Revlon, ColorStay, Mineral Foundation SPF 10 (Mineralny podkład do twarzy)

Revlon, ColorStay, Mineral Foundation SPF 10 (Mineralny podkład do twarzy)

Mineral Foundation SPF 10 to mineralna wersja słynnego podkładu Revlon ColorStay. Ma formułę lekkiego pudru. Naturalne składniki minimalizują ryzyko podrażnień. Dzięki zawartości masy perłowej, topazu i różowego kwarcu, skóra wygląda świeżo i nieskazitelnie przez 16 h. Podkład ColorStay Mineral Foundation SPF 10 łatwo się nakłada i szybko wyrównuje kolor ze skora. Bezzapachowy.

Puder dramat

Najgorszy puder jaki kiedykolwiek kupiłam. Dramatyczny pod względem zawartości i opakowania. Puder wysypuje się z pudełeczka przy każdym otwarciu. Nabiera się go zbyt dużo na pędzel i w ten spoósb sporo się marnuje. Pomysł z pędzlem fajny ale beznadziejne wykonanie. Co do samego pudru, po nałożeniu na twarz pozostawia nieprzyjemne uczucie maski. Wydaje się, że skóra jest pokryta sztuczną warstwą, przez które nie może przebić się powietrze. Dla mnie po prostu dramat. Gwiazdkę dałam jedynie za kolor, który jest naprawdę ładny.

Plusy:
+ paleta ładnych odcieni

Minusy:
- efekt maski
- bardzo ciężki puder
- niefunkcjonalne opakowanie

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 opakowania i więcej nie kupię

pomyłka

Do tej pory używałam Loreal True Match Minerals i z ciekawości postanowiłam sprobować Revlona, tym bardziej, że mam wersję płynną ColorStay.
Puder rozczarował mnie niesamowicie! W moim przypadku krycie prawie zerowe. Do tego fatalne opakowanie, puder nasypał się do pojemniczka, z którego się go nabiera i nie da się go odsypać spowrotem, na pędzlu zbiera się go za duzo i rozsypuje się dookoła.
Żałuję, że zdradziłam mojego Loreala, nigdy więcej nie zakupię minerała z Revlona.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Pomyłka producenta

Zakupiłam "to coś" bo lubię markę revlon i do tej pory jestem zadowolona z Colorstay i Photoready.
Z pewnością nie jest to podkład. Produkt ten w ogóle nie spełnia obietnic producenta. Używam go do wykończenia makijażu- jako puder mineralny i tak też go ocenię.
Minusy:
-opakowanie, przyznam szczerze, że nie miałam pojęcia, jak wydobyć produkt z tego opakowania. Teraz przyjęłam taktykę stukania kantem zamkniętej buteleczki o pralkę i to, co się wysypię nabieram na pędzel do pudru. Fabrycznie dołączony nie nadaje się do niczego.
-tworzy taki bardzo toporny mat na twarzy, ja jestem zwolenniczką czegoś bardziej rozświetlonego, odbijającego światło.

Plusy:
-równomiernie schodzi z twarzy, nie tworzy plam.
-nie na każdym podkładzie od współpracuje, u mnie koszmarnie wygląda na nosie nałożony na EL Double Wear.
-łatwo go przedawkować i wtedy jego nadmiar widać na włoskach (meszku) na twarzy.
-czuć "mineralność" tego produktu, twarz jest naprawdę bardzo wygładzona i jedwabista w dotyku.

Z pewnością nie kupię go po raz kolejny, bo w kategorii pudrów do twarzy Revlon sprawdza się przeciętnie.

w porządku

Przede wszystkim to na pewno nie jest podkład ;) stosowany solo u mnie jedynie delikatnie matuje (i to nie na długi czas - mam skórę ze skłonnością do przetłuszczania) i wyrównuje kolor buzi, nie kryje żadnych niedoskonałości (chodzi mi przede wszystkim o rozszerzone pory). Dlatego solo praktycznie go nie stosuję (no chyba że mam duży niedoczas ;))

Używam odcienia Light Medium 040 aktualnie do wykończenia makijażu wykonanego colorstayem do skóry tłustej (odcień 180 Sand Beige), wydaje mi się jednak że lepiej - bardziej naturalnie - wyglądał położony na Photoready Nude i do tej konfiguracji chyba już niebawem wrócę. Ładnie ze soba współgrają. Jednak poprawki w strefie T u mnie po 4-5h są nieodzowne bo niestety twarz zaczyna się lekko świecić. Pędzelek co tu dużo mówić taki sobie, ale ze względu na to że do dzisiaj nie dorobiłam się porządnego pędzla do pudru sypkiego to go używam :D
Nie podkreśla suchych skórek, matuje i ujednolica - jednak stosowany solo nadaje się chyba jedynie do idealnej nie przetłuszczającej się cery.

Bardzo wydajny, mam go już chyba 2 rok i dopiero zaczynam widzieć dno ;), a używam praktycznie codziennie.

Ilość zużytych opakowań: 1.

Bardzo średnio

Jakoś nie jestem przekonana do tego pudru...
Kupiłam go gdy zaczynałam przygodę z colorstay i do tego pory nie potrafię go zużyć

Przede wszystkim: nie matuje, a to dla mnie bardzo ważne jeśli nie najważniejsze. No i to opakowanie - gorszego nie mogli wymyślić - pędzelek kompletnie się nie nadaje do użytku (przynajmniej z tym pudrem), a samo wydostanie pudru z pojemniczka bardzo mnie irytuje (zabawa typu "żeby nałożyć musisz wysypać trochę na rękę, a nigdy nie wysypiesz tyle ile potrzebujesz" nie jest dla mnie)

Używam tego produktu od: przez 2 lata się męczę - chyba czas zrezygnować
Ilość zużytych opakowań: 1/2

bardzo dobry produkt

Kilka lat temu koleżanka z pracy namówiła mnie na zakup tego podkładu na allegro. Kupiłam go za 30 zł, odcień wybrałam w ciemno, ale był bardzo trafiony.
Wczoraj podczas robienia kosmetycznych zakupów w sklepie internetowym, natrafiłam na ten podkład i wrzuciłam go do koszyka, skusiła mnie cena ok. 21 PLN(!) :). Dzisiaj czytam opinie o nim na Wizażu i wiecie co? przez ten cały czas nie wiedziałam, że to jest podkład mineralny. Myślałam, że mam jakiś wyjątkowo cudowny puder (kiedyś tak się tym nie interesowałam, nie czytałam opinii itd.). Byłam zdumiona tym jaki efekt nim uzyskuję. Jak nałożyłam go malutko (zawsze używałam dołączonego pędzelka, robiąc nim koliste ruchy) to tylko matowił, a jak więcej to zakrywał prawie wszystkie niedoskonałości i ujednolicał koloryt buźki. Polecałam go zawsze wszystkim. Starczał mi na baaardzo długo. I teraz znów go będę miałaaaa!!!
***Jednym minusem było to, że często wysypywał mi się w torebce, ale i tak go kochałam.
+ Jak go miałam to już nie potrzebowałam żadnych podkładów ani pudrów, dlatego myślę, że jest to duża oszczędność.

Ilość zużytych opakowań: 1, już niedługo zacznę drugie

Bardzo dobry, ale nie HIT :)

Kupiłam ten puder, bo...był pudrem mineralnym, a mój ostatni mineralny puder L\'oreal nie powiem, poprawił mi cerę, dlatego idąc tym śladem testuję mineralne pudry :) Mam skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, mieszaną.
+ rozjaśnia cerę
+ wyrównuje koloryt
+ dopasowuje się do skóry, nie tworzy maski
+ wygląda naturalnie
+ nie uczula
+baardzo wydajny
a teraz minusy:
- nieporęczne opakowanie
- za mały pędzelek
- nie kryje tak jakbym tego chciała
-/+ nie matuje na tak długo jakbym tego chciała, z drugiej strony nie powoduje, że skóra się masakrycznie i niezdrowo świeci, daje raczej efekt rozświetlenia.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

dobry puder

posiadam odcien 010 fair, kolor dla mnie idealny, pedzelek wg mnie nie nadaje sie do nakladania pudru bo jest za maly, ja uzywam pedzla do bronzera z ecotools, najpierw wysypuje odpowiednia ilosc na reke a potem omiatam nim twarz,
puder nie podkresla suchych skorek, daje naprawde naturalny efekt na skorze :) nie kryje idealnie niedoskonalosci ale wyrownuje dosyc dobrze koloryt skory, ja mam problem ze swiacaca sie skora na czole, ten puder matuje ja na okolo 6 godzin, wiec nie jest zle, niewidzialam go w regularnej sprzedazy w uk, nad czym ubolewam, bo jest dobry, tylko opakowanie nieprzemyslane, uciazliwe jest wysypywanie pudru za kazdym razem na dlon, plus za filtr :)
polecam!

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Przyjemny puder, ale za jasne odcienie

Kupiłam ten puder w nadziei na znalezienie następcy Creme Puff, którego jak dotąd używałam.

Wybrałam odcień 05 (Medium), myślałam, że sprawdzi się na mojej dość ciemnej karnacji . Jednak... okazał się za jasny.
Jeśli zaś chodzi o działanie, to oceniam ten produkt jako dobry : ładnie ujednolica koloryt twarzy, pozostając przy tym niemal niewdoznym i podejrzewam, że nawet najciemniejszym odcieniem nie sposób zrobić sobie krzywdy. Puder jest bardzo drobno zmielony, przyjemnie pachnie a pędzelek -który szczerze mówiąc, początkowo wydawał się bezużyteczny, bo w końcu taki mały- sprawdza się świetnie.

Mimo wszystko wróciłam do Creme Puff, a sypkiego Revlona używam jako... korektora pod oczy (dzięki jasnemu odcieniowi spisuje się w tej roli doskonale i dobrze kryje żyłki czy cienie po nieprzespanej nocy). Noszę go też czasem w torebce w celu poprawek. Bardzo przypadał mi do gustu ten dość niezgrabny, ale wielofunkcyjny słoiczek.

Polecam wszystkim chcącym jedynie wyrównać delikatnie koloryt lub zmatowić twarz :)
Nie wiem w jaki sposób sprawuje się w przypadku użycia go na podkład, bo takowego nie stosuję :)

Ilość zużytych opakowań: w tracie 1-szego

Bez szału

Kupiłam ten puder jako zamiennik dla pudru mineralnego z L\'Oreal.

Według mnie puder nadaje się jedynie dla osób mających idealną cerę, bez przebarwień i innych tego typu niespodzianek.

Praktycznie wcale nie kryje.

Plus to fakt, że dobrze matuje.

Higieniczne opakowanie, łatwa aplikacja.

Mam skórę z małymi przebarwieniami, więc ten puder całkowicie nie spełnił moich oczekiwań.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

bomba

dla mnie bomba :)
przez dłuższy czas używałam płynnego Revlon Colorstay i sprawował się świetnie, ale postanowiłam go zastąpić czymś lżejszym i jestem zachwycona :)

plusy:
+ ładnie matuje cerę - nie wytrzymuje tak długo jak wersja tradycyjna, ale nie narzekam
+ nie kryje mocno, jest praktycznie niewidoczny na twarzy, ale wyrównuje koloryt cery
+ nie zapycha
+ nie uczula
+ odpowiednia cena (allegro)

minusy:
- obawiam się,że jest niezbyt wydajny - wystarczy mi gdzieś na 3 miesiące, podczas gdy wersja tradycyjna wystarczyła na 9 miesięcy

Ilość zużytych opakowań: 2/3

A mnie siępodoba

Jest na prawdę świetny!
+ długo trzyma, nawet po aktywnym dniu (chociaż nie aż 16h, jak tozapewni producent)
+ nie świecę się po nim
+ dobrze się rozprowadza
+ wydajny
+ naturalny wygląd
+ ładnie kryje

Minusów się chyba nie doszukałam :)

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy