Mary Kay, Mineral Powder Foundation (Mineralny podkład pudrowy)

Mary Kay, Mineral Powder Foundation (Mineralny podkład pudrowy)

Kategoria

Mineralny podkład pudrowy Mary Kay to niezwykle lekki puder, który rozprowadza się swobodnie jednym pociągnięciem pędzla. Zapewnia pokrycie charakterystyczne dla podkładu oraz wygodę typową dla jedwabistego pudru. Dokładnie się rozprowadza, zapewniając naturalne i nieskazitelne wykończenie makijażu. Ponadto łatwo łączy się ze skórą, wyrównując jej odcień.

mineralne
Krycie
lekkie
kryjące, ujednolicające
w słoiczku

polecam :)

Posiadam cerę z problemami (kończę leczyć trądzik, mam popękane naczynka i z powodu kataru wiecznie czerwony podrażniony nos).
Ze względu na cerę mieszaną i inne problemy trudno było mi znaleźć dobry podkład dla siebie. Dermatolog polecił mi ogólnie kosmetyki mineralne w pudrze gdyż one ponoć nie przenoszą bakterii/wirusów po twarzy. Używam wielu kosmetyków Mary Kay więc moim pierwszym wyborem był ich podkład.
Moim zdaniem zalrty kosmetyku to:
- ładnie matuje choć na krótko - po jakichś 3 godzinach zaczyna mi się świecić skóra w strefie T
- na długo (do 10 h) utrzymuje się na twrzy ujednolicając jej kolor (ukrywa mniejsze blizny potrądzikowe i małe zaczerwienienia bez korektora)
- nie przesusza
- nie tworzy efektu maski
- jest wydajny
- ukrywa efekt "skórek" na nosie

A jego wady to:
- trzeba oddzielnie dokupić pędzel
- ma mało odcieni
- nie jest to podkład mocno kryjący - osoby które używają tylko podkładu bez korektora a mają problemy z cerą nie będą zadowolone.

Ogólnie produkt polecam. Dodatkowo mogę powiedzieć , że w moim przypadku puder trochę jaśniał na twarzy podczas wchłaniania, dlatego 2 opakowani kupiłam odcień ciemniejsze.

Używam tego produktu od: pażdziernik 2008
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

bardzo dobry

Witam
uzywam tego podkladu od listopada na poczatku bylam zalamana ale pop pewnym czasie mnie zachwycił oto jego zalety:
nie tworzy maski(dl amnie to podstawa)
ladnie kryje
wyruwnuje kolor skory
nie wysusza(ale i tak uzywam pod niego krem)
wydajny
dlugo si e trzyma
posiada jedynie mala wade matowi skore al ena bardzo krotko:( pozatym ok poki co i tak nie znalazlam nic lepszego( a uzywalam wiele droszych podkladow) wiec zostane przy nim polecam

Używam tego produktu od:listopada 2008

superowy

wiele słyszałam dobrego o podkładach mineralnych w pudrze i chciałam kupić taki z maybelline,ale nie ma jescze w polsce, dałam się więc skusić na mary kay. muszę przyznać,że jestem zdumiona. bardzo łatwo,przy pomocy pędzelka nakładam na twarz coś co jest podkładem i pudrem w jednym,ale nie tworzy żadnej maski. warstwa jest prawie niewidoczna a daje efekt idealnej cery, świetnie ujednolica kolor, pokrywa niedoskonałości,nawet korektor niepotrzebny:) caly dzień mam cerę tak śliczną,że popadam w narcyzm:P a mam przecież pełno śladów po trądziku i drobnych wyprysków pare.. używam najjaśniejszego ivory 1. jest bardzo naturalny i ładnie rozświetla cere. nie wiem czy jeszcze kupie maybelline,bo w sumie nie ufam tym kosmetykam,a mary kay to ponoć jednak porządna marka, no i niestety troszkę droższa (ale pudru jest bardzo dużo i jest wydajny!).
puder ten w dodatku nie zatyka porów i nie powoduje nowych wyprysków, a te stare nawet zasusza. wiem coś o tych sprawach,bo nie dość,że mam alergie na wiele kosmetyków to jeszcze pryszcze przez pudry i podklady...wiec ten jest super jesli o to chodzi.
minusem to ,ze sie wysypac moze,jak sie gwaltownie otworzy pudelko. nie lubie sypkich pudrow,ale co poradzic....Używam tego produktu od: 2 miesiecy

niezbędny

Używam go już od czerwca, a w słoiczku prawie go nie ubyło. Jest bardo wydajny, bezzapachowy i nie podrażnia.
Ma postać drobnego pyłku, więc idealnie rozprowadza się na skórze i z nią stapia. Ma długo matuje i ujednolica skórę nie zatykając porów. Nie osypuje się i nie ściera, wytrzymuje cały dzień bez poprawek. Już minimalna ilość daje bardzo ładny i naturalny efekt.
Słowem: jeden z lepszych, jakie miałam.

Minusem jest to, że z opakowania często coś mi się wysypuje...
dziurki mogłyby być mniejsze.

Używam tego produktu od:siódmy miesiąc

super kosmetyk.

Bardzo przypadł mi do gustu ten kosmetyk.
Plusy:
- estetyczny, ładny wygląd + poręczny pędzel
- długo się trzyma, nie muszę wciąż poprawiać poszczególnych miejsc na twarzy, co miało miejsce przy stosowaniu innych mineralnych kosmetyków
- kryje odstające skórki, nie wyszczególnia ich

Minusy:
- najjaśniejszy odcień jest dość ciemny

Używam tego produktu od: tygodnia

Spodziewałam się czegoś więcej

Nie jest źle ale bez rewelacji. Jest drobniutki, nie podkreśla zmarszczek, nie wchodzi w pory. Krycie średnie ale bez problemu daje sobie radę z drobnymi naczynkami. Ładnie wyrównuje koloryt, wtapia się w skórę i jest niewidoczny. Niestety czuję go na twarzy. Po prostu odrobinę podrażnia. Może dlatego, ze jest to puder "pseudomineralny" czyli jego skład to w większości chemia i to nie do końca doskonała. Kolejny raz dałam się nabrać reklamie :)

Używam tego produktu od: 2 tyg
Ilość zużytych opakowań: pierwsze