Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.91/5

Kofeina wspiera porost włosa; może zahamować nawet uwarunkowane genetycznie wypadanie włosów. Linii badawczej Dr Kurta Wolff udało się rozwinąć metodę, która kofeinę w recepturze szamponu transportuje aż do cebulki włosa. Dzięki nowatorskiej galenice, specjalnej podstawie nośnej, kofeina wnika już w czasie mycia włosów do skóry głowy i może w niej działać.
Codzienne mycie włosów C1 natychmiast dostarcza cebulkom włosa aktywującą substancję czynną. Alpecin-kofeina jest wykrywalna już po 120 sekundach od zastosowania.
Przy przedłużeniu tego czasu, wzrasta ilość kofeiny wchłonięta przez skórę głowy.
Wskazówka: pozostawić na skórze głowy przez 2 minuty od momentu aplikacji do spłukania.
Nie zawiera zmiękczaczy (np. silikonu), dzięki czemu włosy stają się bardziej elastyczne.

do włosów wypadających
wzmacniające
Skóra głowy
problemowa, normalna

Całkiem, całkiem

Szampon kupiłam w Rossmanie po zachęceniu przez fryzjerkę. Niestety w ostatnim czasie wzmozylo się moje wypadanie.

Staram się raczej używać delikatnych szamponów, ale że względu na wypadanie chciałam kupić coś stricte na ten problem. Używałam wielu szamponow do włosów wypadających i ten na ich tle wypada dość dobrze.
Skład nie powala to fakt. Jeśli chodzi o zapach ja go lubię, ale wielu może nie przypasować. Konsystencja jakby żelowa, wystarczy maleńka ilość szamponu, gdyż bardzo dobrze się pieni. Włosy po umyciu są puszyste uniesione u nasady. Wyglądają jakby było ich więcej.
W kwestii wypadania po dwóch miesiącach faktycznie problem się zmniejszył, a nie stosowałam żadnych suplementów, ani innych wspomagaczy. Tylko alpecin i na przemian różne odżywki.

Myślę, że warto spróbować. Polecam zamówić przez internet lub poczekać na promocję,bo w cenie normalnej kosztuje około 40zl, a to dość sporo jak na szampon.

CUDOWNY

Jeden z lepszych produktów na wypadanie włosów. To juz moja druga butelka a ja widzę tyle babyhairów, że szok. Ma przyjemny męski zapach. Włosy po nim są dość suche, dlatego ja po umyciu włosów używam odzywek lub masek. Polecam osobom, które mają duży problem z wypadaniem włosów!

Ekstra

Ten szampon naprawdę działa ograniczył wypadanie włosów a wypadało mi ich sporo mam wersję niemiecką tego szamponu i w Niemczech w Rossmanie kosztuje o połowę taniej Myślę że to jedyny szampon na rynku jeśli chodzi o drogerie który naprawdę pomaga w walce z wypadaniem włosów ja jestem nim oczarowana

Szampon działa :)

Szampon stsuję od 3 tygodni. Efekty są już widoczne. Jest dużo mniej włosów w sitku po myciu, po rozczesaniu również mniej włosów pozostaje na szczotce. Chociaż opakowanie wygląda jak jakiś środek do przetykania rur :D, szampon zdecydowanie spełnia swoją rolę. Mogę go polecić.

FANTASTYCZNY!

mój ulubiony szampon Alpecin, świetnie odświeża, fajnie myje skórę głowy i naprawdę działa. Włosy są po nim dużo mocniejsze, sypki, nie przetłuszczają się i co najważniejsze nie wypadają. Szkoda tylko, że cena poszła mocno w górę. Kiedyś można było dostać je już za 20-22 zł, teraz raczej 40 w górę

Nie...

Szampon stymulujacy cebulki wlosow... mi nie pomógł używałam go 2 miesięcy dzień w dzień i nie zauważyłam efektu... albo jestem ślepa ?
Nie spodobał mi się też zapach i sam włos później był mega trudny do rozczesania.... nie dla mnie

Włosy zostają na głowie!

Jeszcze nigdy moje włosy nie wypadały tak jak w ostatnich tygodniach. Stres, zmęczenie, kiepskie wyniki badań sprawiły że niestety gąszcz włosów stał się bardzo lichą "kitą" . Szampon używam od ponad 3 tygodni i szczerze mówiąc nie spodziewałam się spektakularnego efektu. Dlatego ku mojemu zdumieniu już po 3 użyciach zauważyłam,że w sitku nie mam czego wybierać, na ręczniki parę sztuk i na szczotce kolejnych kilkanaście. Szok! Oczarował mnie ten szampon i mimo butelki przypominającej kręta do przetykana rur albo pastę do butów:D chętnie go używam. Żadne inne szampony reklamowane w tv jako super cudowne przywracające porost włosów lub zapobiegające wypadaniu nawet w 10% nie robią tego co ten szampon!
Z czystym sercem mogę go polecić każdemu z problemem nadmiernego wypadania włosów.

Testowałam chcąc osiągnąć efekt szybszego porostu włosów.
Nie było super efektów, często sprawdzam/obserwuję swoje włosy i nie było nic wielkiego po jego użytkowaniu.
Z czasem polubiłam nawet męski zapach na swoich włosach.
Robiłam przerwy, aby włosy się nie przyzwyczaiły.. więc może spróbuję jeszcze raz.

alpecin to lipa

witam ,mam 38lat, używałem tego szamponu od roku ( oraz toniku ), efekty są zerowe , jak miałem zakola i łysy placek na głowie to po roku używania alpecinu nic sie nie zmieniło... poza tym że włosy szybciej rosną,,,, ale poza tym to lipa totalna,......używałem już wielu srodków -dx2-folixin..itd.......... to tylko wyciąganie kasy od naiwnych ludzi...

Gdzie te obiecane włosy?

plusy:
+ męski zapach
+ dobrze oczyszcza
+ odświeża
+ nie wysusza włosów

minusy:
- kiepsko się rozprowadza
- zapach zbyt intensywny
- wysusza skórę głowy
- daje uczucie lodowatego zimna

+/- Czy rzeczywiście wpływa na porost?

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- niewydajny
- słaba dostępność
- zdecydowanie za wysoka cena
+ fajne opakowanie

Robi, co do niego nalezy

Pokladalam w nim duzo nadziei w zwiazku z nieco wzmozonym wypadaniem wlosow. Nie zawiodl mnie. Rzeczywiscie, znacznie przystopowal linienie. Niestety, moje wlosy go nie polubily i, mimo usilnych negocjacji z mojej strony, nie chcialy, no po prostu nie chcialy, go tolerowac. Reagowaly na niego dosc newralgicznie - byly "nieswoje", przyklapniete, matowe, przetluszczone, przylizane...Az szkoda bylo patrzec.
Zaluje. Bo jako jeden z niewielu szamponow, ktore ostatnio testowalam, ten NAPRAWDE wyraznie wzmacnial wlosy.
Podsumowujac, dobry szampon (choc strasznie smierdzacy), ale nie sprawdzie sie na kazdej glowie.

Koniec z włosami w sitku

Podeszłam trochę z dystansem do tego szamponu, ale zauważyłam już po kilku myciach, że jest zdecydowanie mniej włosów w sitku i na grzebieniu. Wypadają mi włosy przez chorobę i myślałam, że zostanę łysa, ale ten szampon jak narazie daje radę i już go poleciłam kuzynce, która ma ten sam problem co ja.