Sephora, Double Compact Mineral SPF 10 (Kompaktowy podkład matujący 8h)

Sephora, Double Compact Mineral SPF 10 (Kompaktowy podkład matujący 8h)

Jedwabisty, mineralny podkład w kompakcie. Zapewnia krycie wraz z ochroną przeciwsłoneczną SPF 10. Długotrwała formuła dająca świetliste wykończenie.
Bez talku, bez silikonów, bezzapachowy, beztłuszczowy, i niekomodogenny.
Z jednej strony opakowania podkład, z drugiej strony lusterko z gąbką do aplikacji. Dołączona gąbeczka pozwala na dwa sposoby nakładania: puszysta biała strona daje lekkie krycie, czarna strona daje pełne, mocniejsze krycie.

Skład: Mica, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Palmitate, Zinc Stearate, Silica, Phenoxyethanol, Sodium Dehydoacetate. May contain: Iron Oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Cena: 45zł / 10g
/mg/

Jednak rozczarowanie

Podobnie jak koleżanka poniżej, jestem zawiedziona tym produktem. Początkowo byłam zachwycona, wydawało mi się, że po nałożeniu podkład super kryje moje zaczerwienienia i krotski. Teraz już wiem, że to była chwilowa euforia.
Przede wszystkim produkt bardzo krótko utrzymuje się na mojej cerze - max 2h, po tym czasie zaczyna się strasznie ważyć i osadzać w możliwie najgorszy sposób. Efekt ten zauważyłam dopiero po pewnym czasie, co wynika z faktu, że światło w mojej łazience bardzo mnie oszukało i będąc w pracy czy na zajęciach dopiero po czasie dostrzegłam jak faktycznie wyglądam..
Co więcej produkt nie tylko się waży ale i szybko schodzi z twarzy, w sposób bardzo nieestetyczny. Na dodatek nie można nałożyć drugiej warstwy lub przypudrować pudrem bo efekt jest jeszcze gorszy.

Do plusów mogę zaliczyć:
+ mimo wszystko krycie, choć sposób w jaki osadza się na mojej cerze jest absolutnie nie do zaakceptowania (moja cera jest raczej mieszana)
+ opakowanie bardzo poręczne, praktyczne, z lusterkiem
+ wydajność

Minusów jak dla mnie jest znacznie więcej:
-ważenie się podkładu, osadzanie na twarzy
-trwałość (w moim przypadku max 2h)
-świecenie się (w zasadzie już po pierwszej godzinie)
-cena (dość wysoka jak dla mnie, za produkt który nie spełnia oczekiwań)
-nakałdanie - jeśli się nie zauważy można przez przypadek wyjść z jakąś ciemniejszą smugą na środku czoła..

Podsumowując jestem bardzo rozczarowana tym produktem i poszukuję dalej.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

zawiodłam się

Kompaktów używam już od ok. 2 lat. Używam MAC studio fix i jest moim ideałem, ale kiedy mi się skończył w grudniu, postanowiłam poszukać czegoś innego/tańszego. Wybór padł na mineralny kompakt od sephory.
Zawiodłam się niestety bardzo.
Minusy:
- przede wszystkim z jakiegoś nieznanego mi powodu, od razu po nałożeniu, warzy mi się na czole. Próbowałam nakładać go na różne kremy, gąbeczką, pędzlem, matowiłam czoło bibułką matującą przed nałożeniem, ale nic to nie zmieniło. Za każdym razem warzy mi się na czole
- ma dziwną właściwość - dopiero po jakichś 15 min "pojawia"(?) się na twarzy - kiedy stoję przy lustrze i go nakładam to mam wrażenie, że nic się nie dzieję - patrzę w lustro i po prostu nie ma żadnego efektu, tak jak bym nic nie nałożyła. dopiero po 15 min. widzę podkład na twarzy. To mi bardzo utrudnia dozowanie produktu, kompletnie nie wiem ile go nałożyć, żeby uzyskać dobry efekt, zazwyczaj kończyło się to tak, że miałam go za dużo na twarzy
- strasznie się po nim świecę :/
- dołączona gąbeczka jest beznadziejna
- cena - teraz koszttuje już 60 zł, nie jest wart tej ceny

Plusy
+ fajne opakowanie z lusterkiem
+ gama kolorystyczna

Jednak to za mało żeby dać więcej niż 1,5 gwiazdki, jestem bardzo negatywnie zaskoczona tym produktem.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Na codzień, na lato

Podkład generalnie oceniam na plus. Na razie jest stałym gościem w mojej kosmetyczce. Idealny na lato, zimą jednak trochę "ściąga" twarz. Ale mimo to go używam, bo nie znalazłam na razie nic lepszego o tak szybkiej i banalnej aplikacji.

Plusy:
- naturalny efekt, świetnie ujednolica cerę (ktoś kiedy napisał, że działa jak photoshop - coś w tym jest)
- bardzo wygodna aplikacja (nie używam dołączonej gąbki, a pędzla do mineralnych podkładów, także z sephory) - to jest dla mnie największy plus tego
podkładu, bo trwa to tyle co nic
- jest dość wydajny choć w ogóle na taki nie wygląda
- utrzymuje się na buzi do wieczora (ja go jeszcze lekko utrwalam pudrem, żeby ciut zrównoważyć zbyt ciemny kolor podkładu)
- filtr (choć używam kremu z filtrem, dodatkowy nie zaszkodzi)
- ładne i trwałe opakowanie (szkoda tylko, że lusterko jest tak nieporęcznie ukryte)

Minusy:
- kolory! (nigdy nie pojmę dlaczego dystrybutorzy kosmetyków uparli się na tak ciemne odcienie w kraju słowiańskim - polki są blade!) - dla mnie najjaśniejszy odcień jest ciut za ciemny
- trochę przesusza zimą
- cena (sukcesywnie rośnie, ale zawsze załapię się na jakąś promocję)

Ma kilka minusów, ale plecm kupno, żeby przekonać się na własnej skórze. Na pewno nie nadaje się dla osób, które lubią mocny i kryjący makijaż.

Cały czas szukam mojego ideału, ale ten podkład nadał moim poszukiwaniom właściwy tor i już wiem, że ten jedyny musi mieć wałśnie tego typu formę. :)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

MUST HAVE

Kompakt, obok korektora, jest podstawą mojego codziennego makijażu - stosuję go jako podkład i puder do poprawek. Moja mieszana, trądzikowa cera dobrze go toleruje.
Po kilku minutach od nałożenia, podkład ładnie stapia się z cerą, uzyskując kremowe, stynowe wykończenie. Nakładam go pędzlem kabuki lub dołączoną gąbką - łatwo stopniować efekt kryjący.
Opakowanie jest estetyczne, poręczne, posiada lusterko i gąbeczkę.
Podkład nie kruszy się i można go wykorzystać do końca ( przedtem używałam Almost Powder i zawsze pod koniec kompakt kruszył się i wysypywał ).
Cena, w porównaniu do jakości produktu, jest przystępna i to także jeden z powodów mojej sympatii do niego.
Słowem: KWC!

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Najlepszy i Nie za dobry

Jest najlepszy

Polecam wszystkim którzy mają skóre tłustą lub mieszaną. Sądze zresztą że dla wszystkich typów będzie odpowiedni.
Plusów jest bardzo dużo . Znalazłam w koncu najlepszy produkt w tej kategorii . Skład ma bardzo przyjazny i faktycznie to co mówi producent to prawda .

Jest bardzo delikatny , mało zauważalny a jednocześnie dobrze kryje.Posiada przydatne lusterko i gąbeczke . Pudełko jest dość mocne lecz pod koniec 1 opakowania wypadały mi śrubki ale to nie miało znaczenia bo i tak była już końcówka produktu , oraz przenoszone dzień w dzień w mojej torebce miało prawo się zniszczyć .

A tak to nie zapycha , nie przesusza ,jest nie zauważalny (nakładam pędzlem kabuki) , potrafi dobrze zmatowić twarz gdy posmarujemy się np. świecącym filtrem .

Minusem dla mnie jest niski filtr i cena która co jakiś czas wzrasta .

edit . ostatnio zaczelam stwierdzac ze nie pasuje mi troszke bardzo Ethylhexyl Palmitate w skladzie który jest dosc wysoko i jest rowniez wysoko komedogenny . Troche sie zawiodlam bo faktycznie od tych 8-9 miesiecy czesto cos mi wyskakiwało ale olewałam to bo mialam i tak czym zakryć czyli tym pudrem . Więc uważajcie bo moze zapychac , ja postanowilam go odstawic na razie . Zobaczymy co będzie dalej .
Powiem tyle , pięknie wszystko wygląda jak sie go nałoży , lecz niestety może być przyczyną trądziku kosmetycznego .
Ważenie się także zauważyłam ..

Najlepszy, delikatny naturalny efekt

Kupiłam podkład zachęcona jak zwykle składem- który ma za zdanie nie podrażniać. Wyrównuje koloryt cery. Jestem posiadaczką odcinia clair light 21- R20 oraz odcienia mat tan 36- R35 i tego ciemniejszego używam jako bronzera.

Jak go używam?

Nakładam go na nawilżoną kremem i odtłuszczoną twarz ( czasem na bazę) dużym puszystym pędzlem z naturalnego włosia. Ugruntowuję też nim bronzer ( ten sam podkład w ciemniejszym odcieniu) i róż. W pudełeczku mamy lusterko i dwustronną gąbeczkę- gąbeczka również spełnia swoje zadanie i jest bardzo dobrej jakości- jeśli ktoś nie lubi pędzli- ta gąbeczka na pewno będzie mu odpowiadała. Jedna jej strona daje efekt mocnego krycia, a druga słabszego.

Ogólne spostrzeżenia

To jest najlepszy podkład mineralny z jakim miałam styczność. Zdarzyło mi się go zdradzić na jakiś czas, ale szybko wracałam za każdym razem do niego z podkulonym ogonem. Moja skóra jest zdrowsza od kiedy go używam. Wytrzymuje na buzi cały dzień - nawet kilkanaście godzin. Efekt zmatowienia, satynowe wykończenie i wyrównanie kolorytu- te wszystkie efekty naprawdę mają przy nim miejsce.

Plusy

- Wydajność ( 1 op na 8 miesięcy codziennego lub prawie codziennego użytkowania);
- Estetyczne opakowanie z lusterkiem i naprawdę dobrej jakości dwustronną gąbeczką;
- Nie podrażnia, przyjazny skład;
- Trwałość nawet do 12 h!;
- Efekt zmatowienia, wyrównania kolorytu cery;
- Radzi sobie z naczynkami;
- Naturalny efekt;
- Dobrze gruntuje róże, bronzery;
- Latem nie zapycha;

Minusy

- Za każdym razem gdy kupuję- standardowa cena jest coraz wyższa;

Reasumując

Jest to świetny kosmetyk, dobrze spełnia swoje zadania i sprawia , że skóra wygląda zdrowo i naturalnie. Nie wysusza, nie podrażnia. Bardzo polecam!

Ilość zużytych opakowań: 2- w trakcie 3

prawie ideał

Podkład jest super na lato :) Używam go, kiedy chcę mieć buzię matową, a kolor lekko wyrównany (sam puder to za mało, a podkład w musie którego na co dzień używam jest w upały za ciężki). Utrzymuje się całkiem ładnie na buzi, nawet kilka godzin, co przy prasowanych podkładach i tłustej cerze jest dobrym wynikiem. Nakładam go pędzlem i palcami poprawiam nos i czoło. Podkład ma jak dla mnie jeden minus (który jest niejako oczywisty przy takiej formie) - przy nakładaniu osadza się na włoskach na twarzy... Dlatego po aplikacji i poprawkach, omiatam buzię czystym dużym pędzlem. Wielkim plusem jest natomiast jego wydajność i estetyczne i pomysłowe opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: jedno, zużyte po lecie nawet nie w 1/3

Najlepszy jaki miałam

Odkąd pojawiły się na rynku kosmetyki mineralne przetestowałam ich mnóstwo. Ten jest póki co moim numerem 1. Powody:
- odcień idealnie dopasowuje się do mojej jasnej skóry
- lekko rozświetla cerę
- lekko matuje, bez efektu maski
- nadaje się zarówno do kompletnego, dokładnego pokrycia twarzy płaskim pędzlem jak i lekkiego przypudrowania "puszkiem"
- nie sypie się i nie kruszy, przetrwał noszenie w torebce
- wydajny.
Stosuję do w taki sposób, że płaskim pędzlem do podkładu nakładam go na strefę T (gdzie mam błyszczącą i często zaczerwienioną skórę). Na resztę twarzy nakładam go dyżym okrągłym pędzlem do pudru.
Dodam, że preferuję makijaż naturalny i lekki, podkład ten nie gwarantuje 100% pokrycia i matowienia na beton, ale mi to akurat pasuje.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

póki co najlepszy choć ciągle szukam ;)

Kupiłam ten produkt zachęcona zachwytami mojej siostry, która ma cerę tłustą. Miałam nadzieję na to, iż zastąpi mi tradycyjny podkład. Akurat w tej kwestii się przeliczyłam lecz ten kompakt spełnia wiele innych moich oczekiwań ;)

+ cudownie matuje
+ jest pudrem kryjącym więc przy aplikacji dołączoną gąbeczką otrzymamy mocny efekt koloru na buzi
+ nie daje efektu "pudrowanej lalki"
+ naprawde długo utrzymuje się na skórze
+ ma aksamitną konsystencję
+ jest bardzo wydajny dzięki czemu cena nie odstrasza
+ spokojnie można umalować się dołączoną gąbeczką. Używałam tej "mechatej" strony i świetnie się sprawdzała a puszek wytarł się dopiero przy wykańczaniu opakowania :)
+ może to dziwnie zabrzmi ale ładnie się zużywa. Nie kruszy sie, nie odpada od opakowania ani nie pyli co jest jego wielkim plusem.
+ miejsce na gąbeczkę i lusterko w schowku pod pudrem- świetny pomysł, dzięki temu w razie potrzeby można zrobić poprawki w ciągu dnia bez dodatkowych lusterek i innych przyborów :)

Żeby nie było tak wesoło produkt ma wg mnie kilka wad...
- mam wrażenie, że delikatnie zmienia kolor na buzi w ciągu dnia... trochę ciemnieje :/ Trzeba uważnie dobrać kolor w sklepie ponieważ jest mocno kryjący...
- w przypadku cery mieszanej po kilku godzinach od aplikacji ma tendencje do ważenia się...

Ogólnie podkład polecam. Dobry, zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Następnym razem po prostu wybiorę sporo jaśniejszy odcień ;)
Używam tego produktu od: 1 roku

Już nie taki dobry, czytaj do końca

Oceniam medium beige 25.
Jest drugim z kompaktów jaki używam, pierwszy to clinique i Sephory okazał się lepszy przede wszystkim pod względem krycia i trwałości na twarzy.
Ani do Clinique ani do Sephory nie używam załączonych akcesoriów tylko pędzla EDM Flat Top. Do tęgo pędzla lepszy jest okragłe pudełko bo nie zostaje nic w rogach tak jak w przypadku Clinuque. Jedyny minus to taki że jest bardziej pudrowy niż kremowy i przy aplikowaniu go na pędzel trochę pyli tak jak byłby sypkim podkładem mineralnym. Od kilku lat używam podkładów mineralnych więc nie mam problemów z cerą, Sephora w dalszym ciągu pielęgnuje cerę.

Po ponad dwóch miesiącach zmieniam swoja opoinię. Kompakt wysechł, stał się pudrem, na dodatek przesusza....

dobry!

Co prawda na mojej bardzo tłustej skórze nie sprawdza się w pełni kwestii matownienia, aczkolwiek nie jest źle... Plus za szeroką gamę kolorystyczną i jasne kolory( posiadam najjaśniejszy). Oprócz tego całkiem przyzwoicie kryje, nie ma potrzeby uzywania podkładu. Estetyka- wielki plus produktu, moim zdaniem. Poręczny z lustereczkiem i gąbeczką.
Minus jest niestety taki, że odrobinę ciemnieje po jakimś czasie od nałożenia. ;/

Używam tego produktu od: kwietnia 2012
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Trudny...

Witajcie!:) Recenzuję podkład w odcieniu R20

Muszę niestety stwierdzić, że najzwyczajniej w świecie, rozczarowałam się tym produktem. Przeczytałam wśród wielu opinii, że dobrze kryje i stapia się z kolorem skóry. Producent oprócz wymienionych powyżej obietnic umieścił również w nazwie słowo ,,podkład,, co sugerowałoby, że sprosta choćby podstawowemu zadaniu jakim jest wyrównanie kolorytu cery...

Pisząc teraz moje odczucia względem tego kompaktu, aż nie chce mi się wierzyć, że wypowiadam się na temat tego samego produktu, który wbrew moim spostrzeżeniom tak bardzo pasuje innym wizażankom...

Od razu muszę podkreślić, że cech na których najbardziej mi zależało przy jego zakupie i które wymieniłam, wcale nie zauważyłam...co więcej (odnośnie krycia) podkład nie współgra z ŻADNYM korektorem. Po aplikacji, prześwitują jasne lub (w najgorszym przypadku)-zielone plamy.

Kolor- tu mogę uznać po części swoją winę, ponieważ w sklepie, pani, która pomagała mi dobrać odpowiedni odcień uznała, że idealny dla mnie będzie ten w zimnej tonacji, chociaż jestem posiadaczką ciepłej.
W opakowaniu nie wydawał się wcale świnkowo różowy ani pomarańczowy, poza tym faktycznie w sklepowym oświetleniu na mojej skórze wydawał się być perfekcyjnie dopasowany...oczywiście światło naturalne już po zakupie zrobiło swoje...
Kolor okazał się być jasny ale różowy. Wyglądam po nałożeniu, jakbym pomyliła fluid z różem...
Jednak z tego co wiem, spokojnie można dostać wersję z żółtym pigmentem(oznaczenie z literką D)...niestety już nie tak jasną.

Są to minusy, które dyskwalifikują ten produkt, przynajmniej na najbliższe kilka lat. Ponieważ jestem młodą dziewczyną, potrzebuję dobrego krycia i ceny na moją kieszeń, wartą efektu.

Widzę jeden plus, który zdecydowanie nic nie zmieni jeśli chcemy ukryć przebarwienia lub trądzik...
Chodzi o efekt wygładzenia skóry...
Kiedy mamy widoczne pory lub nierówności, ten kompakt da efekt skóry jak z fotoshopa:)
Pięknie się w nią wtapia, tak, że jest niezauważalny i niewyczuwalny; leciutki.

Nadaje się więc zdecydowanie dla idealnej cery walczącej ze śladami zmęczenia.

Kupię go ponownie ale dopiero, kiedy nie będę musiała się martwić o nagłe niespodzianki na twarzy;)

Używam tego produktu od: tyg.