Joanna, Naturia (Maseczka nawilżająca `Miód i cytryna`)

Joanna, Naturia (Maseczka nawilżająca `Miód i cytryna`)

Maseczka nawilżająca z miodem i cytryną do włosów suchych i zniszczonych.
Maseczka zawiera specjalnie dobrane składniki naturalne, które działają nawilżająco i odżywczo. Aktywne cząsteczki miodu wnikają we włosy, odżywiając i nawilżając ich włókna. Cytryna zawiera cenne witaminy i kwasy owocowe, które działają wygładzająco na łuski włosów.

bardzo lubię!

Dopóki nie znajdę swojego KWC do włosów - to jest mój zamiennik - za taką cenę nic nie tracę i polecam koleżankom (które także są zadowolone)
Plusy:
-zapach
-cena
-opakowanie (nie wylewa się z niego - bardzo wygodne)
-konsystencja
-szybko odbudowuje włosy
- włosy aksamitne w dotyku, mniej rozdwojone końcówki
-z włosów suchych potrafi uczynić może zdrowych włosów (2 razy prowadziłam kuracje po słonej wodzie - raz po m.adriatyckim i m.śródziemnym - za każdym razem niezawodny)
minusy:
-dostępność (trudno go znaleźć)
-szybko się kończy

Ilość zużytych opakowań: ponad 5

mam mieszane uczucia

Z jednej strony świetny zapach.
Lekka konsystencja.
Włosy nie są obciążone ani nie robią się szybko tłuste.

Jednak aby moje suche włosy dało się łatwo rozczesać i się nie plątały to muszę użyć naprawdę dużo.

Jeśli wyschną samoistnie to się nie błyszczą.
Jeśli pójdę spa w mokrych lub wysusz to jest piękny połysk.

Największym plusem jest to że są lekkie a przy tym bardzo gładkie i nie napuszone.

Ilość zużytych opakowań: Może jak wrócę do naturalnego koloru to z ciekawości przetestuje ją jeszcze raz :)

cąłkiem fajna

Opakowanie: Solidny, plastikowy słoiczek, z którego łatwo wydobywa się produkt. Do tego przyjemna dla oka szata graficzna. Takie opakowania lubię najbardziej.

Wydajność/cena: Za 250 gram zapłacimy ok. 6 zł, więc jak dla mnie cena jest w sam raz, a nawet śmiesznie niska.

Dostępność: Swoją kupiłam w Tesco.

Działanie: Maska ma przeciętny skład, zawiera silikony, jednak jej działanie mi to wynagradza. Pierwszą rzeczą, która mnie urzekła po otwarciu słoiczka, był cudny zapach (charakterystyczny dla masek z tej serii). Konsystencja też jest odpowiednia: ani za gęsta, ani za rzadka, dzięki czemu nie wpływa z włosów. Gdy zaczęłam stosować żółtą Joannę, moje włosy łykały wszystko, co im dawałam. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki tej masce ożyły po zimie. Najbardziej ucieszyło mnie ogromne nawilżenie oraz miękkość włosów. Do tego włosy zaczęły szybko rosnąć, co też jest ogromnym plusem. Zwykle stosuję maski przed myciem, dlatego bałam się obciążenia po nałożeniu jej po nim, jednak nic takiego się nie stało. Włosy były dociążone, gładkie i błyszczące.

Od tamtego czasu nie kupiłam jej ponownie, bo wciąż testuję inne maski, ale na pewno nie raz do niej wrócę. Jestem w trakcie testowania czerwonej i niebieskiej maski Joanny Naturii, więc niedługo zrobię dla Was porównanie masek z tej serii. ;)

Używam tego produktu od: przez ponad miesiąc

Dobra, ale bez szału

Maskę używałam w zimie kiedy to przeżywam z moim włosami prawdziwą katorgę. Włosy są wówczas suche i bardzo naelektryzowane. Maska poradziła sobie z nimi dość dobrze.
Maska nawilża włosy. Są również miękkie i ładnie się lśnią. Znacznie zredukowała elektryzowanie się włosów. Włosy wyglądają zdrowo. Nie plącze włosów. Włosy się dobrze rozczesują. Ogólnie jest dobra dla włosów niezbyt wymagających. Dla moich włosów jest trochę za słaba, ponieważ oczekuję większego nawilżenia i całkowitego pozbycia się problemu elektryzowania się włosów. Maskę używałam codziennie na ok. 5-10min.
Do jej zalet na pewno należą jeszcze że jest wydaja, łatwo się rozprowadza, nie ma problemu z dostępnością i cena jest korzystna.
Dlaczego więc z niej zrezygnowałam? Ponieważ w trakcie 2 opakowania zaczęła ona obciążać moje włosy. Ciężko było ją dokładnie spłukać. Miałam również wrażenie że moje włosy się już do niej przyzwyczaiły.

Używam tego produktu od: używałam ją kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Miód i cytryna z włosami zaczyna!

Jedna z lepszych maseczek jakie kiedykolwiek miałam.

- ładny zapach
- łatwo się zmywa
- pozostawiona na godzinę "naprawiła" moje włosy bardzo zadowalająco
- pomaga w rozczesaniu włosów
- zapach utrzymuje się na włosach bardzo długo
- pozostawia włosy lśniące i lejące

- wydajność: u mnie średnia, ale mam bardzo gęste włosy

Używam tego produktu od: Miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 / 250 g

Cudo!

Uwielbiam tę maskę! Kilka tygodni temu poleciła mi ją koleżanka, włosy z niewyjaśnionych przyczyn zaczęły się ze sobą plątać, były nie do rozczesania.
Poszłam z tym do fryzjerki, która uznała, że włosy zdrowe i poleciła jakieś kosmetyki za kosmiczną cenę.

A ta taniutka maseczka z joanny? Cudowna. I rozwiązała wszystkie moje problemy. Włosy są gładkie, miękkie, błyszczące, pięknie pachną i w ogóle się nie plączą!

Używam jej po każdym myciu, co drugi raz zostawiam ją na włosach na kilka minut.

+ zapach
+ cena :D
+ nie obciąża włosów
+ ułatwia rozczesywanie, włosy są sypkie, miękkie

- mało wydajna (ale to może być wina tego, że mam długie i gęste włosy)
- konsystencja - bardziej przypomina odżywkę niż maskę.

Ilość zużytych opakowań: Drugie w trakcie.

Jedna z najlepszych

Jest to jedna z moich ulubionych masek. Włosy są po niej gładkie, wręcz śliskie, mięsiste, bardziej błyszczące. Ślicznie pachnie a zapach pozostaje na włosach gdy wyschną. Włosy się nie puszą, jak to mają w zwyczaju, wyglądają po prostu ładnie. Powiedziałabym, że zdrowo, a do bycia zdrowymi im daleko.

Na prawdę dobra

Powiem szczerze, żeby zobaczyć efekty po tej masce musiałam nauczyć się ją obsługiwać. Zostawiam na ok. godzinę po umyciu i spisuje się bardzo dobrze. Włosy są sypkie, nawilżone, mięsiste. Niestety są dni,że robi z moich włosów puch a tego nie lubię. Nie mniej jednak za tą cenę jak najbardziej się opłaca, jest wydajna, pięknie pachnie i nawilża.

Szału nie ma.

Taki sobie przeciętniaczek. Tak jak napisałam w tytule, szału nie ma - czterech liter nie urywa ;)

Ale nie można mu niczego zarzucić. Ładnie pachnie, łatwo się zmywa. Włosy są wygładzone, odpowiednio dociążone, lekko błyszczące i miękkie, ale... po prostu nie jest najlepsza. Przegrywa z maskami o prostszym składzie.

Mimo tego polecam, jeżeli nie oczekujemy nie wiadomo jakich efektów i potrzebujemy po prostu zwykłej maseczki na codzień do włosów niezbyt zniszczonych.

Używam tego produktu od: 1 tydzień
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

OK

Używam na zmianę z jajeczną, przy niej wypada trochę gorzej

+ zapach
+ nawilżanie dostateczne
+ cena
+ dostępność
+ skład (poza tą parafiną na trzecim miejscu, po co ona tam?)

- konsystencja
- mniej wydajna niż jej siostra

+/-nic wielkiego z włosami nie robi, ale jest w miarę

Ilość zużytych opakowań: pierwsze

dobra jakość w niskiej cenie

Ponieważ mam cienkie włosy bardzo ostrożnie podchodzę do odżywek i preferuję produkty apteczne to muszę powiedzieć że firma joanna mile mnie zaskoczyła. Odżywka nie obciąza aż tak włosów ( moje są cienkie więc jak ktoś ma mocniejsze włosy tym bardziej nie powinna) ma przyjemny zapach i powoduje że suche włosy są mniej sianowate.
Ogólnie warto ja stosuję ja teraz zamiennie z droższym produktem aptecznym. zamierzam też wypróbować niebieską maskę.

Używam tego produktu od: od kwietnia 2012
Ilość zużytych opakowań: jedno jeszcze nie do konca

Jestem mile zaskoczona

Kupiłam ją, dlatego, że od dawna nie mogę znaleźć swojej maseczki z jedwabiem w sklepach, a ta...była zachęcająca.

+ Wygładza
+ Przyjemny zapach (choć dla mnie za mało cytryny)
+ Przyjemna konsystencja
+ Nawilża