Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33

Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Krem tonujący do skóry z problemami naczynkowymi.
Zapewnia optymalną ochronę przed promieniowaniem UVA-UVB, dzięki połączeniu nowego systemu filtrów z komplexem Bioprotection, który pobudza naturalny system obronny skóry oraz chroni przed zmianami w obrębie DNA; Formuła kremu została wzbogacona kompleksem Rosactiv, który chroni i uszczelnia naczynka krwionośne oraz zapobiega powstawaniu trwałego zaczerwienienia skóry.
Chroni skórę wrażliwą i delikatną, często zaczerwienioną i z widocznymi naczynkami przed szkodliwym działaniem słońca. Posiada działanie łagodzące i zmniejszające przekrwienie. Naturalny kolor pozwala zatuszować zaczerwienienie skóry oraz innego rodzaju zmiany skórne. Zalecany w przypadkach umiarkowanego i silnego nasłonecznienia. Lekka, delikatna konsystencja, łatwo się rozprowadza i nie zatyka porów, nie zawiera środków zapachowych. Bardzo dobrze tolerowany, fototrwały, wodoodporny.

Prawie ideał

Właśnie skońcczyłam jedno opakowanie, więc pora ocenić ten filtr.

Plusy:
- bardzo ładny kolor, jasny beż. Niestety, po nałożeniu lekko ciemnieje, dlatego muszę nakładać go równomierną warstwą, bo mam jasną karnację i na mojej bardzo bladej twarzy może robić delikatne smugi. Jeśli twarz mam "opaloną" samoopalaczem - smug nie widać, ładnie się wtapia i wygląda naturalnie.
- nie perfumowany
- działanie na naczynka
- pomimo zawartości alkoholu, mnie nie podrażnił
- wysokie PPD

Minusy:
- trzeba nakładać go na idealnie suchą skórę, inaczej po nałożeniu grubszej warstwy może się trochę wałkować
- mało wydajny
- trochę tłusty, ale większość kremów z filtrem tak ma

W sumie - na pewno będą następne opakowanie, bo spośród wielu kremów z filtrem wyróżnia się on działaniem na naczynka, oraz naprawdę ładnym kolorkiem. Po jego nałożeniu wreszcie nie straszę bladością, jak to się zdarzało po innych filtrach.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Avene sie umywa!

Powiem tyle (wśród wielu zachwytów) produkt ten jest lepszy niż Avene (łosoś, emulsja, próbowałam wszystkich)

Kupuje go nawet nie ze względu na filtr ale ze względu na właściwośći nawilzajaco-napinajace. Buzia jest zdroiwutka , rózowa napieta, podraznienia znikaja w mig. Filt jest barwiony ale koloru na buzi po chwili nie widać za to na pewno nie wybiela. Można nie matowić wtedy buzia jest delikatnie roświetlona (nie lepka, nie tłusta.. ot taka promienna) z pudrem tworzy leciutka wartste nie ma mowy o klasycznej masce jak to bywa z zestawem filtr+skrobia. Używam zamiast kremu na dzień - nic już więcej nie potrzebuję.

Wada jedna - stosunek cena/ilość. 30 ml starcza na miesiąc góra ale nie odejmę gwiazdki bo osczędzam na kremie pod filtr.

Używam tego produktu od: pól roku

Dobry, choć nie idalny

Może najpierw plusiki kremu, a jest ich sporo:
- łączy pielęgnację dla "naczyńkowców" z silnym filtrem, czego naczyńowocom bardzo trzeba
-świetnie chroni przed słońcem, przetrzymał wszekie letnie upały
- jak na filtr dobrze się wchłania, jest w miarę nietłusty, błyszczy się lekko, każdy puder sobie z nim poradzi
- łagodny, żadnych alergii, pełna delikatność
- nie zatyka porów, a cerę mam tłustą
- rzeczywiście łagodzi zaczerwienienia
- nawilża (choć tu trzeba dużej jego ilości)

Minusy, które wpłynęły na odjęcie gwiazdki:
- niby tonujący, ale koloru na twarzy nie widać, raczej nie zamaskuje zbyt wiele
- pojemność i cena - o tym już pisały recenzentki wcześniej
- tubka, ładna, ale resztki kremu będzie z niej trudno wydobyć

Ogólnie, jak na razie, na lato nie znalazłam lepszej propozycji, stąd 5 gwiazdek i na pewno kupię go po raz kolejny.