Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej

Iwostin, Lipidia, Krem lipidowy do skóry wrażliwej, alergicznej i suchej

Krem lipidowy odbudowuje i długotrwale wzmacnia naturalną strukturę warstwy rogowej naskórka. Uzupełnia niedobory obecnych w skórze lipidów: ceramidów, cholesterolu, wosków i kwasów tłuszczowych. Przywraca skórze jędrność i elastyczność. Dostarcza substancje wiążące wodę w skórze oraz zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Zawiera 40% fizjologicznych lipidów skóry:
- nienasycone kwasy tłuszczowe 15%
- nasycone kwasy tłuszczowe 2%
- ceramidy 1%
- cholesterol 1%
- trójglicerydy 17%
- woski 3,5%
- skwalan 0,5%

Niezastąpiony

Odkryłam go przypadkowo, gdyż używał go mój chłopak cierpiący na atopowe zapalenie skóry. U niego sprawdził się świetnie, u mnie - jeszcze lepiej ! Mam cerę suchą i już po pierwszym zastosowaniu zakochałam się w tym kremie.

+świetnie nawilża !!
+bdb się wchłania, szybko, brak tłustej warstwy
+gładka i promienna cera
+przyjemny zapach
+przy dłuższym stosowaniu widać ogromną poprawę napięcia skóry i poziomu nawilżenia, redukcja zaczerwienień i podrażnień
+nadaje się pod makijaż
+bdb skład
+nie zapycha porów (mam rozszerzone w okolicy skrzydełek nosa i nie ucierpiały przy stosowaniu kremu 2x dziennie)
+chroni przed mrozem
+można stosować i na dzień i na noc
+nie podrażnia, nadaje się do skóry wrażliwej, nawet z atopowym zapaleniem
+wydajny !!

próbowałam odnaleść jakiś jego odpowiednik który również odbudowywałby lipidową warstwę skóry, trafiłam więc na serię Ziaja med kuracja lipidowa. Po miesiący stosowania jestem zadowolona z tej serii, aczkolwiek Iwostin zdecydowanie bije je na głowę ! KWC forever !

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 op

Iwostin - najlepsze kremy

Szczerze nie znam słabego produktu z Iwostina, a kremy są najlepsze. Używam na zmianę różnych kremów z tej marki. Krem z lipidami bardzo sprawdza się na noc, ponieważ dodaje witamin i nawilża skórę.

+ nawilża
+ skóra jędrna, bardziej napięta
+ delikatny zapach
+ dobry skład
+ wydajny, super konsystencja
+ skóra twarzy jest miękka, przyjemna w dotyku
+ niepodrażnia, eliminuje suchość skóry
+ dobry do skóry mieszanej (chociaż na lato może być zbyt tłusty)
+ chroni skórę przed czynnikami z zewnątrz (wiatr, mróz)
+ doskonały do skóry suchej, odwodnionej, po różnych zabiegach kosmetycznych

Osobiście nie widzę minusów.
Krem bardzo dobry na zimę, tak samo polecam z Iwostina krem typowo na zimę z lipidami SPF 15

Używam tego produktu od: na zmianę z innymi z Iwostina (parę miesięcy)
Ilość zużytych opakowań: 1 75 ml

Najlepszy dla cery z delikatnymi problemami atopowymi

Mam cerę z delikatnymi problemami atopowymi. W zależności od pory roku i od czynników szkodliwych lubi się przesuszać i łuszczyć między brwiami, przy skrzydełkach nosa i na brodzie. Dziś radzę sobie już dobrze, bo w dużej mierze wyleczył mnie clotrimazol, ale Iwostin Lipidia to jedyny krem, który nie powoduje nawrotów dolegliwości. Stosuję go w ciągu dnia, na noc daję z reguły coś tłustego. Krem ma świetną konsystencję, pozostawia miłe wrażenie po nałożeniu - osoby z przesuszoną skórą na pewno go docenią. Do tego skład kremu jest wyjątkowo mało szkodliwy dla skóry. Mam nadzieję, że nigdy nie zniknie z aptecznych półek! :) POLECAM.

Ilość zużytych opakowań: 6 sztuk

świetny dla wrażliwej, alergicznej cery

Jest to pierwszy krem który po dłuższym używaniu nie traci na "mocy". Nie powoduje alergii, uratował mnie po zastosowaniu jakiegoś kremu z AA kiedy twarz stała się wileką skorupą. Efekt był tak dobry, że zakochałam się w tej marce. Dodatkowy plus to stosunkowo niewielka cena jak za produkt apteczny (warto kupić na allegro). Myślałam, że reszta kosmetyków z iwostinu to podobna rewelacja jednak krem intensywnie nawilżający mnie zawódł. Iwostin Lipidia to dla mnie przebój tej firmy.

Używam tego produktu od: 3miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa, pojemność jest chyba tylko jedna

dobry przy wrazliwej cerze

Uzywalam w ciazy, kiedy skora stala sie bardziej wrazliwa, potrzebowala wiecej natluszczenia niz zwyklego nawilzania. Polecam rowniez na zime, jest dosc tresciwy. ja uzywalam z powodzeniem pod makijaz. Minus za brak filtrow, bo trzeba kombinowac. A z kolei jest to dla mnie zbyt lekki krem do stosowania na noc, poniewaz stosuje juz raczej profilaktyke p/zmarszczkowa :)

Używam tego produktu od: kiedys uzywalam
Ilość zużytych opakowań: dwa

dość dobry

Używałam wcześniej kremu IWOSTIN z witaminami C + E, który byłby moim ideałem gdyby nie fakt, że mnie podrażniał. Poza tym działał naprawdę rewelacyjnie. Krem lipidowy natomiast nie wywołuje żadnego uczulenia. Rzeczywiście zmiękcza i ujędrnia skórę. Trochę się po nim świecę, ale biorąc pod uwagę, że mam mieszaną cerę, to nie powinnam z tego powodu marudzić. W kremie tym brakuje mi jednak jednego podstawowego działania: rozjaśnienia cery. Taki efekt dawał właśnie wspomniany wcześniej krem na noc z witaminami. Jest to dla mnie dość poważny mankament, ponieważ mam cerę naczynkową i efekt rozjaśnienia cery jest dla mnie zbawieniem. Gdyby można było połączyć ze sobą te dwa produkty to z pewnością nie rozstałabym się z tym kremem już nigdy!!:). A tak to pozostaje mi jedynie dalsze eksperymentowanie z produktami IWOSTINu, które mimo wspomnianych wyżej mankamentów i tak wydają mi się najlepsze na rynku :).

Używam tego produktu od: dłuższego czasu
Ilość zużytych opakowań: kończę powoli pierwsze

ABSOLUTNA REWELACJA

Krem doskonały, świetny skład, brak "śmieciowych" składników, takich jak parafina, parabeny, alkohol czy silikony. Miałam strasznie przesuszoną cerę po zimie, z nosa i policzków schodziła płatami, a ten krem doskonale sobie z tym poradził, jest gęsty, bogaty i wydajny, poza tym ma higieniczne opakowanie, nie znoszę kremów w słoiczkach. Idealny na noc i na mroźne dni. Na pewno kupię go ponownie i to nie raz.

ratunke dla skóry

bardzo dobry krem dla skóry suchej, zwłaszcza w zimie. Ma odpowiednią konsystencję, dobrze się smaruje, szybko sie wchłania, może być i na dzień i na noc. Prawie bezzapachowy, właściwie bez wad.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

średniak

Krem chwilę po nałożeniu powoduje u mnie lekkie zaczerwienienie, ale po 10 min jest już dobrze. Trudno mi więc jednoznacznie ocenić jego działanie. Trochę nawilża i trochę natłuszcza, ma jednak dość toporną konsystencję i źle się rozsmarowuje.

nie nawlża

Nic a nic nie nawilża, mam wrażenie że posmarowałam sie olejem, nic mi w skórę nie wsiąka ;/ czułam taki dyskomfort. Może to dlatego że mam skore odwodnioną. Zbytnio delikatny też nie był, mialam zaczerwienione miejsca na twarzy, szczegolnie po bokach nosa. Na pewno nigdy go nie kupię. I wyskakiwało mi po nim wiecej pryszczy. Jedynie czułam lekko odżywiony naskórek, ale co z tego jak cała twarz była ściągnięta. Posmarowane usta po pól godz były wysuszone jak przedtem. Nigdy !!

Używam tego produktu od: używałam miesiąc
Ilość zużytych opakowań: połowa jednego

Bardzo dobry.

Iwostin lipidia przypadł mi do gustu, ponieważ jako jedyny krem nakładany na noc redukuje tworzące się pryszcze! Mam cerę mieszaną i co prawda świeci mi się po nim twarz, ale stosowany na noc całkiem dobrze ją odżywia. Polecam!

Używam tego produktu od: kilkunastu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: mnóstwo

świetny!

Zimą moja skóra twarzy przezywa katusze, kaloryfery, suche powietrze i nagłe zmiany temperatur przy wyjściu na dwór oraz mróz daja nieźle w kość mojej wrazliwej i suchej skórze. jest sucha, łuszcząca, piekąca, swędząca a wszystkie kremy powodują lekkie uczulenie i dyskomfort. W lutym kupiłam ten krem, który poleciła mi farmaceutka i musze powiedzieć że jest rewelacyjny. Twarz przestała swędzieć, cera stała się miekka, aksamitna, łuszczenie i wysuszenie w dużej mierze ustąpiło. krem nie nalezy do najtańszych, ale jest bardzo wydajny. Spokojnie starcza na ponad 2 miesiące przy codziennym stosowaniu. Teraz wiosną zamieniam go na nawilżający ale jesienią napewno znów do niego wrócę.

Używam tego produktu od:3 m-cy