Vichy, Oligo 25, Illuminating Tinted Make - up Base (Rozświetlająca baza pod makijaż )

Rozświetlająca baza pod makijaż dostępna w dwóch odcieniach: brzoskwiniowym do jasnej skóry i miodowym do ciemniejszej. Zawiera mangan i rozświetlające chromo-refleksy, które odżywiają i optymalizują blask skóry.

Skład: Aqua / Water, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Isododecane, Alcohol Denat., Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl Peg/Ppg-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Disteardimonium Hectorite, Mel / Honey, Parfum Fragrance, Manganese Gluconate, Diphenyl Dimethicone, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Nylon-12, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, Acrylates Copolymer, Butylparaben [+/- May Contain, CI 77891 / Titanium Dioxide, CI 77491 / Iron Oxides, Mica] Code F.I.L. : B13161/1 (21.09.2007)

Cena: ok. 60zł / 30ml

/e/

Super!

Dostałam dwie próbki tego kosmetyku. Efekt cudowny. Jak przy wszystkich kosmetykach Vichy.

+Buzia po nim jest gładziutka
+rozświetlona, taka radosna :D
+pokład potem się ładnie nakłada (ale jak przy każdej bazie, po nałożeniu trzeba odczekać ok 2-3 minuty - sądzę, że niepochlebne recenzje są w skutek złego nałożenia)
+nie wysusza i nie podrażnia
+ujednolica cerę

-jedyny minus to cena, jak wiadomo na Vichy wysoka, ale warto pooszczędzać :DUżywam tego produktu od:2 razy
Ilość zużytych opakowań:dwie próbki

Ciekawy i naprawdę dobry

Całkiem ciekawa propozycja i to dla każdego rodzaju skóry (ja jestem alergikiem z naczynkami i sucho tłustą buzią!), bo nawet mnie nie uczulił. Baza dobrze się rozsmarowuje - nigdzie się nie wałkuje i daje sympatyczny efekt tymi swoimi drobinkami. Podkład też się z nią dobrze stapia, ale to chyba też jego zasługa ;) Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie, ale nie jakieś cudo zasługujące na 5*. Dobra opcja na lato/jesień dla podkreślenia opalenizny, ewentualnie dla ożywienia przygasłej buzi. Ogólnie polecam.

Używam tego produktu od: ok 1,5 miesiąca

świetna!

Po pierwsze- nie przepadam za bazami pod makijaż, po drugie-nie lubię kosmetyków Vichy a większość z nich mnie uczula. Ta baza jednak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Mam ciemniejszy odcień. Baza zdecydowanie przedłuża trwałość makijażu! Bardzo dobrze współgra z podkładem, wspaniale rozświetla cerę. Jednocześnie jest bardzo lekka i po jej użyciu nie czuję ciężkiej warstwy na skórze, jak po silikonowych bazach. Dla mnie niezastąpiona.

bleh

Dobrze ze dostalam je za darmo, bo normalnie bym sie mega wkurzyla za taki "szit" w takiej cenie:( Na poczatku nic nie wskazuje na nadchodzaca katastrofe - baza sie ladnie rozprowadza, dobra konsystencja, ladny kolor, zapach itpe itde:P Az do momentu nalozenia podkladu... i tu sie zaczyna rolowanie, smugi, wazenie sie wszelkiej masci podkladow. Uzywalam juz wszystkiego, ale efekt jest zawsze taki sam - beznadziejny:/ Samodzielnie baza tez sie nie nadaje, bo sie po niej swiece jak bombka:/ Sama nie wiem co z tym zrobic, moze wymieszam z czyms to sie zrobi lepsza:P Mam jeszcze ta ciemniejsza wersje, ale nie otwieralam narazie - jesli by ona zmienila moja ocene to doloze;)

No to uzylam tej ciemnej bazy, wiec dokladam opinie. Ciemniejsza jest lepsza bo troche poprawia koloryt skory, ale to i tak nie zasluguje na wiecej gwaizdek, bo co mi po bazie, ktora musze mieszac z jasniejsza i nie moge nakladac na nia rzadnego podkladu. Jakos to zuzyje, ale nadal odradzam kupna - z reszta chyba przestali to wypuszczac na rynek, bo na stronie vichy juz taki produkt nie istnieje;P

Używam tego produktu od:pol roku

może być

Mam wersję jaśniejszą, która przy mojej bardzo jasnej cerze daje dodatkowy efekt lekko brązujący ;) Drobinki są za duże, zbyt widoczne, zwłaszcza na nosie. Ostatnio używam bazy tylko na kości policzkowe i skronie i jestem całkiem zadowolona. Stosowana solo wymaga nałożenia czegoś matującego na strefę T. Pod podkładem zachowuje się przyzwoicie. Aplikacja dość kłopotliwa - muszę ją dokładnie rozcierać - inaczej daje efekt maski. Być może przy ciemniejszej cerze ten problem nie istnieje. Od firmy kosmetyku Vichy oczekiwałam właściwości pielęgnacyjnych - niestety zawiodłam się - jest to zwyczajny produkt makeupowy. Przyzwoity. Zdecydowanie bez rewelacji .

Ilość zużytych opakowań: 1/4 pierwszego opakowania

zależy dla kogo!

na pewno nie jest to produkt dla osób, które chcą używać go jako podkład rozświetlający. początkowo kupiłam go właśnie z takim zamiarem, ale wcale nie tuszuje niedoskonałości. z kolei nałożony na niego podkład zachowywał się jakby miał się zaraz zrolować. baza zostawia śliską, silikonową warstewkę, nie dla wszystkich będzie ona dobra - na nosie i czole może przesuszać.
ja osiągnęłam kompromis mieszając go na dłoni z podkładem la roche-posay toleriane, który sam w sobie był dość tępy w nakładaniu i strasznie wysuszał mi skórę. połączone razem kosmetyki są w stanie zdziałać cuda! "podkładzik" rozświetlił twarz, nie był tłusty, ani suchy, utrzymywał się cały dzień praktycznie bez poprawek (dwa przypudrowania).

razem są super, ale osobno się nie sprawdzają, dlatego trzy gwiazdki. na pewno kupię, ale szkoda, że nie ma takiego kosmetyku w całości w jednym opakowaniu
Ilość zużytych opakowań: 1, ale kupię więcej

Nic nadzwyczajnego.

Ostatnio coraz bardziej rozczarowywuję się na kosmetykach Vichy. Z bazą Oligo było podobnie. Liczyłam na spektakularny efekt. Tymczasem kosmetyk nie różni się niczym od niskopółkowych bubli. Ma tylko ładny zapach.
Po posmarowaniu buzi zostawia różową połyskiwą poświatę, która staje się niemal niewidoczna po nałożeniu podkładu. Nie nawilża, nie przedłuża trwałości makijażu. Ogółem jest to zbędna maź. Niepotrzebnie obciąża cerę przy wykonywaniu makijażu. Wolę bazy Chanel i Shiseido. Mimo iż dwa razy droższe, to trzy razy skuteczniejsze i lepsze. Ach - i wydajniejsze!

Używam tego produktu od: miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: 1.

nie podoba mi się

ta baza wcale nie jest taka dobra, jak jej recenzje na wizazu
za droga jak na to co potrafi....mam wersje do skóry ciemniejszej, po nałożeniu swiece sie jak bombka - dosłownie jak po kremie rozświetlajaco-koloryzującym firmy avon, mam porównanie, bo obecnie mam oba komsetyki w domu
nie nawilża skóry, ani nie matuje
właściwie sprawia tylko, że sie nachalnie swiece, a mam skóre suchą
uważam, że kupno tego komsetyku to tak naprawde strata pieniedzy, ot taki gadżet nie wiadomo po co
lepiej kupic dobry krem do twarzy i dobry podkład pod makijaż

Używam tego produktu od:miesiaca

tak samo jak bez bazy..

Zgadzam sie z Chii1986- baza nic nie robi... Miałam wersję dla jasnej karnacji. Kupiłam i czym prędzej wysmarowałam policzek, aby sprawdzic efekt. Niestety, porównując policzek bez bazy i "z"- nie było różnicy... Nic nie rozświetlił, nie ujednolicił...Chciałam wypróbowac jeszcze ten ciemniejszy kolor, może byłby lepszy, ale uznałam, że szkoda pieniędzy. Może kiedyś wpadnie mi w ręce próbka... Za 60 zł spodziewałam się duużo lepszego efektu...

Jedyne plusy to ładne opakowanie. Oceniam działanie, za to tylko jedna gwiazdka- a szkoda.
Używam tego produktu od:-
Ilość zużytych opakowań: napoczęte jedno

bardzo dobry

Mam wersję do jasnej karnacji. Baza jest super, bardzo ładnie wygładza, makijaż ładnie leży, lepiej, niż bez jej użycia. Latem moglabym używać jej samej, bez fluidu, jednakże zimą lepiej razem z podkładem (no chyba,że ktoś ma ciemną karnację).Polecam

Używam tego produktu od:kilku dni

bardzo dobra

Jestem bardzo zadowolona z tej bazy ;) Mimo, że mam wersję do ciemnej karnacji, na mojej jasnej skórze prezentuje się świetnie. ładnie rozświetla, drobinki nie są nachalne, baza nie tworzy brokatowego, roziskrzonego efektu, którego nie lubię. Zapewnia delikatne rozświetlenie, "wymazanie" wszelkich oznak zmęczenia i o to mi chodziło. Myślę, że kupię ponownie, tym razem spróbuję wersji do jasnej karnacji.

Używam tego produktu od: 2ch miesięcy

Zdecydownie tak!!!

Wspaniały podkład - baza rozświetlająca. Przez całe lata poszukiwałam i jest nareszcie - to kropka nad i. Jeśli ktoś lubi delikatne podładyi/ lub rozświetlacze to plecam ten produkt. Wg sugestii producenta można go używać tylko jako rozświetlacz lub jako podkład rozświetlający pod podkład. Jest dostępny w dwóch kolorach: w odcieniu jasnoróżówym i cieplejszym słoneczno - miodowym.
Jeśli ktoś marzy aby na twarzy nie pojawił się efekt "maski" a jednocześnie chce troszkę porawić wygląd - zdecydowanie polecam.
Mam typ urody południowy i ciemną karnację dlatego wybrałam odcień cieplejszy, nie przyciemnia znacznie twarzy, nie swieci się jak brokat ...tylko delikatnie rozświetla. To mój faworyt jeszcze z paru względów, : jest wydajny, jednocześnie pielęgnuje ( zawiera wodę termalną vichy),nie jest kosmetykiem sezonowym tzn. uzywam go przez cały rok, a nie tylko latem.
Jak wszystkie produkty Vichy jest dostępny tylko w aptekach ale uwaga trudno go dostać w małych aptekach , dwa razy udało mi się kupić tylko w dużych centrach handlowych.

Używam tego produktu od:od pół roku
Ilość zużytych opakowań:w trakcie drugiego