plasterki salami, 1 plaster sopockiej, plastry pomidora i ogórek kiszony
II big milk w polewie czekoladowej (big bambi?), jogurt pyszny danone morelowy (130g)
III 3 kawałki pieczonej ryby, 4 placuszki (brokuły i kalafior w cieście naleśnikowym smażone na oleju)
IV duze jabłko, 2 kromki tostowego pełnoziarnistego pszennego z wiejskim (jedna z łyżeczka dżemu, druga z sopocką i papryką); 2 małe ogórki kiszone; herbata czerwona

czy to nei za duzo jak na U? chodzi mi konkretnie o kolację.. chciałabym pozbyć się brzuszka, bo ostatnio mi sie przytyło a na ćwiczenia nie mam ochoty i siły.. nie wiem czy to wina tabletek anty (biorę 5 dzień). boję się, że jednak po nich jeszcze bardziej sie rozrosnę..


ps

proszę ludową, izę wiosenną i inne U-trzymaniowiczki o wklejanie jadłospisów!!! raz raz!
Wiesz z tym brzuchem to może być wina anty , ja pierwszy tydzień jak brałam antykoncepty to miałam wrażenie jakbym była w ciąży, miałam strasznie opuchnięty i obolały brzuch ale po ich odstawieniu wszystko wróciło do normy, a najważniejsze: tabletki antykoncepcyjne nie powodują tycia a jedynie zatrzymywanie wody w organizmie przez co mamy wrażenie że przytyłyśmy.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:48   #24
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

funky, a ile czasu bralas tabletki?
wiesz, naczytalam się wypowiedzi dziewczyn na różnych forach. niektóre chudły, inne w ciągu paru miesięcy przybierały na wadze nawet 6-8kg, mimo iz się nie obżerały, więc nie wiem czy to taka sama woda..

a jeśli chodzi o mój brzuch to nawet przed hormonami był za tłuściutki. i nie wiem jak temu zaradzić.
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:50   #25
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez LaSeniorita Pokaż wiadomość
U:
Ś: owsianka: 4 łyżki płatków, łyżka otrębów pszennych, 125 ml mleka 0,5%, 100 g serka homo nat, gruszka, cynamon czemu tylko 100gramów serka i mleczko 0,5?
IIŚ: 250 g jogurtu jagodowego 0% z garścią cinniminis, wielki kawał arbuza i znów jogurt 0%? na U?
O: panga panierowana w jajku i bułce, ziemniaczki z koperkiem, surówka z marchewki i jabłka
Deser: kawałek ciasta ,, Murzynka'', 2 kostki gorzkiej 99% kakao
P: serek homo naturalny z migdałami i orzechami laskowymi
2 marchewki
K: kromka żytniego, serek wiejski 3% ze szczypiorkiem i pomidorem, mini jabłko

w sumie podoba mi się

Cytat:
Napisane przez funky87 Pokaż wiadomość
R:

ś:
owsianka ( 4 łyżki owsianych, 2 łyżki otrąb pszennych, 1/2 łyżeczki kakao naturalnego , szczypta imbiru i cynamonu, wiejski lekki 150g, ok. 100 ml mleka, garść malin), 2 małe marchewki.

IIś:
spora porcja sałatki z cukinii, pomidorów, papryki, ogórka, cebulki, salaty lodowej z sosem koperkowym.

O:
Gryczotto 50g kaszy gryczanej
7 kotletów sojowych gotowanych w bulionie grzybowym,
ok. 50 twarogu chudego i mały pomidorek pokrojony w kostkę,
porcja sałatki j.w
spora garść malin.

później 2 brzoskwinie

P:
2 cienki kromki grahama posmarowane twarogiem chudym
ok 9 małych plasterków polędwicy z indyka,
2 pomidory, ogórek kiszony.

rower - 1h

K:
serek wiejski lekki 150g
papryka, 2 ogórki, garść pomidorków koktajlowych
wzorowa redukcja, acz szkoda, że redukcja

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
U?

I 2 kromki domowego chleba posmarowane wiejskim, 3 plasterki salami, 1 plaster sopockiej, plastry pomidora i ogórek kiszony
II big milk w polewie czekoladowej (big bambi?) tak ;p, jogurt pyszny danone morelowy (130g)
III 3 kawałki pieczonej ryby, 4 placuszki (brokuły i kalafior w cieście naleśnikowym smażone na oleju)
IV duze jabłko, 2 kromki tostowego pełnoziarnistego pszennego z wiejskim (jedna z łyżeczka dżemu, druga z sopocką i papryką); 2 małe ogórki kiszone; herbata czerwona

czy to nei za duzo jak na U? chodzi mi konkretnie o kolację.. chciałabym pozbyć się brzuszka, bo ostatnio mi sie przytyło a na ćwiczenia nie mam ochoty i siły.. nie wiem czy to wina tabletek anty (biorę 5 dzień). boję się, że jednak po nich jeszcze bardziej sie rozrosnę..


ps

proszę ludową, izę wiosenną i inne U-trzymaniowiczki o wklejanie jadłospisów!!! raz raz!
coś Ty! nie za dużo, w ogóle nie za dużo!normalne U, kalorii z 1500 pewnie, więc...

wedle życzenia wiosenne U ;p

I: fitella bananowa z jogurtem naturalnym 200g, musem borówkowym (z fantazji ) i bananem

II: big grahamka z serem białym półtłustym, warzywami itp., dwie brzoskwinie rozmiar wielki

III:
zupa pieczarkowa zabielana ze zwykłym makaronem, ziemniaczki :P filet z kurczaka panierowany, buraczki
deser: lody bakaliowe (duuuzo) algidy (z pół litra)

IV: grahamka z szynką drobiową, pół żytniej z serem żółtym, petitek GO! kakaowy w przypływie ochoty na słodkie

po... trzy jabłka, dwa precelki

wczoraj cztery posiłki były, bo jakoś tak wyszło
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:53   #26
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
funky, a ile czasu bralas tabletki?
wiesz, naczytalam się wypowiedzi dziewczyn na różnych forach. niektóre chudły, inne w ciągu paru miesięcy przybierały na wadze nawet 6-8kg, mimo iz się nie obżerały, więc nie wiem czy to taka sama woda..

a jeśli chodzi o mój brzuch to nawet przed hormonami był za tłuściutki. i nie wiem jak temu zaradzić.
brałam miesiąc, wiesz tabletki same w sobie tycia nie powodują (słowa potwierdzone przez moją gin) , ale często zwiększają apetyt (niestety na słodycze w szczególności), poza tym każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, moja siostra bierze już pół roku i też nie przytyła, a nawet w będąc na diecie udało jej się stracić parę kg, myślę że w większości jest to woda która się zatrzymuje ale po odstawieniu tabletek w ciądu miesiąca - dwóch, wszystko powinno wrócić do normy.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 19:59   #27
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

dziekuję za odpowiedź


dziewczyny, czy jeśli na kolację będę jadła tylko białko i warzywa, wykluczę z niej pieczywo, a pozostałe posiłki pozostawię bez zmian, to istnieją jakieś szanse na pozbycie sie tłuszczu z brzucha? ;>
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:02   #28
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
dziekuję za odpowiedź


dziewczyny, czy jeśli na kolację będę jadła tylko białko i warzywa, wykluczę z niej pieczywo, a pozostałe posiłki pozostawię bez zmian, to istnieją jakieś szanse na pozbycie sie tłuszczu z brzucha? ;>
myślę, że tak, ale Ty naprawdę nie jesz dużo gdybym ja jadła tylko białko na kolację a resztę pozostawiła bez zmian to na pewno bym schudła, bo moje kolacje pozostawiają wiele do życzenia
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:05   #29
monochrome
Rozeznanie
 
Avatar monochrome
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Katowice / Kraków
Wiadomości: 701
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
w sumie podoba mi się



wzorowa redukcja, acz szkoda, że redukcja



coś Ty! nie za dużo, w ogóle nie za dużo!normalne U, kalorii z 1500 pewnie, więc...

wedle życzenia wiosenne U ;p

I: fitella bananowa z jogurtem naturalnym 200g, musem borówkowym (z fantazji ) i bananem

II: big grahamka z serem białym półtłustym, warzywami itp., dwie brzoskwinie rozmiar wielki

III:
zupa pieczarkowa zabielana ze zwykłym makaronem, ziemniaczki :P filet z kurczaka panierowany, buraczki
deser: lody bakaliowe (duuuzo) algidy (z pół litra)

IV: grahamka z szynką drobiową, pół żytniej z serem żółtym, petitek GO! kakaowy w przypływie ochoty na słodkie

po... trzy jabłka, dwa precelki

wczoraj cztery posiłki były, bo jakoś tak wyszło
Smakowicie. I polubiłaś banany!

Moje P.

Śniadanie:
Pół grahamki z serkiem President rzodkiewkowym i kawałkiem pomidora, który uprzednio wykąpał się w oliwie i przyprawach, drugie pół z masłem, szynką i takimż pomidorkiem
Kabanos cielęcy
Nektarynka

II śniadanie:
Wieśniak 200 g z kawałkami grzanki, papryką, cebulką granulowaną i zestawem przypraw
Parę łyżek sałatki rybno-majonezowej

III śniadanie:
zbierałam u sąsiadów jeżyny, więc trochę podjadłam ^^

Obiad:
Zupa cebulowa z kawałkami grzanki i serkiem
Gulasz wołowy z pieczarkami
Ziemniaczane puree
Ogórek kiszony

Deser:
Porcja tiramisu
Kawa z mlekiem

Podwieczorek:
Budyń waniliowy z bakaliami

Kolacja:
Omlet biszkoptowy z jeżynami
__________________
I can ride my bike with no handlebars
monochrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-17, 20:06   #30
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VI


Iza dzięki

Śniadanie wczoraj wyjątkowo małe bo jakoś mi nie posmakowało co namieszałam a już byłam"jedną nogą za drzwiami".
Ale te pół kilo owoców pożarte między 19tą a 22 się nie liczy na kolację?
Zdrowe tłuszcze w słoneczniku i sezamie były.


Ogólnie wlasnie mam problem w tym, ze ja nie wiem ile jem/jadłam, nie zastanawiałam się wcześniej, dopiero teraz muszę, bo bez względu ile zjem, jestem głodna nawet jak juz jestem tak wypchana że ledwie się ruszam a jeszcze nie zdążyłam przełknąć ostatniego kęsa. Okropnie mnie to denerwuje. Zaczęłam jeść słodycze, jogurty słodkie których nie lubię. Nie pamiętam kiedy wcześniej zjadłam jakiś jogurt pod inną postacią niż tza-tzyki. A tu proszę, ochydną (IMO) fantazję dzieciom zeżarłam i czekoladą poprawiłam.
Mam nadzieję że świadomość cowieczornego wyspowiadania się wieczorem powstrzyma mnie przed pochłanianiem wszytkiego co się napatoczy i jakoś dotrwam w niezmienionym stanie do końca kuracji. Wczoraj i dziś ta świadomość ocaliła mnie od pożarcia naprawde sporej ilości rzeczy których ani potrezbuję ani lubię. Po prostu mam jakiś przymus ruszania szczęką.

U dziś:
1. Pół białego sera Capri (ok 110gr) + duża łyżka stołowa śmietany 18% + kilka rzodkiewek, ok duża łyżka stołowa natki, szczypioru, kopru.
2. Zupa tajska jak wczoraj - półtora talerza.
3. do kawy 4 herbatniki Amaretto, ze 4 suszone figi.
4. Dużo śliwek węgierek, moze nie pół kilo ale prawie, prawie.
5. Sałata lodowa z bazylią, szczypiorem, suszonymi pomidorami, orzechami brazylijskimi, podsmażaną cukinią, parmezanem + sos robiony na oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia wymieszanej pół na pół z olejem z winogron+ kromka "burego" chleba razowego z masłem. (w sumie pożarłam ok pół średniej sałaty, pól średniej cukini, ok 60gr orzechów, parmezanu grudkę ok wielkości orzecha laskowego, pól pęczka szczypioru, ze 4 łyzki oleju z oliwą + reszta co była tłem do smaku)
6. Pół piwa "Żywe" + 1/3 kabanosa drobiowego "na zagrychę"

Doprecyzuję jeszcze tylko, raczej nie wpisuję co piję, bo piję głownie nie słodzone: czarną i zieloną herbatę, wodę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.