Mary Kay, Full Coverage Foundation (Podkład mocno kryjący)

Mary Kay, Full Coverage Foundation (Podkład mocno kryjący)

Mocno kryjący podkład polecany do skóry normalnej i suchej. Lekka formuła nawilżająca (wzbogacona wyciągami roślinnym) zapewnia długotrwały kolor i świeżość makijażu.
Bezpieczny dla cery wrażliwej, przebadany klinicznie na podrażnienia i uczulenia skóry. Beztłuszczowy, nie tworzy zaskórników. Testowany dermatologicznie.

ok, jednak z ale...

Kupiony wprawdzie na allegro, ale u sprawdzonego sprzedawcy, więc wydaje mi się, że oryginał. W połączeniu z bazą daje niezły efekt, aczkolwiek ogólnie czuję mały niedosyt. Niby ładne kryje, ale jakoś ciężko się rozprowadza, mimo fajnej konsystencji, do tego trochę ciemnieje na twarzy(przynajmniej mojej), po kilku godzinach się świecę i mam wrażenie jakby podkład znikał z twarzy. Do tego mam wrażenie, że jest ciut ciężki, chociaż nie zapycha i niespodzianek po nim też nie zauważyłam. Drugiego nie kupię bo oczekuję czegoś więcej, a w podobnej cenie można mieć sporo lepszy.

Nie jestem zadowolona

Podkład w takiej cenie powinien spełniać wszystkie warunki dobrego podkładu, o czym w przypadku Mary Kay możemy jedynie pomarzyć.

Największa wadą podkładu jest koszmarnie toporne krycie, robiące z twarzy pozbawioną życia maskę. Gdy spojrzałam w lustro, zobaczyłam szarą cerę bez życia - to było straszne. Gddyby chociaz zostało to zrekompensowane idealnym matowieniem lub kryciem, mogłabym zrozumieć taki zabieg, jednak skóra po kilku godzinach zaczyna się nieestetycznie błyszczeć, a co większe wypryski wychodza na światło dzienne.

Temu podkładowi już podziękujemy. Cenę i opakowanie za taką jakość pozostawię bez komentarza.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe - odsprzedałam na allegro

nie rozumiem...

Dziwią mnie zachwyty nad tym podkładem... Kupiłam go z nadzieją że będzie następcą Revlona ColorStay po przeczytaniu opinii na wizażu ale mocno się przeliczyłam... Mam kolor Ivory 100 zakupiony na allegro. Kolor odpowiedni dla bladziochów. Faktycznie nie robi robi maski i wygląda naturalnie, nawet trochę matuje choć to nie jego zadanie ale za to podkreśla wszystkie skórki na całej twarzy!!!! nie kryje dobrze większych krost!! i to nie po jakimś czasie noszenia go na twarzy tylko od razu uwidacznia suche skórki, powtarzam jeszcze raz WSZYSTKIE na calutkiej twarzy.Ktoś napisał że kolor niedostępny w Polsce i kupiony na allegro oznacza że jest stary. Bzdura. Oznacza to jedynie że ktoś sprowadził go z zagranicy. Revlona kupuję cały czas na allegro bo jest taniej i takich problemów z nim nie miałam. Osobiście nie mogę polecić tego podkładu. Może jakoś go zużyję mieszając z innym podkładem bo szkoda kasy...

Używam tego produktu od:tydzień
Ilość zużytych opakowań:1wsze i ostatnie

+ Idealne krycie, bez efektu maski;
+ Nie uczula, nie podrażnia, nie wysusza choć cerę mam bardzo wrażliwą;
+ Nie podkreśla suchych skórek i porów;
+ Działa jak korektor i podkład w 1;
+ Trwały;
+ Szeroka gama odcieni, znalazłam idealny;
+ Bardzo wydajny;
+ Dobra cena, zważywszy na fakt, że po znajomości mam go taniej :D;

- Może zapychać.

Na razie ****, być może edytuję.Używam tego produktu od: nieregularnie od marca 2009

KWC *****

Jestem maniaczką, jeśli chodzi o podkłady. Ciągle szukałam tego idealnego, który w 100% spełniałby moje oczekiwania. Kupowałam podkłady za 10 zł i za 50 zł i za 100 zł. I trwało to około 5 lat. Aż wreszcie pewnego dnia natknęłam się właśnie na firmę Mary Kay. I z miejsca zakochałam się w tych kosmetykach. Zwłaszcza właśnie w podkładzie.
Przede wszystkim bardzo dobrze kryje, jednocześnie nie zapychając porów, co bardzo często się zdarza w przypadku podkładów kryjących.
Nawilża, co dla mnie jest bardzo ważne, ponieważ mam suchą skórę i nie mogę sobie pozwolić na dodatkowe jej wysuszanie.
Bez problemów się go nakłada, a próbowałam palcami, gąbką i pędzlem. We wszystkich przypadkach nie ma mowy o smugach, ani plamach.
Dobrze matuje. Nie mam co prawda problemów ze świeciącą skórą, ale nawet w upalne dni moja buzia jest matowa przez minimum 6 godzin.
Na twarzy trzyma się około 8 - 10 godzin, więc powiedziałabym, że to wręcz fenomenalne. Sprawdza się też w przypadku całonocnej imprezy.
Ogromnym plusem jest fakt, że można bez problemu dobrać odcień podkładu do koloru buzi. Mają bardzo szeroką gamę kolorystyczną i nawet taki bledzioch jak ja znajdzie coś dla siebie (odcień kości słoniowej).
Opakowanie jest bardzo solidne i estetyczne. Ładnie wygląda w kosmetyczce.
Jak na jakość cena nie jest zbyt wygórowana. Na Allegro można go kupić już za 35,00 zł.
Podsumowując jest to najlepszy podkład jaki kiedykolwiek było dane mi używać.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: 2,5

Prawie IDEAŁ

Zacznę od tego że używam tego produktu od 4 lat, nie zmieniając go specjalnie na inny bo nie widziałam ku temu potrzeby. Znalazłam idealnie pasujący do mojej cery odcień 200 ivory. Choć podkład jest zalecany dla osób z cerą suchą i normalną sprawdzał się bardzo dobrze na mojej mieszanej ( oczywiście ze wspomaganiem pudru matującego i bibułek) Poza tymi drobnymi korektami podkład utrzymuje się u mnie przez cały dzień. Nie brudzi, nie zapycha, nie powoduje podrażnień ani innych niespodzianek. Główną zaleta jest dość mocne krycie bez efektu maski.

Latem przerzucam się na matujący odpowiednik Medium Coverage (choć kolor nie odpowiada odcieniowi z Full Coverage w 100%-jest ciut ciemniejszy w odcieniu beżu)

W moim przypadku nie sprawia żadnych kłopotów z rozprowadzeniem.

Dodam że nakładam go zawsze na jakiś krem z filtrem (la roche posay - anthelios AC)

Gdybym miała doszukiwać się minusów to wskazałabym na niezbyt mocne matowanie i możliwość podkreślania skórek.

Ogólnie bardzo polecam. Ten produkt dorównuje wielu z wyższej półki cenowej.

Opakowanie starcza mi na 6 miesięcy.

Ilość zużytych opakowań: ?8/10?

jeśli już, to na zimę

Pokrótce:
- nie wysusza i nie akcentuje suchych skórek
- otula buzię, jakby miał odżywcze właściwości
- bardzo dobrze ujednolica koloryt i dobrze kryje nie fundując maski, efekt satynowy
- nie ciemnieje (miałam jasny kolor)
- treściwa, kremowa konsystencja, taki z niego tłuścioszek
- bardzo wydajny

Minusy:
- trzeba się przyłożyć aby dobrze go nałożyć, inaczej tworzy nieestetyczne smugi
- mam cerę normalną, a on ją tłuścił, trudniej go zmatowić niż inne, więc wymagał pudrowania już po dwóch-trzech godzinach
- z czasem miałam wrażenie, że obciąża skórę, czułam się niekomfortowo
- nie wytrzymuje próby czasu, znika z twarzy
- opakowanie nie uwodzi, wygląda trochę jak od maści

Kolejny minus: nie współpracuje z pudrem sypkim MK! Powstają plamy, trzeba się nagimnastykować aby osiągnąć z tego duetu coś sensownego.

Używam tego produktu od: używałam 4 miesiące i dałam mamie
Ilość zużytych opakowań: ok. połowy tubki

Świetny na zimę!

Zaczne mozę od minusów:
- na cerze ze skłonnością do przetłuszczania (a właśnie takie częściej mają coś do zakrycia, dla tego według mnie te furmuły średnio i mocnokryjąca muszą być odwrotnie przystosowane do typów cery) idealnie prezentuje się gdzieś 6 godzin, potem już nie jest tak estetycznie, ale i nie tragicznie.
- latem napewno się nie spisze, nie wytrzyma upałów, a szkoda ;(

Plusy:
+ ma wedłóg mnie super kremową konsystencje, ktura wspaniale się rozprowadza i wtapia się w skórę, idealnie wygładza
+ kolorek ładnie się dopasowóje do kolorytu własnego, zawsze trzeba brać odcień ciut ciemniejszy, bo na twarzy się rozjaśnia
+ szeroka gama kolorów i właściwości adaptacyjne każdej pozwolą znależć swój
+ idealnie wyrówna cerę, nie matowi wcale, ale nie ma takiego zadania
+ dobrze kryje, wystarczjąco na średnioproblematyczną cerę, do mocniejszych niedoskonałości potrzeba i tak zawsze korektora przy każdym podkładzie.
+ nie zapycha, nie pogarsza zmian trądzikowych
+ wydajny
+ uwzględniając że na alegro można dośtać za niewielkie pieniądze, to naprawde na zimniejsze pory roku naprawde ideał! Owiele lepszy od większości przekraczających ceną 100 zł.
+ i wogule bardzo przyjemny w używaniu ;), można powiedzieć luksus!

Dodam, że miałm dużo przygód z podkładami i naprawde sporo ich wypróbowałam, a więc mam porównanie. Większość z nich to jest poprostu jakieś nieporozumienie, a ten , to jest tzreci w którym naprawde się prawie zakochałam ;)
Szkoda że kolorystycznie już mi zakupiony nie pasuje, bo zeszła cała opalenizna ;( I zbliżają się dni cieplejsze, więc narazie trochę poeksperymentuję z perspektywą na lato. Ale zima wróci i Mary Kay do łaski też!!! ;)

ABSOLUTNA REWELACJA

Ten Podkład ( właśnie tak, z dużej litery Podkład) jest absolutnie świetny! Odkąd spróbowałam ten produkt, już nie eksperymentuje z podkładami – szkoda by było cery.
Bardzo ładnie i jednolicie kryje, nadaje równy i piękny kolor, nie tworząc przy tym efektu maski. A poza tym jest trwały i bardzo wydajny! Mam cerę mieszaną, a jednak używam wersji Full, i moja skora czuje się świetnie i komfortowo. Mój faworyt to odcień to Beige 400, choć przez jakiś czas używałam też Beige 304. REWELACJA

Używam tego produktu od: ponad 3 lat
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam

bardzo dobry

Używam go od 3 tygodni i mogę powiedzieć, że jest najlepszy ze wszystkich dotychczasowych podkładów, jakie używałam. Mimo, że mam dość jasną karnację konsultantka MK doradziła mi odzcień 400. Kiedy go od niej odebralam myślałam, że będę chciała go wymienić na jaśniejszy, jednak po kilku użyciach okazało się, że kolor podkładu stapia się z kolorem mojej skóry. Nie jest wcale tak mocno kryjący, nie kryje aż tak jak Unifiance LRP, czy Dermablend Vichy, za to ma bardzo przyjemną konsystencję i nie tworzy maski jak wymienione produkty. Skóra jest gładka, kolor wyrównany, wygląda ładnie i naturalnie. Dzięki temu stał się moim faworytem. Szkoda tylko, że tak trudno kupić produkty MK.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

ekstra!

Porządny podkład! Wypróbowałam już mnóstwo mocno kryjących podkładów, i tych drogich i tych tanich, ten w mojej ogolnej klasyfikacji uplasował się na niezłej pozycji!
mam kolor ivory 100, ładny, bardzo jasny. świetnie wtapia się w skórę, twarz wygląda baaardzo natualnie i ma jednolity kolor (a dodam że mam masę zaczerwienień na policzkach, rzadko który podkład sobie z nimi radzi )
generalnie bardzo polecam. nawet dziewczynom z tłustą skórą, świetnie kryje i wygląda naturalnie.

EDIT-odejmuję jedną gwiazdkę, jest nietrwały, po kilku godzinach zaczerwienienia znów sa widoczne i trzeba poprawiać, chociaz mimo to polecam :)

używam od: hmm ze 3 tygodnie?

Taki sobie

Podkład jest bardzo gęsty i trudno sie rozprowadza. Na poczatku tworzy efekt maski.

Po jakiejś godzinie pięknie wchłania się i twarz wyglada nieskazitelnie. efekt ten utrzymuje się do końca dnia i nie wymaga żadnych poprawek.

Używam tego produktu od:Od czasu do czasu w ciagu ostatnich 4 latach.