Jantar, Mgiełka nawilżająco-ochronna z wyciągiem bursztynu i filtrami UV (stara wersja)

Mgiełka nawilżająco-ochronna z wyciągiem bursztynu i filtrami słonecznymi do włosów. Zawiera aktywny wyciąg z bursztynu, proteiny pszeniczne, ekstrakt z zielonej herbaty d`pantenol. Nawilża, wzmacnia i chroni włosy przed niekorzystnym wpływem środowiska w każdych warunkach.

Dobra

Plusy:
-cena
-przyjemny zapach
-swietnie chroni włosy przed słońcem
-nie powoduje przetłuszczenia włosów
-nie podrażnia skóry głowy
-włosy łatwiejsze do rozczesywania
Minusy
-trudno dostępna

Nie to co myślałam

Postanowiłam przystąpić do ataku na wszystkich frontach i zakupiłam cała serię jantar w celu przyśpieszenia porostu moich włosów. Co prawda szybszego wzrostu nie zauważyłam- jedyie małą poprawę, lecz nie wiem czy to za sprawą mgiełki, szamponu czy odżywki. Natomiast wiem jedno- odżywka to niewypał. Ma za zadanie rozczesać włosy po myciu a tego nie robi. kołtuny jak są po kąpieli tak są i mgiełka kompletnie sobie z nimi nie radzi. Dodam, że mam cieńkie, lekko falowane włosy. Dałam mu jedną gwiazdkę, za to, że łądnie pachnie. I to wszystko.

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Swietna

Używam tej mgiełki do odświeżenia skrętu moich loków rano i spisuje sie do tego celu rewelacyjnie. Stosuje kilka razy w tygodniu, jest bardzo wydajna i w bardzo dobrej cenie. Mam wrazenie, ze troche wysysza wlosy i za do odejmuje pol gwiazdki, ale mimo wszystko jest godna polecenia.

nie jako kosmetyk pielegnujacy :(

kolejny mój zakup poprzez polecenie przez dziewczyny z wizażu. tym razem nie udany
chciałam i traktowałam ja jako odzywkę w sprayu na umyte włosy.
w tym zadaniu kompletnie się nie sprawdziła.
wogole nie nawilżała, a wręcz alkohol w składzie okropnie wysuszał. nie zauważyłam właściwości pielęgnacyjnych tego kosmetyku.

później zaczęłam ja używać raz na jakiś czas( żeby nie musieć jej wyrzucić) w upalne dni ze względu na posiadany filtr UV,.
tutaj się sprawdzała całkiem w porządku, ale bez rewelacji- gdyż jednak moje włosy rozjaśniły się od słońca.

za ta cenę nie żałuje wypróbowania, ale szukam dalej :)

Używam tego produktu od: okolo pol roku

dobry

Używałam tej mgiełki tylko latem, zobaczę co będzie jesienią (czy chroni przed zanieczyszczeniem środowiska)

PLUSY:
- wysoki filtr UV
- moich włosów nie wysusza (przetłuszczające się)
- ciekawy zapach
- włosy są błyszczące

MINUSY:
- trochę skleja włosy, gdy da się ciut za dużo

nie do codziennego stosowania

Chciałam kupić jakąś lekką mgiełkę do włosów, która delikatnie by je pielęgnowała i chroniła przed problemami dnia codziennego ;p niestety Farmona Jantar się nie sprawdziła a szkoda... Przy codziennym stosowaniu wysuszyła mi włosy i zaczęły robić się sianowate ;/
+ fajny zapach
+ wydajna
+cena
+ silny filtr UV!
- wysusza, wysusza, wysusza!!!
-trochę lepka konsystencja
-nie zauważyła żadnych właściwości pielęgnacyjnych ;/
________________________________
Podsumowując,raczej już jej nie kupię...

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

przyjemna

Szukałam produktu na lato, który w ciągu dnia ochroni moje włosy.

PLusy:
+ kolor włosów nie płowieje (więc filtry działają)
+niska cena
+buteleczka z wygodnym atomizerem
+nie podrażnia i nie uczula
+nie powoduje szybszego przetłuszczania włosów

Minusy:
- zapach lekko przypominający męskie szampony do włosów jednak w ciągu dnia nie jest wyczuwalny
- alkohol na drugim miejsc w składzie więc jest go sporo,ale nie powoduje przynajmniej na moich (kręcone,suche) włosach wysuszenia

Ogólnie lubię ten produkt za to,że chroni moje włosy i cena jest naprawdę niska więc myślę,że będzie to produkt z którym nie rozstanę się przez całe lato.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Świetna!

Nietety, produkt jest trudno dostępny.

Używałam go dawno temu. W sumie to razem z Siostrą go testowałyśmy.

Latem - godny polecenia, z filtrami, ma piękny zapach, dodaje objętości włosom i wg mnie wpływa na szybszy porost włosa. Mam ciemne włosy, także latem, po użyciu mgiełki, zachowywałały one swój kolor, nie zauważyłm rozjaśnień.

Przyjemna:)

Kupiłam ja z powodu wypadania włosów (poleciła mi ją pani w sklepie). Stosowałam po myciu na mokre włosy. Po jej zastosowaniu włosy były miłe, miękkie w dotyku i lekkie pomimo tendencji do straszliwego plątania. Ponad to powstrzymuje przetłuszczanie i ułatwia rozczesywanie przez co włosy się mniej łamią i niszczą. Nie podrażnia i nie wysusza. Stosowana z szamponem dla dzieci Bambi znacznie zmniejszyła wypadanie włosów.
Jedynym jej minusem jest to, że po zastosowaniu na mokre włosy pieniła się w trakcie czesania co zmniejsza komfort stosowania.

Na lato świetna ale w zimie włosy potrzebują mocniejszej ochrony.
Możliwe że na wiosnę zakupie ponownie jeżeli ie znajdę nic lepszego.

Używam tego produktu od: 3-4miesiące

Polecam:)

Szukałam produktu, który ochroni moje włosy przed działaniem słońca. Ta mgiełka może nie jest idealna, ale spełniła swoje zadanie. Po lecie moje włosy nie były tak bardzo rozjaśnione jak zazwyczaj, czyli mniej zniszczone:)Mgiełka ta ułatwia rozczesywanie włosów. Czy nawilża? Trudno mi ocenić. Produkt ten jest wydajny i tani;)
Zastrzeżenie mam do dozownika, który sprawia problemy w użyciu. I jeszcze jeden minusik: po użyciu na "sucho" skóra głowy swędziała a włosy szybko się przetłuściły:(
Ogólne wrażenie pozytywne, warunek jeden: używam na mokre włosy. I wszystko jest OK.Używam tego produktu od:roku

na słońce i słoną wodę? TAK!

Kupiłam tę odżywkę z okazji wyjazdu do Chorwacji. Wiadomo - masa słońca i słonej wody. Do mycia włosów kupiłam szampon z odżywką Ziaja z serii słonecznej ale potrzebowałam coś do używania w ciągu dnia. Znalazłam w ofercie apteki internetowej tą właśnie odżywkę w sprayu. Cena ok. 6 PLN/150 ml., więc 10 razy taniej niż mniejszej pojemności spray firmy loreal (60 PLN/125 ml).
Poza mną na wyjeździe były jeszcze dwie kobietki, każda ze swoim zestawem do pielęgnacji włosów w ekstremalnych warunkach:) Po dwóch dniach jednak wszystkie psikałyśmy włosy mgiełką Jantar, zarówno po umyciu jak i na suche włosy.
Efekt przed - włosy szorstkie, sztywne i nijakie.
Efekt po - włosy jedwabiście gładkie, miękkie i ładnie układające się.

Normalnie preferuję odżywki ze spłukiwaniem (włosy przetłuszczające się) ale na takie warunki jak w Chorwacji ta była idealna.
Zużyłyśmy we 3 osoby pół opakowania w ciągu 7 dni. Ale stosowana była zarówno po umyciu jak i profilaktycznie w ciągu dnia.

Teraz z odżywki tej skorzysta też moja mama, która wybiera się wkrótce też do Chorwacji.

Biorąc pod uwagę jakość oraz cenę - odżywka jest genialna.
Jestem zadowolona z efektów no i nie pluję sobie w brodę, że wydałam kilkadziesiąt złotych za inne "cudo" którego używałabym na pewno nie na codzień.
Włosy nie ucierpiały mimo codziennych kąpieli morskich i opalania (fakt, że zgodnie z radą fryzjerki farbowanie przełożyłam na "po urlopie" bo tak czy siak włosy na słońcu blakną, choćby nie wiem co).
Dodatkowo chroniłam głowę kapeluszem, ale to raczej ze względu na ryzyko udaru niż dla włosów.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

bez zastrzeżeń

Długo szukałam mgiełki do włosów z filtrami UV i w koncu trafiłam na specyfik Farmony.
I jestem bardzo zadowolona. Ładnie pachnie i rzeczywiście chroni włosy przed szkodliwym działaniem słońca. Włosy "zabezpieczone" nią po dniu spędzonym na powietrzu są w lepszym stanie niż bez jej użycia. Są gladsze i przyjemne w dotyku, nie jaśnieją.
Bardzo fajny produkt - swietnie i łatwo się go aplikuje, jest bardzo wydajny - przez miesiąc zużyłam naprawde niewielką jego częśc.
Polecam, nie tylko na plażę.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: w tr.1