Cetaphil, MD, Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała (stara wersja)

Cetaphil, MD, Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała (stara wersja)

Cetaphil MD to dermaprotektor przeznaczony do nawilżania skóry w poważnych schorzeniach dermatologicznych, jak np. łuszczyca i AZS. Cetaphil MD intensywnie nawilża skórę i chroni jej naturalny płaszcz lipidowy. Stosowany systematycznie zapobiega powstawaniu nowych podrażnień.

Skład: Aqua, Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Ceteary Alcohol, Macadamia Ternifolia, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Benzyl Alcohol, Ceteareth-20, Farnesol, Panthenol, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Stearoxytrimethylsilane, Stearyl Alcohol (23.04.2008).

Cena: ok. 30zł / 200ml
/e/

GENIALNY

Cetaphil jest doskonałym kosmetykiem,id elanie nawilża i regeneruje skórę całego ciała. Skórę mam bardzo wymagającą,niezwykle sucha i wrażliwą,wiele stosowanych przeze mnie wcześniej produktów powodowało świąd,ale nie on! To moje odkrycie,kupiłam go ze względu na dwukrotne wyróżnienie Perła Dermatologii Estetycznej. Wszystkie grudki,szorstkość na ciele znikają. Bardzo wydajny, 250 ml kosztuje dokładnie 31,90zł. Mam obsesje na punkcie nawilżania skóry, a Cetaphil sprawdził się w stu procentach.

Używam tego produktu od:pół roku

Pomaga

Emulsję tę zakupiłam, ponieważ moja skóra była strasznie przesuszona podczas kuracji dermatologicznej. Stosowałam go tylko na noc - na dzień nie nadaje się, ponieważ nie jest aż taki lekki, a ja mam tłustą skórę.
Cetaphil świetnie nawilża, odżywia, natłuszcza też trochę. Świetny jako uzupełnienie kuracji dermatologicznej, a właściwie teraz nie wyobrażam sobie go nie mieć. Tak się u mnie zadomowił ;)
Konsystencja okay, trochę wodnista, ale dzięki temu dobrze się rozprowadza. Trzeba uważać, żeby z opakowania nie wyleciało go za dużo :] Trochę przeszkadza mi zapach, nie za miły, mi kojarzy się z migdałami. Ale to i tak mało ważne przy jego działaniu.
Ponadto jest niesamowicie wydajny. Mam go już kilka miesięcy i nie widzę, żeby się kończył :P

Używam tego produktu od: 8 msc

Bardzo dobry, co tu dużo mówić

Po odstawieniu wszystkich dotychczasowych produktów pielęgnacyjnych (uczulenie, nie wiadomo na który z nich), krem ten stosowałam zarówno na twarz jak i na ciało. Rewelacja. Żadnych podrażnień, przyjemne nawilżenie, lekki film ochronny na skórze (jednak w zadnym wypadku nie tłusty), delikatny śmietankowy zapach, przyjemna "puchata" konsystencja i co najważniejsze BRAK ZAPYCHANIA powodują, że wystawiam mu ocenę bardzo dobrą. Minusy? Tak, piekielna wydajność... Nigdy nie skończę tego opakowania ;) A tak na serio, poza w/w rzeczami nic więcej nie robi. Producent tego nie obiecuje, tak wiec spełnia swoje zadanie znakomicie. Jednak na miano KWC musiałyby być jakieś fajerwerki. Takowych nie ma. Mimo to, kupię ponownie- w tej kategorii najlepszy.

Używam tego produktu od: pól roku

nie miałam lepszego! :)

Świetnie nawilża i cudownie uspokaja moja podrażnioną retinami buźkę. Uwielbiam też ten delikatny zapach pestek jabłka, lekko gorzkawy. Raczej nie nadaje się na dzień, bo błyszczy i nie wchłania się do matu. To jest krem specjalistyczny - ro ratowania suchej i podrażnionej skóry. I w tej grupie jest idealny!
Często mieszam z kwasem HA, czasem dodaje jeszcze kilka kropli olejku pielęgnacyjnego dla lepszego efektu nawilżenia. I ta objetość! I ta cena! :)

Używam tego produktu od: 7 m-cy
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

leczniczy

Nie nękają mnie konkretne schorzenia dermatologiczne, ale mam strasznie problematyczną skórę, która cały czas się buntuje i kaprysi :( jak nie piecze to piekielnie swędzi, jak nie swędzi to jest przesuszona i zaróżowiona. Na dodatek problem z wrastającymi włoskami i stanami zapalnymi na łydkach doprowadza mnie do prawdziwej rozpaczy :cry: Dermatolog, by złagodzić stany zapalne i zregenerować naskórek nakazała mi stosować ten dermoprotektor przez dwa tygodnie. Efekty kuracji, nie są spektakularne, ale najważniejsze, że są. Skóra uspokoiła się trochę, mniej swędzi i piecze, po kąpieli nie muszę od razu wklepywać balsamu. Mam wrażenie, że znacznie poprawił się stopień nawilżenia i odporności mojej skóry. Oczywiście Cetaphil nie poradzi sobie z wrastającymi włoskami, ale dzięki niemu częste peelingi (konieczne ze względu na wrastające włoski) nie są takie straszne dla skóry. Używałam jak balsamu, na całe ciało, niepotrzebnie, bo zauważyłam, że efekty kuracji widoczne są tylko na tych obszarach, które potrzebowały ekstra pielęgnacji.
Balsam ładnie pachnie (migdałowo) tylko w buteleczce na skórze to mieszanka plastiku i leku, niezbyt przyjemna dla nosa, ale do zniesienia. Po użyciu skóra trochę się klei, czasami jest to uciążliwe.
Cena wysoka, bo zapłaciłam prawie 40zł, ale w necie można kupić taniej co też uczynię :)

Używam tego produktu od:kilka tygodni

Rewelacja

Poleciła mi go dermatolog do mojej atopowej skóry. Dla mnie doskonały. Rewelacyjnie nawilża, nie mam uczucia ściągnięcia skóry jak to bywało po innym kremach. Używam go do skóry twarzy. Nie zapycha. Skóra po nim jest promienna i niezwykle świeża. Godny polecenia.

Używam tego produktu od:6 m-cy

nijaki

Kupiłam go zachęcona opiniami na wizażu. I zawiodłam się okrutnie.
Nie nawilża, zostawia nieprzyjemny film, nie łagodzi -- po prostu nie robi nic.

Jedyny plus to taki, że nawet mojej super wrażliwej cery nie uczula - ale to zdecydowanie za mało jak na apteczny kosmetyk.

Jego działanie można porównać, do najzwyklejszego Nivea - a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać!!

KWC

Wczoraj skończył mi się Cetaphil i dziś biegłam pędem do apteki po następny.
Nie wyobrażam sobie go nie mieć.
Przez ostatnie dwa miesiące używałam różnych specyfików na trądzik,które owszem pomagały ale strasznie wysuszały mi skórę.
Osławiony Humektan nie poradził sobie z tym przesuszem nic a nic,skóra wchłaniała go jak gąbka niezależnie od tego ile nałożyłam,po czym stawała się z powrotem sucha i napięta.
Dopiero Cetaphil przyniósł mojej skórze ulgę i ukojenie.
Pozostawia na twarzy taką ochronną warstewkę jakby kołderkę przy czym jest lekki i nie zapycha.
Obecnie stosuję go razem z Brevoxylem i nie mam ani przesuszonej cery,ani czerwonych placków a za to mniej krostek i gładszą skórę.
Dla mnie KWC bez dwóch zdań.

Używam tego produktu od:dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań:zaczęłam drugie

Po prostu go kocham .! :)

Poleciła mi go dermatolog, na moje przesuszone ręce, które są zawsze podrażnione po kontakcie z wodą, często swędzą i szczypią.

po użyciu Cetaphilu było o wiele lepiej ;)
skóra nawilżona, ukojona, a podrażnienia złagodzone.
Teraz po dłuższym używaniu suche plamy na rękach znikają.

Nie przeżyłabym bez niego. :)

Ma taki bliżej nieokreślony zapach, konsystencję fajną i lekką, szybko się wchłania.

Używałam go także na twarz po kuracji antybiotykiem złuszczającym kiedy skończył mi się Effaclar z La Roche Posay i świetnie się sprawdził. Nawilżył, załagodził podrażnienia i zaczerwienienia, skóra przestała się łuszczyć :)
Polecam każdemu.

aha - jest wydajny ;)

Jestem na tak!

Po stosowaniu differinu miałam strasznie czerwoną skórę, która niesamowicie piekła. Teraz na noc smaruję differinem, po wchłonięciu nakładam cetaphil i rano budzę się bez jakichkolwiek skutków ubocznych Differinu! Naprawdę polecam! :)

Jedno opakowanie już za mną i mam zamiar kupić następne :)

nieodzowny

Wszystko w nim jest przeciętne - cena, konsystencja, kolor. Zapach wręcz nieciekawy. Ale jeśli ktoś ma rzeczywiście problemy ze skórą, ceni go sobie wysoko.
Jako jedyny nadaje się do zaaplikowania NA antybiotyki lub leki sterydowe, po których nawet tłusta skóra wysycha na wiór i boleśnie pęka. Jako jedyny nie powoduje dodatkowego podrażnienia (szczypania, zaczerwienienia, łuszczenia się skóry)Nie przynosi natychmiastowej ulgi, ale - znowu - jako jedyny pomaga w czasie kuracji utrzymać skórę w niezłym stanie.
Nie uczula a z drugiej strony świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry alergicznej. Za poratowanie mnie podczas nasilenia AZS będę mu dozgonnie wdzięczna!

w porządku. spełnia obietnice.

Naprawdę porządny preparat do nawilżenia i ustabilizowania skóry, zwłaszcza twarzy. Mam cerę odrobinę problemową, a ten nawilżacz jest cudny, skóra jest "spokojniejsza" i gładsza. Jak dla mnie mógłby mieć ładniejszy zapach i mniej tłustą konstystencję, ale to już czepialstwo z mojej strony ;)
wydajny, wystarcza na długo.

Używam tego produktu od:dwóch m-cy
Ilość zużytych opakowań:niecałe jedno