Eau Thermale Avene, Hydrance Optimale Riche [Rich Hydrating Creme] (Krem nawilżający do skóry normalnej i suchej)

Avene Hydrance Optimale Riche krem nawilżający dla skóry normalnej i suchej jest przeznaczony do pielęgnacji skóry odwodnionej w wyniku ekspozycji na ekstremalne warunki klimatyczne lub po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych. Krem zawiera wodę teramalną Avene o właściwościach kojących podrażnienia, a także kompleks trzech związków lipidowych koniecznych w utrzymaniu prawidłowej struktury komórek naskórka. Po nałożeniu krem natychmiast się wchłania i odpręża skórę.

b.dobry

Doskonały krem nawilżający dla osób ze skórą suchą i b.suchą/odwodnioną. Jest dosyć treściwy ale na mojej skórze wchłania sie idealnie i b. szybko. Jeszcze kładę na niego krem odżywczy i zaraz potem korektory i make up. Nie podrażnia a wręcz koi.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
Ilość zużytych opakowań:kilka opakowań

Średni i zapychający...

Podstawowa sprawa - nawilża raczej średnio. Spodziewałam się super hiper nawilżenia, dostałam drogi, dość tłusty krem, kiepsko nawilżający. Nie powiem, byłam mocno zaskoczona. :(

Krem jest lekki, puchaty, mokry, wchłania się dość dobrze, ale długo. Dopóki się nie wchłonie zostawia tłustą i mocno błyszczącą powłokę. Kiedy już wreszcie wlezie w tę skórę, nie zostaje nic... Jeśli skóra jest wysuszona i napięta, za godzinę zawoła znowu: piiiiććććć. :)

Wszystko to zniosłam ze spokojem , do czasu... Kremik ten zostawia bowiem po sobie pamiątkę: zaskórniki. Za tę przyjemność za kilkadziesiąt złotych to ja jednak podziękuję. :)

Używam tego produktu od: parę tygodni

nie lubimy sie

krem oceniam na 2,5 gwiazdki.

krem nie spelnil podstwowego i w sumie jedynego wymagania: nie nawilzal. a to go dyskwalifikuje.

konsystencje ma fajna - taka puchata smietanka, ktora neistety wchlania sie blyskawicznie by juz po chwili skora byla sciagnieta i znow domagala sie nawilzenia. nauczyona doswiadczeniem nakladalam co wieczor potrojna ilosc kremu - efektem bylo to, ze skora odrobine dluzej byla w miare nawilzona.

spodziewalam sie naprawde solidnego nawilzenia - cere mam ciezka - wysuszona, uwrazliwiona, po przejsciach. potrzebowalam kremu ciezkiego kalibru. avene nie sprostal moim wysokim ;) wymaganiom.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

bardzo dobry

Jak inne produkty Avene, zagosci na dluzej w mojej lazience. Podczas zakupow w aptece dostalam probke 10 ml tego kremu. Uzywalam przez ok. 4 tygodnie na noc. Cudownie nawilza, wygladza i lagodzi. Wchlania sie calkowicie i nie pozostawia tlustej powloki. Z powodzeniem moze byc uzyty rowniez i na dzien pod makijaz. Zapach prawie niewyczuwalny, konsystencja idealna do rozsmarowania na twarzy.
Mam cere mieszana i na pewno kupie pelnowymiarowe opakowanie.

Używam tego produktu od:4 tyg.
Ilość zużytych opakowań:10 ml

yes, yes, yes

Super krem :) Szukałam czegos co nawilzy moja skóre. Szukałam i szukalam, ąz farmaceutka poleciła mi ten krem i...... jestem bardzo zadowolona. Moja skóra nigdy nie była tak rewelacyjnie głdka, napieta i nawilzona :) Na poczatku wydawało mi się, ze efekt jest średni, lekkie nawilżenie i tyle. Jednak po kilku aplikacjach okazało sie że ten krem nie działa doraznie tylko pozostawia skórw w super kondycji przez długi czas. Przy regularnym stosowaniu moja skóra jest jak "pupcia niemowlaczka" :)

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:pierwsza tuba

Zbawca.

Krem poleciła mi farmaceutka, po moim rozczarowaniu związanym z Xerialem 5 (uczulenie). Na początku byłam trochę rozczarowana efektami - miałam wrażenie, że nie nawilża dość dobrze - bardzo szybko się wchłaniał (lubię kosmetyki pozostawiające film na skórze), a po kilku godzinach pojawiało się znajome uczucie ściągnięcia. Tak więc przeklinałam w duchu, że dałam się naciąć na drogi krem (64 zł - teraz wiem, ze trochę przepłaciłam, bo można znaleźć taniej), niewielką tubkę (10 ml mniej niż większość innych kremów) i słabe nawilżenie w porównaniu z Xerialem ( całodzienny efekt nawilżenia sprzed uczulenia mnie zachwycał). Jednak zawzięłam się i postanowiłam zużyć tubkę.
I dobrze, bo teraz wiem, że się myliłam co do tego kremu i niesprawiedliwie go osądziłam. Po miesiącu stosowania widzę wyraźne efekty. Krem systematycznie, powoli, z dnia na dzień poprawiał stan mojej skóry, dogłebnie i dokładnie ją nawilżając. Nie wiem dokładnie ile to trwało, ale uczucie ściągnię cia przestało się pojawiać, a teraz krem wchłania się zdecydowanie wolniej i wreszcie mam swój ulubiony film na twarzy. ;) I czuję, bardzo dokładnie czuję, nawilżenie. W dodatku zaczęło utrzymywać się cały długi dzień, tak jak za najlepszych dni stosowania Xerialu. Dodatkowo na plus można podkreślić delikatny i przyjemny zapach umilający stosowanie. Na minus niestety objętość, cena i wydajność (niewiele już w tej tubce zostało).
Jestem bardzo zadowolona i postanowiłam dać mu 5*. Dlaczego? Dlatego, że jest ultradelikatny - nie podrażnił, a nawet zaleczył uczulenie po Xerialu. Dlatego, że daje naprawdę doskonały efekt, świetnie nawilża i przywraca suchą skórę do dobrej kondycji.

7.12.2007: Muszę trochę niestety edytować recenzję; kilka miesięcy temu przytrafiła mi się niemiła rzecz - podrażniła mnie kompozycja zapachowa stosowana przez firmę Avene - stosowałam w tym samym czasie krem na noc (Hydrance Optimale Riche), płyn micelarny oraz filtr (mleczko spf 50+) firmy Avene, wszystkie kosmetyki były mocno perfumowane. Zakończyło się to wszystko przykrym podrażnieniem. Nie odejmuję gwiazdki, kosmetyk sam w sobie dalej uważam za doskonały, ale teraz używam już tylko jednej avenki na raz i postawiłam w tym wypadku na filtr. Ten dopisek to takie małe ostrzeżenie dla wrażliwców.

bdb

Kupiłam ten krem po zużyciu Creme pour peaux intolerantes. Nawilża bardzo dobrze, chociaż nakłada się tak sobie, bo jest raczej kremem gęstym i cera się po nim świeci (o ile pamiętam, to wersja Legre nie ma tych wad), dlatego dobry jest raczej na noc albo na poranne dokarmienie skóry i zmycie go tonikiem czy płynem micelarnym. Pachnie bardzo delikatnie.

bardzo dobry

Mam bardzo suchą skórę, wręcz atopową i ten kremik mnie uratował. Wcześniej używałam Vichy, ale wystarczyło na krótki okres spróbować innego kosmetyku, od razu wyskakiwała wysypka wokół ust i na brodzie. A z tym kremikiem od pół roku mam spokój. Rewelacja.

BOMBA!

Dla mnie bomba! Używam go głównie na dzień. Moja sucha skóra go potrzebuje co dzień :) Jest rewelacyjny. Nawet Vichy Thermal S UV mi tak buźki nie nawilżył... REWELACJA!!

Porządny

Całkiem dobry krem, ale nie smarowałam sie nim rano, pod makijaż bo dość długo sie wchłania i zostawia lekki film. Natomiast dobrze sprawdzał się jako krem na noc. Rano skóra była gładka, dobrze nawilżona, nie zauważyłam, żeby zatykał mi pory. Zapach tego kremu jest całkiem przyjemny, nie nachalny.
Zwłaszcza kiedy użyłam go po raz pierwszy zauważyłam niemal natychmiastową poprawę kondycji skóry - była dużo przyjemniejsza w dotyku, bardziej miękka, w końcu pozbyłam się uczucia bolesnego ściągnięcia oraz pieczenia.

dobry ale drogi

Świetny krem na zimę. Dość ciężki, długo sie wchłania, ale za to dobrze chroni skórę przed zimnem oraz przed przesuszeniem za sprawą CO. Nie zatyka porów, ładnie choć nieco intensywnie pachnie. Niestety, jest go trochę mało jak na tak bandycką cenę i nie jest on najwydajniejszym kremem na świecie.
Na razie przerzuciłam sie na tańsze chociaż równie dobre kremy.

dobry

Używałam go jako kremu na noc, gdy moja skóra była poddana ciągłemu działaniu klimatyzacji. Nie jest bardzo tłusty, aplikowałam zwłaszcza na suche policzki, szyję i dekolt oraz od czasu do czasu także na okolice w linii T. Nie spowodował pojawienia się wyprysków. Spełnia swe zadanie czyli skutecznie poprawia stopień nawilżenia naskórka, żałuję tylko, że jest perfumowany.