Bioderma, Photoderm AKN Mat SPF 40 / UVA 26 (Krem ochronny do skry trądzikowej - wysoka ochrona) (stara wersja)

Silna ochrona przeciwsłoneczna, do skóry trądzikowej. Zapobiega zatykaniu się porów i powstawaniu zaskórników. Przeciwdziała zagęszczaniu się sebum. Zabezpiecza przed zmianami w obrębie DNA. Konsystencja jest nietłusta i bezbarwna. Krem nie bieli i natychmiastowo się wchłania nie pozostawiając tłustego filmu na twarzy. Długotrwale matuje przetłuszczające się partie twarzy. Fotostabilny.

Skład: Water (Aqua), Dicaprylyl Carbonate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Metho- Xydibenzoylmethane, Ptfe, Methyl Methacrylate Crosspolymer, C20-22 Alkyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Tridecyl Salicylate, Tocopheryl Acetate, Ectoin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Glycolic Acid, Ginkgo Biloba Leaf Extract , Citric Acid, Dodecyl Gallate, C20-22 Alcohols, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Fragrance (Parfum)

Cena: ok. 45zł / 40ml
/ic/

Dla mnie bardzo dobry;)

Stosuje od niedawna, dla mnie świetny po prostu. Mam dość tłustą skórę w strefie T - momentami zatrważająco a on o dziwo w odróżnieniu od innych przeze mnie stosowanych nie tylko nie nasila tego zjawiska a je prawie niweluje. No i ten filtr w sam raz dla mnie osoby z bardzo jasną cerą;)

Używam tego produktu od:pół roku

lubimy się

Bardzo fajny kremik.
Kupiłam oczywiście po przeczytaniu recenzji na Wizażu :)
Szybko się wchłania. Dość przyjemny zapach. Rzeczywiście matuje moją skórę, wiadomo, że nie na cały dzień, ale to i tak mnie cieszy.
Nie nakładam na okolice oczu, wolę coś silniejszego, zresztą wydaje mi się, że może szczypać.
Cena nie najniższa jak za tę pojemność, ale za ten mat przejdzie :)

Daje 5 póki nie znajdę czegoś co go przebije.

Używam tego produktu od:2 tyg

pozytywnie zaskoczona

Od razu zaznaczam, że to mój pierwszy porządny filtr. Ale spodziewałam się, że będzie gorzej, zwłaszcza, że naczytałam się wcześniej na forum o plusach i minusach stosowania wysokich faktorów. Jak dla mnie ma prawie same plusy:
+nie spowodował wysypu pryszczy czy zaskórników
+sprawdził się po peelingach chemicznych (reaplikowany dość regularnie)
+nie rujnuje makijażu -parsol jest stabilizowany tinosorbem (dobrze piszę?), ale nie pamietam którym
+trochę bieli, ale dokładna aplikacja eliminuje smugi
+i żeczywiście matuje - oczywiście nie na cały dzień, ale tłuszczu na twarzy po wchłonięciu filtra nie uświadczysz

-drobny minusik jest taki, że jak nam się spieszy z nałożeniem pudru czy podkładu, to może go zostać na twarzy więcej niż zwykle

Spotkało mnie to na początku i nie mogłam przez chwilę dojść, dlaczego mój puder ciemnieje na twarzy. A jego tam po prostu było za dużo, bo niewchłonięty filtr w niego wsiąkał.

Także cieszę się, że karierę z filtrami zaczęłam od biodermy - bałam się, że wszystkie są tłuściochami i się do nich zrażę. Ale jest bardzo dobrze. Ocenę wystawiłam trochę zachowawczo i nie wykluczam, że zmienię, gdy poznam inne specyfiki tego typu.

Używam tego produktu od: około 1,5 miesiąca