Paco Rabanne, Black XS For Her EDP

Paco Rabanne, Black XS For Her EDP

Black XS to zapach pełen kontrastów. Uosabia tajemniczą niewinność oraz promienną zmysłowość. Te ultrakobiece perfumy zamknięto w kształtnym, przyciągającym oko flakonie.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: różowy pieprz, kwiat tamandyrowca, żurawina
nuta serca: czarny fiołek, ciemiernik wschodni, kwiat kakaowca
nuta bazy: drzewo Massoia, patchouli, wanilia

<50ml, 50 - 100ml

89% jesień/zima 11% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Bardzo przyjemnne perfumy

Według mnie perfumy mają śliczny zapach, jednak faktycznie dosyć ciężki, więc używałam ich głównie na większe wyjścia bądź sporadycznie na jesień i w zimie. Trwałość też bardzo dobra, utrzymywały się na mojej skórze cały dzień.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 3

Oklepany i dyskotekowy

Żeby nie było - sam zapach nie jest zły, ale nieodłącznie kojarzy mi się z dyskoteką i pijanymi młodymi kobietami. Tyle razy go czułam w nocnych klubach, że przed oczami od razu mam obraz wymuszonego seksapilu, nietrzeźwej dziewczyny, a - przez częstość występowania na "wyjściach" - stał się oklepany. Dlatego kiedyś miałam nieodparte wrażenie, że jak dziewczyna nie wie czym wyperfumować się na dyskotekę - sięga po Black XS...

To doświadczenie powoduje, że nie chcę być kojarzona z Black XS... Nie chce być definiowania, jak tłum... I w dodatku nosić na sobie skojarzenia niezłego melanżu:)

Sam zapach zaś to porzeczka (dlaczego nie widzę jej w składzie?), kakao, wanilia i delikatna nuta drzewna. Przez cały czas statyczny, nierozwijający się, gasnący po 3 godzinach na ciele. Zły na pewno nie jest - byłabym niesprawiedliwa, gdybym właśnie tak podsumowała recenzję, bo ma to coś, ten pazur i pieprzyk. Jednak przez skojarzenia już zawsze będzie dla mnie taki lekko tandetny i tylko na "jedną okazję"... I zdecydowanie dla kategorii wiekowej poniżej 25 roku życia.

Poza tym to typowy sztuczny i plastikowy Paco. Znając Lady Million i Olympeę - te z zamkniętymi oczami, bez błędu przypisałabym temu domowi mody. De facto to nie jest zła cecha, a bardzo chrakterystyczna i świadczy o spójnym wizerunku zapachów firmy.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 3

Na zimę ..

Kupiłam ten perfum 2 lata temu w Austrii. Zapach spodobał mi się lecz nie od razu, na początku zapach był mocno duszący ale po pewnym czasie zrobił się delikatniejszy. Moim zdaniem nadaję się on bardziej na zimę, ponieważ jest on dość "ciężki", "mocny" jak na wiosnę lub lato. :)

trwały i ciekawy

Najpierw go pokochałam, potem nienawidziłam i teraz znowu kocham.

Zapach jest ciężki, trochę cukierkowy, ale jednocześnie nazwałabym go nowoczesnym.
Rozwija się w ciągu dnia w strone landrynek i cukierni, ale jest tak skonstruowany, że nie przytłacza i jest całkiem przyjemny.
Natomiast odradzam kupowanie w ciemno, bo to jeden z tych zapachów, na które trzeba amatora :)
Moim zdaniem jeden z bardziej trwałych, jakie miałam - czy kupię nie wiem, bo dla mnie to zapach typowo na chłodniejsze dni. ja wole zapachy uniwersalne

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 1 op

Zapach piękny, ale bardzo ulotny

Perfumy dostałam w prezencie, jakbym sama wydała tyle na najwiekszą pojemność, to byłabym zła z tego powodu.

Zapach jest piękny, seksowny, otulający,w sam raz na randkę, ale jego trwałość pozostawia wiele do życzenia. Flakon też mi się srednio podoba, ale jednak największym minusem jest trwałość.

Ażurowa czarna pończoszka i czerwona podwiązka:)

Wymarzyłam sobie tę wodę toaletową na prezent urodzinowy od Syna.Flakon ciekawy, zapach bardzo bardzo słodki, ale ma w sobie dziwną mroczność, tajemniczość.Zapewne bardzo kobiecy, nie rozróżniam w nim poszczególnych nut,dodający pieprzyka erotycznego-kojarzy mi się z czerwoną podwiązką i czarną ażurową pończoszką lub woalką.Ale jest jedno wielkie ale-ja ten zapach czuje wyłącznie podczas psikania i zaraz znika-jak ta pończoszka-niby jest, a są same dziurki:), Syn zapewnia mnie, że nim pachnę.Ja lubię zapachy, którymi pachną ubrania po ściągnięciu wieczorem, po całym dniu użytkowania.Ten zapach ze mnie ucieka, szkoda, bo jest piękny i inny od pozostałych, które mam.Chciałabym tak pachnieć:( Tanie nie były-Syn dał około 150 zł za 80 ml za taką cenę spodziewałam się czegoś więcej i dłużej.Kupione w zaufanej perfumerii wysyłkowej.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 80 ml.

Piękny i słodki

Uwilbiam zapachy z fiołkiem, wanilią i różowym piprzem. Co prawda mój nos nie rozróżnia w Black XS osobno tych woni. Razem jednak tworzą mieszankę słodką i zmysłową. Trudno mi się obyć bez tych perfum (szczególnie jesienią i zimą).

Mam zastrzeżenia do trwałości- kilka godzin ( może 3) to mało. Jedna buteleczka 80 ml wystarczyła mi na niecałe 3 miesiące... Możliwe też, że przyzwyczaiłam się już do zapachu, bo kiedy spsikałam się reszteczką po dłuższej przerwie latem to pół dnia czułam aromat na nadgarstku.
Polecam wypróbować osobom, które lubią mocne, bardzo słodkie zapachy.

Używam tego produktu od: 1 rok temu
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 80 ml

Magia zamknięta w buteleczce :)

Jeśli mam być szczera, nie potrafię ocenić tych perfum tak, jakbym chciała. Są zbyt piękne. Zakochałam się w nich od pierwszego &quot;wąchania&quot; :D

Kobiece, tajemnicze, a nawet prowokujące. Dość ciężkie, ale nie duszące. Idealne na większe wyjścia (randki, imprezy itp.). Zdecydowanie mój KWC :)

A wysoka cena? Adekwatna do jakości.

Na pewno do nich wrócę.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie

Firciarz!

Jest to piękny, ale zarazem ciężki zapach. Z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Na początku jest słodki, potem robi się taki &quot;pieprzny/ gazowany&quot; ;p i na przemian przeplata się ze słodyczą. &quot;Ubrana w niego&quot; czuję się seksowna i pewna siebie. Zawsze do niego wracam, jeżeli zdradzę go z innym zapachem. Cena hmm.. trochę spora, biorąc fakt, że uwielbiam go na siebie wręcz wylewać Trwałość średnia, ale dla mnie i tak jest WOW i znajduję się w ścisłej czołówce!

Używam tego produktu od: z przerwami od 3 lat
Ilość zużytych opakowań: połowa 4 opakowania

Nie wiem do kogo jest adresowany...

Zapach nie jest może zły, choć ma tą dziwną nutę, której nie cierpię w perfumach - nie wiem co to ale przyprawia mnie o mdłości. Nie mogłabym go nosić na sobie. Na kimś jestem w stanie go znieść, rozumiem że może się komuś podobać, ALE...jak w tytule: nie wiem do kogo jest adresowany(?).
Flakonik wygląda jak fajny gadżet dla zbuntowanej nastolatki, takiej &quot;gothki&quot;, &quot;metalówki&quot;...czerń, róż, róża, ta czcionka, a zapach? Zapach kojarzy mi się bardziej z czterdzietolatką, która takiego gadżetu raczej nie postawiłaby na swojej toaletce. Przynajmniej ja go tak odbieram. Mam dwadzieścia kilka lat i czuję się w tym zapachu staro, jest dla mnie za dojrzały. Tym bardziej nie wyobrażam sobie go na nastolatce.

Takie są moje odczucia. Osobiście nie polecam nikomu, ale muszę przyznać, że trwałość, projekcja i inne takie techniczne sprawy są jak najbardziej w porząku... reszta to kwestia gustu ;)

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: próbki

Mocny, piękny zapach

Perfumy ciężkie i specyficzne- ale jak to zapach, każdemu pasuje co innego. Jak dla mnie zapach przepiękny.

+ Piękny zapach
+ Długo się utrzymuje, nawet w porównaniu z innymi oryginałami ( np. czuję go na ubraniach na następny dzień)
+ wygodne opakowanie, ładne
+ ekonomiczne- starcza na długo ( miałam 30ml, co prawda oszczędzałam, ale był na tyle mocny że przy 2 psiknięciach starczało mi na cale wyjście)

- oczywiście cena,
- zapach raczej na wyjścia, nie na letnie spacery itd :)

Ogólnie jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem- bardzo polecam. Sama poszukuję troszę tańszych zamienników, ale w przypływie gotówki, napewno skuszę się na niego w przyszłości jeszcze raz.

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 x 30 ml

• Flakon: 2

Intensywnie kobiecy.

Ja: Lubię zapachy słodkie i orzeźwiające. Kwiatowe i owocowe. Zapachy cięższe zazwyczaj mi nie podchodzą, ale zdarzają się wyjątki od reguły. Większość zapachów pachnie na mnie dokładnie jak w opakowaniu.

Flakon: Duży, ciężki, nieporęczny. Kiepska propozycja do torebki, ładnie prezentuje się na półce. Wizualnie nie zachwyca, a pierwsza wersja z różą była okropna i kiczowata.

Wrażenia: To intensywny, mocny, charakterystyczny zapach. Nie da się go pomylić z żadnym innym. Najpierw żurawina, ale taka soczysta z dodatkiem pieprzu. Później mocno wyczuwalna róża, klasyczną, elegancką. Na końcu wyraźnie wyczuwalna wanilia. Całość jest złożona z przeciwieństw, które przenikają się nawzajem. Ta kompozycja pięknie rozwija się na skórze podczas noszenia. Projekcja bardzo duża – tworzy za sobą długi, zmysłowy ogon. Jest dobrze wyczuwalny w pomieszczeniu. Nie szufladkowałabym tego zapachu odnośnie do pory dnia. Dla jednych będzie to zapach idealny na wielkie wyjścia, dla innych odpowiedni na co dzień. Ale na pewno to propozycja, która może latem wydać się za ciężka. Nie jest to też zapach, który będzie bezpiecznym wyjściem na prezent. Ja uwielbiam jego inność, intryguje mnie i ciekawi otoczenie. Tajemniczy, ciężki, a przy tym nie jest duszący. Kojarzy mi się z rockowym koncertem, wolnością. Ma w sobie te magiczne coś.
Chętnie wracam i niezmiennie darzę sympatią.

Typ kobiety: Do propozycja dla odważnej, pewnej siebie kobiety. Kobiety, która wie czego chce. Odnajdzie się w nim zarówno młoda dziewczyna jak i dojrzała kobieta. Tu nie liczy się wiek, a temperament osoby noszącej tą kompozycję.

Trwałość: To szalenie trwałe perfumy. Wystarczy spryskać się nimi rano by czuć je na skórze do wieczora, a nawet i do rana dnia kolejnego. Na ubraniach wytrzymują równie długo.