Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Cetaphil emulsja - do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Oczyszcza i odświeża skórę twarzy. To delikatna, nie dająca podrażnień emulsja, zawierająca wyłącznie niedrażniące składniki. Eliminuje konieczność użycia wody i mydła do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Skóra pozostaje czysta, świeża i bez podrażnień.
Szczególnie polecany w przypadku:
- skóry nadwrażliwej
- skóry z trądzikiem
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych
- skóry suchej i skłonnej do alegrii i wyprysków
- demakijażu twarzy.

...

Dostalam probki tego specyfiku od dermatologa. Spodobal mi sie tak bardzo, ze teraz koncze spore opakowanie 500ml i nie zamierzam sie z nim rozstawac.
Odkad go uzywam skonczyly sie wszystkie moje problemy z krostkami, przesuszem czy alergia.
Emulsja jest dosyc zaskakujaca, bo po pierwsze sie nie pieni, po drugie ma konsystencje rozrzedzonego kremo-smalcu. Po pierwszych uzyciach spodziewalam sie wysypu. Nic zlego sie nie stalo, malo tego, te zmiany alergiczne, ktore mialam wczesniej zaczely w magiczny sposob znikac.
Emulsja ma jeden minus- dobrze zmywa oczy, ale nie do konca radzi sobie ze zmywaniem podkladu. Dlatego wieczorem wspomagam sie innym zelem.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 500ml

Świetny:)

Od jakiegoś czasu zaliczany do grona ulubieńców. Na pewno jest w pierwszej piątce ulubionych kosmetyków grudnia. Ta delikatna emulsja do mycia twarzy i ciała bardzo mnie zaskoczyła. Mam bardzo wrażliwą skórę i długo szukałam dobrego preparatu do mycia. Emulsja idealnie usuwa zanieczyszczenia i pozostawia skórę miękką i odświeżoną. Nie podrażnia. Idealna dla alergików i osób z atopowym zapaleniem skóry. Bardzo polecam.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego opakowania

Niezastąpiony!

Produkt ma same zalety:
- dokładnie oczyszcza buzię,
-nie zapycha,
-nie podrażnia,
-nadaje się do wykonywania nim demakijażu,
-bardzo wydajny,
- nie ma uciążliwego zapachu

Używam tego produktu od: dwóćh lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie siódmego

Cena ignorancji

Cetaphil otrzymałam od koleżanki, która narzekała, że nie zmywa dokładnie jej makijażu. Moje minerały zmywał bez problemu. Jednak po przeczytaniu składu przestałam go używać. Zastanawia mnie to wielkie grono wielbicieli gotowych płacić ponad 40zł za tę emulsję. Co jest w niej takiego drogocennego?

Alkohol cetylowy? Obecny w odżywkach za kilka złotych, w dodatku może być komedogenny.

Glikol propylenowy? Kolejny tani składnik. Penetrujący naskórek i pozwalający wnikać w głąb skóry szkodliwym substancjom, które chcemy zmyć...

A może aż trzy potencjalnie rakotwórcze parabeny są aż tyle warte?

Bo chyba nie SLS? kolejny w składzie, agresywny i wysuszający detergent, którego skromna ilość jest dodatkowo neutarlizowana wymienionymi emolientami.

Skład kończy natłuszczający, redukujący pienienie alkohol stearylowy, kolejna "drogocenna" substancja.

Podsumowujęc emulsja jest ok, zmyje niezbyt mocny makijaż, natłuści lekko skórę co wielu osobom się podoba, przynosi ulgę w porównaniu do agrsywnych żeli drogeryjnych. Jednak osoby przyzwyczajone do delikatnych, ekologicznych środków może wręcz podrażniać. Nie jest niczym szczególnym i na pewno nie jest warta tego uwielbienia - chyba działa tu przeświadczenie, że płacąc dużo dbamy o siebie lepiej od innych albo bezgraniczne zaufanie do farmaceutyki.

Ja jednak wybieram mycie bez SLSów, parabenów i glikolu propylenowego, tańsze w dodatku.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu

Moja emulsja

Emulsja do mycia Cetaphil jest dla mnie idealna. Łagodna, nie podrażniająca, co przy mojej wrażliwej skórze jest dosyć istotne. Po umyciu twarzy nie ma efektu naciągniętej skóry, jak to bywa przy innych produktach tego typu. Oprócz zmywania zanieczyszczeń ze skóry, dodatkowo ją nawilża. Jest też bardzo wydajne, już niewielka ilość wystarczy, by zmyć całą twarz

Używam tego produktu od: Ponad roku
Ilość zużytych opakowań: 2 całe i 1 w trakcie

beznadzieja

to tak: kilka lat temu miałam problemy z trądzikiem, (kto ich nie miał :P) w aptece kupiłam to to za jakies 40 zł. Z uwagi na cenę spodziewałam się cudów a tu o:
- zostawia tłusty film
- nie oczyszcza
- po pewnym czasie dostałam uczulenia

+/- cała butelkę zużyłam używając żelu jako mydła do twarzy, wtedy sie sprawdzał

a najlepszym wyjściem na trądzik w moim przypadku było mleko :P tanio i szybko

Używam tego produktu od: dłużej niż rok

dobry, ale...

Powiem tak, bardzo lubię go stosować. Uważam, że jest na tyle delikatny, że nie zrobi mi krzywdy. Jednakże, nie radzi sobie z moim makijażem niestety (chociaż nie nakładam nic w nadmiarze, a oczu nawet nie ruszam;p), dlatego odejmuję gwiazdkę. A kolejne pół odejmuję za cenę - jest po prostu drogi. Ale za to wydajny nie odejmuję całej, lecz pół. :)

Używam tego produktu od: września
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie :)

Niby dobry, ale...

Poleciła mi go dermatolog do mycia buzi i miejsc przesuszonych, gdy byłam na kuracji izotretynoiną.

+ Ładnie zmywa makijaż, daje radę nawet z mocnym makijażem oczu
+ Nawilża
+ Pielęgnuje
+ Nie powoduje problemów skórnych, uczuleń, suchości
+ Bez zapachu
+ Wygodna buteleczka
+ Łatwo dostępny i często w promocjach
+ Dość wydajny

- Skład... Dopiero niedawno mu się przyjrzałam i moje oczy ujrzały tylko wodę, mydło i 3 parabeny. Zadziwiające, bo bardzo fajnie się u mnie sprawdzał i szczerze nie miałam mu do tej pory nic do zarzucenia.

Generalnie jest okej, bardzo przypadł mi do gustu i lubię go stosować. Bardzo dobrze działa, nawilża, nie robi krzywdy. Tyle że nie wiem czy kupię ponownie, mimo że świetnie się sprawdził to wolałabym coś o lepszym składzie... Będę szukać zamiennika, a zużyję buteleczkę bez bólu, aczkolwiek z pewną dozą sceptyzmu.

Ilość zużytych opakowań: około 3

Zdecydowanie hit

Według mnie cetaphil to zdecydowanie godny polecenia produkt. Sprawdza się idealnie zarówno przy demakijażu jak i zwykłym myciu twarzy.Radzi sobie nawet ze zmywanie mascary. Mam skórę mieszaną, zanim zaczęłam stosować cetaphil miałam również miejsca na policzkach, w których skóra była przesuszona. Po rozpoczęciu stosowania byłam miile zaskoczona, już po pierwszym użyciu zauważyłam różnice - po umyciu czułam, że twarz jest oczyszczona, a skóra delikatna. Produkt również idealnie przystosowuje skóre do stosowania innych kosmetyków takich jak tonik czy krem, sprawia, że świetnie dopełniają cały efekt :) No i musze wspomnieć, że odkąd go stosuje pożegnałam się z problemem występowania drobnych wyprysków, cera jest matowa i zdrowa. Podsumowując:

"+"
- nawilża
- przeciwdziała występowania wyprysków
- doskonale oczyszcza skórę
- wydajny (1 opakowanie używałam przez około pół roku myjąc twarz rano i wieczorem)
- nie podrażnia, skóra dobrze go toleruje
- cena (biorąc pod uwage wydajność i jakość cena jest całkiem przystępna)
- neutralny delikatny zapach

"-"
- może opakowanie, trochę utrudnia wydostanie resztek produktu, ale z drugiej strony wcale nie sprawdza się źle przy codziennym stosowaniu, bo w miare precyzyjnie pozwala dozować produkt :)

Generalnie rzecz biorąc zdecydowanie polecam, póki co to jest to mój hit i nie zamierzam zmieniać go na nic innego :)

Używam tego produktu od: około 10 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

najlepszy z najlepszych !

kiedyś miałam ogromne problemy z cerą-trądzik, łuszczenie się skóry, wysuszone płaty skóry, ogółem porażka( ale to ze względu na źle dobrane kosmetyki które niby miały zwalczyć trądzik)

w końcu wybrałam się do dermatologa który zalecił mi stosowanie tej właśnie emulsji, która jak się później okazało, wraz z kremem nawilżającym z tej samej serii i antybiotykiem na trądzik \'duac\', zdziałały cuda.

Emulsja:
-nawilża
-oczyszcza
-można stosować ją bez używania wody
-posiada bardzo wygodne opakowanie
-jest wydajna (wystarcza mi na ok.pół roku
-można dostać ją nawet za 30 zł przy obniżkach

minusów brak :)

od tamtego czasu stosuję ją codziennie jako środek do demakijażu ( bez problemu zmywa nawet woodoodporne kosmetyki bez podrażniania skóry)

od chwili kiedy posiadam emulsje cetaphil nie kupilam zadnego innego kosmetyku do demakijazu

super :)

Balsam nawilża na bardzo długi czas. Cierpię na łuszczycę i moja skóra jest naprawdę sucha (mimo,że nie mam na niej zmian) - trudno znaleźć mi produkt który skutecznie ją nawilży. Cetaphil spełnia moje oczekiwania i sprostuje wymaganiom. Oprócz masełek z Farmony jest jednym z najlepszych produktów do ciała. Nawilża nawet bardzo suchą skórę na bardzo długo (smarowanie po kąpieli na noc, a następnego dnia skóra nadal jest nawilżona).

Od dawna zmagam się z trądzikiem. Ten kosmetyk poleciła mi dermatolog. Używam go od roku, pozwolił on opanować wysuszenie skóry z którym zmagam się w wyniku leczenia. Jest bardzo delikatny, nie podrażnia i nie uczula, delikatnie oczyszcza twarz nie naruszając jej naturalnej ochrony dzięki czemu szybciej się regenerują i odzyskuje naturalną równowagę.
Używam od roku i bedę jeszcze używać. Poza tym mimo, że cena może wiele osób odstraszać jest bardzo wydajny, wystarczy już niewielka ilośc aby umyć twarz. Mi buteleczka starcza na ok 2-3 miesiące.

Ilość zużytych opakowań: około 4