Stapiz, Sleek Line, Repair & Shine Shampoo (Szampon z jedwabiem do włosów zniszczonych) (stara wersja)

Pojemność 1 000 ml

Intensywnie nawilżający szampon z jedwabiem do włosów zniszczonych lub po farbowaniu. Dzięki zawartości protein jedwabiu posiada właściwości silnie nawilżające skórę i włosy. Nadaje się do częstego stosowania.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycereth-2 Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolized Silk, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Citric Acid, Glycerin, Perfum, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Tetresodium EDTA, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linalool. (13.10.2009)

Cena: 12zł / 1000ml

/pa/

Tani, ale nie najgorszy, jednak też bez rewelacji

Jego plusty to:

-duża pojemność i niska cena plus wydajność
-bezbarwny kolor, konsystencja, która dobrze rozprowadza się po włosach, pieni się
-bardzo ładny zapach
-włosy tak do tygodnia stosowania są naprawdę fajne, bo:
- dobrze oczyszczone
-gładsze
-świeże
-bardziej sypkie
-bardziej błyszczące
-dobrze się układają
-włosy ładnie pachną do następnego mycia ( czyli u mnie do następnego dnia)

Niestety przy dłuższym stosowaniu efekty rzeczywiście znikają i pojawiają się wady:

-szybsze przetłuszczanie włosów
-obciążenie
-włosy są bardziej suche
-nie układają się już dobrze
-nie są sypkie
-nawet z odżywką czy maską nie są fajne, bo są obciążone i takie jakies niedomyte, nieświeże

Nie kupię już ponownie, bo dla tygodnia fajnego efektu, a potem obciążenie, zauważyłam nawet przesuszenie, niewarto wydac nawet tych 15 zł za litr.

Plus za efekt początkowy, za zapach, cene, pojemność, wydajność, konsystencje, przyjemność użycia, ale niestety nie regeneruje włosów przynajmniej moich suchych i zniszczonych (a do takich jest) tak jak powinien, może inne suche i zniszczone będą zadowolone, z moimi włosami i skóra głowy nie współgra przy dłuższym stosowaniu, bo przesusza włosy, przetłuszcza skórę, głowa zaczęła mnie trochę swędzieć.

Na samym początku miałby 5.

Używam tego produktu od: Mies
Ilość zużytych opakowań: Litrowe z mamą

przetłuszcza włosy

Plusy - duża pojemność i niska cena. To tyle.
Mam włosy dość suche, zniszczone suszarką i farbowaniem. Myślałam więc, że ten szampon będzie dla mnie dobry. Skusiła mnie cena, hasło „profesjonalny” i to , że jest przejrzysty (nie lubię perłowych szamponów, ponieważ zawierają w sobie za dużo składników odżywiających włosy, a ja od szamponu oczekuję mycia skóry głowy, której nie musze dodatkow odżywiać).

Miałam wrażenie, że dobrze myje włosy, jednak bardzo je obciążał i szybko przetłuszczał - musiałam po nim myć włosy co 2 dni (z innymi szamponami myję co 3), a nawet wtedy wydawało mi się, że powinnam je umyć już następnego dnia. Na pewno nie było to spowodowane odżywką, bo stosowałam różne i zawsze nakładam odżywkę od połowy długości włosów, a po tym szamponie włosy były oklapnięte od samej nasady. Nie miałam tak nigdy z żadnym innym szamponem, nawet naładowanym silikonami (jak np. L’oreal Professionel Absolute Repair czy Intense Repair). W przeciwieństwie do powyższych nie zauważyłam żadnego pozytywnego wpływu na moje włosy. Samo mycie też nie należało do przyjemnych – konsystencja jest lejąca, przez co wylewałam na rękę dość dużo produktu. Szampon ma bardzo intensywny zapach, być może „fryzjerski”, ale mi przypominał duszący zapach zbyt dużej ilości lakieru do włosów w małym zakładzie fryzjerskim, a nie profesjonalnego produktu do mycia włosów.

Jednak nie jest to szampon dla mnie. Ten zbyt obciążał mi włosy, żebym mogła go stosować regularnie. Jeśli ktoś ma bardzo suche włosy, także u nasady – może sprawdzić ten szampon, bo być może u niego się sprawdzi – szczególnie stosowany od czasu do czasu.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

duży, wydajny, tani

Dla mnie szampon ma dobrze się pienić, dokładnie oczyszczać skóre głowy, nie obciążać włosów. Rozbrajają mnie opnie Pań, które oczekują od niego właściwości maski. Nie spotkałam się jeszcze z szamponem, który np ułatwia rozczesywanie, chyba że jest to szampon dla dzieci.
Plusami produktu jest:
-cena
-wydajność
-bardzo dobrze się pieni
- początkowe "wow"
-przyjemny zapach

Kupiłam go sobie razem z maską callos i pamiętam, że po pierwszych paru myciach uważałam te kosmetyki za największe cuda świata. Włosy gładziutkie, mięciutkie, zero złamanych końców, w ogóle nie widziałam wypadających włosów i zapach koksowy callosa... obłęd.
Stosuje te produkty od ok. półtora miesiąca i już powoli klapki mi z oczu spadają. Wracają połamane końcówki a i włosy wydają się obciążone i szybciej się przetłuszczaja.

Podsumowując? produkt jak za tą cene nie najgorszy. Przy myciu co drugi dzień podejrzewam że 1l starczy na ok. 4mc. Czy kupie ponownie? raczej poszukam czegoś "lżejszego".

Używam tego produktu od: 1,5mc
Ilość zużytych opakowań: 1l

Spełnia swoje zadanie - myje włosy

Mam ten szampon i stosuję go wymiennie z innymi, tak gdzieś co drugie mycie.
Nie wiem, skąd te złe opinie. Jak dla mnie szampon ma myć włosy i ten włosy myje.
Na plus:
+ zapach,
+ cena,
+ wydajność,
+ fajnie się pieni.
Na minus:
- opakowanie jest mało poręczne.

Fakt, że szampon nie nawilża włosów, nie pielęgnuje etc. Ale ja tego od szamponu nie oczekuję - zawsze używam jakiejś odżywki i to są już jej zadania :) Być może dlatego mimo, że stosuję ten szampon już ponad rok, to nie zauważyłam żadnych złych skutków.
Ja mogę go polecić.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 2 całe, trzecie w trakcie

Nie wiem co myśleć

To ulubiony szampon mojej mamy. Zachęcona jej opinią, poprosiłam o "odlewkę". I mimo, że umyłam nim głowę już kilkanaście razy, nadal nie wiem co mam o nim myśleć.

Moje wrażenia:
* świetnie się pieni (pod warunkiem, że nie zmywamy nim olejów),
* jest dosyć wydajny (jak wyżej),
* dobrze radzi sobie z olejami, ale - tak jak zaznaczyłam wcześniej, jest wtedy mniej piany i potrzeba trochę większej ilości kosmetyku,
* włosy są po nim gładkie i błyszczące, ale obawiam się, że to zasługa silikonów,
* zapachu właściwie nie zauważyłam, ani ładnego, ani brzydkiego,
* moja mama ma dużą butelkę z dozownikiem, wydaje się być poręczna (o ile w ogóle można coś takiego powiedzieć o litrowym pojemniku),
* opakowanie bardzo normalne, skromne, ale całkiem fajne,
*cena - dobra.

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy

Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Ogólnie szampon działa i właściwie nie mam się do czego przyczepić, poza tym, że nie używam do mycia włosów produktów z silikonami, dlatego nie zamierzam dalej stosować tego szamponu.

Dobry ale ...

Szampon dostałam w prezencie i szczerze mówiąc czytając opinie nie byłam jakoś dobrze do niego nastawiona ale ... przekonał mnie zapach:)

Plusy:
*zapach!
*wydajność
*dobrze się pieni
*nawilża
*wygładza

Minusy:
*przetłuszcza po dłuższym stosowaniu ale mam na to sposób myje nim włosy co drugie mycie i jest dobry:)

Podsumowując dobry szampon ale nie wywołuje zachwytu:)

Używam tego produktu od: 2tygodni
Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie! I na pewno nie ostatnie:)

nie do dłuższego stosowania

Zgadzam się z moją poprzedniczką szampon na początku wydawał się rewelacyjny w porównaniu do innych szamponów
Włosy były bardzo błyszczące bardzo miękkie nie trzeba już było używać odżywki
ale niestety po kilkunastu stosowaniach stracił swoje właściwości, włosy były już suche i nie tak miękkie jak na początku także musiałam go odstawić

1000 ml to stanowczo za dużo nie da się go zużyć

Używam tego produktu od: 1 razowy zakup
Ilość zużytych opakowań: nie cała butelka

Zły pomysł na dłuższą metę

Dostałam ten szampon kilka lat temu w prezencie od koleżanki, która masowo zamawiała produkty tej firmy.

Słyszałam na jego temat same ochy i achy, czego to on nie robi z włosami. No cóż.

Na początku, po kilku pierwszych użyciach byłam gotowa się zgodzić: cudowny szampon. Bardzo mięciutkie włosy, lśniące, rozczesujące się bez problemu i w dodatku ładnie pachnące. Mega duża butla, cena śmieszna - ideał?

Po paru tygodniach musiałam zmienić zdanie.
Ten szampon nie nadaje się do dłuższego stosowania. Powód? Obciąża włosy i powoduje szybsze przetłuszczanie. Po jeszcze dłuższym czasie pojawił się u mnie łupież i wtedy już musiałam zaprzestać jego używania.

Z tego, co się zorientowałam wynika, że cała ta gama produktów sleek line jest powszechnie stosowana w salonach fryzjerskich. I ma to sens - dużo za grosze, spektakularny efekt. Ale na JEDEN RAZ. To się sprawdza w salonie, ale używanie tego w domu na co dzień to moim zdaniem POMYŁKA - można jedynie zaszkodzić swoim włosom.

Daję dwie i pół gwiazdki za fantastyczny efekt, resztę odejmuję za fakt, że jest to kosmetyk do używania raz na jakiś czas.

W świetle powyższych doświadczeń odradzam, szkoda włosów.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno 1000 ml

co kto woli

Mam do niego bardzo mieszane uczucia... Kiedy pierwszy raz go użyłam byłam zachwycona i od razu poleciałam do sklepu i kupiłam 2 x 1l butelki szamponu i 2 x maski do włosów. ten i na objętość. Włosy po nim były bardzo delikatne, lśniące i mięciutkie, do tego ten zapach mmm. Po kolejnym użyciu włosy jakby się do niego przyzwyczaiły i wcale nie było takiego efektu jak za 1szym razem. Zużyłam go połowe i przerzuciłam się na innym szampon w ramach odwyku z myślą, że jak wrócę to znowu efekt mnie zaskoczy. Niestety tak się nie stało... wydaje mi się, że wysuszył mi włosy. Zrobiło mi się takie siano, a nie używam suszarek, lokówek i prostownicy w dodatku wycieram włosy w bawełnianą delikatną tkaninę... Regeneracji nie widzę, ale za to myje i ładnie pachnie, więc niech będą 4 gwiazdki ;)

Używam tego produktu od: maja br.
Ilość zużytych opakowań: 1 pół

Świetny !!! Polecam każdemu :) Leczy podrażnienioną skórę głowy..

Szampon jest REWELACYNY!
Używałam różnych, zwykłych i profesjonalnych, tańszych i droższych i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że szampon Stapiza jest najlepszy. W połączeniu z maską i balsamem z tej samej serii czyni uda z moimi włosami.
Plusy:
- gęsty (lubię taką konsystencję),
- świetnie oczyszcza,
- pięknie pachnie,
- nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej skóry głowy (mój Tata po innych szamponach dostawał podrażnienia skóry głowy i łupieżu. Poleciłam mu Stapiz i odkąd go używa skóra głowy jest w świetnym stanie i o łupieżu także nie ma mowy, a jego włosy są bardzo miękkie i delikatne, jak u dziecka)
- pozostawia włosy miłe w użyciu.
Minusów nie widzę. Nie oczekuję od szamponu odżywienia, od tego są maski i odżywki. Szampon powinien dobrze myć i Stapiz robi to świetnie.
Edycja : Ten szampon jako jedyny leczy uporczywy świąd, którego nabawiłam się od farbowania włosów. Rzadne inne szampony (ani apteczne, ani drogeryjne) nie pomagały, a jedynie pogarszały sytuację. Stapiz przynosi ulgę skórze głowy i zmniejsza dolegliwości.
Używam tego produktu od: póltorej roku
Ilość zużytych opakowań: 6/1l

Rewelacyjny

Na plus :

- Fajnie oczyszcza włosy i sktórę głowy
- Nawilża ale nie przetłuszcza
- Mogę spokojnie myć włosy co drugi dzień nawet przy nałożeniu odżywki z tej samej serii
- Włosy są po nim mięciutkie i sypkie
- Fajnie nabłyszcza
- Nie mam większych problemów z rozczesaniem
- Przyjemny zapach, który długo utrzymuje się na włosach
- Wydajny
- Tani

Na minus :
- Nie zauważyłam jakiś spektakularnych efektów regeneracyjnych przy stosowaniu samego szamponu, z odżywką jest już nieco lepiej ale na efekty trzeba poczekać

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: W trakcie 2

Tragedia

Kupiłam ten szampon zachwycona moimi włosami po wyjściu od fryzjera, który pracowal na szamponach tej firmy. Początkowo efekt był identyczny. Włosy mięciutkie, błyszczące, podatne na układanie. Szampon dawał poczucie nawilżenia. Nie było potrzeby nawet nakładac odżywki lub maski do włosów. Zapach włosów bardzo przyjemny - coś jak kokos. Niestety po paru tygodniach stosowania ( myję włosy co 2 dni ) moje oczarowanie tym kosmetykiem spadło do zera :/ Nawet moja mama, która wogóle nie jest wybredna nie chce go stosować. Szampon sprawiał, że już przy suszeniu włosów miałam poczucie jakbym wcale ich nie umyła. Tłuste włosy do połowy głowy a końce suche. Tragedia! Moje włosy straciły też dawny blask. Nigdy więcej tego szamponu i chyba zraziłam się przez to do wszystkich produktów tej marki bo omijam je szerokim łukiem.

Plusy:
+ wydajny ( chociaz w moim przypadku modliłam się żeby skończył się jak najszybciej ),
+ piękny, utrzymujący się długo zapach,
+ dobrze nawilża i nabłyszcza w początkowym okresie stosowania ( szampon dobry na krótką metę ),
+ atrakcyjna cena,
+ bardzo dobrze się pieni,

Minusy:
- z czasem obciąża i przetłuszcza włosy u nasady ( u mnie az do połowy długości włosów ),
- wysusza końcówki po dłuższym stosowaniu,
- włosy stają się bez wyrazu, bez życia - klapa krótko mówiąc,