Sephora, Professionnel, Pędzel kabuki nr 50

Sephora, Professionnel, Pędzel kabuki nr 50

Mały pędzel kabuki z włosia koziego do różnych rodzajów pudru - mineralnego, sypkiego, kompaktów, róży, kulek i brązerów. Poręczny, miękki, delikatny.

Czarna owca kolekcji

Pędzel nie jest zły, ale zdecydowanie odbiega jakością od pozostałych pędzli profesjonalnych Sephory. Przede wszystkim nie jest delikatny, trochę drapie skórę. Poza tym nie nadaje się zbytnio do innych zastosowań, takich jak nałożenie brązera, różu, wymodelowanie twarzy. Jest dobry jedynie do nałożenia pudru sypkiego, ewentualnie miękkiego prasowańca, gdyż włosie jest długie, niezbyt gęste, przez co dość giętkie. Brakuje mi w nim gęstości i delikatniejszego włosia, a co za tym w jego przypadku idzie- uniwersalności. Nie wypada mu włosie i jest łatwy w utrzymaniu w czystosci i są to jego główne zalety, jest to mój pędzel rezerwowy, na co dzień wolę kabuki tej marki na długiej rączce.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego.

A mogło być tak pięknie

Ponieważ kupiłam sobie od dawna wyczekiwany puder z Mac postanowiłam kupić też ten pędzel .Zapowiadał się cudownie, i nakładał puder też wspaniale aż do ... 1 umycia. Nie wiem co się stało ale pędzel jakby się "rozciapiżył" . Śmierdzi strasznie. Jakoś już mnie mdli od samego zapachu. Nałożyłam na niego gumkę recepturkę aby jakoś nadać mu kształt ale nic z tego.
jedyny plus za to że nadal jest miękki.
Generalnie nie polecam i żałuję że nie weszłam na wizaż wcześniej, zanim go kupiłam

Używam tego produktu od: 2 tyg

Ulubieniec

Bardzo lubię ten pędzel. Jest wygodny, miękki, doskonale nabiera kosmetyk. Używam go do pudru w kulkach i sypanego - w obu przypadkach sprawdza się doskonale. Rozprowadza puder równomiernie, nabiera dobrą ilość kosmetyku.
Jego wielkość sprawia, że jest bardzo poręczny.

Myję go często, a nadal nie stracił fasonu. Odkąd go mam wypadło mu tylko kilka włosków, ciągle jest bardzo gęsty, zbity.

Bardzo udany zakup, jeśli tylko jego wiekowość sprawi, że nie będzie mi służył - pobiegnę po następny.

Używam tego produktu od: ponad 2 lata

zal mi go

piekny, cudowny, poreczny, fajnie sie rozprowadza, mieciutki, ale pedzele trzeba myc... a co potem? strąki na wszystkie strony i straszny smród. nie wiedzialam co sie dzieje. myslalam, ze to wina mojego prepatratu do mycia pedzli, odrazu weszlam na wizaz i zaluje, ze nie zrobilam tego przed zakupem. pedzel autentycznie śmierdzi kozą, nie da sie wytrzymac. nie polecam, jest mnostwo pedzli, ktore napewno beda sie lepiej sprawowaly niz ten

doskonały aż do umycia

W perfumerii Sephora, gdy tylko zobaczyłam ten pędzel byłam pewna, że muszę go mieć. Był to najmilszy pędzel z jakim miałam do czynienia, więc nie zawahałam się i wydałam 39zł. Używanie go było wspaniałe. Świetnie nadawał się do pudrów, różów i bronzerów. Wczoraj umyłam go po raz pierwszy i spotkało mnie wielkie rozczarowanie. Włosie się rozlazło, pędzel jest teraz napuszony i podatny na wykrzywienia. Bardzo się starałam podczas mycia ,,trzymać jego fason" i unikałam ruchów, które mogły spowodować deformacje, ale niestety - zniszczył się. Aż boję się co będzie po drugim myciu;(

Używam tego produktu od: tydzień

dla mnie świetny!

Jestem bardzo zdziwiona tyloma nieprzychylnymi opiniami nt. tego pędzla, dla mnie jest on po prostu super! Kupiłam go z myślą o stosowaniu do brązera 4 seasons i diorowego biszkopta (są b. delikatne i takiego też delikatnego pędzla wymagają) i dla mnie to strzał w dziesiątkę! Miły, nie drapie twarzy - a na to jestem wybitnie wyczulona! poza tym taki jest słodki malutki,ale poręczny i wygodny, zajmuje mało miejsca w kosmetyczce -więc do poprawek w sam raz :) na tyle go polubiłam że właśnie kupiłam drugi - z zamiarem stosowania go do kuleczek meteorytowych :)
ja ten pędzelek jak najbardziej polecam!
aha - co do uwag, że niektórym dziewczynom stracił kształt - ja go nadal trzymam w tym jego "golfie" i wygląda tak samo jak w dniu zakupu :) może dlatego że wkładam go "od dołu" tzn nie mierzwię włosia przy wsuwaniu go w ten plastik, tylko wkładam plastik na rączkę i jadę zgodnie z włosiem, a nie pod włos - ot i cała tajemnica :)Używam tego produktu od:pół roku
Ilość zużytych opakowań:2 i bardzo sobie chwalę :)

Drogi i nieprzydatny

Kupiłam go kilka miesięcy temu razem z podkładem mineralnym Sephora. Od razu okazało, że ten pędzel po prostu nie nadaje się do aplikacji tego produktu, niebo lepsza jest załączona gąbeczka. Tak więc 40 zł wyrzucone w błoto, ale myślałam, że może przyda się do innych kosmetyków. Ale bronzerów prawie w ogóle nie aplikuje, w ogóle mi się nie przydał. Już po pierwszym myciu wyglądał jak miotła, kompletnie stracił swój kształt i do tego blisko dwa tygodnie śmierdział kozim włosiem, chociaż jak go zakupiłam w ogóle nie śmierdział (?). Zapach był naprawdę nie do wytrzymania i nie dało się go używać. Już lepszy był kabuki dołączony do podkładu mineralnego Maybelline!

Plusy:
+ bardzo miękki
+ włoski nie wypadają

Minusy:
- śmierdzi już po pierwszym myciu
- traci kształt, żeby go odzyskać trzeba trzymać go w fabrycznym opakowaniu około 2 tygodni...
- długo wysycha, powiększa swoją objętość po umyciu
- nie nadaje się do aplikacji bronzerów ani kosmetyków mineralnych
- zdecydowanie za drogi

Używam tego produktu od: 3-4 miesiące

brum

Zaznaczam odrazu, że nie oczekuje jakiegoś cudu od pędzla do pudru i ten mi odpowiada. Włosie bardzo miłe w dotyku i na twarzy, rozprowadza puder bez zastrzeżeń,malutki i praktyczny, idealny do noszenia w torebce i poprawek w ciągu dnia. Nie mam go długo jednak zgubił pare włosków ale nie jest to żadna znacząca ilość(chociaż jescze go nie myłam). Przy początku włosia ten czarny plastik wgniótł się w jednym miejscu a obchodze się z pędzlem ostrożnie(trzymam go w małej kosmetyczce a w torbie w małej zasuwanej kieszonce i nigdy nie rzucam torbą). Mogli to zrobić bardziej solidne. Osłonka tylko przed użyciem, potem nie sposób włożyć ja spowrotem zeby nie wytarmosić włosia. Jednak pędzelek nie stwarza mi większych problemów i spełnia swoje zadanie.

Jednak trochę się pośpieszyłam...Już po pierwszym myciu zmienił swój kształti rozcapirzył się a po drugim lekko drapie skorę.

Fatalny

Mam ten pędzel ponad półtora roku, w zasadzie powinnam napisać miałam. Nadaje się już do wyrzucenia. Bardzo szybko zaczął lnieć zostawiając włoski na twarzy. Podejrzewam, że na skutek prania (raz w tygodniu) nastąpiło rozmiękczenie kleju, który spajał włoski z rączką - i pędzel ma teraz dwa elementy:( Do tego włoski nie trzymają się razem i odpadaja całymi kępkami. Puder mineralny rozprowadza raczej średnio, być może dlatego, że pędzel strasznie się rozczapirzył i trudno nałożyć nim puder precyzyjnie. Nie polecam. Używam tego produktu od: 1,5 roku

Idealny do bronzera :)

Co prawda jego przeznaczenie to pudry mineralne,ale mnie służy od do precezyjnego nałożenia bronzera na całą twarz, dzięki czemu jestem "rowno opalona" i nie zostawia smug.
Jakość jak dla mnie bez zastrzeżeń.

Używam tego produktu od:0,5 roku

wypadaja wloski

Kupilam przez przypadek w Sephorze, bo byla przecena. Uzywam od tygodnia i musze przyznac, ze jest malutki, miesci sie do malutkiej kieszonki w torebce, ma oslonke plastikowa i jest miekki w dotyku-jak nakladam puder, to jednak pedzel jest troszke za twardy dla mojej buzki, ale cos na to poradze (odzywka do wlosow). Nie mam jeszcze precyzji w rozprowadzaniu mineralow dzieki niemu-wciaz sie ucze i szukam swojego sposobu na ladny efekt. Jedyne co mi sie w nim nie podoba to to, ze jego trawlosci nie jest taka jak ja bym chciala-wypadaja pojedyncze wloski, a uzywam dopiero tydzien i jeszcze go nie mylam. Moze tez taka sztuka mi sie trafila. Nie wiem, ale mam nadzieje, ze wytrzyma choc z rok ;>Używam tego produktu od:tygdonia
Ilość zużytych opakowań:uzywam 1

Mam porownanie do pedzla flat top edm i do mineralow edm jest zdecydowanie lepszy. wiecej zuzywa sie pudru w przypadku kabuki sephory-trudniej sie rozprowadza, puder wpada miedzy wlosie i na twarz malo co sie nanosi. teraz stosuje do bronzera i jest ok.

nietrwały kształt

Jest mięciutki i delikatny, dobrze rozprowadza minerały. Mnie niestety uczula, bo to naturalne włosie, ale dla nie-alergików powinien być w sam raz. Niestety odejmuję dwie gwiazdki za to, ze po którymś myciu z kolei - zaznaczam, że bardzo o niego dbałam i o jego kształt - wygląda jak rozczapierzona miotła!

Używam tego produktu od:2 miesiące