Avon, Foot Works, Intensive Callus Cream (Krem intensywnie zmiękczający stopy) (stara wersja)

Krem redukuje zgrubienia na stopach, intensywnie zmniękcza i wygładza skórę. 10% kwas glikolowy usuwa stwardniały naskórek.

Lubię

Całkiem dobry krem do stóp, właściwie nie mam się do czego przyczepić, ale może zacznę od początku...

Opakowanie: Normalne, przyjemne dla oka. Nic niepokojącego się z nim nie dzieje. Nie pęka, nic się nie wylewa, nie wycieka. Wszystko ok ;).

Zapach: zaraz po otwarciu go poczułam. Bardzo przyjemny, taki świeży. Troszkę jakby miętowy. Na pewno bardzo odświeżający stopy pod względem zapachu.

Krem na konsystencję nieco żelową. Taki śliski. Przypomina mi trochę taką gęstą bazę. Przyjemnie się go aplikuje. Otula stopy lekką, cienką warstwą, bardzo przyjemne uczucie.

Stopy stają się bardziej miękkie. Bardzo przyjemne w dotyku. Co prawda moje pięty nadal są nieco twarde, jednak wiadomo - codzienne noszenie obcasów - i generalnie duża ilość robionych codziennie kilometrów robi swoje, więc nie mogę się specjalnie przyczepić. Może i mógłby lepiej dawać sobie z tym radę, ale bez przesady, nie uważam tego za wadę. Mimo wszystsą ko zmiękcza nieco nawet i te nieszczęsne pięty ;). Może nie jakoś dogłębnie ale zawsze. Pozostawia przyjemny zapach stóp. Po całym dniu - obecnie w kozakach - stopy nadal są miłe w dotyku.

Generalnie pierwszy raz miałam do czynienia z takim produktem, ale przypadł mi on do gustu :).

Muszę przyznać, że jest wydajny.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego (myślę, że zniknęła dopiero połowa)

spodziewałam się czegoś lepszego, ale...

Nie jest to idealny krem. Spodziewałam się lepszych rezultatów, miał intensywnie zmiękczać. Według mnie spełnia swoje zadanie średnio, stopy są bardziej miękkie, ale nie ma ochów i achów. Twarda skóra jak była, tak jest. Do tego to tylko kremy z mocznikiem się nadają. Co mi się podoba, to mentol w składzie, który chłodzi stopy :) Zawsze zakładam po użyciu skarpety i rano mam gładsze stopy, nawilżone, nadal jest na nich krem.
Jest wydajny, starczył mi na 1,5 miesiąca codziennego wieczornego stosowania.
Chociaż nie jest super kremem, to mam zamiar kupować go. Przy mało zniszczonych stopach będzie sprawował się dobrze. Daję 3,5 gwiazdki, bo według zapewnień producenta krem nie spełnia wymagań wszystkich, ale nie jest zły.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedna tubka

Fantastyczny!KWC

Fantastyczny krem.

Jest taka chińska maksyma -zdrowie zaczyna się od stóp- 100% prawdy.

Stopy mam w bardzo dobrej kondycji.Z resztą mam fioła na ich punkcie.A ten krem się do tego przyczynił.

Ma same zalety.Fantastycznie zmiękcza i wygładza jednocześnie.Skóra na stopach jest jak u dziecka.Zapach delikatny.Cena bardzo przystępna.Fajne opakowanie, estetyczne. Zawsze i wszędzie go polecam, bo naprawdę wiele mu zawdzięczam.Nigdy nie miałam zgrubień, ani szorstkiej skóry na stopach.Myślę, że wiele w tym zasługi własnie tego kremu.

bardzo słaby

O stopy dbam regularnie i nie oczekuję od kremu cudów. Regularnie stosowany ma je nawilżać i zmiękczać.
Niestety ten produkt tego nie robi. Ma tępą, tłustą konsystencję która powoduje że krem długo się wchłania. Efekt nawilżenia jest krótkotrwały. Po wieczornym zastosowaniu rano stopy są suche i szorstkie. Nie wierzę że dałby radę zmiękczyć twardy naskórek na piętach czy podeszwach.
Nie jestem fanką marki Avon i niestety ten produkt utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Mój KWC

Przyznam ,że nie jestem ekspertem od pedicure i nie jestem systematyczna w dbaniu o stopy. Często mialam problem z wysuszonym i zrogowacialym naskórkiem na stopach. Wcześniej uzwyałam na to maści z mocznikiem i koleżanka zaproponowała mi na wypróbowanie ten krem. No i zadziałał! Jest fantastyczny, idealnie wygładza i nawilża sucha skóe, stóp, zmiekcza naskórek. Mojej mamie wyleczył odcisk z który mnie mogła sobie poradzić kilka miesięcy. Żadnych wad jak dla mnie za to zalet mnustwo!

Dobry efekt

Fajny na lato kiedy stopy są bardziej przesuszone temperaturą i słońcem. Nadaje się tylko na noc, ja stosuję go tylko na pięty i palce. Dla mnie jest bardzo dobry, troche się kleji ale działa! :) POLECAM

Używam tego produktu od:czerwca
Ilość zużytych opakowań:koniec pierwszego

KWC

Super! Krem dość tłusty (dość cieżko go wycisnąć z tubki ;-) ), dlatego używam go tylko na noc, ale dzięki temu świetnie pielęgnuje. Stopy są wygładzone, zmiękczone, wypielęgnowane. Zapach mi odpowiada. Plus za wielkość 100 ml. W promocji można spotkać w fajnej cenie. POLECAM !

Używam tego produktu od:kilku miesięcy

tłuścioch

Zdecydowanie nie polubiłam tego kremu! Nie podoba mi się jego tłusta konsystencja. Krem nie wchłania się w stopy, po jego użyciu są nieprzyjemne w dotyku, ślizgie i tłuste. Rano wydają się miękkie i gładsze, ale uczucie lepkości pozostaje. Jego wygładzające działanie polega chyba tylko na pozornym zmiękczeniu poprzez natłuszczenie skóry. Efekt jest bardzo krótkotrwały, wystarczy raz zapomnieć go użyć i szorstkość szybko wraca a odgnioty mają się nadal całkiem dobrze.
Jest wydajny, ale to była akurat wada, bo z niecierpliwością czekałam aż się skończy.
Nie polecam, znam dużo lepsze zmiękczające kremy.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesiące

czekam na kolejna promocje

Dawno temu skusilam sie na krem do stop Avonu z AHA. Gdy ponownie chcialam go kupic okazalo sie ze zostal wycofany. Zmuszona bylam uzywac innych cudow z mocznikiem, bo z kwasami nie tak latwo cos znalesc, ale duza ilosc mocznika dziala tak samo dobrze na rogowaciejaca skore stop.
Przypadkiem odkrylam ze Avon znow posiada krem, ktory w skladzie ma kwas glikolowy. Niesmialo zakupilam jedna tubke w promocji po 2,90 euro. balam sie ze ten krem bedzie taki zadki jak ten co mialam kiedys. jednak nie, ten jest gesty, a takie lubie, bo nic przez place nie ucieka i nie trzeba sie bac ze z tubki tez bedzie wyplywac jak odlozymy ja na chwilke na bok. Krem wlasciwie nie pachnie, a przynajmniej dla mnie ten zapach jest jak nie zapach. Nie przeszkadza mi, bo jest bardzo delikatny. Kremow do stop uzywam jak juz jestem w lozku, wiec ewentualne tluszczenie kremu tez nie ma dla mnie zadnego znaczenia. Poza tym gdy nie przesadze z iloscia krem sie szybko wchlania i gdy po kilku minutach musze jednak wstac, to sie nie slizgam po podlodze. Krem dziala na mojue stopy tak jak ma dzialac. Nie mam juz zrogowacialej skory na pietach, a nawet pod duzym palcem. Obywam sie bez scierania naskorka, chodz dla przyzwoitosci raz na tydzien, albo jak mi sie przypomni to zrobie. Kremu uzywam tylko na noc, chodz producent zaleca tez na dzien. jak widac pomaga nawet raz dziennie.
Obiecalam sobie ze nastepnym razem kupie odrazu 2 tubki, bo taka pormocje to ze swieczka szukac. Krem byl pozniej znow w promocji ale za 4,90 euro( normalna cena to 8 euro). mam nadzieje ze zanim wykoncze ta tubke, to zrobia znow wieksza promocje, jak nie to i za 4 euro bede musiala go kupic( kremy Scholla tez sa w takiej cenie u nie w Rossmannie, wiec nie jest zle, ale taniej niz 4 euro bedzie milej widziane ;o) ).
Dalabym temu produktowi maksymalna ilosc gwiazdek, ale nie robie tego ze wzgledu na opakowanie. Niestety , Avon jak zwykle pakuje swoje kremy do tubek ze zwykla nakretka, a nie bede ukrywac, ze odchylane wieczko bylo by milej widziane. Gdyby nie ten maly mankament krem dostal by 5 gwiazdek.

Używam tego produktu od: hmmm z 1,5 moze 2 m-ce
Ilość zużytych opakowań: ok polowy pierwszej tubki.

świetny

Regularne stosowanie tego kremu potrafi naprawde zdzialac cuda. Stopy sa miekkie, piety wygladzone i nawilzone. Wielki plus, ze nie pachnie soczysta wisnia, czy jablkiem - w moim odczuciu dzieki temu lepiej dziala, a poza tym owocowe kremy do stop zdecydowanie mi nie leza. Bardzo szybko sie wchlania, nie pozostawia tlustej warstwy. Z uwagi na brak mocnego zapachu nie jest meczacy. Po dwutygodniowej kuracji stopy sa piekne i gladkie. Polecam! Jeden z najlepszych avonowskich produktow.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań: kilka

Rewelacyjny!

Używałam go regularnie rano i wieczorem przez ok. 2 tygodnie. Już po paru dniach widać było znaczną poprawę - skóra na piętach i spodach palców zrobiła się wyraźnie gładsza i bardziej miękka.
Stosowany raz na jakiś czas raczej nie da efektu. Smarowanie nim trzeba traktować jako kurację.
Co z tego, że pozostawia tłustą warstwę i może nie ma za atrakcyjnego zapachu (w przeciwieństwie do kremów nawilżających i peelingów z obłędnych serii zapachowych Avon Foot Works "korzenne aromaty" czy "wanilia i brązowy cukier" :love: ), skoro działa tak jak powinien? Czy wg Was na zgrubiałą szorstką skórę lepszy byłby krem o fajnym zapachu i lepszej konsystencji, skoro jego działanie zmiękczające byłoby znikome? ;)
Wiadomo, że nie ma ideałów. Dla mnie najważniejszy jest efekt :) Z resztą ani brak ciekawego zapachu, ani jego konsystencja nie jest dla mnie wielkim problemem.

Jest ale

Produkt jak dla mnie jest bardzo dobry, jednak ma swoje ale... Po nałożeniu na stopy ma się wrażenie, że są posmarowane miodem czy czymś w tym rodzaju. Nie cierpię tego uczucia, dlatego po wsmarowaniu kremiku w stopy zakładam na nie skarpetki :D
Skóra na stopach jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Zapach też jest przyjemny (kremu oczywiście ), a sam kosmetyk wydajny. Mimo tej drobnej wady polecam kremik :)

Używam tego produktu od: kilku lat