Cerko, Cerkoderm 15, 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym

Cerko, Cerkoderm 15, 15% krem mocznikowy z kwasem mlekowym

Wskazania: skóra sucha, łuszcząca się z tendencją do nadmiernego rogowacenia. Polecany do pielęgnacji stóp, kolan, łokci.
Działanie: nawilża skórę, likwiduje nadmierne rogowacenie. Działanie keratolityczne mocznika wspomaga kwas mlekowy.
Stosowanie: pielęgnacja bardzo suchej skóry z tendencją do rogowacenia również u osób, u których przyczyną suchej skóry są cukrzyca lub łuszczyca.
Składniki aktywne: mocznik 15%, kwas mlekowy/mleczan sodu 4,5 %, glicerol.

uniwersalne
sucha, odwodniona
nawilżające, regenerujące, natłuszczające
w tubce

dobry nawilżacz

Właśnie skończyłam pierwsza tubkę i w związku z tym wystawiam recenzję.
Z czystym sumieniem polecam na wszelkie problemy skórne! Wystarczyły 2-3 użycia żeby skóra łokci nie różniła się niczym od skóry pozostałych partii ciała. Na zrogowaciałe pięty też pomógł- po potraktowaniu ich tarką, pumeksem i 30% kwasem mlekowym, jako nawilżacz smarowałam grubą warstwę cerkodermu i zakładałam na noc skarpetki. Teraz aż przyjemnie dotykać moje pięty :D
Na twarz nie stosowałam. Jest tłusta i po pierwsze- nie potrzebuje nawilżania, po drugie- obawiam się, ze mógłby zapychać.
Naprawdę polecam. Jeden z najtańszych kremów z mocznikiem, a stężenie 15%- wzbogacone kwasem mlekowym- w zupełności wystarcza na wszelkie problemy: przesuszone łokcie, suche łydki, pękające pięty.

Używam tego produktu od:2 miesiące

dobry i wydajny

Bardzo dobry produkt. Krem jest wydajny, bezzapachowy, dobrze się rozsmarowuje i nieźle wchłania (zajmuje mu to chwilę).

Jeśli nie przesadzi się z ilością to na twarzy wchłania się do matu (przynajmniej u mnie). Smaruję nim buźkę od czasu do czasu i jestem pod wrażeniem, bo świetnie nawilża. Poza tym uratował moje łydki, które były mega wysuszone (dosłownie wiór...), a także pięty i łokcie.

Udało mi się nawet namówić TŻ aby smarował się nim po goleniu i dzięki temu buźkę ma mniej podrażnioną i znika problem wrastających włosków (zresztą podobnie u mnie po depilacji łydek).

Z czystym sumieniem mogę go polecić...

Ilość zużytych opakowań: 2 rozpoczęte