Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 (Krem ochronny do skry trądzikowej - wysoka ochrona) (stara wersja)

Silna ochrona przeciwsłoneczna, do skóry trądzikowej. Zapobiega zatykaniu się porów i powstawaniu zaskórników. Przeciwdziała zagęszczaniu się sebum. Zabezpiecza przed zmianami w obrębie DNA. Konsystencja jest nietłusta i bezbarwna. Krem nie bieli i natychmiastowo się wchłania nie pozostawiając tłustego filmu na twarzy. Długotrwale matuje przetłuszczające się partie twarzy. Fotostabilny.

Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

Cena: ok. 45zł / 40ml
/ic/

nie dla każdego

Przykro mi,że muszę popsuć opinię tego kremu.Jest to z pewnoscią jeden z lepszych filtrów,ale nie dla każdej cery-mnie uczulił po 1dniu stosowania-skóra czerwona,piękąca z mnóstwem drobnych, czerwonych krostek.Szkoda, bo gdyby nie uczulenie pewnie zostałabym przy tym filtrze.Swietnie się wchłania,zapewnił idealny mat mojej mieszanej cerze,która z pudrem EL wygladała nieskazitelnie(lepiej nawet niż z samym podkładem!)-żaden inny filtr nie dawał takiego efektu...

Używam tego produktu od:marzec
Ilość zużytych opakowań: nadpoczęte 1

Godny polecenia!

Jestem podczas kuracji retinoidami i uzywam tego filtru na zmiane z LRP fluide extreme spf50.Dosc dobrze matuje, mozna na nim wykonac makijaz bez problemu, nie bieli praktycznie wogole, ale czasami wydaje mi sie zbyt suchy, jezeli potrzebuje troszke nawilzenia uzywam LPR, a w pozostale dni Bioderme, bo zdecydowanie lepiej matuje.Ogolnie jestem zadowolona i napewno jeszcze go zakupie

Używam tego produktu od: 3 tyg

Mistrz!

Jest po prostu mistrzem! Wydajny,nie bieli i matuje!
Ostatnio oglądalam zdjęcia z poprzednich wakacji i moja cera,ach! Taka jasna i gladka-myśle,że on też mial na to wplyw-nie powoduje żadnych krostek,a wręcz je leczy :) Zastanawiam się czy kupię dlatego,że jednak nie mam tlustej skóry,a raczej troche wysuszoną,więc ta wersja z matem nie szczególnie mi pod tym względem podeszla-musialam używać jeszcze czegoś do nawilżania.Jednak dla osób z tlustą cerą będzie wspanialy.

Niezbędny

Po 1,5 roku stosowania zamieszkał w mojej kosmetyczce na dobre. Jest świetnym filtrem do codziennego stosowania. Przy bardzo przetłuszczającej się cerze nie da się utrzymać zmatowienia przez cały dzień, ale już po przypudrowaniu nie mam takiego łojotoku. Dobrze pielęgnuje. Bieli, ale na szczęście nie jest gęsty, dzięki czemu łatwo go rozsmarować. Przy próbkach innych filtrów był z tym problem. Poza tym nie wywołuje na skórze niespodzianek. Dobra pielęgnacja i ochrona. Dodatkowo: moja cera nie jest w stanie przyjąć zalecanej ilości.
Polecam!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 4 (?)

Bardzo dobry jak dla mnie

Pani dermatolog powiedziała iż stosując maści lecznice złuszczające musze stosowac filtr. Postawiłam na ten i wcale nie żałuję! :D Jest bardzo dobry jak dla mnie. Nie zapycha porów, matuję. Jest bardzo wydajny. Polecam wszystkim trądzikowcom :)

Używam tego produktu od:2-óch miesiący

5 gwiazdek to za mało!

Gdybym mogła, dałabym mu 10 gwaizdek, bo to nie tylko najlepszy filtr wszech czasów, ale także najlepszy krem na dzień wszech czasów :D Nigdy, po żadny kremie moja cera nie była tak jedwabiście gładka, nawilżona i zmatowiona jednocześnie. Po latach walki suchą i przetłuszczającą się jednocześnie skórą w końcu znalazłam swój złoty środek, coś, co nie tylko sprawia, że skóra dobrze wygląda, ale rzeczywiście poprawia jej stan. Mogłabym długo wyrażać swój zachwyt, więc lepiej przejdę do rzeczy:
+ porządny, stabilny filtr
+ wchłanianie kapitalne, nałożenie przepisowe ilości filtra nie stanowi najmniejszego problemu (jako baza żel hialuronowy)
+ pozostawia wyczuwalną warstwę ochronną, która nie jest tłusta i czyni skórę matową
+ dobre nawilżenie
+ idealna konsystencja i śliczny zapach (mnie przypomina kwiat piwonii)
+ pierwszorzędnie sprawdza się jako krem pod makijaż
Jedyny minus to stosunek ceny do objętości. Ale to cudeńko warte jest tej ceny.
Dzięki Wam, Wizażanki, że pokazałyście mi ten cudowny kosmetyk :) Aktualnie to absolutny nr 1 mojej kosmetyczki, polecam!

Kapitalny.

Jest to jedyny filtr, który mnie do siebie przekonał (oprócz bazy Mac SPF 50). Krem jest naprawdę lekki, ma lejącą się konsystencję emulsji. Na początku matuje skórę, później z czasem po nałożeniu makijażu lekko się błyszczy, jednak jest to delikatny błysk, a nie tłusta maź, jak po zastosowaniu innych wysokich filtrów.
Nie bieli buzi, nie zapycha porów, jest bardzo wydajny i lekki. Będę go używała przez cały rok, buzia po jego użyciu jest gładka i miła w dotyku.
Doskonale rozprowadza się na nim makijaż. Pachnie ładnie i delikatnie - owocowo. Trzeba tylko uważać na tubkę, gdyż łatwo się otwiera i może się wylać.
Używam tego produktu od: miesiąca.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego.

Bardzo bardzo dobry

W końcu trafiłam na filtr idealny dla mnie:)
Po dość długim męczeniu się z bielącymi tłuściochami,kiedy uzyłam biodermy uwierzyć nie mogłam jaki to fajny kosmetyk:)
plusy:
-nie bieli.
-matuje,nie pozostawia co prawda absolutnego matu ale jest fajne uczucie nawilżenia bez tłustej skóry.
-prześlicznie pachnie słodko i wakacyjnie.
-i co najważniejsze spełnia swoje zadanie czyli chroni przed słońcem,testowny na plaży w godzinach największego nasłonecznienia.

minusy:
-cena dość wysoka, troche ponad miesiąc minął a ja już kończę 3 opakowanie,smaruje codziennie twarz i dekold.
-opakowanie.jest to emulsja w tubce i niedokładnie zamknięta potrafi sie wylać w torebce,mysle że przy takiej konsystencji fajniejszy by był jakiś pojemniczek z pompką,ale to taki maleńki minusik;)

Reasumując polecam bardzo,gdyby nie ta cena bioderma zasłuzyłaby sobie bez dwóch zdań na kosmetyk wszechczasów:)

Używam tego produktu od:trochę ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań:2 i kończę 3

B. dobry! :)

Mój pierwszy filtr do twarzy więc nie daję 5 gwiazdek bo nie mam porównania z innymi ;).
Filtr jest naprawdę bardzo dobry, ponieważ:
+ nie zatyka porów! (co dla mnie jest najważniejsze gdyż mam cerę trądzikową, leczoną u dermatologa, tłustą i zanieczyszczoną)
+ ma wysoki faktor i naprawdę chroni
+ szybko się wchłania
+ w ogóle nie bieli
+ o dziwo matuje (myślałam że to jakaś bujda a tu taka niespodzianka :D)
+ lekko nawilża
+ wydajny
+ nadaje się pod podkład (jak prawie każdy mój kremik ;))
+/- cena, jednakże mam pewność że mam porządny, apteczny filtr dobrej firmy (którą ubóstwiam tak na marginesie :D!), wolę mieć taki niż jakiś za 5 złotych która może w ogóle nie chronić; ale zważając na wydajność mogę przeboleć to 55 złotych :).

Na razie nie szukam innego :). A jeżeli już zacznę inne stosować i nie znajdę lepszego dodam mu jeszcze jedną gwiazdkęUżywam tego produktu od: kilku tyg.

w porządku, ale bez rewelacji

Nic specjalnego. Nie zauważyłam żadnego działania matującego ani przeciwtrądzikowego. Nawilża, ale nic poza tym. Poprzednio używałam kremu z filtrem 40 Avene, też do cery trądzikowej, nie widzę różnicy między nimi.

Jak na razie najlepszy :)

Kupiłam ten filtr ze względu na kurację kwasową. Przy pierwszym podejściu się nie polubiliśmy. Zaznaczę, że nałożyłam wtedy 2ml kremu na samą twarz. Bardzo się odznaczał, świecił i okropnie podkreślał przesuszenia skóry.
Drugie podejście i 1,5 ml.- brak większych zmian
Dopiero gdy mnie uświadomiono, że starczy 1 ml. na twarz sytuacja się zmieniła. Przy tej ilości podzielonej przy aplikacji na 2 można wyglądać jak człowiek :)
Niestety jeśli ktoś ma bardzo suchą lub przesuszoną skórę nie będzie raczej z tego kremu zadowolony. Rozprowadza się i wygląda ładnie tylko przy nawilżonej cerze.
Podsumowując:
Plusy
+ Przy rozsądnej aplikacji nie świeci się
+ Dobrze chroni
+ nie podrażnia nawet nałożony w okolice oczu
+ bieli tylko odrobinkę. Przy jasnej cerze wręcz ją rozświetla :D

Minusy
- Przy długim stosowaniu dzień w dzień przez 14 godzin może odrobinkę zapychać
- Dosyć drogi. U mnie kosztuję prawie 60 zł
- Nie ma co prawda alkoholu ale kwas glikolowy który wydaję mi się, że drażni moje naczynka:(

no, no...

moj pierwszy filtr...takze, nie mam porownania

zalety:
- cera mi sie poprawila.. nie mam juz wielu niespodzianek ;p
- nie bieli i ogolnie wygladza skore.

wady:
- cena? troszke drogie jak na takie malutkie opakowanie.
- jakos nie nadaje sie pod podklad. wydaje mi sie, ze moja cera wtedy bardziej sie tlusci i swieci.
- efekt matu.. zaden.
- migruje do oczu i potwornie szczypie!!!

ale ogolnie moze byc...
Używam tego produktu od:2 miesiecy