La Roche-Posay, Anthelios XL Aqua-Lait SPF 50+ (Mleczko do twarzy i ciała - stara wersja)

Ekran przeciwsłoneczny do twarzy i ciała, reklamowany przez producenta, jako produkt o najsilniejszej dostępnej ochronie przed UVA (IPD 90 - PPD 28 in vivo, spf 50+) dzieki użyciu technologii filtrów Mexoryl SX i XL. Odporny na wode i pot, ma nie pozostawiac tlustej warstwy i nie kleic się. Nie posiada środków zapachowych i nie powoduje powstawania zaskórników. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry.

klapa

kupiłam zachęcona ceną i opisem, ale niestety jest niesamowicie tłusty i niemiłosiernie się klei (już w czasie aplikacji ręce się przyklejają do twarzy) nie daję rady zmatowić twarzy skrobią, bo wychodzi mi na twarzy kluska, wcześniej używałam Vichy fluid SPF 60+ i różnica jest kolosalna,