Ziaja, Calma HLC, Żel myjący z wapniem

Ziaja, Calma HLC, Żel myjący z wapniem

Delikatny żel myjący polecany do codziennego oczyszczania twarzy o cerze suchej i wrażliwej. Zapewnia wyjątkowe uczucie czystości i świeżości. Doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie zawiera mydła.
Wysoka skuteczność łagodzenia podrażnień.
Substancje aktywne:
Bacocalmine, Glucam, Kompleks wapniowy, Prowitamina B5 (D-panthenol)
Bacocalmine, kompleks wapniowy - zapewnia równowagę naturalnych funkcji obronnych skóry. Ogranicza powstawanie podrażnień.
Glucam działa łagodnie i nie narusza warstwy ochronnej naskórka. Zapobiega powstawaniu napięcia skóry.
Prowitamina B5 (D-panthenol) chroni skórę przed nadmierną utratą wody. Zachowuje prawidłowy poziom nawilżenia.
Preparat aktywnie wspomaga system immunologiczny skóry
- skutecznie łagodzi podrażnienia zmniejszając powstawanie prostaglandyn biorących udział w reakcjach alergicznych,
- redukuje nadwrażliwość skóry na negatywne czynniki zewnętrzne, intensywnie regenerując strukturę skóry oraz wzmacniając naturalną warstwę ochronną naskórka,
- neutralizuje wolne rodniki przyspieszające proces starzenia się skóry,
- chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego.

Bardzo dobry produkt.

Mam cerę mieszaną, skłonną do podrażnień i przesuszania. Ale ten produkt baaaardzo dobrze radzi sobie z moją skórą -jest niesamowicie łagodny. Dobrze zmywa makijaż, pięknie pachnie i nie podrażnia!
Gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

niezły

Plus:
- bez SLS,
- niedrogi.

Minus:
- niestety co już było podnoszone, niezbyt dokładnie zmywa "tłustszy" makijaż

Nie przeszkadza mi zapach, ani to, że sie słabo pieni, bo jestem przyzwyczajona do olejków do zmywania makijażu.
Gdyby lepiej zmywał makijaż, to pewnie skusiłabym się na kolejne opakowanie, a tak to będę szukała czegoś innego.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe opakowanie

Może być

Na ten żel trafiłam przypadkiem w jakiejś promocji. Ma kilka plusów m.in. cenę, to że raczej nie podrażnia u mnie raczej łagodził podrażnienia, ładny zapach, fakt że nie przesusza skóry. Nie pieni się zbyt intensywnie, ale mnie to nie przeszkadza. Jego główna wada to to że nie radzi sobie zbyt dobrze za zmywaniem tłustych i wodoodpornych kosmetyków a to dość duża wada jak na żel do mycia twarzy.

Uwielbiam

Naprawdę dobry żel! Nie każdemu podpasuje, bo się nie pieni, ale świetny dla alergików i osób o cerze z tendencją do przesuszania się.

Plusy:
- delikatny, nie podrażnia
- dobrze oczyszcza skórę
- tani
- bardzo delikatny zapach
- ja lubię taką niepieniącą się formę aplikacji:)

Minusy:
- nie radzi sobie z tłustym filmem np. po demakijażu oka
- trudno dostępny - zazwyczaj w drogeriach z serii Calma HC jest krem i mleczko tylko
- butelka szału nie robi, nie widać ile produktu zostało

Ale polecam zdecydowanie! Stosunek jakosci do ceny bardzo dobry! Poprzednio używałam Gel Physiologique La Roche-Posay i dla mnie porównywalny.

Super!

Potrzebuję żelu, który dobrze poradzi sobie z makijażem i sebum na mojej mieszanej, wrażliwej skórze skłonnej do zapychania i zmian trądzikowych. Ten żel zmywa wszystko. Eyeliner, filtr, tusz do rzęs czy fluid nie są mu straszne. Przy tym nie wysusza skóry. ma dziwną konsystencję, taką jakby hmm, oleistą. Nie pieni się. Niezbyt odpowiada mi zapach, ale na szczęście nie jest nachalny.
Bardzo go polubiłam.

Denerwuje mnie jedynie opakowanie. Nie wiem,czemu Ziaja uparła się na białe opakowanie, to nie pierwszy ich żel do mycia twarzy, który mam, właśnie w takim kolorze. Stoi sobie na umywalce, wiadomo chwytam go mokrymi rękoma, robią się zacieki i po kilku dniach wygląda jakby się w węglu tarzało i aż wstyd, że stoi.Nie jest problemem przetrzeć i po sprawie, ale uważam,ze białe opakowania są niepraktyczne. ;)

bez szału...

Ogólnie szukałam niezbyt drogiego delikatnego żelu i myślałam,że ten będzie idealny,ale chyba nie do końca tak jest.
Mam dość wrażliwą, skłonną do zaczerwienień skórę,ale przechodzę do rzeczy.

Plusy:
+przyjemny zapach
+słabo się pieni (co oznacza mniej szkodliwych dla skóry związków chemicznych),
+nie podrażnia,
+wydajny
Minus:
-słabo oczyszcza skórę (ale jest to moje odczucie podkreślam)

Ogólnie niby jest dobry,ale będę szukała czegoś co dokładnie zmyje zanieczyszczenia na mojej skórze bez szorowania jej przez dość długi czas.

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszej buteleczki

ŁAGODZI I NIE ŚCIĄGA

Idealny żel do mycia twarzy, o niebo lepszy niż saszetki Sephora Express czy inne żele. Nie ściąga skóry, nie powoduje podrażnień, mam wrażenie ze natłuszcza moją twarz powodując poczucie komfortu. Polecam i nie zamierzam szukać lepszego kosmetyku do mycia twarzy.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Świetny

Już przy pierwszym użyciu wiedziałam, że jest mój :) Jeszcze nigdy żaden żel nie był tak delikatny dla mojej skóry.

+ dobrze oczyszcza
+ nie pieni się, a dla mnie to ogromny plus i wygoda stosowania, zawsze ta paskudna piana wchodziła mi do nosa :/ a tu nie
+ nie ma SLS ani SLES
+ jest bardzo łagodny, nie powoduje ściągnięcia skóry, a wręcz nawilża, skóra jest potem gładka i świeża
+ kiedy go używam mam o wiele mniej problemów skórnych, a te które już się pojawią znikają dużo szybciej
+ bardzo ładnie pachnie

Minusów nie ma żadnych. Polecam. :)

bardzo dobry

Żel nie zawiera SLS, jest łagodny, niezbyt dobrze się pieni. Moja skóra z niedoskonałościami bardzo go polubiła. Nie powoduje uczucia ściągnięcia, jest niedrogi i wydajny. Zapach nie do końca mi odpowiada, ale to drobny szczegół - bo liczy się działanie.
A działanie tego żelu jest bez zarzutu :)

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

w miarę

mam raczej tłustą i trądzikowa skórę, ale podkradałam mamie przy przesuszeniu i podrażnieniu po opalaniu.
i jak dla mnie ok.
łagodzi, delikatnie oczyszcza
tylko ten zapach... takie jakieś męskie perfumy...
mógłby nawilżać bardziej
czasem zostawiał skórę taką troszkę ściągniętą
mama sobie chwali:)

Używam tego produktu od: ok 2 lat
Ilość zużytych opakowań: trudno powiedzieć:)

porażka

Czyja porażka?moja oczywiście... nie zaufałam swojej intuicji,która podpowiadała na zdrowy rozsądek, że coś z rozpuszczonym jak do picia wapniem, będzie paskudne!że nie będzie się pienić,skóra będzie jak nieumyta, o ściągnięciu nie wspominając:/ zastanawiam się codziennie nad wyrzuceniem tego czegoś,bo akurat był tani, ale nie mogę przeboleć, że tak się dałam skusić;biała, ascetyczna w wyglądzie butelka i opinia Ziaji jako niepodrażniacza:/ jestem bardzo zdziwiona zachwytami tutaj...

Używam tego produktu od:nigdy więcej
Ilość zużytych opakowań:pół:/

Świetny!

Kolejny świetny produkt od Ziaji. Najpierw byłam zachwycona żelem oliwkowym, a teraz ten okazuje się równie dobry.
A więc przede wszystkim, nie podrażnia, nie wysusza, jest delikatny, nie pieni się zbytnio, ale przy tym jest wydajny. Jeśli chodzi o wpływ na moją cerę, to na pewno nie pogorszył jej stanu, oczyszcza ją delikatnie, ale skutecznie.
Co do zapachu - mnie się podoba. Opakowanie ok i świetna cena.

Używam tego produktu od: ok. pół roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2go