Vichy, Norma Teint (Podkład do skóry z niedoskonałościami)

Vichy, Norma Teint (Podkład do skóry z niedoskonałościami)

Pierwszy podkład z formułą sebum-proof. Czysta, matowa, jednolita skóra.
Działanie zapobiegające zbijaniu się podkładu w grudki, aby pokryć skórę ultradelikatną, jednolitą warstwą.
Wyjątkowa trwałość, aby uniemożliwić podkładowi przemieszczanie się na skutek kontaktu z sebum.
Skóra pozostaje matowa, świeża i jednolita przez 8 godzin. Zawiera SPF20. Nie powoduje powstawania zaskórników. Nie wysusza skóry. Zawiera wodę termalną z Vichy oraz Zincadone A - składnik oczyszczający, redukujący niedoskonałości. Testowany w ciepłym i wilgotnym klimacie.
Do kupienia wyłącznie w aptekach.

Dobry podkład dla cery trądzikowej.

Moja cera jest trądzikowa i tłusta. Szukałam dobrego podkładu, aby zakryć niedoskonałości, bez mnożenia ich. Do podkładów, pudrów i fluidów, które zdążyłam przetestować należą: Nivea, Pharmaceris, Wibo, Ziaja i właśnie Vichy. Jest zdecydowanie najlepszy. To przejdźmy do konkretów.

Plusy:
~nie tworzy efektu maski
~nie jest przyczyną nowych pryszczy
~nie podrażnia
~ładnie przykrywa buzię, nie tworząc plam
~dobrze się rozprowadza
~ma ładny zapach
~posiada dobry skład (wymieniona woda termalna)

Minusy:
~cena
~pozostawia ślady na np. telefonie, czyli ściera się
~w upalne dni tworzy na buzi tłustą powierzchnię
~ciemne odcienie - z początku kupiłam SAND35 i był zdecydowanie za ciemny i kupiłam najjaśniejszy, czyli OPAL15 , który się już sprawdził. Ale ja nie mam super jasnej karnacji, więc dla typowych \'trupów\' nie znajdzie się jasnego odcienia.

Jak widać, duża przewaga plusów, więc polecam ten podkład nastolatkom, które nie chcą sobie popsuć cery, a mają niedoskonałości. Tubka starczyła mi na około 7 miesięcy, została mi jeszcze resztka, pomimo prawie codziennego stosowania.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 2

Podkład na codzień.

Fajny ale na codzień. Matuje, ale nie na długo; po 4 h trzeba wspomóc sie pudrem. Nie zapycha porów, nie widziałam aby chociaż w minimalnym stopniu likwidował niedoskonałosci. Delikatne krycie. Daję 4 :) Jak na taki podkłąd cena zbyt wysoka.

Używam tego produktu od: 2 lata

Lekki fluid

Mam cerę tłustą , od czasu do czasu pojawiają się niedoskonałości .

Plusy

+ Jest to nie zwykle lekki fluid , wręcz nie czuć go na twarzy
+ Nie dusi skóry
+Antybakteryjny
+Przeznaczony dla osób z niedoskonałościami
+ Nie zapycha ( nie tworzy nowych wyprysków , oraz nie zakaża powstałych już wyprysków )
+ Dla osób z tłustą cerą
+ Dobrze się wchłania
+ Nie podrażnia
+Cera jest wygładzona
+ Dobre pudełko i dobry aplikator
+ Dobra konsystencja fluidu

Minusy

- Tylko 4 kolory , mam najjaśniejszy ( wyglądałam jak mąka , za jasny - za biały ) nie wtapia się w kolor cery
- Twarz po kilku godzinach zaczęła błyszczeć
- Szybko się ściera , bardzo nie trwały fluid
- Trochę wysuszał skórę
- Podkreśla suche skórki
- Cena

Reasumując

Jeden z leciutkich podkładów , w ogóle nie wyczuwalnych na skórze , ma się wrażenie że skóra oddycha i jest świeża . Ma też swoje wady a mianowicie kolory i trwałość . Za całokształt daje 4,5

Używam tego produktu od: co jakiś czas do niego wracam , przez wiele lat
Ilość zużytych opakowań: dużo

ŚREDNIAK!

To podkład do młodej mieszanej cery która ma problemy z niespodziankami. Mam taką cerę, ten produkt zupełnie zawodzi w paru kwestiach. W make-upie mam doświadczenie a podkłady nanoszę oszczędnie bo nie lubię tapet.

MINUSY:

- Świeci się okropnie! kładziony na krem matujący na idealnie matową cerę pokrywa ja tłustym filmem, co jest dla mnie niedopuszczalne! Oczywiście można użyć pudru ale i tak błysk szybko powraca, a przecież to podkład który obiecuje mat zatem już stracił jedną gwiazdkę.

- nienaturalny efekt! pokrywa twarz filmem z kolorem co wygląda beznadziejnie, cały czas czuje ten film na twarzy.

- klei się, gdy zacznie się świecić to warzy się i zostaje na dłoni jeśli przyłożymy ją do twarzy itp.

- jest mało wydajny,

- nijak nie poprawia stanu cery, nie można powiedzieć by ograniczał namnażanie niedoskonałości,

- nazbyt płynny- niepraktyczna konsystencja, spływa z palców

PLUSY:

- dobrze kryje i nie tworzy maski,

- idealnie wyrównuje koloryt cery,

- nie uczula i nie podrażnia,

- nie zapycha.

Ogółem przypomina mi podkłady sprzed kilku lat- niby lekkie ale widać je na twarzy i ciągle trzeba o nich pamiętać- poprawiać itd.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

świetny

Skruszona eksperymentami z innymi podkładami wracam do niego :) Lubie ten produkt gdyż kryje niedoskonałości ( cera mieszana w kierunku tłustej), nie wysusza, nie mam problemu z dobraniem odpowiedniego koloru i nie świeci mi się buzia :) Zresztą kosmetyki kolorowe Vichy dla mnie są odpowiednie i żaden mnie nie zawiódł :)

Używam tego produktu od: 3 ms
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka o pojemności 30ml w trakcie zużyta może połowa

Nic nadzwyczajnego.

Pierwszy tydzień stosowania - ok. Potem skóra zaczęła wyglądać coraz gorzej, zapchane pory, zaskórniki no i cera jakby bardziej się przetłuszczała. Poza tym jest trochę lepki i niezbyt przyjemnie pachnie.

Do plusów zaliczam to, że ładnie pokrywa niedoskonałości (chociaż to bardziej krem koloryzujący niż podkład) i jest dość wydajny - jedna tubka starczyła mi na ponad pół roku. Cenowo również daje radę.

Używam tego produktu od: obecnie nie używam

Bład.

Kupiłam podkład, gdy nagle na twarzy pojawiło mi się sporo niedoskonałości, a cera stała się mieszana z tłustą strefą T.

Był to najgorszy podkład jaki do tej pory miałam.
Strasznie wysuszył mi skórę, nie krył wcale, a po używaniu miałam więcej problemów skórnych niż przed.
-podkreślone suche skórki
-brak matu
-słabe krycie
-bardzo leista konsystencja (po trzymaniu podkładu w lodowce troche lepsza)

Nie zauważyłam plusów tego kosmetyku, oddałam koleżance, ktora była nim z kolei zachwycona (cera wyjątkowo tłusta, potrądzikowa).

Używam tego produktu od: rok temu
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

świetny

jest wiele odcieni tego podkladu i kazdy moze dopasowac go do swojego koloru skory, ponadto jest ogromnie wydajny mimo swojej wodnistej konsystencji, krycie jego moim zdaniem jest swietne, nie zakryje jednak ogromnych nieodskonalosci bardzo czerownych itd ale od tego jest korektor, mimo tego ze matowienia producent nie zapewnia to matowi nasza skora calkiem calkiem, i naprawde bardzo dlugo sie utrzymuje, skora po nim wyglada na swieza, zadbana, ladna itd, nalezy stosowac go na skore bardzo dobrze nawilzona poniewaz na sucha moze nam podkreslic skorki.

Używam tego produktu od: miesiaca

jest to raczej kremik matujący :)

- w ogóle go nie widać, być może są dziewczyny które szukają aż tak ekstremalnego działania ale ja do nich nie należę :) posmarowałam pół twarzy i zupełnie nie widziałam różnicy w stosunku do niepomalowanej części...

- jest strasznie lejący, za każdym razem muszę wybrudzić wszystko wokoło :)

+ nie kryje sińców pod oczami ale plusem jest to, że matuje. Skóra do końca dnia nie świeci się więc nie trzeba szaleć z pudrem.

+ jest bardzo lekki i nie zatyka porów

Póki co ląduje na dnie kosmetyczki. Sądze, że będzie idelany na upały.

Fajny, ale....

Plusy:
-wydajny
-krycie całkiem całkiem ;)
-nie robi efektu maski ;)
-nie uczula
-cena (ja go kupiłam za 22zł w aptece na wyprzedaży;)
-długo się utrzymuje

Minusy:
-widoczne suche skórki (niestety)
-wysusza mi czasami cere
-ciemny kolor-mam najjaśniejszy odcień a i tak jest zaciemny na twarzy ;(

Ogólnie kupiłabym ten produkt ponownie, ale niestety od +/- roku mam suchą cerę i do tego jasną więc narazie kupię inny
Ale mimo wszystko polecam ;)

Używam tego produktu od: ok. 7 miesięcy (ale nie non-stop ;))
Ilość zużytych opakowań: ok. 1-na spóle z kumpelą teraz mam 2

naprawdę dobry

Z podkładami jest taki problem, że nawet jeśli mamy jakiś niezły, to i tak szukamy dalej ideału... ;)

Mam tłustą cerę, z krostkami od czasu do czasu, dlatego bardzo zależy mi na dobrym składzie i niekomedogenności podkładu. Ten taki jest, kryje raczej lekko ale ok, łatwo się rozprowadza i jest wydajny. Na pewno podkreśla suche skórki, placki co zdarza się jak jeszcze używa się żeli dermatologicznych etc. ale i tak jest ok. Po kilku godzinach twarz lekko się świeci, i zauważyłam, że jak dotykam twarzy to mam straszne ślady na rękach, trzeba uważać bo łatwo się pobrudzić. Póki co jeszcze go mam, jak mi się skończy to w sumie nie wiem, czy będę próbować coś innego czy zostanę przy nim. jest naprawdę niezły.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

9/10

mam cere wrażliwą ze skłonnościami do trądziku i przesuszeń. Bardzo ciężko jest mi dobrać właściwe kosmetyki żeby nie przesuszyć i nie spowodować zaczerewienień skóry. Ten podład dla mnie jest idelany. Dobrze matuje, ale nie spina i nie wyszusza mi skóry, dodatkowo dobrze się rozporwadza ( zarówno pędzlem jak i palcem). Podoba mi się też zapach oraz to że jest wydajny. Nie towrzy efektu maski, ale dobrze kryje. Jedyny minus to to, że w zimie odcień kosmetyku jest dla mnie dorobine za ciemny. Ale dostrzegam to tylko ja, więc chyba jestem przewrażliwona. Co ciekawe inne kosmetyki z tej serii są dla mnie beznadziejne, więc nie wiem czemu akurat ten podkłąd jest...wręcz idelany:)

Ilość zużytych opakowań: 3 tubki