Miss Sporty, So Clear, Anti - Bacterial Face Powder (Puder prasowany antybakteryjny) (nstara wersja)

Łączy w sobie 4 sposoby na czystą i zdrowo wyglądającą skórę, aż do 7 godzin.
- pochłania nadmiar sebum, aby zapewnić matowe wykończenie,
- pomaga rozświetlić skórę i zminimalizować widoczność niedoskonałości,
- zawiera naturalne substancje wygładzające znane z właściwości nawilżających,
- kompleks minerałów zwiększa ochronę przed świeceniem.
Aby skóra była nieskazitelna i wyglądała zdrowo. Bezolejowy skład.
Produkt testowany dermatologicznie. Przeznaczony dla młodej skóry.

Cena: 13zł / 11g
/e/

Umarł śmiercią naturalną

Jakież było moje zdziwienie gdy po powrocie do domu z zakupów znalazłam ten puder w reklamówce Rossmanna! Czyżbym brała co popadnie? :D
A nawet jeśli, zakup tego kosmetyku uważam za udany. Wybrałam odcień transparentny, ażeby zmatowić w ciągu dnia świecącą się strefę T oraz nieco poprawić cały make up.

Puder zamknięty jest w błękitnym opakowaniu z plastiku. Nie jest ono dobrej jakości, troszkę musiałam się z nim siłować żeby go otworzyć a potem ,,wyrobić". Po otwarciu czekała na mnie miła niespodzianka w postaci lusterka i gąbeczki. Dla mnie dodawanie lusterka i gąbeczki do pudru to oczywistość, lecz niestety wiele firm kosmetycznych pomija ten fakt i przez to traci w moich oczach :D Sam kosmetyk jest dobrze zmielony, ma jasny kolor, bez żółtych tonów, czego nie znoszę. Na mojej skórze faktycznie zachowuje się jak transparentny - kolorku raczej nie daje, ale co ma poprawić, poprawia znakomicie ;) Moim zdaniem nadaje się on do cer normalnych i mieszanych, ale do problematycznych i takich, które wymagają mocnego kamuflażu - zdecydowanie nie da rady. Podoba mi się to, że matuje na dosyć długo, ale to kwestia osobista, bowiem zależy to od nałożonego wcześniej podkładu oraz rodzaju cery. Nie ciemnieje na twarzy, nie waży się, nie roluje, raczej ma skłonność do zanikania pod koniec dnia. Co się dziwić, w końcu nie pisze na nim ,,longlasting" :) Jeśli chodzi o właściwości antybakteryjne, nie liczmy na to że taki puder za 11zł cokolwiek zmieni jeśli mamy problemy z cerą. Na mojej twarzy nie wywołał podrażnień oraz nie spowodował wysypu niespodzianek.

Używałam go miesiąc i po tym czasie mój puder umarł śmiercią naturalną :D po prostu się rozsypał na kawałeczki :D Jednak na pewnym blogu znalazłam przepis jak ,,skleić" połamany puder. Spróbowałam, ale efekt niestety nie był pozytywny - dalej się rozsypuje. Konkluzja z tego taka, że jego użytkowanie nie należy do działań długotrwałych, chyba że będziemy go trzymać pod kloszem i wtedy nic się z nim nie stanie :)

Nie wiem, co mam z nim teraz zrobić. Podejrzewam jednak, że w przypływie złości mogłabym go jeszcze bardziej pokruszyć i wtedy w przyszłym wcieleniu byłby pudrem sypkim :D

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

dla nastolatek ok

Dla niewymagającej cery sprawdzi się dobrze.
Nie kryje niedoskonałości za to zostawia plamki i brzydko osiada się na skórze w takie formie jakby ktoś sypnął w nas pudrem.
Myślę, że jest to idealny puder dla nastolatki, która zaczyna przygodę z makijażem, zwłaszcza, że jest niedrogi.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: jedno pełne

dla niewymagających buziek

Stosowałam go ładne kilka lat temu i byłam chyba nawet zadowolona skoro powracałam do niego kilkukrotnie.
Co najważniejsze bez trudu dopasowałam odcień pudru:)
Miałam mu za ze ze podkreślał skórki i niedoskonałości cery. Za to dobrze wyrównywał koloryt i lekko matował.
Nie lubiłam tego że zamiast kompaktu miał przykrywkę która zawsze łamała się w plecaku i mógłby mieć lusterko.
Taki lekki i tani puder dla nastolatek.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Trójka

Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie mam większych problemów z cerą, wybrałam ten akurat puder, bo przeraziła mnie podwyżka cen manhattanowskich pudrów ;)

+ cena
+ opakowanie z lusterkiem
+ trwałość opakowania
+ odcień transparentny (duży plus!)

- trzeba chwilę poczekać, żeby wtopił się w skórę, bo tuż po nałożeniu widać dosłownie wszystkie mikrowłoski na twarzy ;)
- średnio wydajny.

Ogólnie jestem zadowolona, puder jest w miarę trwały na twarzy, matowi ją, jednak nie poleciłabym go na 100 % osobom z problematyczną, tłustą cerą.
Ot, taki zwykły puder ;)

Używam tego produktu od: Miesiąca

To jest to

W eksperymentalnym poszukiwaniu swoich pierwszych kosmetyków natknęłam się własnie na ten puder i szczerze mówiąc od początku byłam bardzo zadowolona. Jednym z większych problemów jakie napotykam jest moja niezwykle jasna karnacja - od zawsze miałam trudność z odnalezieniem odpowiedniego odcienia, więc kolor transparentny jest jak najbardziej odpowiedni dla mnie.

PLUSY:
+ delikatny efekt zmatowienia skóry
+ brak efektu maski
+ niska cena
+ wygodne opakowanie z lusterkiem

MINUSY:
- wymaga poprawek po kilku h, krótko się utrzymuje
- gąbeczka, która po pewnym czasie wygląda nieestetycznie

Używam tego produktu od: 2lat

dobrze matuje

Dobry tani i łatwo dostępny puder prasowany. Opakowanie może nie zachwyca ale ma gąbkę i lusterko więc jak najbardziej na plus. Używam odcienia transparentnego, ładnie matuje skórę na kilka dobrych godzin, czasem wymaga poprawki,ale nie zawsze. Kilka opakowań zużyłam, bardzo go lubię.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: klika

Dość dobry

Dobry, ale nie najlepszy.
Miałam okazję używać dość długo pudru Maybelline,
i w porównaniu z nim słabo kryje, ale

Na plus
+matuje na długo (tłusta skóra) nawet 5 godzin
+naturalne wykończenie (transparentny)
+cena (ok 10 zł w Rossmanie)
+wydajność

Na minus
-nieprzydatny aplikator
-opakowanie....nieatrakcyjne, "tandetne"

gdyby nie ta zmiana...

Przed "nową wersją" uważałam ten puder za swój ideał, jednak teraz jestem zmuszona odebrać mu gwiazdkę.
Kiedyś był jaśniejszy - naprawdę TRANSPARENTNY - lepiej krył, dłużej utrzymywał efekt zmatowienia.
Zawsze lubiłam gąbeczkę Miss Sporty, a teraz zmniejszyli ją o połowę... Żenujące. Dobrze, że chociaż lusterko zostawili.

Mimo wszystko nadal jest moim KWC, ponieważ żaden inny produkt nie zadowolił mnie na tyle, by kupić go ponownie.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka

Jeden z najlepszych jakie używałam!

Nie mogac już usiedzieć w miejscu i biernie czytac komentarzy, dodaje swoją pierwsza recenzje produktu :)

Ten puder kupiłam po raz pierwszy dość dawno, eksperymentując z z "pierwszymi kosmetykami". Zawsze byłam bladziochem więc jasny kolor od razu do mnie przemówił. Potem próbowałam różnych innych ale zawsze i tak, z pokorą, wracałam do tego.

Zdecydowanie na plus:

- kolor! 001 Transparent pasuje idealnie do mojej trupiej cery, a mam na ogół dośc duży problem ze znalezieniem czegoś na tyle jasnego bym nie wyglądała jak w pomarańczowej masce
-cena - około 11 zł
- dostępność- każdy Rossmann
-konsystencja - delikatny, po rpostu mi odpowiada- niektóre pudry wydają się być...szorstkawe
-matuje na parę ładnych godzin, oczywiście cudów nie czyni ale trzyma moją mieszaną cerę w ryzach
- mocne, sztywne opakowanie z lusterkiem

Są tez małe minusy:

- gąbeczka ( za to pół gwiazdki) - powiedzmy sobie szczerze, gabeczka jest do kitu i najlepiej ten puder nakładac pędzlem
- może okazać sie niewydajny, ale przy takiej cenie można przymknąć oko

Używam tego produktu od: Paru lat
Ilość zużytych opakowań: Oj kilka...

Dobry puder matujący.

Zauważyłam go u koleżanki która zawsze ma nienaganny makijaż a że akurat potrzebowałam jakiegoś pudru do torebki, postanowiłam wypróbować właśnie ten.

Spełnia swoje zadanie- mianowicie wspaniale matuje. Kolor transparentny rzeczywiście taki jest. Cena niziutka, opakowanie w porównaniu do starego jest o wiele lepsze, poręczne, z lusterkiem.
Puder ma drobniutką strukturę, nie zostawia więc efektu mąki na twarzy. Najlepiej wygląda nakładany pędzlem.
Polecam, cena jest niewielka a jakość naprawdę w porządku. Produkt nadaje się zwłaszcza do szybkich poprawek w ciągu dnia.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

dobry

ogólnie oceniam na plus
- wydajny i tani
- nie zapycha porów
- matuje
- nie widać go, nie jest zbyt sypki
- dobry do wykonczenia, jesli podklad nie matuje twarzy
minusy: - krótko się utrzymuje

Najtańszy i zadowalający

+ matuje
+ 001 jest odpowiednio jasny
+ nowe opakowanie z lusterkiem jest bardzo praktyczne

-szybko znika z twarzy, wymaga poprawek co 2 godziny
-transparentny do granic możliwości

Ilość zużytych opakowań: sześć ?