Perfecta, Cera Wrażliwa, Łagodny żel hypoalergiczny do mycia twarzy

Perfecta, Cera Wrażliwa, Łagodny żel hypoalergiczny do mycia twarzy

Łagodny żel do oczyszczania twarzy polecany do codziennej pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry skłonnej do alergii i atopowego zapalenia bez ograniczeń wieku. Wysoka tolerancja produktu o osób z chorobami alergicznymi pozwala zaliczyć żel do kosmetyków dermatologicznych - bezpiecznych i zdrowych. Produkt zawiera Anti-irritant System, zapewniający wielofunkcyjne działanie pielęgnacyjno-ochronne skóry. Anti-irritant system to optymalna kombinacja wysoce aktywnych składników przywracających skórze naturalną równowagę, wzmacniającą warstwę lipidową oraz przywracającą nawilżenie skóry. Formuła żelu została wzbogacona o roślinny wyciąg z Konjac Mannan o właściwościach nawilżających i wygładzających. Delikatne środki myjące głęboko oczyszczają pory skóry nie powodując jej wysuszenia.

Delikatny i niedrogi

Zachęcona recenzjami na Wizażu postanowiłam kupić ten żel dla mojego mężczyzny, który ma cerę wrażliwą i raczej suchą. Zakup okazał się być trafionym, ponieważ przy takich problemach z cerą spełnia swoje zadanie równie dobrze jak żele do mycia twarzy z tzw. wyższej półki. Jest delikatny, nie podrażnia i skutecznie myje twarz. Nie ma raczej zapachu - co też może być dla niektórych istotne. Ja sama też po niego sięgnęłam i jestem zadowolona. Mam wprawdzie cerę mieszaną, skłonną do przetłuszczania. Jednak teraz, w okresie poźnojesiennym, kiedy kaloryfery grzeją bezlitośnie zaczyna mi się przesuszać. Do tego dochodzi jeszcze wątpliwej jakości woda z kranu, która coraz częściej powoduje różne nieprzyjemne niespodzianki.
To naprawdę porządny produkt i chociaż może rzeczywiście nie należy do kosmetyków najwydajniejszych w użyciu, to przecież przy tej cenie można to przeżyć. Zresztą ja lubię zmiany...Polecam!!!

świetny

Zwrócił moją uwagę swoim składem-brak SLS,barwników i substancji zapachowych.Moja skóra to lubi.Żel ma gęstą konsystencję,nie pieni się.Skóra po użyciu jest dobrze oczyszczona i świeża.Za tą cenę gorąco polecam!

Nie jest zły, wart zakupu

Kupiłam go zachęcona opiniami na KWC, bo przecież wiarygodniejszego źródła nie ma w całym wszechświecie. ;)

Żel jest łagodny-bardzo. MIałam wrażenie, że wręcz nie zmywa z buzi nagromadzonych w ciągu dnia kosmetyków. Uspokajam Was-zmywa. :) Jest na tyle łagodny, że nie podrażnia skóry, nie ściąga jej, można spokojnie wytrzymać kilka minut bez kremu. Nie szczypie w oczy-kolejna zaleta. Nie wysusza mi cery, co jest wielkim atutem, bo ostatnio miałam z tym problemy! Kolejna zaleta to taka, że się nie pieni i przez to nie zawiera [jeśli już to śladowe ilości] szkodliwego dla skóry składnika. Nie ma NIC wspólnego z detergentem do mycia twarzy jak np. Soraya -Kuracja Wodna.
Ma poręczne-pomysłowe opakowanie i to mi ułatwia jego użytkowanie. Przystępna cena, ok. 10,o zł za 250 ml.

NIe jest za wydajny, bo używam go ok. 3 miesięcy [czyli krótko porównując z Erisem-podobna jakośc żelu] i już mi się prawie skończył. Zostało w butelce zaledwie na 3-4 zmycia. Być może za dużo go wylewałam do mycia? ;) Słabo zmywa podkład, a używam raczej lekkiego podkładu, w niewielkiej ilości. Radzi sobie z tuszem do rzęs, cieniami...
Nie jest zły, mogę go polecić z czystym sumieniem, bo w sumie wart jest tego.
Ja osobiście jestem z niego zadowolona, ale w euforię nie popadam. Być może potrzebuję trochę mniej łagodnego środka do zmywania buzi? W każdym razie ten pod względem łagodności biję na łeb wszystkie żele jakie miałam.
Zostawiam pełne 3 *** polecające go. :)
Może kiedyś go jeszcze kupię? Nie wiem, w każdym razie warto go wypróbować na swojej twarzy. ;)

Ilość zużytych opakowań: ...1 całe.

nie tylko dla wrażliwców

Poszukiwałam żelu do mycia buzi bez szkodliwego składnika SLS, no i mój wybór padł właśnie na ten kosmetyk.Mam cerę wrażliwą,mieszaną która szybko się zanieczyszcza i obawiałam się trochę czy ten żel sobie poradzi.No i poradził sobie niezle:)Żelik dobrze oczyszcza buzię z brudu, makijażu.( choć dogłębne oczyszczenie porów obiecane przez producena to nie jest)Jest naprawdę bardzo delikatny, nic a nic nie ściąga ani nie podrażnia (nawet oczu chociaż ja nie mam dużych problemów z ich wrażliwością).Odczuwalnie koi skórę i łagodzi.Nie rozjasnia skóry ale zauważyłam że przyśpiesza gojenie śladów po niespodziankach.Generalnie polecam ,dzięki swej delikatności jest uniwersalny i nadaje się do każdej cery.

Świetny

Kupiony w tym samym czasie co mleczko, czyli podczas dzikiego ataku alergii. Szukałam czegoś wybitnie łagodnego do mycia buzi, a przy tym tańszego niż marki apteczne :) No i muszę powiedzieć, że żel ten spisał się świetnie - jest naprawdę bardzo delikatny, nie piecze ani nie szczypie nawet najbardziej podrażnioną skórę, nie zaostrza alergii. Pieni się bardzo delikatnie, nie ściąga skóry, nie ma silnych detergentów w składzie - a przy tym wszystkim bardzo dobrze oczyszcza. Był taki okres, że używałam non stop rano i wieczorem i bałam się, że może nie będzie dostatecznie oczyszczał - preferuję jednak żele działające łagodnie antybakteryjnie - ale moje obawy okazały się płonne. Żel doskonale usuwa wszystkie zanieczyszczenia, nie odtłuszcza, nie ściąga skóry. Świetny, mimo iż szybko się zużywa - ale za to niedrogi. Na pewno będę do niego wracać!
Dodam jeszcze że nie wiem jak sobie radzi z makijażem - makijaż usuwałam mleczkiem z tej samej serii :)

na czarną godzinę

Niezwykłość tego żelu polega na tym, że jest nadzwyczaj delikatny i można go stosować bez obaw o podrażnienia. Sama sięgnęłam po niego, gdy nękała mnie swędząca pokrzywka i wszystko jeszcze bardziej ją rozdrażniało, a ten żel NIE. On łagodził. gdy nakładałam go na twarz miałam wrażenie, że rozmsarowuję kojącą maseczkę. Jednak to z całą pewnością nie maseczka, a żel oczyszczający, który w delikatny, ale i skuteczny sposób zmywa wszelkie zanieczyszczenia i makijaż bez podrażniania, ściągania czy wysuszania skóry. Z powodzeniem można nim także zmywać makijaż z oczu, bo i z tuszem czy cieniami świetnie sobie radzi. Jest tylko małe ALE, mimo zapewnień producenta o niepodrażnianiu spojówek nieco szczypie w oczka. Delikatnie, ale jednak. Tyle o działaniu, teraz o sprawach bardziej namacalnych ;) Żel jest przezroczysty, gęstawy, pachnie delikatnie, aptekarsko (całkiem przyjemnie) i ma całkiem wygodną butelkę (z wykręcanym dzióbkiem). Nie pieni się prawie wcale, ale mimo tego, jak już pisałam dobrze oczyszcza. Wydajność ma średnią.
Sama zużyłam jakieś 2/3 buteleczki i wróciłam do "normalnego" żelu, ten chowając na czarną godzinę ;) Czy go kupię sama nie wiem. Jak ten mi się skończy i zajdzie potrzeba używania hiperdelikatnego czyścidła pyska :D to kupię bez zastanowienia, ale na co dzień wolę co innego.

jestem b. zadowolona

Bardzo dobry kosmetyk za umiarkowane pieniądze.
nie drazni, nie wysusza. delikatnie się pieni.
ładnie oczyszcza skórę, łącznie z makijażem oczu, z którym radzi sobie bez problemów (w przeciwieństwie do np. happyderm l'oreala).
jest wydajny i ma wygodnie zamykane opakowanie.

ilość zużytych opakowań: 2 op.