M.A.C., Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Baza pod podkład z filtrem SPF 50 przedłuża trwałość makijażu, wygładza, a przy tym ogranicza wydzielanie sebum, w związku z czym nadaje się także do cery mieszanej i tłustej. Skóra jest jedwabista, bez efektu silikonu czy tłustej warstwy na twarzy.
Wysoki filtr zapewnia ochronę przed słońcem, pomaga ochronić skórę przed przebarwieniami, przedwczesnym starzeniem, wysuszaniem i innymi efektami promieniowania UV. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości 2 mg kosmetyku na 1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję).
Przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry.

Ideal

Po raz pierwszy przyznaje max gwiazdek.
Baze kupilam po lekturze na MakeuoAlley,gdzie ma swietne recenzje.

Zaczne od tego,ze mam cere tradzikowa(a raczej mialam) i problemy z przetluszczaniem sie jej.Zawsze po 3-4 godz od nalozenia makijazu po prostu splywal,nawet patent z dry flo nie do konca dawal zadowalajace rezultaty.
Po zabiegach laserem IPL potrzebowalam ochrony z duzym filrem.Wybor padl na Avene,ale mnie zapychal.W koncu kupilam ta baze.
Super ujednolica cere,ma ona ladny rownomierny lekko rozswietlony kolor,ale jednoczesnie jest matowa.Do tej pory nie wiem ,jak to jest mozliwe :)
Mat ten utrzymuje sie dlugo,w moim przypadku 6 godz ,potem juz musze uzyc bibulke matujaca.Ale jak na moja mega tlusta cere to i tak baaardzo dlugo.
Dodam jeszcze,ze zaden fluid jaki na ta baze uzywalam(testowalam 3 rozne) sie nie walkowal,lecz przeciwnie ladnie rozprowadzal bez smug.
Baza spelnila swoje zadanie na 5 jesli chodzi o ochrone przeciwsloneczna.Uzywalam jej od polowy sierpnia,wiec jeszcze na sloneczne dni sie zalapalam.

Wierzyc mi sie nie chce,ze istnieje taki kosmetyk,ktory spelnia na raz tyle funkcji.
Mam nadzieje,ze bazy tej nie wycofa MAC z asortymentu,bo mam pecha i jak w koncu znajduje swojego Graala,to czesto musze sie juz z kosm. pozegnac i szukac zastepstwa.

Używam tego produktu od:Polowa sierpnia

świetna!

Recenzowana baza Mac jest swietnym produktem typu co najmniej "trzy w jednym" - wygładza skórę i rozśietla (ale nie powoduje jej błyszczenia się), utrwala makijaż i jeszcze (co jest jej super atutem) zawiera wysokie filtry ochronne (50+), co czyni z niej pewnego rodzaju produkt unikatowy na rynku baz pod makijaż. Świetnie się rozprowadza i szybko wchłania, ale zdecydowanie nie powoduje ściągnięcia skóry. Własciwie zastępuje kilka kosmetyków (krem pod makijaż, krem na dzień z filtrami, a nawet moze zastąpić podkład dla porcelanowych, ślicznych cer).

Używam tego produktu od:miesiąca