Logona, Oriental, Body Butter Granatapfel & Sesam (Masło pielęgnacyjne do ciała `Owoc granatu & sezam`)

Masło do ciała polecane szczególnie do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry. Zawiera wartościowe oleje i ekstrakty roślinne z sezamu, granatu i kompozycję olejków eterycznych z paczuli, jaśminu, drzewa sandałowego, bergamoty i słodkiej pomarańczy.

Fantastyczne!

W porównaniu do syntetycznych masełek, to naprawdę nawilża! Ma się po nim gładką, miękką skórę na następne kilka dni, więc nie ma potrzeby codziennego stosowania.

Woń intensywna, cięższa. Osobom, które mają problem z akceptowaniem mocnych zapachów, ten może trochę przeszkadzać.

Gęsta konsystencja, nawilża, nie natłuszcza. Masełko szybko się smaruje, łatwo się wchłania.

Duże opakowanie. Nie jest w całości zapełnione substancją, Logona mogłaby je trochę skompresować.

zakochałam się

Podchodziłam do tego masła z niepewnością spowodowaną moją niechęcią do kosmetyków z granatem, gdyż wyjątkowo nie lubię tego zapachu. (Jednak widać coś w tym granacie jest, bo wiele kosmetyków go zawiera.) Ale masło miało pachnieć orientalnie, a takie nuty bardzo lubię. I rzeczywiście, zapach jest bardzo sympatyczny, ciepły i otulający, ale nienachalny.

Jeśli chodzi o właściwości, to są wspaniałe. Masło doskonale odżywia. Moje łydki z tendencją do suchości bardzo je polubiły. Ponadto skóra staje się bardzo miękka, gładka i nieco ujędrniona. Na pewno wygląda lepiej i jest ogólnie w lepszej kondycji.

Konsystencja jest masłowata, ale nie za ciężka i nie tłusta. Kosmetyk pozostawia miłą, delikatną warstewkę. Nakłada się bardzo dobrze, na początku ma poślizg, w miarę smarowania może się stępić, ale ogólnie nie trzeba ciężko pracować, aby masło rozprowadzić.

Na pewno do niego wrócę. Polecam wszystkim wygłodniałym skórom. To masło jest zdecydowanie warte swojej ceny.

Najlepsze z masełek:)

Dobra, powiem wprost: nie używam maseł:D
Nie lubię, skóra tłusta itp., a i w sumie nie bardzo potrzebuję.

Niemniej, jest taka pora w naszym kraju, bardzo przez mnie lubiana, kiedy skóra piszczy jak głodna mysza. A mianowicie zima. No i wtedy trzeba się przeprosić z masełkami.

Dlaczego Logona?

:) najnaturalniejszy i najbardziej prawdziwy skład. W dodatku dosyć krótki
:) odżywia wspaniale, nawilża
:) skóra po użyciu jest taka "dopompowana", jakby jędrniejsza
:) pachnie nieziemsko i wiemy, że to zasługa olejków PRAWDZIWYCH, a nie mieszanki jakichś cudów używanych do produkcji lakierów samochodowych
:) wygodna szpatułka do dłubania w pojemniku
:) wydajne
:) rano, po przebudzeniu nadal czuć zapach

Ja stosuję masło raz w tygodniu zimą, po pilingu, i u mnie nawilżenie utrzymuje się właśnie około tygodnia:)

Wiwat Logona:D

Ilość zużytych opakowań: dwa

orientalna okluzja

Najlepiej kojący suchą skórę produkt jakiego używałam w ostatnich latach. Do zakupu skusił mnie ciepły, orientalny zapach, który poznałam wcześniej dzięki próbce. Kosmetyk pozostawia skórę natłuszczoną, dlatego też stosuję go na noc. Lepkości nie zauważyłam. Po porannym prysznicu często niczym już nie smaruję ciała, a jednak pozostaje ono nawilżone.

To treściwe masło nakładane obficie pod rękawiczki i pozostawiane na noc uratowało moje dłonie przed corocznym Wielkim Zimowym Suszem (łuszcząca się i boląca z przesuszenia skóra będąca efektem naprzemiennego działania mrozu i centralnego ogrzewania). Kremy do rąk nigdy nie potrafiły tego zdziałać.

Do opakowania dołączono plastikową szpatułkę, dzięki której nic nie włazi pod paznokcie przy nabieraniu. Miły drobiazg.

Można polubić

Masło ma gęstą kremową konsystencję i charakterystyczny, dość intensywny zapach. Dobra smarowalność. Nałożony w małej ilości szybko się wchłania (topi się w temperaturze ciała), większe porcje tej tłustej masy pozostawiają lepki film.
Natłuszcza i nawilża, skóra po zastosowaniu staje się miękka, gładka i elastyczna. Cudów, oczywiście, nie zdziała, ani nawet tego, co preparaty z dużą zawartością mocznika.
Zdarzało się, że po jego użyciu podrażniona czy zadrapana skóra lekko piekła. Przypuszczam, że przyczyną tego są olejki eteryczne.
Produkt o wiele bardziej udany niż lepiące się od gliceryny i alkoholowe fluidy czy balsamy Logony.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące