Clinique, Almost Powder Makeup SPF 15 (Podkład mineralny prasowany SPF 15)

Clinique, Almost Powder Makeup SPF 15 (Podkład mineralny prasowany SPF 15)

Produkt wielofunkcyjny, który znakomicie spełni rolę podkładu lub pudru. Dzięki zawartości antyoksydantów i filtrów przeciwsłonecznych (SPF 15) kosmetyk nie tylko upiększa, ale i chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem. Puder ma niezwykle lekką konsystencję i doskonale wtapia się w skórę, dając bardzo naturalny efekt.

Idealny dla mnie!

Uwielbiam ten puder jest idealny dla mojej skóry, nakładam go na podkład i zawsze wygląda świetnie! Nadaje się również do samodzielnego nakładania jako sypki podkład i wtedy wygląda bardziej naturalnie.

Utrzymuje się dość długo na skórze ok 6h na pewno. Daje satynowy efekt, jest więc idealnym wykończenie podkładu. Skóra wygląda po nim idealnie, dość dobrze kryje (moim zdaniem jeden z najbardziej kryjących podkładów jakie można dostać w Sephorze), więc wszelkie naczynka i zaczerwienienia są ukryte. Dzięki temu, że ma miałką konsystencje całkowicie ukrywa zaskórniki.

U mnie po kilku godzinach skóra zaczyna się lekko błyszczeć, ale wystarczy lekko przypudrować i znów wygląda świetnie (nie jest pudrem typowo matującym więc i tak nie można narzekać).

Nie przesusza skóry, wręcz po jego nałożeniu staje się bardziej aksamitna.

Efekt: skóra wygładzona z aksamitnym półmatowym wykończeniem, kolor skóry idealnie wyrównany, bez sztucznego efektu maski. nie zatyka porów.

Na dodatek uważam, że ma bardzo ładne, estetyczne opakowanie.

Używam go od dłuższego czasu i nie zamieniłabym go na inny! Dla mnie naprawdę ma same zalety.

Jedyna wada (którą da się przeżyć) to cena, kupuję go w Sephorze i aktualnie kosztuje 165 zł. Jednak jest wydajny, nakładam go codziennie na całą twarz i starcza mi mnięj więcej na 4-6 miesięcy.

Ilość zużytych opakowań: prawdopodbnie w trakcie 9 lub 10

Najlepszy mineralny kompakt

Mam mieszaną/tłustą cerę z bardzo dużą tendencją do zapychania. Almost powder makeup początkowo używałam jako puder wykańczający - wtedy specjalnie mnie nie ujął, być może dlatego, że w połączeniu z podkładem płynnym tworzył na mojej twarzy troszkę ciastkowaty efekt, było po prostu za ciężko.

Pewnego dnia zapomniawszy podkłądu płynnego stwierdziłam, że użyję almost powder makuep jak producent przykazał - jako podkład. No i szał.
Naturalnie wyglądająca skóra, idealne wyrównanie kolorytu, dużo mniej widoczne pory, a wszystko to po paru maźnięciach pędzla. Polecam szczególnie jeśli macie cerę mieszaną i trądzikową. Ja mając go na twarzy zapominam, że jestem umalowana. Trwałość ok, według mnie spokojnie wytrzyma 8 godzin bez specjalnych poprawek.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: dwa

Delikatny, ale utrzymuje się stosunkowo długo

Używam tego pudru od ponad dwóch miesięcy. Jestem z niego bardzo zadowolona, ponieważ idealnie wygląda na mojej skórze, nie stwarza efektu maski i nie obciąża skóry. Mam twarz mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania się. W moim przypadku utrzymuje się ok. 6-7 godzin po tym czasie muszę użyć bibułek matujących. Jednak przebywam w pomieszczeniach z klimatyzacją.
Odkąd używam tego pudru zauważyłam poprawę mojej skóry.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

KWC

- wygładza i ujednolica skórę
- maskuje drobne zaczerwienienia (skóra naczynkowa)
- likwiduje widoczność porów
- daje bardzo naturalny efekt
- nie zapycha i nie podrażnia
- nie tworzy efektu maski
- idealnie wykańcza miakjaż
- matowi na jakieś 4 godziny, po nich jest tylko efekt naturalnie gładkiej twarzy
- bardzo dopasowany kolor (używam 01 fair)
- bardzo wydajny - stosuję go w niewielkich ilościach, mam już ponad rok i nie kończy się.

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełeczko

Fajny, ale...

Używam go solo, bez wcześniej nałożonego podkładu, ponieważ lubię naturalny efekt w makijażu.
Jeżeli chodzi o zalety to na pewno :
+ dobrze kryje,
+ nie zatyka porów,
+ daje naprawdę fajny, naturalny efekt,
+ nie wysusza,

Jeżeli chodzi o wady :
- nie matuje na zbyt długo (ale nie jest to stricte podkład matujący,
- niesamowicie NIEWYDAJNY, ja mam go na ok. 3-4 tygodnie, po tym czasie widać dno i podkład mi się cały rozkrusza i jest moim zdaniem do wyrzucenia,
- kolory.

Kolory są dla mnie główną wadą, przez którą niestety byłam zmuszona do poszukiwań czegoś lepszego. Mam cerę w odcieniu żółtym, a te podkłady niestety są albo różowe, albo szare i moja twarz w zetknięciu z niektórymi nie wygląda zbyt zdrowo. Kilka razy usłyszałam nawet, że wyglądam na chorą. Docelowo, zimą zostaję przy odcieniu "light", ale nie jest on dla mnie idealny, ponieważ jest delikatnie za ciemny. "Fair" jest za jasny, a w "Neutral Fair" wyglądam na chorą. Chociaż najciemniejszy (deep) jest świetnym odcieniem gdy wracam z tropikalnych wakacji i wtedy mi odpowiada, ale jedynie przez ok. miesiąc w roku.

Myślę, że kupię jeszcze nie raz, bo kupuję go gdy jestem już zmęczona testowaniem innych produktów i chcę czegoś znajomego co nie zapcha mi porów i jednak będzie dobrze kryło solo (nie lubię ciężkich podkładów na co dzień). Obecnie testuję Smashbox Halo i chyba wypada lepiej, ale również nie jest moim KWC :P

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyć

Jest ok.,ale...

Mam skóre tradzikowa zaleczona ( ciagle na antybiotykach) i sama nie wiem poczatkowo puder matowił mnie na dosc długo,po dwóch miesiacach stosowania skóra sie chyba przywyczaiła i swiece sie po ok 3 h czym jestem niemiło zaskoczona,jednak chusteczka badz poprawka i wsio ok,najbardziej podoba mi sie efekt skora jest aksamitna,pieknie kryje zaczerwienienia,nie podkresla skorek i mimo kilku poprawek nie roluje sie nie widac w ogole,ze mam puder na twarzy dlatego kupie go ponownie :D extra opakowanie poreczne solidne !szkoda tylko tego swiecenia skory,chociaz moze w cyzms innym tkwi problem bo pod puder nakladac musze skinoren moze w tym tkwi caly klopot

Zalety:
wydajny
swietnie kryje
nie wysusza
nie uczula
super opakowanie
wart swojej ceny

wady:
troche słabo matuje

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: nadal 1

Kurcze robie edit tego pudru niestety,nie wiem czy to skora sie przyzwyczaila czy co,czy uzywam go na podklad czy na sucho po 1 h wyglada jakbym miala go 8 h na sobie o.O cos nie halo odkladam na jakis czas moze to wina skory,ale wyglada to dosc marnie

Cudo !!!

Jest to najlepszy kompakt do twarzy jaki miałam, lepszy nawet od Everlasting Compact od Clarins...Posiadam super naturalny kolor 02 neutral fair i jest idealnie dobrany do mojej cery. Ma duże krycie i daje dobry mat. Nakładam go na twarz na krem + korektor Oriflame trochę różu z Avon oraz transparentny puder Sensai Kanebo i makijaż przez 8 godzin jest idealny, później mała poprawka i tak do wieczora jest idealnie. Bardzo gorąco polecam !!! Minus to cena 165 zł w Sephora, nawet opakowanie da się przeżyć 😄.

Używam tego produktu od: od 1,5 tygodnia.
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie.

Dobry dla skóry atopowej

Jest to właściwie jedyny puder, który jest dobry dla mojej atopowej skóry

-wygląda naturalnie

-jest wydajny

- dobrze kryje

-skóra długo jest matowa, nie błyszczy się

-nie wysusza

-nie uczula

Jedynym minusem jest cena, w drogeriach sephora i douglas aż 155 zł, w drogerii internetowej troszkę tańszy

Używam tego produktu od: kilku lat

Doskonale stapia się ze skórą!

Największą zaletą tego pudru jest to, że doskonale stapia się ze skórą, jest duży wybór odcieni, przyjemnie się go używa i ma oryginalne opakowanie. Nie zapycha. Nie wysusza. Nie podkreśla suchych skórek. Jest po prostu idealny :)

Używam tego produktu od: dłużej niż rok
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

najlepszy

Po latach poszukiwani ideału nareszczcie znalazłam!Mam cerę mieszaną z tendencją do ciągłego świecenia się skóry. Ten puder dokonał cudu - buzia jest ładnie zmatowiona przez kilka godzin, naturalnie wygląda. Miałam przygody z różnymi pudrami z górnej półki, ale żaden nie przyniósł takiego efektu jak ten.

najlepszy puder w kompakcie

To mój trzeci selektywny puder w kompakcie i jest zdecydowanie najlepszy. Kupiłam w mojej ukochanej perfumerii internetowej, w promocji za 90zł - wart każdej złotówki, nawet w cenie regularnej.

Jedynym minusem tego produktu jest dość tandetne marmurkowo-plastikowe opakowanie, jest solidne, ale stylistyka nie moja. Idzie się przyzwyczaić, jednak Clinique mógł się bardziej postarać.

Pudełeczko skrywa drobnozmielony puder, wygodne lusterko i półeczkę pod spodem na pędzelek, który w sytuacji podbramkowej pomaga nam równomiernie nałożyć puder.

Co do samego produktu, puder jest w 100% bezzapachowy, ze świetnym składem.

Moja cera jest mieszana, latem w kierunku tłustej, zimą w kierunku suchej.

To pierwszy puder wykończeniowy, który tak dobrze współpracuje z moją kapryśną cerą, trzyma ją w ryzach, nie powodując efektu świecenia, ani płaskiego matu, przez cały dzień buzia jest nieskazitelna (w okresie letnim potrzebuję jednej poprawki).

Puder idealnie się nakłada, nie tworzy smug, nie zbiera w załamaniach, nie podkreśla zmarszczek i nie wysusza. Wyrównuje koloryt, jest bardzo naturalny, nie powoduje efektu maski.

Bardzo dobrze współpracuje z kremami, podkładami i korektorami. Mam cerę bezproblemową, czasem stosuję go jako podkład i też daje radę, ale trzeba mieć dobrze nawilżoną buzię (jak przed wszystkimi podkładami).

Wielki plus za filtr!

Na zimę mam najjaśniejszy odcień, latem o ton, dwa ciemniejszy. Każda znajdzie coś dla siebie.

Puder wystarcza mi na niecały rok codziennego stosowania, właśnie kończę pierwsze i na pewno kupię ponownie.

Używam tego produktu od: rok

Mam nadzieję, że Clinique nigdy go nie wycofa ;)

To jest dla mnie absolutny kosmetyk wszech czasów!! Używam go nieprzerwanie od ponad 3 lat, zmieniały się opakowania, ale zawartość na szczęście cały czas ta sama :) Mam go zawsze przy sobie, jest idealny także do poprawek w ciągu dnia. Mam tłustą skórę z niedoskonałościami i ten podkład jest dla niej wybawieniem. Dzięki niemu mój makijaż utrzymuje się dłużej niż przy użyciu płynnego podkładu. Krycie zależy od ilości nałożenia, ja do niego stosuję jeszcze korektor, ale przy bezproblemowych cerach da sobie radę sam. Buzia jest lekko rozświetlona, koloryt ładnie wyrównany, brak jakiegokolwiek efektu "maski", nie przesusza też skóry. Mnie wystarcza średnio na 3 m-ce, ale nie oszczędzam go ;) Puderniczka dość poręczna, a jedynym minusikiem jest mało wygodny pędzelek, ale cóż, ideałów nie ma ;)

Używam tego produktu od: ponad 3 lata
Ilość zużytych opakowań: ponad 10 opakowań