M.A.C., Prep + Prime, Face Protect SPF 50/ PA++ (Baza pod podkład z filtrem SPF 50)

Baza pod podkład z filtrem SPF 50 przedłuża trwałość makijażu, wygładza, a przy tym ogranicza wydzielanie sebum, w związku z czym nadaje się także do cery mieszanej i tłustej. Skóra jest jedwabista, bez efektu silikonu czy tłustej warstwy na twarzy.
Wysoki filtr zapewnia ochronę przed słońcem, pomaga ochronić skórę przed przebarwieniami, przedwczesnym starzeniem, wysuszaniem i innymi efektami promieniowania UV. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości 2 mg kosmetyku na 1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję).
Przeznaczony do wszystkich rodzajów skóry.

Trzy gwiazdki za filtr

Oceniłam poprzednio siostrę tej bazy - MAC Prep+Prime Skin Base Visage, która dostała ode mnie dwie gwiazdki, ta baza jest odrobinę lepsza toteż daję trzy. Baza ma gęstą, nieco klejącą konsystencję, po rozsmarowaniu twarz jest gładka - co jest charakterystyczne dla baz silikonowych. Ciężkie podkłady rozprowadzają się zauważalnie łatwiej, baza może nieznacznie uodparnia naszą twarz na ścieranie z niej podkładu, ma filtry - co do których stabilności mam spore zastrzeżenia i to tyle. Nie kupię jej ponownie, ponieważ za tę cenę można na pewno znaleźć coś lepszego.

Średnio

Dostalam calkiem sporą próbkę tej bazy, ucieszona nastepnego dnia od razu wypróbowalam nakladając ją na czystą, suchą skórę.
Zalety:
- baza ma fajną konsystencję
- jest bardzo wydajna - niewielka ilosc wystarczy na calą twarz
- podkład ładnie się na niej rozprowadza

Wady:
- niestety nie spełnia swojej podstawowej funkcji czyli nie przedłuża trwałości makijażu
- nie matuje
- napewno nie jest niezbędna - za tą cene można znalezc cos dużo lepszego, spełniającego funkcje bazy

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: duża próbka

Warta kupna

Mam za sobą mnóstwo testów baz różnorakich producentów z wyższej półki jednakże dopiero ta MAC-owa mnie zadowoliła w większym stopniu.
Naprawdę pochłania nadmiar sebum, sprawiając, że makijaż nałożony na nią dłużej się trzyma bez świecenia i spływania, ale nie oszukujmy się - nie zapobiega całkowitemu świeceniu się w ciągu dnia. Na to trzeba jednak dobrego pudru matującego.
Niemniej lubię tą bazę, uważam ją za najlepszą ze wszystkich używanych przeze mnie i podoba mi się to, że po naniesieniu wygładza buzię.
Baza w tym opakowaniu jest średnio wydajna, ale też i nie nakłada sie jej duzo, wystarczy odrobina.

unikam

Kupiona ponad dwa lata temu baza MACA była moim pierwszym tego typu kosmetykiem, nie trzeba chyba mieć jednak jakiegoś wybitnego doświadczenia w tym kierunku, by zauważyć, czy produkt spełnia swoje zadanie czy nie. W tym wypadku - stanowczo nie:) Zaopatrzony w wysokie filtry (owacje na stojąco:D), miał za jednym zamachem chronić, przedłużać itd. Funkcję ochronną pełni pewnie bez zarzutu, co do pozostałych: nie zauważyłam żadnego przedłużenia trwałości makijażu, niezależnie od pory roku (lato/zima) ani od marki nakładanych specyfików (EL, Guerlain). Co więcej, użyta 2,3 wieczory pod rząd baza ta zapycha moją cerę w sposób nie do wybaczenia. Ostatnia uwaga wynika być może z jakiegoś wadliwego egzemplarzu, ale - ilekroć chcę bazy użyć, muszę najpierw wylać z tubki sporo wody (tak jakby baza się rozwarstwiała), by wreszcie dokopać się do właściwej postaci. Można się domyślić, jak to wpływa na wydajność. Dodam, iż bazę kupowałam w firmowym sklepie MACA.

Używam tego produktu od: 2,5 lata

Sama nie wiem, raczej jestem na tak

To moje pierwsze opakowanie, którego używam od roku i jeszcze sporo zostało (na szczęście termin to 2 lata od otwarcia) - głównie i tak rozprowadzam w strefe T. Makijaż zdecydowanie się trzyma lepiej niż gdybym położyła podkład na sam krem ale trudno mi jest porównać akurat ten produkt z innymi z danej kategorii. Kiedyś wcześniej miałam Sephorę (trochę mnie uczulała) i Avon i w sumie efekt był chyba pdobny.

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: pół

Świetny produkt

Długo szukałam bazy która by \"trzymała\" makijaż, była lekka, nie zatykała porów i nie miała w składzie samego silikonu. ta baza to mój pierwszy produkt z MAC i od razu KWC. mam mieszana cerę i baza \"trzyma\" makijaż niemal cały dzień, pisze niemal bo to zależny od wielu czynników-@, temperatura i firma podkładu. na dzień dzisiejszy używam DW light i baza z tym podkładem świetnie współpracuje, wcześniej używałam clinique even better i też było bez zarzutów:)

Używam tego produktu od: ??
Ilość zużytych opakowań: kończe drugie

Jedyna taka!

Najlepsza baza pod makijaż jaką miałam. Chroni twarz przed szkodliwymi czynnikami, utwala makijaż, nie wysusza skóry i nie zatyka porów. Wypróbowana w każdych warunkach atmosferycznych - nigdy nie zawiodła mnie! KWC

Używam tego produktu od:roku

Dobry ale na co?

Uzywam tej bazy od 2-óch tygodni wraz z podkładem Double Wear Estee Lauder (swoja droga najlepszy!).
Kupiłam go głównie ze względu na filtry (mimo iz jest zima to przechodzę serię zabiegów z kwasami więc ochrona potrzebna jest).
Tak po chwili zastanowienia nad tym produktem zdaje mi sie że jest to zbędny produkt, z nim dobrze, bez niego nie najgorzej :>
Także uważam że lepiej jest zainwestować w lepszy krem i podkład niż kupować tą baze.
Jej cechy:
- wygładza i ujednolicona, lekko lepszy niż przy stosowaniu samego DW,
- filtry? nie zapycha mnie ale nie potrafie ocenić jakości tych filtrów,

MOZNA KUPIĆ ALE JAK JUZ SIE NIE MA NA CO WYDAC PIENIEDZY :p
PS. Mam cere mieszaną, leczę się hormonalnie na trądzik więc i cera jest hormonalnie regulowana co może wpływać na moją pozytywną ocenę produktu.
Pozdarwiam,
Martinikaaa

Ilość zużytych opakowań:

Dla flitrów.

Jestem zwolenniczką bardzo jasnej, wręcz bladej cery, więc zawsze smarowałam się tłustymi kremami z filtrami, które ograniczają trwałość makijażu. Dzięki MACowi mogę chronić się przed słońcem cały rok, bez ryzyka, że mój podkład spłynie wraz z kremem ochronnym po dwóch godzinach. Jako baza Prep + Prime powinien znacząco przedłużać żywotność wszelkich kosmetyków nakładanych na twarz, czego nie zauważyłam. Nie stanowi to problemu przy użyciu trwałego podkładu czy pudru. Kupując kosmetyk liczyłam głównie na dobrą ochronę przed oddziaływaniem słońca, a to zadanie spełnia on dobrze.

Cena niadekwatna do przydatności produktu, powinna być niższa o conajmniej 30%.

Używam tego produktu od miesiąca.
Ilość zużytych opakowań - w trakcie pierwszego.

Filtry i niewiele poza tym

Bazę MAC kupiłam głównie dla filtrów - SPF 50 to ochrona, której szukałam. Niestety chyba na tym kończą się zalety tego produktu. Baza jest mocno przeciętna.

Kolor i konsystencja bazy są mocno kremowe, dlatego od razu miałam skojarzenie ze specyfikiem do opalania. Produkt nakłada się wygodnie, ale niestety tuż po jego aplikacji cera niespodziewanie się błyszczy, dlatego należy odczekać nieco przed nałożeniem podkładu.

Bazy używałam głównie z EL Double Wear, który sam w sobie jest bardzo trwały. I nie zauważyłam absolutnie żadnego wydłużenia trwałości po użyciu bazy. Zupełnie, jak gdyby jej nie było.

Baza ponadto nie kryje porów (jak Instant Smooth Clarins) i nie ułatwia rozprowadzania podkładu (jak chociażby baza silikonowa Sephory). Najprawdopodobniej więc odłożę produkt do przyszłego roku, gdy na niebie pokaże się trochę słońca i mocne filtry staną się konieczne. Do tej pory poszukam czegoś innego. Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

cudo

mialam taki moment ze naczytalam sie na wizazu tych filtrowych watkow i zaczelam smarowac sie jak szalona ;) ale po pewnym czasie mi przeszlo i to nie z tego wzgledu ze uwazam ze jest to niepotrzebne ale dlatego ze klopotliwe i to jak cholera, te wszystkie apteczne mleczka nigdy nie wchlanialy mi sie calkowicie i czulam sie dziwnie, jakos tak ciezko, dlatego bardzo sie ciesze ze pojawil sie taki produkt jak macowa baza i tym bardziej sie ciesze ze mi przypasowal :) nie wiem czy te filtry w niej zawarte dzialaja czy nie, w kazdym badz razie mozno w to wierze ;) baza ma calkiem przyjemny zapach, fajna tresciwa i latwo nakladajaca sie konsystencje, nie matuje skory totalnie ale wchlania sie i nie pozostawia tlustego filtru tylko taka fajna powloczke, podklad rozporowadza sie na niej dobrze, i teraz czesc najwazniejsza - makijaz trzyma sie caly dzien a moja mieszana cera nie wymaga praktycznie zadnych poprawek, nawet po roznych wykonywanych w pocie czola pracach ;)
szczerze mowiac nigdy nie wierzylam ze baza moze tak fajnie dzialac, zawsze sadzilam ze jest to kosmetyk nieco zbedny w mojej kosmetyczce a teraz wiem ze nie rozstane sie z nim juz nigdy :D
baza jest dosc droga, pojemnosc 30 ml....hm ale sadze ze bedzie bardzo wydajna

Używam tego produktu od:ponad tydzien
Ilość zużytych opakowań:zaczelam pierwsze

TRZEBA GO MIEĆ!!!

DZIEWCZYNY MUSICIE TO MIEC!!!!
POPROSTU NIEWIARYGODNY KOSMETYK.KUPILAM PO PRZECZYTANIU OPINII NA WIZAZU I POTWIERDZAM ZE TA BAZA JEST POPROSTU REWELACYJNA!!!
STOSUJE RANO PRZED PODKLADEM,SKORA GLADZIUTKA MIECIUTKA.MAKIJAZ UTRZYMUJE SIE CALY DZIEN I TO NIE JEST ZADNA SCIEMA.SPECJALNIE POD WIECZOR OKOLO 20 POLECIALAM DO LAZIENKI ZOBACZYC JAKIE EFEKTY NO I SIE ROZCZAROWALAM ALE BAAAARDZO POZYTYWNIE:)BUZIA WYGLADALA JAK DOPIERO CO PO UMALOWANIU.TYLE ODE MNIE:)

Używam tego produktu od:3 TYGODNIE
Ilość zużytych opakowań:PIERWSZE