Laboratorium Kosmetyczne AVA, Z zielem świetlika, Serum - żel na powieki i pod oczy

Serum-Żel ze świetlikiem przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej skóry powiek i okolic oczu. Zawiera wyciąg z ziela świetlika, stosowany przy niektórych dolegliwościach oczu o charakterze uczuleniowo-zapalnym oraz wyciąg z alg morskich zmniejszający opuchliznę wokół oczu i odżywiający delikatną skórę powiek i okolic. SERUM - ŻEL ze świetlikiem wygładza płytkie zmarszczki, zwane "kurzymi łapkami", nawilża i natłuszcza skórę, zwiększa jej elastyczność, napięcie i jędrność. Usuwa uczucie zmęczenia oczu, łagodzi podrażnienia.

Idealny po oczyszczaniu twarzy

Najlepszy specyfik jaki miałam na skórę podrażniona oczyszczaniem. A przechowywany w lodówce działa jeszcze lepiej. Taki schłodzony dośłownie w ciągu godziny potrafi usunać wszelkie opuchlizny czy podrażnienia spowodowane wyciskaniem. Po zastosowaniu skóra przez chwilę faktycznie się kleji, jednak wchłania się dość szybko. Zapachu brak. Wydajność dobra. Opakowanie ok. Stosunke ceny do efektu-bdb.Daje tylko 3* gdyż na moje powieki nie działa. Jednak przez przypadek odkryłam jego "uboczne" działanie. Polecam też do takowego wypróbowania ;-)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: dwa pełne opakowania

dość przyjemne lepiszcze

To serum początkowo wprawiło mnie w niemały zachwyt (łagodziło opuchliznę, odświeżało spojrzenie, lekko nawilżało i napinało skórę latem), potem mnie podrażniało (skóra piekła i była zaczerwieniona, z oczami wszystko ok), a teraz znów mi służy. Absolutnie nie wiem czemu tak się dzieję, ale używam póki mogę. A, i nie powoduje u mnie światłowstrętu i tkliwości.

Nie stosuję go jako poranny bądź wieczorny krem pod oczy, ale jako kurację w ciągu dnia, gdy mam zmęczone oczy i powieki. Bardzo przyjemnie chłodzi i napina skórę – i o to mi właśnie chodzi. Lepi się, ale nie przeszkadza mi to akurat. Nie powoduje szczypania oczu. Po jego zastosowania czasem czuję jakbym miała wsadzone zapałki, żeby mi się oczy nie zamknęły :)

Jest typowo żelowej konsystencji, zamknięty w ciężkim słoiczku. Bardzo wydajny i tani.

Wg mnie idealne dla młodych dziewczyn.

Można spróbować, ale ze względu na tę jego wydajność, pewnie już nie kupię ponownie (nuda!), gdyż chcę przetestować żel Flos Lek.

Złoty środek

PLUSY
- niska cena
- nie podrażnia, a wręcz przeciwnie - łagodzi podrażnienia
- nie uczula
- świetnie nawilża (pewien krem totalnie wysuszył mi skórę powiek, a ten krem błyskawicznie doprowadził ją do porządku)
- wydajny
- przyjemnie chłodzi
- niweluje cienie pod oczami
- napina skórę
- zmniejsza opuchliznę

MINUSY
- niekoniecznie pasuje mi żelowa konsystencja
- wolno się wchłania
- nie zauważyłam efektu "wygładzone zmarszczki", ale po 1. póki co nie mam ich zbyt wielu, po 2. nie tego działania oczekiwałam od tego produktu - zależało mi na intensywnym nawilżeniu

Polecam dla zmęczonych oczu i przesuszonych powiek :)

po prostu żel nawilżający

Nawilża. Łagodzi podrażnienia. Nie ujędrnia, nie redukuje nawet najmniejszych zmarszczek. Zostawia na skórze lepki film. Polecałabym ten krem osobom do 20 roku życia. Jest wydajny, w ładnym opakowaniu i za niską cenę. Używałam go ok. 3 lata temu, dziś już na pewno bym go nie kupiła.

Bardzo fajny

+ zmniejsza opuchliznę i podrażnienia wokół oczu
+ wygładza pierwsze zmarszczki, napina skórę
+ usuwa zmęczenie oczu, przwraca "świeżość spojrzenia"
+ korzystna cena i wydajność
+ ładne opakowanie

- po użyciu lekkie uczucie lepkości

Ilość zużytych opakowań: dwa

fajny,ale czy to serum?

Serum to może trochę nad wyrost powiedziane,ale uważam,że to bardzo miły,fajny żelik.Moje odzczucia odnośnie tego żelu:
-bardzo wydajny,wystarczy odrobinka
-nic po nim nie piecze(staram się do oczu go nie aplikować)
-szybko się wchłania
-nic a nic się nie klei,jak parę osób się skarżyło
-nie roluje się
-nawilża skórę i wygładza zmarszczki(jestem po trzydziestce,żeby nie było ,że mówi to nastolatka,której jeszcze na zmarszczki nic nie potrzeba)
-super opakowanie;),lubię takie małe szklane słoiczki.
Co do obrzęków to chyba raczej nie sprawia,że znikają,ale jak się ktoś nie wysypia,jak ja to cudów w tej kwestii nie może oczekiwać...

Ilość zużytych opakowań: pół op.

cudów nie czyni

Kupiłam ten kosmetyk latem i mimo że używam go codziennie, to zużyłam może połowę, więc jest naprawdę niesamowicie wydajny.

Poza tym lubię jego lekką formułę, bo żel dobrze się wchłania. Na początku daje wrażenie lepkości, ale z czasem ono mija. Lubię przyjemne uczucie chłodzenia po aplikacji tego kosmetyku. Skóra wokół oczu szybko się relaksuje i odpręża, co jest szczególnie miłe wieczorem po całym dniu siedzenia przed komputerem.

Nie miewam opuchlizny pod oczami, ale niestety mam dość wyraźne sińce i tych żel Avy nie likwiduje.

Podoba mi się słoiczek, bo nie mam problemu z nabraniem kosmetyku.

Żel jedynie lekko pachnie. Zapach kojarzy mi się z ziołami i nie jest uciążliwy.

Moim zdaniem kosmetyk Avy został przeznaczony dla młodych osób, bo nawilża skórę, ale nie robi wiele więcej, więc dla bardziej wymagających może być za słaby. Ja nie kupię go więcej, ponieważ chciałabym wypróbować żele i kremy Flos Lek.

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: ciągle pierwsze

Nic specjalnego...

Osobiście tak do końca nie jestem zadowolona z tego produktu , chociaż ma swoje plusy. Opakowanie bardzo ładne , szklany słoiczek . Cena dobra , bo płaciłam kilka złotych na promocji. Zdecydowanym plusem jest wydajność produktu używam ,używam i zużyc nie moge ale na szczęście jestem przy końcu. Niestety to serum w dziwny sposób "tak jakby sklejało powieki" Bez względu na to czy kosmetyku dam mało czy duzo. Jest takie dośc dziwne uczucie -dla mnie to duży dyskomfort i jeszcze jedno niestety podrażnia mnie , oczy troche łzawią jakby szczypią po nałożeniu kosmetyku.

Ilość zużytych opakowań: 1 - nareszcie kończe

Ok choć bywało różnie

Hmm.

Mam mieszane uczucia- na początku baaardzo mi nie podpasował i chciałam się go pozbyć .Teraz natomiast bardzo go lubię:)

Miałam z nim nieprzyjemne zapoznanie- posmarowałam się na noc i wstałam z zapuchniętymi powiekami:/

Zastanawiałam się co się stało, nigdy nic mnie nie uczulało.. i doszłam do wniosku, że najwyraźniej musiałam sobie ten żel chyba w nocy \'wetrzeć\' do oczu, stąd ten efekt.
Potem więc używałam go już rozważniej, tylko na sińce pod oczami. - do momentu kiedy byłam zmuszona troszkę więcej siedzieć przed komputerem (zaliczenia i sesja) i moje oczy zaczęły to odczuwać. Postanowiłam dać mu szansę i spróbowałam po raz kolejny- tym razem z bardzo dobrym efektem :).

Żel relaksuje zmęczone oczy i nie czuję już efektu ściągnięcia (którywystępował na początku stosowania)- używam go teraz 1/2 razy dziennie, czasem rano i często koło południa, ale na noc już nie.

Fajnie relaksuje i koi zmęczenie. Ponownie raczej jednak nie kupię tylko poszukam czegoś innego.

Ilość zużytych opakowań: mam pierwsze. wydajny

Dobry

+ doskonale chłodzi
+zmniejsza opuchliznę.
+przyjemny zapach, a raczej brak jakiegokolwiek zapachu.
+cena
+opakowanie.
+ładnie napina skórę.
+bardzo wydajny.

-na pewno nie jest odpowiedni do bardzo wrażliwych oczu
-odpowiedni raczej dla młodych kobiet, lub starszych, jednak jako dodatek do kremu przeciwzmarszczkowego.

Używam tego produktu od: Pół roku

W porządku

Po wielu nieudanych eksperymantach z kremami nawilżającymi pod oczy, wreszcie znalazłam dobry produkt. Codziennie robię makijaż oczu i stosuję cienie. Gdy nakładałam je na krem nawilżający(oczywiście zawsze czekłam najpierw aż się wchłonie) cienie po godzinie zbierały się w załamaniu powieki, co doprowadzało mnie do szału. Po złych doświadczeniach z wysuszającymi skórę bazami pod cienie zaczęłam stosować produkt Ava. Jestem zadowalona, bo mój make up wytrzymuje cały dzień, a powieki są nawilżone, a nie tłuste.

+ świetne jako baza pod cienie
+ liftinguje skorę pod oczami
+wystarczająco nawilża, nie jest tłusty
+ładny słoiczek

- trochę ściąga skórę, więc nie polecam go na noc, bo może to ściągniecie powodować dyskomfort, jednak na dzień pod makijaż nie daje już takiego uczucia.

Ilość zużytych opakowań: 3 słoiczki

Fajny!

Kupiłam go trochę z sentymentu (moja mama ten żel używała kilkanaście lat temu), a bardziej z potrzeby, miewam wieczorami mocno podpuchnięte oczy, poza tym tworzą mi się wory i sińce z niewyspania. Do tego pierwsze leciutkie zmarszczki, bo podczas uśmiechu mrużę oczy, już tak mam :)
Więc: żel wydaje mi się bardzo fajny, lekko chłodzi skórę, odpręża. Napina ją, wygląda dużo ładniej, powieki tak nie opadają. Oczy odpoczywają, i wyglądają tak "żywiej". Pisałyście poniżej, że się klei. Mi się nic nie klei, bo wmasowuję go aż się całkiem wchłonie, tak jak zalecano w sposobie użycia. Taki delikatny masaż powiek dodatkowo relaksuje.
Jest niesamowicie wydajny, słoiczek był napakowany pełniutki, i przez miesiąc przy codziennym stosowaniu zużyłam tylko połowę tego co w szyjce. Chyba mi starczy na cały rok.
Zobaczymy jakie trwałe efekty przyniesie po zużyciu całego opakowania, jeśli poza przyjemnością używania nie będzie szału to wypróbuję coś innego.

Używam tego produktu od:1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:pierwsze w trakcie