Physiogel, Szampon hipoalergiczny

Physiogel, Szampon hipoalergiczny

Średnia ocena: 3.64/5

Hebe

Bardzo łagodny szampon przeznaczony do codziennego mycia delikatnych włosów. Skutecznie myje włosy jednocześnie pielęgnując skórę, którą chroni przed wysuszeniem i utratą naturalnego pH. Nadaje się również do pielęgnacji niemowląt po ukończeniu 1 miesiąca życia
Nie zawiera konserwantów, barwników, przeciwutlwniaczy.

do włosów normalnych
łagodzące, nawilżające, oczyszczające
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna
Skóra głowy
problemowa, sucha i wrażliwa

Strasznie wysusza włosy;-(

Mam skłonności do swędzenia skóry głowy, więc postanowiłam wypróbować ten szampon, liczyłam też że brak szkodliwych lub obciążających składników będzie zbawienny dla moich włosów. I się przeliczyłam.
Niestety z szamponem dość ciężko się współpracuje - oczywiście bardzo słabiutko się pieni, ale to zrozumiałe przy tego typu produktach, natomiast jest szalenie niewydajny. Muszę go naprawdę sporo nałożyć by umyć włosy, trudno masuje mi się skórę głowy i włosy, bo mam wrażenie jakbym nic nie nałożyła. Kolejnym minusem, jak wspominały moje poprzedniczki, jest totalne wysuszenie włosów -już po pierwszym użyciu i potem dalej w miarę dłuższego stosowania.
Natomiast co do łagodzenia swędzenia głowy to jestem z jego działania zadowolona, przy nim tradycyjny dyskomfort jaki miałam po mniej więcej 2 dniach od umycia minął, i to na plus. Ale mimo to poszukam czegoś lepszego, mocniej nawilżającego.

wielka krecha

Szampon poleciła mi dermatolog. Mam skórę suchą, wrażliwą i alergiczną, od jakiegoś czasu szczególnie podatną na wysuszanie.
Ten szampon dla mnie to porażka:
-cena
-wysusza skórę i włosy
-podrażnia, powoduje swędzenie
-zawiera SLS
-kolejność składników wygląda podejrzanie

Neutralnie:
-tępa konsystencja - typowa dla delikatnych myjadeł

Na plus:
-coś tam myje
-zmywa oleje
-jak producent obiecał - nie wygląda żeby miał barwniki i zapach (składowi nie ufam)

Użyłam tylko kilka razy bo więcej nie jestem w stanie. Nie wiem czy odważę się użyć go jeszcze na głowę zmieszany z czymkolwiek.
Wielkie NIE

Używam tego produktu od: 3 mce
Ilość zużytych opakowań: odrobinka z jednego

Solidny

Szampon nie uczula, jest bardzo łagodny i delikatny. Nie wysusza też skóry głowy. Jest to jeden z lepszych szamponów. Niestety, pojemność jest niewielka, więc bardzo szybko się kończy. Dlatego też częściej będę kupować szampon Sebamed (porównywalny, ale o większej pojemności).

Używam tego produktu od: 0,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę 1

super wysuszacz

Zdecydowałam się na zakup tego szamponu ze zwględu na fakt, że mam skórę alergiczną i wrażliwą. O ile szampon nie podrażniał mojej skóry o tyle wysuszył nieziemsko włosy. Wysuszył do tego stopnia, że jak fryzjer zobaczył moje włosy powiedział MATKO i pierwsze co to zaaplikował solidną kurację nawilżającą. Możliwe, że specyfik świetnie pielęgnuje delikatne niemowlęce włosy i skórę, na moich jednak się nie sprawdził.
Nie zużyłam szamponu do końca i raczej już nie zużyję, kolejny minus za cenę.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

super delikatny

no to skoro produkt dodałam to jeszcze go zrecenzuję:)
szampon z racji tego że nie posiada żadnych 'ilepszaczy' wogóle nie podrażnia. mam wrażliwą skórę głowy ze skłonnością do łupieżu i swędzenia, a po physiogelu jest nawilżona i przez co najmniej 3 dni /nie wiem jak na dłuższą metę/ nie swędzi.
serdecznie polecam.
co do jego delikatności to przy zakupie do końca przekonało mnie to że można nim niemowlęta pielęgnować.
nie daję 5 gwiazdek bo nigdy nie daję:)