Asa, Acnefan(Preparat do cery trądzikowej) (stara wersja)

Asa, Acnefan(Preparat do cery trądzikowej) (stara wersja)

Preparat do pielęgnacji cery trądzikowej. Zmniejsza skłonność do powstawania ropnych wykwitów i grudek. Zapobiega zmianom ropnym. Ma właściwości wysuszające i ściągające. Zawiera:
- wyciąg z rumianku (Chamomila recutita) - wykazuje działanie przeciwzapalne, odkażające, kojące
- wyciąg z nagietka (Calendula officinalis) - o działaniu ściągającym, antyseptycznym, przeciwzapalnym, przyśpieszającym gojenie się ran
- olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree oil) - wykazuje silne działanie antybakteryjne i odkażające
- witaminę A - reguluje czynność gruczołu łojowego i gospodarkę wodno-lipidową skóry, pomaga w regeneracji naskórka

pomaga

Kupiłam ten produkt po przeczytaniu pozytywnych opinii w internecie.
Mam cerę mieszaną z punktowymi wypryskami. W zasadzie wiele osób chwali moją cerę, ale wystarczy jedna krostka, która się nie goi, a czar pryska.

Poza tym po zmyciu makijażu mam zaczerwienienia, po wyciśnięciu krostki mam opuchliznę.

Kupiłam krem w aptece za 14.50.

Plusy:
+ faktycznie działa ściągająco na zaczerwienienia i wysusza starsze krostki;
+ja wieczorem nakładam punktowo, po kilkudziesięciu minutach widzę już poprawę, np. schodzi mi opuchlizna;
+najlepiej punktowo zostawiać większa warstwę na noc, rano widać poprawę;
+ szybciej się goi krostka i nie zostaje blizna;
+stosuje pod makijaż, wklepuję;
+ już nie wyobrażam sobie demakijażu bez tego kremu;
+podleczył mi w tempie ekspresowym podskórne krostki;

Zapach nie jest przeszkadzający.
Minusem może być kolor, jak nałożymy więcej to lepiej nie otwierać drzwi gościom i nie wychodzić z domu :)

Zauważyłam też, że jak krostka sie tworzy to krem średnio pomaga, ale jak się wyciśnie i posmaruje to goi, ściąga zaczerwienienie.

Poprawił mi koloryt cery, bo goi krostki, nie tworzą się blizny, buzia wygląda zdrowiej, polecam warto spróbować.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 przy codziennym stosowaniu

doskonały

Kupiłam ten preparat w aptece. Miałam do wyboru jeszcze 2 inne specyfiki na trądzik, ale żadnego właściwie nie znałam, więc metodą chybił trafił wzięłam to cudo. Zapłaciłam jakieś 12 zł, ale zdecydowanie warto.

Z trądzikiem borykam się od wielu lat. Problem ustępuje przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, ale odkąd odstawiłam pigułki na początku tego roku, przeżywałam wysyp, głównie na czole. Ostatnio również pojawiały się pojedyncze bolące głębokie krosty na brodzie. Drogeryjne specyfiki zupełnie sobie nie radzą z moimi niedoskonałościami, a często dodatkowo pogarszają problem, zapychając pory. Dlatego zdecydowałam się na produkt apteczny.

Acnefan nakładam cienką warstwą aż do całkowitego wchłonięcia. Odkąd go stosuję problemy na czole pojawiają się zdecydowanie rzadziej (często stosuję go na całe czoło nie tylko punktowo), właściwie tylko w okolicy okresu muszę uważać, a tak praktycznie cały miesiąc mam problem z głowy. Nawet jeśli pojawią się pojedyncze krostki, Acnefan błyskawicznie sobie z nimi radzi (1-2 dni). Profilaktycznie stosuję go także na brodę, i krosty już się nie pojawiają, a nawet jeśli, to o wiele łatwiej jest się z nimi uporać.

Produkt ma konsystencję lekkiego białego kremu (może zostawiać nalot jeśli nałoży się go za dużo), sprawia, że trądzik i pozostałości po nim szybko się goją (delikatnie wysusza, ALE NIE przesusza skóry, za co duży plus, bo wiele preparatów na pryszcze powoduje przesuszenie mojej cery) oraz matowi skórę. Dobrze współgra z podkładem.

Jest wydajny. Zapach ma specyficzny, ale mi nie przeszkadza.

Polecam z czystym sumieniem.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

I tak i nie

Kupiłam kiedyś ten krem w aptece, z myślą o pozbyciu się wągrów na nosie i brodzie. Zapłaciłam za niego w jakiejś taniej aptece na ok. 12 zł. Z początku było ok, widziałam efekty, ale z czasem odniosłam wrażenie, że moja skóra się do niego przyzwyczaiła. Ostatnio pani w aptece mi go polecała - zmieniła się tubka i cena 16 zł (sic!) . Raczej już nie kupię tego kremu.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Wybawca dla mojej cery

Chyba pierwszy preparat na trądzik po którym zauważyłam zmiany na lepsze. Już po pierwszym użyciu wiedziałam, że będę go stosować. Nie podrażnia mojej skóry, likwiduje małe wypryski już po 2 dniach, z większymi też sobie radzi, jest tani. Odjęłam pół gwiazdki za zapach, który jest dla mnie trochę drażniący.

Bardzo dobry!

Maść kupiłam ponieważ , po przyjmowaniu antybiotyku na przeziębienie strasznie mnie wysypało. Miałam dużo czerwonych kropek i kilka już ropnych krostek. Acnefan w 2-3 dni wyleczył wszystko!! Nie spodziewałam się cudów, ale ropne krostki zaschły w strupki mam wrażenie, że w jedną noc. Natomiast czerwone plamki nie zrobiły się krostkami tylko zostały zasuszone. REWELACJA!

PLUSY:
+ wysusza wypryski
+ zapobiega powstawaniu nowych
+ łagodzi zaczerwienienie
+ przystępna cena

MINUSY:
- jak się go dobrze nie rozsmaruje to widać białe ślady

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Krem jest bardzo dobry, spełnia swoją rolę. Wysusza wypryski, zmniejsza zaczerwienienia. Niestety nie mam porównania z innymi, od kilku lat stosuję tylko ten.

Mam wrażenie, że moja skóra już się do niego przyzwyczaiła, bo nie działa tak dobrze jak kiedyś.

Wystarcza na bardzo długo, choć jest o niewielkiej pojemności. Ja stosuję go tylko punktowo, więc może dlatego.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: około 4

Pogromca :)

Chyba najlepszy krem zwalczający wypryski jaki miałam w życiu. Zasusza i minimalizuje pryszcze w ciągu 48 godzin. Nie powoduje przesuszenia ani łuszczenia sie skóry. Wtarty nadaje sie p0d makijaż. Wyleczył mi buzie, na której było sporo grudek i podskórnych krostek. Zapach apteczny, ale przyjemny i szybko sie ulatnia. Jest niedrogi i łatwo dostępny. Mam nadzieje, że skóra sie na niego nie uodporni.

Używam tego produktu od: tygodnia

niezastąpiony

Nie mam większych problemów z cerą, ale od czasu do czasu coś mi wyskoczy. Acnefan sprawdza się przy tym świetnie.

Jest biały, ale jeśli nie przesadzimy z ilością, to wchłonie się pięknie w skórę. Rozjaśnia i matuje, podkład trzyma sie na nim bardzo dobrze. Czasami nawet wklepuje niewielką ilość na naczynka, żeby je rozjaśnił ;)

Zapach taki "aptekowy", ale nie wiem, jak to może komuś przeszkadzać, skoro na twarzy w ogóle nie jest wyczuwalny?

Tubka bardzo wydajna, używają goregularnie jeszcze moja siostra, brat i mama, a mimo to jedno opakowanie wystarcza nam na ok. 3 miesiące.

Polecam :)

Używam tego produktu od: 1 roku

Mój wybawiciel!!! :)

Mam bardzo problematyczną cerę, przez długi czas załamywałam się, nie wiedziałam co zrobić by moja twarz w końcu wyglądała przyzwoicie, używałam bardzo wielu kosmetyków - i tych drogeryjnych, i tych aptecznych, dalej nic nie pomagało, aż w końcu trafiłam na Acnefan (w aptece zapłaciłam ok.20 zł) i zakochałam się w nim!!! :) Stan mojej cery baardzo się poprawił. Wcześniej wyskakiwały mi na twarzy różne niespodzianki prawie codziennie, wyglądało to strasznie, pełno pryszczy, do tego przebarwienia po tych, które już zniknęły.
Odkąd używam Acnefan, nic nowego mi nie wyskakuje (chyba, że jeden, dwa małe przed okresem, ale to w porównaniu z tym co było to nic;)), cera staje się wygładzona, grudki usuwa w jedną noc, stosuję go codziennie i widzę wielką poprawę!!! To jest to, czego baardzo długo szukałam :)) W końcu wraca mi pewność siebie!

POLECAM WSZYSTKIM, którzy tak jak ja kiedyś, łapią się wszystkiego aby zwalczyć te paskudne wypryski, warto spróbować!

Minusów jak na razie nie zauważyłam:)

Dobry peeling + Acnefan = mój sposób na gładką cerę :)

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Całkiem dobry

Mam problem z wypryskami na plecach, które pojawiają się u mnie w okolicach zimy, dodam, że nie jest on zbyt duży, więc postanowiłam sama sobie z nim poradzić kupując Acnefan. Zachęcona opiniami na KWC zakupiłam go w aptece za moim zdaniem bardzo korzystną cenę, na początku nie widziałam rezultatów, ale nadal go stosowałam aby wykończyć tubkę. Preparat zaczął działać po ok. dwóch tygodniach, wypryski się zasuszyły, nowe również się nie pojawiają, może kilka sporadycznych. Polecam :)

Używam tego produktu od: miesiąć
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Mój niezbędnik!

Produkt ten poznalam wlaśnie na wizażu. Z racji niskiej ceny stwierdziłam, że spróbuje choć podchodziłam do niego bardzo sceptycznie. Kupiłam bezproblemu w aptece, ale jego cena to około 15 zł a nie 7. Opakowanie także uległo zmianie.

Krem ma biała gęstą konsystencje.

Nadaje się wyłącznie na noc gdyż bieli zaaplikowane miejsca!

Łagodzi, uspokaja i przyśpiesza znacznie leczenie i gojenie się wyprysków co jest dla mnie wielkim wow i zbawieniem! Przez noc wszytko ładnie się uspokaja i zanika.

Opakowanie wygodne z cienka końcówką. Aplikacja też, ale przed wyciśnieciem produktu KONIECZNE! jest wstrząśniecie tubeczki i porządne wymieszanie nią produktu w środku, gdyż jak tego nie zrobimy to wyleci nam produkt w bardzo wodnistej postaci... A właściwa konsystencja kremu jest bardzo treściwa i gęsta.

Rozpoczęłam już drugie opakowanie i polecam wszytkich z problemami trądzikowymi.

Bardzo dobra

Polecam na małe wypryski i jakieś większe ,,niespodzianki" od czasu do czasu.
Ładnie wysusza i łagodzi zaczerwienienie.
Nakładam ją w nocy, ponieważ ma biały kolor, a podkład średnio rozprowadza się na jej powierzchni...

PLUSY:
+ wysusza wypryski
+ zapobiega powstawaniu nowych
+ łagodzi zaczerwienienie
+ przystępna cena
(nawet bardzo dobra jak na jakość produktu ;) )

Mam nadzieję, że nie będe zmuszona kupować tego produktu ponownie, ale jeżeli stan mojej cery się pogorszy NA PEWNO polece do apteki.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania