Avon, Ideal Shade, Smooth Mineral Makeup (Sypki podkład z wygładzającymi minerałami `Idealny kolor`)

Puder o zaletach podkładu. Zawiera 100% naturalne mineralne pigmenty. Lekka bezzapachowa formuła, wolna od talków i substancji oleistych, nie podrażnia skóry.
Poprzednio sprzedawany w linii Personal Match.

Cena: 50 zł / 6g
/e/

Tragedia

Efekt teatralnej maski murowany. Przynajmniej na mojej twarzy. Ten podkład to jakieś totalne nieporozumienie. Niby mineralny, ale wątpię, żeby był taki w 100%. Kolorystyka to jakaś pomyłka, najjaśniejszy kolor to trupia biel, a ten o ton ciemniejszy nadaje się już chyba tylko dla osób o śniadej karnacji. Miałam oba, mieszałam w różnych proporcjach, aż w końcu uzyskałam odpowiedni kolor. Próbowałam go nakładać wiele razy i różnymi pędzlami, za każdym razem efekt był koszmarny. Podkreślone wszystkie, nawet normalnie niewidoczne, skórki i rozszerzone pory, których na co dzień, aż tak bardzo nie widać. Od razu widać, że na twarzy jest "tapeta". Po prostu koszmar.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
Ilość zużytych opakowań: trochę z dwóch

Świetny podkład. Długo zastanawiałam się, czy się na niego skusić, aż wreszcie podjęłam "męską" decyzję i ... absolutnie nie żałuję :) Puder świetnie kryje, nadaje skórze ładny odcień i sprawia, że wygląda ona świeżo i naturalnie - nie ma efektu maski. Dodam, że mam bladą i wrażliwą cerę i zawsze obawiam się, że kosmetyk będzie podrażniał moją skórę lub będzie za ciemny. Odcień NUDE jest jak dla mnie idealny!

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 0,5

nietrafiony kolor

Oceniam odcień Ivory:
- jako podkład jest świetny, kryje o wiele lepiej niż podkład z EDM-formuła intensive (wcześniej go używałam)
- ładnie stapia się ze skórą, pory na twarzy stają się niemal niewidoczne
- u mnie naprawdę matowi:), skóra oddycha i nie czuje się tak przytłoczona jak pod tradycyjnym płynnym podkładem
- nakładam go pędzlem z EDM

Niestety kolor jest jakąś tragedią, kiedy go otworzyłam byłam pewna, że ktoś pomylił zamówienia i już miałam go oddać. Jedyne co mi przychodzi do głowy odnośnie tego koloru to ciemna cegła:/ Nie wiem jak to się ma mieć do kości słoniowej. Mam bardzo bladą twarz raczej w żółtawym odcieniu, ivory jest zdecydowanie mocno brzoskwiniowy. Czytając opinie innych dziewczyn nie wiem czy mi się trafił inny kolor? Kolor się odrobinę dopasowuje, ale bardzo daleko mu do kości słoniowej.

Co mnie jeszcze razi to wielkość dziurek, zupełnie nie przemyślana, są o wiele za duże, praktycznie nie da się wysypać odpowiedniej ilości podkładu. Przez to jest nie wydajny i sporo się go marnuje:/

Na szczęście moja siostra go dostała (inaczej bym zwróciła). Szkoda bo odpowiada mi jego działanie i efekt jaki daje. Może zaryzykuje zakup koloru nude...

Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

zerowe krycie

moze zle nakladam, nie wiem, ale krycie zerowe, efekt normalnego, sypkiego pudru, zawsze nakladam go na podklad, bo bez niego mam wrazenie ze nie widac nic. próbowałam z nim kombinowac, niestety nic nie wyszło. myslę,że za tą cene nie warto wcale

Używam tego produktu od:3 miesiecy

Dobry zamirnnik

Ponieważ mam problem z dostaniem mojego odcienia pudru mineralnego Lorala przerzuciłam się na Avonowski wynalazek,jak się okazało z dobrym skutkiem.Ładnie kryje,buzia wygląda zdrowo,nie trzeba nawet korektora.Dobrze łączy się z cieniami i różem a także z bazą pod podkład tej samej firmy.Trwałość jak najbardziej ok.Niestety,jest mało wydajny(Loreal starcza zdecydowanie na dłużej),denerwuje mnie też paleta kolorów-używam odcienia Nude i mimo iż mam karnację normalną,nie jakąś szczególnie bladą ani też opaloną,jest dla mnie minimalnie za ciemny.Kolor o ton jaśniejszy jest natomiast zdecydowanie za jasny.
Pomimo tych mankamentów jestem zadowolona i będę kupować go nadal.Używam tego produktu od:kilku miesięcy

dobre krycie, naturalny efekt

Mimo, iz szybko się zużył (1,5 miesiąca przy łączeniu go w proporcji 3:1 z innymi pudrami mineralnymi) bardzo mi odpowiada. Kryje dość dobrze, choć zdecydowanie ubywa go w ciągu dnia, jakby wsiąka w skórę. Nawet pomimo zbyt różowo-brzoskniniowego jak dla mnie odcienia IVORY kupuje go ponownie (jaśniejszego juz nie ma) gdyż ma na prawdę dobroczynny wpływ na skórę, dobrze kryje, twarz wygląda na wypoczętą i rumianą - zasługa koloru.
Ogólnie w porównaniu do innych (the Body Shop, Jadwiga, clinique) stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry. Jedyna wadą jest stosunkowo szybkie błyszczenie się skóry (1,5 godziny) dodanie do niego mocno matującej, polskiej "Jadwigi" rozbiela kolor i sprawia, że mat utrzymuje się odrobine dłużej.

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca

Cóż mogę powiedzieć? Jestem zadowolona z tego pudru. Nakładam go zarówno jako puder sypki pod makijaż jak i samodzielnie. Używań odcienia Sand Beige - złociście bezowy odcień. Puder bardzo dobrze matuje, zakrywa niedoskonałości skory typu przebarwienia, krostki.Buzia wygląda dosłownie jak z reklamy - idealna i rozświetlona.
Dla cer tłustych wymaga poprawek po kilku godzinach i może plamic ubrania, jeśli będziemy dotykać buzi.
Lepiej nakładać mniej aniżeli więcej na skórę. Problem z aplikacją i "plackami" wynika z braku umiejętności nakładania tego pudru.
Wady: zapycha pory nakładany w większych ilościach - efekt maski

Całkiem dobry.

Używam odcienia Ivory- na mojej bladej cerze wygląda idealnie- z innych podkładów Avonu używałam również Ivory wiec odcien moim zdaniem jest ok.

Podkład nakładam gąbeczką, nakłada się świetnie, bez smug, plam, dość dobrze kryje przebarwienia i np popękane naczynka, właściwości matujące takie sobie ( po kilku godzinach zaczynam się świecić).

Polecam wypróbować patent z gąbeczką do podkładu- nabiera się tyle kosmetyku, ile trzeba, nic się nie obsypuje i przede wszystkim aplikacja podkładu jest równomierna.

No i co najważniejsze- to podkład! Jeśli używa się go na podkład, jako puder sypki, to trudno wymagać cudów lub braku plam.

co mnie podkusilo

chyba to ze posiadam mala wiedze (poszezajaca sie z czasem)na temat mineralow.MINUSY-granulacja gruboziarnista,tworzy MASKE! w co nie moglam uwierzyc,niestety jest bardzooo widoczny na twarzy,wrecz moge efekt koncowy porownac do pierwszych produkowanych pudrow prasowanych,(np.uwidacznia wszystkie wloskii mocno nienaturalnie matuje)bil-zabil niestety.Nie ma to znaczenia ze jest smooth i skora po nalozeniu jego jest gladka.Opakowanie zawiera 6g mimo tego jest wydajny,no i te wielkie dziury w sloiczku przez ktore wydobywa sie o niebo za wiele pudru,posiadam kolor sand beige mimo tego i tak uwazam ze jest za jasny,jedynym ratunkiem jest urzycie przy fazie koncowej bronzera(clinique) i meteorytkow,inaczej porazka.Naprawde ciezko ten produkt nazwac mineralem...

Używam tego produktu od:poczatek pazdziernika.
Ilość zużytych opakowań:jedno..no more...

bardzo dobry

bardzo bobry podkład:)

Plusy:
+nie uczula,
+łatwo się nakłada(ale trzeba nakładać niewielkie ilości),
+długo matowi,
+pędzel kabuki (można dokupić, występują razem w promocji) jest idealny do tego podkładu:)
+daje naturalny efekt,
+wydajny mimo małego opakowania,

Minusy:
-kolor jest inny niż kolor pod tą samą nazwą w innym podkładzie.( za to odjęłam 1 gwiazdkę)

Używam tego produktu od:1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

Jak dla mnie porażka totalna

Mam bardzo wrażliwą cerę. Zachęcona reklamą kupiłam podkład mineralny w odcieniu nude do podkładu dołączyli pędzel do nakładania. Pierwsze wrażenie- ciemny kolor, konsystencja gruboziarnista i bardzo małe opakowanie. Przy nakładaniu zauważyłam że podkład jest bardzo wydajny- jedyna zaleta. Stosowałam się do zasady i mniej tym lepiej. Po dwóch godzinach już nie mogłam wytrzymać - skóra wręcz mnie paliła. Zmywając twarz zaskakująco brudny był wacik - widocznie podkład posiada bardzo dużo pigmentu. Taka niska ocena jest wynikem wielu obietnic producenta bez pokrycia a efekt u mnie to tylko dyskomfort.

Używam tego produktu od:tygodnia

Średniak :(

Nie polecam... niestety, ale do dobrych kosmetyków mineralnych mu daleko :(

Najgorsza wada - trudno się rozprowadza, przez co bardzo łatwo zrobić smugi i zepsuć cały makijaż.

Poza tym kilka plusów:
- ładnie matuje
- całkiem przyjemny po nałożeniu, delikatny, jedwabisty

Ogólnie... nie najgorszy, ale oczekiwałam więcej.

Używam tego produktu od: kilku dni
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie