Nuxe, Creme Fraîche de Beauté Formule Light (Krem nawilżająco - matujący dla skóry mieszanej)

Zgłaszająca osoba: kasiro

Ta aromatyczno - mleczna pielęgnacja wprowadza nową jakość w pielęgnacji i przywracaniu równowagi skórze mieszanej.

Znacznie polepsza istotę sebum dzięki kompleksowi sebo-regulującemu (Sebo-Balancing Complex) zastrzeżonemu dla marki NUXE, który jest połączeniem wyjątkowych pudrów zapewniających długotrwały efekt matujący;

Pomaga skorygować drobne niedoskonałości skóry: wyciąg z nasturcji minimalizuje tworzenie się małych niedoskonałości; kwasy AHA pochodzenia roślinnego mają działanie delikatnie złuszczające (oczyszczają skórę z martwych komórek naskórka), ekstrakt z kory migdałecznika (Termnialia chebula) pomaga domknąć pory skórne;

Zapewnia optymalne nawilżenie dzięki unikalnemu połączeniu 8 różnych mleczek roślinnych.

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Octyldodecanol, Cyclopentasiloxane, Methyl Methacrylate Crosspolymer, CI 12-16 Alcohols, Dimethicone, Potassium Azelaoyl Diglycinate, Ceteareth-20, Jojoba Esthers, CI 77019 (Mica), Cetearyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, Faex (Yeast Extract), Polyacrylamide, Imperata Cylindrica (Imperata Cylindrica Root Extract), Hydrogenated Lecithin, Palmitic Acis, Tocopherol, CI 77891 (Titanium Dioxide), Phenoxyethanol, C13-14 Isoparaffin, Dimethycone Crosspolymer, Lecithin, Malic Acid, Carbomer, Hydroxyapatite, Ethanol, Cyclohexasiloxane, Sodium Stearate, Tetrasodium EDTA, Tromethamine, Epilobium Angustifolium (Epilobium Angustifolium Extract), Citrus Amara (Bitter Orange Oil), Citrus Dulcis (Orange Oil), Daucus Carota (Carrot Seed Oil), Pinus Sylvestris (Pinus Sylvestris Oil), Laureth-7, Tropaeolum Majus (Tropaeolum Majus Extract), Zinc Oxide, PEG-8, Buthylparaben, Terminalia Chebula (Terminalia Chebula Bark Extract), Porphyridium Cruentum (Porphyridium Cruentum Extract), Helianthus Annuus (Sunflower Seed Oil), Sodium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Glycine Soja (Soybean Oil), Camelia Kissi (Camelia Kissi Seed Oil), Cocos Nucifera (Coconut Oil), Potassium Sorbate, Prunus Dulcis (Sweet Almond Oil), Disodium EDTA, Lupinus Albus (Lupinus Albus Seed Oil), Camelia Sinensis (Camelia Sinensis Leaf Oil), Glycine Soja (Soybean Seed Extract), Pisum Sativum (Pea Extract), Prunus Dulcis (Sweet Almond Fruit Extract), Robinia Pseudacacia (Robinia Pseudacacia Flower Extract), Avena Sativia (Oat Kernel Extract), Chlorphenesin, Cocos Nucifera (Coconut Extract), Methylparaben, Tocopherol Acetate, Scelerotium Gum, Ethylhexylglycerin, Tocopherol Succinate, Ethylparaben, Propylparaben, Isobuthylparaben.

Cena: 71zł /50ml

/bw/

Wspaniałe odkrycie :)

Mam skórę tłustą i wiele kremów matująco-nawilżających przetestowałam w swoim życiu. Ten krem okazał się wspaniałym odkryciem. Jestem zadziwiona jego działaniem. Nawet po całym dniu moja twarz delikatnie się błyszczy a nie wygląda jakby byłą "zalana wiadrem wody"... Zapach na początku mnie lekko drażnił a teraz go uwielbiam :):):)

Polecam krem z czystym sumieniem :)

Używam tego produktu od: 5 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

NAJLEPSZY KREM DO TEJ PORY!!

To najlepszy krem jaki miałam do tej pory, a miałam ich wiele!!
Świetnie matuje, nawilża, chociaż na lato po całym dniu na słońcu nie najlepiej się sprawdza (wtedy przerzucam się na ziaje krem oliwkowy lekka konsystencja).
Krem jest całkiem wydajny, a co do ceny to można na allegro znaleźć go za ok.50 zł więc to wcale nie wiele za taki krem.
Nuxe creme fraiche zdecydowanie poprawił moją cere (mam mieszana), zaczerwienienia i krostki zniknęły i coraz rzadziej zdarzają mi się na twarzy niemiłe niespodzianki.
Z pewnością polecam ten krem bo jest rewelacyjny, przynajmniej mi pomógł!

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: sześć lub więcej

super krem, tylko ten zapach

Świetny krem na dzień dla cery normalnej w kierunku mieszanej - nawilża, ale nie zapycha porów, ładnie matowi, nadaje się pod makijaż. Ciekawa konsystencja - w dotyku sprawia wrażenie ciężkiej, ale momentalnie się wchłania i nie obciąża buzi.
Natomiast niestety pomimo tych wszystkich zalet, zapach sprawia, że nie wiem, czy będę w stanie tego kremu używać dłużej...

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

porządny kosmetyk

Krem bardzo dobrze nawilża i przyzwoicie matowi cerę. Doskonale nadaje się pod makijaż. Nie powoduje powsatawnia zaskórników. Problemem może być zapach taki ziołowo-apteczny, niezbyt ulotny. Mi nie przeszkadzał nawet mi się spodobał, niestety kiedy się nim posmarowałam mój TŻ mówił, że śmierdzę:( Więc przed zakupem pełnowymiarowego opakowania radzę go przetestować, gdyż może okazać się że weszłyście w posiadanie małego śmierdziuszka.

Używam tego produktu od: dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

całkiem dobry krem

Od kiedy używam tego kremu nie mam żadnych problemów z zatkanymi porami czy zaskórnikami!

+ ładnie nawilża skórę
+ zaskórniki zniknęły, nie zatyka porów!
+ łatwo się rozprowadza, nadaje się pod makijaż

- zapach - przypomina maści apteczne robione na zamówienie:/ ale szybko wietrzeje (po kilku sekundach)
- cena - nie wiem czy się jeszcze skuszę

Mój ulubiony krem na dzień

Zacznę od tego, że mam cerę tłustą, lecz przesuszoną i ciężko jest mi dobrać odpowiedni krem. Te bogatsze bardzo ją obciążają, te lekkie nie nawilżają dostatecznie. Ale chyba znalazłam swój ideał. Creme Fraiche daje mojej skórze solidne nawilżenie a jednocześnie pozostawia ją świeżą i nie zapycha. Ma dość rzadką, mleczną konsystencję i mocny ziołowy zapach (lubię!). Zawiera w sobie jakiś rodzaj pudru, dlatego trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością, bo wtedy faktycznie może zostawić na skórze nieprzyjemną, białą warstewkę. Dla mnie nie jest to problemem, bo wiem juz dokładnie jaką ilość powinnam stosować. Co do właściwości matujących.. cóż, ja świecę się po wszystkim, ten krem na pewno tego świecenia nie wzmaga, ogranicza za to powstawanie krostek i naprawdę jest niekomedogenny. Buzia jest po nim gładka i nasycona, dzięki czemu świetnie nadaje się pod makijaż. Naprawdę polecam wszystkim dziewczynom z trudną cerą mieszaną.
Jest wydajny, a w aptekach internetowych dostepny za około 60-65zł.

Używam tego produktu od: około 2 lat, z małymi przerwami
Ilość zużytych opakowań: 3 pełnowymiarowe opakowania

na noc

Bardzo szybko: świetny produkt, z naturalnych składników (chociaż nie do końca, np. parabeny), ale dla mnie tylko na noc. Świetnie nawilża, ale niestety nie nadaje się na dzień, moja skóra szybko zaczyna się świecić.
PLUSY
+ genialne nawilżenie
+ dobrze się wchłania
MINUSY
- nie matuje
Używam tego produktu od: 2 lata

STRASZNY

Mialam w zapasie pare probek tego kremiku i ktoregos dnia wreszcie go uzylam...bylam zachwycona. Buzka gladka,promienna i ten niesamowity mat-na wiele godzin!i to bez przesuszania cery. Zachwycona dzialaniem pobieglam do apteki i wydalam na to "cudenko" ponad 80 zl!:( Przy kazdej kolejnej aplikacji buzia zaczynala sie coraz bardziej swiecic,krem zapychal,a co najgorsze pozostawial na twarzy taka jakby pudrowa powloczke...brrr-wstretne,a z poczatku tego nie zauwazylam. Nie nawilzal,nie odzywial,a przesuszyl...pomylka!

Używam tego produktu od:rok temu
Ilość zużytych opakowań:jedno w koszu

bardzo dobry

Plusy:
- lekka, ale nie wodnista konsystencja
- szybkie wchłanianie się
- względne matowienie (delikatne, nie do tępego matu i na pewno nie na 12h)
- wygładzenie twarzy
- nie zapchał mnie (a skład długi i niebezpieczny...)
- wydajny, przy codziennym porannym stosowaniu starcza na min. 2-3 m-ce

Minusy:
- wysoka cena
- specyficzny ziołowy zapach - mnie przypadł do gustu, ale rozumiem, że nie każdemu musi. zapach ulatnia się po kilku minutach
- nie zauważyłam zwężenia porów

Krem oceniam bardzo dobrze, odpowiada mi jego zapach i delikatne działanie matujące (mika). Jedyne co przeszkadza mi, to bardzo długi skład z glikolem na drugim miejscu i wieloma innymi składnikami, nie do końca odpowiadającymi "naturalnej" polityce firmy nuxe. Nie kupię go więc ponownie, bo przerzucam się na pielęgnację naturalną. Jeśli jednak skład komuś nie przeszkadza, to szczerze polecam.

Używam tego produktu od: stycznie, ale nie codziennie
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Na plus

Zachęcona opiniami Wizażystek postanowiłam przetestować na własnej skórze.
Krem rzeczywiście pachnie specyficznie, ale po kilkunastu minutach zapach jest praktycznie niewyczuwalny. Opakowanie to tuba 50 ml, więc w zupełności starcza na pełne 3 miesiące systematycznego stosowania.
Z początku miałam wrażenie, że po tym kremie pojawiły mi się "gdzieniegdzie" drobne krostki, ale teraz już sama nie wiem czym to było spowodowane. Może tylko zmianą kremu? Ogólnie krem wygładza buzię, nie zapycha porów, nie matuje zbyt dobrze (ale ja się dość mocno świecę), ale za to nie ściąga skóry jak większość kremów matująco-nawilżających.
Buzia wygląda po nim bardzo ładnie, jest czysta i zadbana.
Trzeba się przekonać samemu drogie Panie :)
Używam tego produktu od: 1 mies.

pachnie jak lek

Plusy
+ Nawilżenie - długotrwałe i odczuwalne
+ Kosystencja- przyjemna, dość gęsta, śmietanowa
+ Matowienie- jeden z niewielu kremów, który matuje moją twarz na dłużej niż godzina ( a nie mam cery tłustej), przy czym nie wysusza
+ nie powoduje powstawania zaskorników
+ pojemność 50ml ( avene ma np 40 ml)
Minusy
- Zapach - intensywny, już sie przyzwyczaiłam , nawet polubiłam, ale moze byc drazniący,
- brak filtrów choćby 15 spf
- cena kupilam krem za 59 zl ale wiem ze w niektórych aptekach jest po 79 zł!
Mimo tych minusów daje 4 *
Krem powoduje ze moja cera jest promienna ale zmatowiona, nie błyszczy się. Tubka kremu wyglada surowo na półce, nie jest zbyt estetyczna,ale za to zakrętka nie powoduje wylewania sie ( czyt. marnowania) kremu. Na pewno kupię ten krem ponownie.Używam tego produktu od:2 mcy

swietny

cudny, mieciutki, puszysty, lekki kream, przepieknie pachnie, jak wszystkie kosmetyki nuxe (jak dla mnie),nie wiem jakie efekty sa po dlugim stosowaniu, ja mialam kilka mniejszych opakowan i uwazam ze to jeden z lepszych kremow najwilzajacych (jesli ma tylko nawilzac i poic skore!)

Używam tego produktu od:6 miesiecy