Dr Breta, Szampon do włosów R z olejkiem rozmarynowym

Dr Breta, Szampon do włosów R z olejkiem rozmarynowym

Szampon rozmarynowy R został stworzony z myślą o szczególnych potrzebach włosów ze skłonnością do wypadania. Zawiera olejki eteryczne m.in. jeden z najcenniejszych w aromaterapii - olejek rozmarynowy, który poprawia ukrwienie, przyspiesza regeneracje skóry głowy i cebulek włosowych. Dzięki tym zaletom, szampon może być środkiem wspomagającym właściwe leczenie tej przykrej dolegliwości. Dzięki delikatnym środkom myjącym, nie powoduje podrażnień, przy regularnym stosowaniu włosy stają się zdrowsze, odpowiednio odżywione i pełne blasku.

do włosów wypadających
nawilżające, oczyszczające, wzmacniające

Bardzo fajny

Bardzo fajny ziołowy szampon, jest delikatny, włosy są po nim świeże i błyszczące.
Szampon nie podrażnia, nie wysusza i nie przetłuszcza włosów. Niestety ciężko z jego dostępnością.

Szampon na wypadanie włosów?

Szampon kupiłam na fali testowania produktów Polleny Aromy.

Plusy:
:) ładny zapach podczas mycia i po myciu
:) błyszczące, lekkie włosy
:) nieco późniejsze przetłuszczanie się włosów niż zazwyczaj

Minusy:
:( szampon splątywał mi włosy (mam długie) na tyle, że bez odżywki rozczesywanie stawało się męką (spróbowałam tylko raz)
:( produkt ma wg producenta zmniejszać wypadanie włosów i wzmacniać cebulki, u mnie efekt był odwrotny! Nie miałam do tej pory problemu z wypadaniem włosów, a przy tym szamponie po każdym myciu pozbywałam się ich w zbyt dużej - jak dla mnie - ilości. I właśnie dlatego więcej go nie kupię. Za bardzo lubię swoją czuprynę.

Używam tego produktu od: 1,5 m-ca

całkiem OK

Kupiony przez przypadek, ale nie żałuję. Już po zakupie przeczytałam poprzednią recenzję i się przeraziłam. Efekt płyty pilśniowej z włosów jest mi świetnie znany (szampony Weledy, Logony i Babydream mi go fundowały) więc szampon rozmarynowy odstał sobie jakieś miesiąc w szafce nie otwierany, bo się autentycznie przestraszyłam powtórki z rozrywki.
W końcu postanowiłam spróbować. Nie jest wcale zły, jest zupełnie w porządku. Włosy myje poprawianie, zmywa mi z nich olejowe odżywki, łagodnie, ale w zdecydowany sposób. Włosy są po jego użyciu lekkie, ale nie są przesuszone. Dobrze się układają. Nie ma konieczności używania odżywki po umyciu włosów. Włosy łatwo się rozczesują i nie są splątane.
Moja skóra głowy reaguje na niego dziwnie. Przy myciu masuję skalp skrupulatnie, czuję że ukrwienie skóry jest lepsze bo mi się w głowę robi ciepło. Uczucie to szybko mija i nie jest nieprzyjemne. Nie podrażnił mi skóry głowy. Czy widzę żeby włosy mniej wypadały? Nie wiem. Na pewno nie wypadają bardziej.
Pachnie ziołowo, zapach nie zostaje na włosach, pieni się dobrze.
Podsumowując-dobry szampon.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno
-------------------------------------
EDIT: jednak kupiłam kolejną butelkę i właśnie ją dokańczam. Szampon przyjemny w stosowaniu i poprawnie działający. Nie wykluczam, że będę do niego wracać.