M.A.C., Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Baza pod podkład z filtrem SPF 50 przedłuża trwałość makijażu, wygładza, a przy tym ogranicza wydzielanie sebum, w związku z czym nadaje się także do cery mieszanej i tłustej. Skóra jest jedwabista, bez efektu silikonu czy tłustej warstwy na twarzy.
Wysoki filtr zapewnia ochronę przed słońcem, pomaga ochronić skórę przed przebarwieniami, przedwczesnym starzeniem, wysuszaniem i innymi efektami promieniowania UV. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości 2 mg kosmetyku na 1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję).
Przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry.

Nagroda Nobla

Nie wiem czemu tak się spóźniłam z tą oceną, nigdy nie mam czasu na ważne rzeczy. Kupiłam tę bazę chyba w kwietniu zeszłego roku, dzięki Wizażankom. Byłam już na etapie rezygnacji z tego typu kosmetyków, rozczarowało mnie wszystko od avonu po chanel. Próbowałam WSZYSTKIEGO, co mogłoby utrzymać podkład na mojej twarzy dłużej niż 2 godziny. W końcu postanowiłam, że przestanę wydawać pieniądze na głupoty i przestanę się smarować nawet kremem (mam b. tłustą skórę,chociaż nie mam 20 lat). Podobno na czystej skórze makijaż trzyma się najlepiej. Ale skusiłam się ten ostatni raz i zdarzył się cud:
- nie musze się traktować bibułkami matującymi co 20 minut,
- wyrzuciłam wyschnięty na wiór wkład od kompaktu el, z którym się nie wcześniej nie rozstawałam, bo mój make-up nie wymaga poprawek przez conajmniej 11 h.
- naprawdę wygładza optycznie cerę i "naturalizuje" ciężki podkład Double Wear,
- jak na moje potrzeby, piekielnie wydajny. Nie mogę określić konkretnie, bo będąc na wakacjach zostawiłam go u mamy i zaraz kupiłam nowy, a teraz znów używam starego.
Jak dla mnie, to cud, naprawdę polecam. Umrę, jak wycofają ze sprzedaży :)
Używam tego produktu od: kwietnia 2007?
Ilość zużytych opakowań: 2 zaczynam

Kolejne KWC dla MAC

W końcu znalazłam doskonałą bazę pod makijaż w dodatku z wysokim filtrem.
Co prawda cena jest odstraszająca w stosunku do pojemności (110 zł za 30ml), to warto zainwestować w ten kosmetyk.
Posiadam cerę mieszaną skłonną do niespodzianek. Ta baza doskonale ujednolica cerę, zmniejsza widoczność porów, no i najważniejsze przedłuża trwałość oraz świeżość makijażu.
Nie zapycha porów, nie wysusza. Wystarczy nałożyć na nią puder pędzlem kabuki i buzia wygląda świetnie. Wszystkie kosmetyki (podkłady płynne oraz sypkie itd.) doskonale się na niej rozprowadzają. Świetnie sprawują się na niej także kosmetyki mineralne.
Jest to kolejny kosmetyk MAC, który zagości w mojej kosmetyczce na stałe.
Polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Przeciętny, zbyt drogi

Używałam w okresie letnim by 1/ chronić twarz przed słońcem, 2/ chronić makijaż przed spływaniem z twarzy. Nie mam pojęcia jak działa zawarty w kosmetyku filtr, ale właściwości przedłużających trwałość makijażu nie stwierdziłam. No może godzinkę dłużej się utrzymywał.
Przestałam używać, bo mam wrażenie, że przyczynił się do powstania u mnie dermatozy. Ponadto nakładanie go i odczekiwanie chwile aż się wchłonie wydłużało poranne zabiegi bez widocznej korzyści.
Być może kupię znowu w lecie ze wzg na filtry, chyba że znajdę coś lepszego.

Używam tego produktu od: lato 2007 i 2008

wspaniała!!

Baza jest poprostu wspaniala:) na poczatku wahalam sie czy wydac 110 zl na tak mala tubke ale nie zaluje.Baza jest bardzo wydajna,swienie wygladza niedoskonalosci,bardzo dobrze matuje,a makijaz po calym dniu wyglada dobrze.Kiedys musialam co godzine robic poprawki a teraz uzywajac tej bazy nie martwie sie blyszczaca cera i splywajacym podkladem :)
Naprawde szczerze polecam,warto wydac te pieniadze!!!

Używam tego produktu od:niewdawna

dobra

Moim zdaniem dobra baza, której uzywam właśnie ze względu na filtry. W moim przypadku sprawdziła: dobrze wygładzała i utrzymywała mat na buzi, co do trwałości podkładu też wszysko O.K. W sumie bardzo dobry kosmetyk. Ale zapach jest dziwny wręcz nieprzyjemny (mnie przypomina obrane ziemniaki) na szczęście szybko znika, konsytencja też nie bardzo i moim zdaniem jest mało wydajna. Ja muszę dłuższą chwilę odczekać by zacząć nakladać podkład. Ale właśnie głównie ze wględu na filtry wrócę do niej późną wiosną i latem.Używam tego produktu od: kilku miesięcy

Pogromca Mitów w akcji....

Naprawdę nie rozumiem zachwytów nad tym kosmetykiem. Ponadto, abstrahując od recenzji poniżej, też mam tłusta cerę, a mimo to mi ta baza nie pasuje.
MINUSY:
1. W moim przypadku wcale nie przedłuża trwałości makijażu! Używam na nią podkład Revlon Colorstay albo Kryolan TV Stick i efekt taki sam- po jakichś 3-4 godzinach mejkap spływa z twarzy. To zasadniczy minus, gdyż kosmetyk jest przeznaczony do zwiększania trwałości makijażu, lecz tego nie robi.
2. Nie matuje!!! W dodatku ma tłustą konsystencę i pozostawia film o takiej samej ślisko-tłustej konsystencji na buzi, a że baza się prawie nie wchłania, film pozostaje. Owszem, ułatwia to poślizg przy nakładaniu podkładu, ale na tym plusy się kończą.
3. Ktoś napisał, że ujednolica koloryt skóry i można go używać solo. To prawda, jeśli ktoś ma super gładką buzię, bez krostek czy blizn (wiem, wiem, od tego jest korektor i fluid), tylko w przypadku takiej właśnie zdrowej, ładnej cery każdy kosmetyk się sprawdzi, czy to za 20 czy za 110 zł :/ W moim przypadku nałożony sam na twarz podkreśla niedoskonałości i wzmaga przetłuszczanie. Czyli rada dla problemowców- bez "kolorówki" się nie obejdzie, niestety...
4. Drogi i niewydajny- jestem wściekła, że kupiłam tą bazę, bo to w moim odczuciu megabubel...
5. No i czas na opis filtrów....Zachwalany przez producenta filtr 50 to oczywiście pic na wodę, bo to mazidło wcale nie chroni! W wakacje używałam tej bazy bardziej w celach ochronnych niż estetycznych, mając nadzieję, że nie spalę sobie twarzy na mazurskim słońcu. Wklepywałam go kilka razy dziennie i co....i spiekłam sobie buzię na raczka...Potem był ból, złażenie skóry i oczywiście wysyp niespodzianek.
6. Paskudny zapach.
7. Nie wiem, po co te drobinki brokatu ?? że niby rozświetlenie?? Żenua. Potencjalny zapychacz...

Plusy: ładna buteleczka, wygodnie się z niej dozuje kosmetyk, przyjemny kolorek bazy. I koniec.

Chciałam dać 2 gwiazdki, ale podczas recenzowania doszłam do wniosku, że ma dwóję trzeba przecież zasłużyć. Dodam jeszcze, że się strasznie nałaziłam po moim najmniej ulubionym sklepie w Warszawie, żeby go dostać (bo nie było i musieli mi zamówić...).
Za tą kasę miałabym jakąs przyjemną bazę z wyższej półki, a nie kosmetyk udający lepszy, niż jest w rzeczywistości.

Używam tego produktu od: grudzień 2007
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

mój ukochany produkt!!!

zanim poznałam tę bazę, myślałam, że to normalne, że makijaż trzyma się u mnie max 3 godziny - używałam różnych baz, ale dopiero ta mnie zachwyciła:

> makijaż wytrzymuje spokojnie do końca dnia bez poprawek
> nie świece się!! (to mnie najbardziej cieszy) - nie pamiętam kiedy ostatnio użyłam chusteczek matujących!
> baza wyrównuje niedoskonałości
> rozjaśnia
> na wakacjach używam do makijażu tylko jej, bez podkładu - sprawdza się rewelacyjnie!
> wydajna: kupiłam ją w kwietniu, więc używam prawie codziennie od 4 miesięcy (właśnie wybieram się po kolejne opakowanie)

dziwią mnie niektóre komentarze pod spodem, ale może po prostu baza nie na każdej cerze sprawdza się tak samo dobrze - dla tłustej cery - GENIALNA!!!

Ilość zużytych opakowań: skończone pierwsze

świetny

Świetna baza, dzięki której nie muszę żadnych baz matujących.
Warunkiem dobrego działania jest odczekanie 10-15 minut przed nałożeniem podkładu.
Zalety:
- naprawdę matuje, lepiej gorzej w zależności od wyspania itp, generalnie 2-3 razy mniej poprawek niż dotychczas
- nie uczula, nie zapycha, nie podkreśla zmarszczek ani niedoskonałości, nie wysusza
Wady:
- średnio wydajny.
W końcu przestałam szukać idealnej bazy matującej, nietłustego filtru itp.

Używam tego produktu od: 4miesięcy

Do KWC jeszcze brakuje...

Cerę mam mieszaną i niestety spory problem ze świeceniem twarzy (szczególnie czoło, które jarzy się niczym latarnia).

+ baza lekko ujednolica cerę (pory nie były widoczne)
+ ładnie ztapia się z podkładem i utrwala cały makijaż
+ twarz wygląda świeżo

- mat choć ok, krótko się utzymuje

Jednak żadna rewelacja. Wypróbuję narazie inne bazy...

A filtry - coś tam zadziałało, ale razem z podkładem (filtr 15)

Używam tego produktu od: 01/2008

filtrowo- słaby

kupiłam go ze względu na filtry
może makijaż trzyma się po nim dłużej ale ja nie mam manii poprawiania pudru kilka razy dziennie... pojechałam z nim do grecji jako dodatkowy filtr tylko do twarzy i mimo że mazałam się coraz grubiej to wychodziły mi nowe piegi...a albinosem nie jestem.. w Polsce się sprawdza ale jak gdzieś mocno pali słońce to niestety wychodzi te "oszukane 50 spf"
wróciłam pokornie do biodermy 50 dla cery tłustej i mimo ze świecę sie szybciej to ..trudno
a i o 2 tygodniach smarowania widze już dno... trochę drogo mi wyszedł ten zakup

Używam tego produktu od:3 tygodni

doskonała

poprostu rewelacyjny kosmetyk , w ciagu dnia musiałam sie przypudrować 6-7 razy ,a teraz wystarczy tylko raz , buzka jest matowa i gładziudka . narazie to mój ideał i mam nadzieje ze pozostanie taki na długo !!!! rewelacyjny kosmetyk - zachęcam do zakupu !!!

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: 2 tygodnie

Sredniaczek!!!!

Odradzam zakup tej bazy!!!Moim zdaniem to beznadziejny produkt-oprócz filtrów nie ma w nim nic nadzwyczajnego.Ot taki sobie bloker.Nie przedłuza trwałosci makijażu, twarz sie po nim bardzo swieci-cieżko to zmatowic.Słowem-sREDNI produkt-nie polecam!!!!

Używam tego produktu od:2 m-cy
Ilość zużytych opakowań:w trakcie piewrszego i ostatniego....