Eucerin, DermoPurifyer (Żel oczyszczający)

Eucerin, DermoPurifyer (Żel oczyszczający)

Eucerin dzięki niezawierającej mydła formule z 6% Ampho-Tenside, czyli związku powierzchniowo-czynnym, który bardzo łagodnie, aczkolwiek skutecznie oczyszcza skórę. Nie zatyka porów, antybakteryjny.
W produktach linii Eucerin DermoPurifyer, zastosowano Follicle Targeting System - unikalny system transportu liposomalnego, polegający na dostarczaniu wysoce skutecznego kwasu mlekowego (o działaniu antybakteryjnym i mikrozłuszczającym) bezpośrednio do mieszków włosowych, czyli tam, gdzie powstają niedoskonałości i zmiany trądzikowe. Mieszek zostaje odblokowany, przy jednoczesnym odpowiednim nawilżeniu skóry.
Badania kliniczne, przeprowadzone na grupie 90 pacjentów, potwierdzają wyraźne zmniejszenie niedoskonałości i poprawę kondycji skóry po 12 tygodniach stosowania serii.

Oczyszczający

Zalety:
- ma bardzo lekką formułę która dobrze oczyszcza skórę i ją matuje
- oczyszcza pory skórne i nie zapycha porów
- ma bardzo wygodne opakowanie
- wpływa na ogranicznie produkcji sebum
- dobra cena
Wady:
- jego działanie czasem jest zbyt silne dlatego używam go raz na kilka dni do mocniejszego oczyszczenia skóry
- nie wpływa na zmniejszenie trądziku, nie goi istniejących zmian

przeciętny i przereklamowany

Żel uznaję za bardzo przeciętny, zarówno jeśli chodzi o jego skład, jak i stosowanie oraz efekty. Mam tłustą cerę z niedoskonałościami, dlatego też szukam dobrego produktu do oczyszczania. Nie wierzę, że sam żel do mycia twarzy rozwiąże moje problemy, ale staram się kupować kosmetyki, które przynajmniej nie pogarszą kondycji mojej skóry i jej nie przesuszą, a zrobią to, co powinny, czyli oczyszczą.

I tu muszę niestety wymienić główne minusy:

- słabo oczyszcza
- nie jest wydajny i o wiele mniej skoncentrowany niż podobne dermokosmetyki innych firm
- nie pieni się
- ściąga skórę, przez co staram się nie stosować go codziennie
- nie radzi sobie z makijażem (podkład i baza matująca)

Są też plusy:

+bezzapachowy, nie ma niepotrzebnych barwników
+wygodne opakowanie
+relatywnie delikatny

Podsumowując - żel ten niewiele robi, nie radzi sobie z oczyszczaniem twarzy, pozostawia ją w średnio dobrej kondycji. Makijaż i tak muszę usuwać innymi kosmetykami. Używałam żelu w połączeniu z kremem na dzień i na noc DermoPurifyer (ta sama seria) i niestety nie mogę polecić żadnego z produktów tej serii. Są przereklamowane i nie robią nic.

bardzo lubię

Miałam już dwa opakowania tego żelu, bardzo przypadł mi do gustu. Żel dobrze oczyszcza, nadaje się również do suchej skóry, nie podrażnia, nie wysusza, skóra jest po nim gładka, jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: skończone

Dobry, ale bez rewelacji

Największym plusem żelu jest to że nie wysusza skóry i nie ściąga skóry mimo stosowania dwa razy dziennie.
Nie sądzę by tylko żel załatwił sprawę z problematyczną cerą dlatego nie potrafię ocenić pod kątem eliminowania trądziku. Oczyszczanie jest delikatne, więc jeśli ktoś ma wrażliwą cerę to może okazać się dobrym rozwiązaniem.

Minusem dla mnie jest opakowanie, nie można ocenić ile zużywa się żelu. Cena bez promocji jest wysoka a do tego opakowanie nie jest za duże. Można dostać podobne żele: Bioderma, LRP, Vichy, Avene w niższej cenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie/250 ml

Super skuteczny ...

Pierwszy żel do mycia twarzy, który dobrze oczyszcza i jednocześnie leczy :)

Dobrze sprawdzi się szczególnie u osób z cerą tłustą, mieszaną i trądzikową.

Żel ma przyjemną konsystencję, delikatnie się pieni; nie przesusza i nie podrażnia skóry twarzy :)
Buzia zaraz po użyciu jest dobrze oczyszczona i odświeżona (nie jest ściągnięta!)

Przy dłuższym, regularnym stosowaniu żelu rano i wieczorem (wraz z kremami na dzień i na noc z tej samej serii) zauważyłam znaczą poprawę stanu skóry twarzy, widoczność porów jest zmniejszona, przebarwienia stały się bledsze; skutecznie zapobiega powstawaniu nowym niedoskonałościom.
Czego chcieć więcej :) :) :)

Na plus również jego wydajność i opakowanie; niestety cena żelu może trochę przerazić ale na prawdę warto w niego zainwestować ...

Polecam żel jak i inne produkty z tej serii:) :) :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Na plus

Delikatnie się pieni, dobrze oczyszcza skórę. Już po umyciu moje pory wydają się mniejsze, a po dłuższym stosowaniu mój nosek wyglądał o wiele lepiej. Jednak jak używalam go wg zaleceń tzn. rano i wieczorem to wysuszył mi trochę buzię (przy mojej cerze to nic nowego :/) Dlatego teraz używam go rzadziej i raz dziennie. Niestety cena nie zachwyca, ale często można go upolować w Super Pharm na promocji lub w zestawie promocyjnym w cenie 39.99 z kremem matującym z tej kolekcji :)

Bardzo dobry żel oczyszczający

Żel przy porannym myciu świetnie się pieni i faktycznie oczyszcza skórę, jednak wieczorem, gdy zmywam nim makijaż praktycznie w ogóle się nie pieni, jakby nie domywał twarzy.
Za tę cenę spodziewałam się czegoś więcej, jednak kupiłam go zachęcona rekomendacją Pani w Super Pharmie, która podobno zmywała nim nawet makijaż oczu, co po jego użyciu wydaje mi się wręcz niemożliwe, ponieważ ledwo radzi sobie z podkładem.

+nie podrażnia,
+nie pozostawia uczucia ściągnięcia,
+gdy twarz jest bez makijażu świetnie odświeża i oczyszcza,
+pozostawia skórę gładką,
+nie zapycha,
+twarz po umyciu jest lekko zmatowiona,
+ma poręczne opakowanie, dzięki dozownikowi łatwo się go używa.

-wystarczy podkład na twarzy i jego właściwości oczyszczające znikają,
-cena, która za kosmetyk, który niezbyt dobrze radzi sobie ze zmywaniem makijażu jest zaporowa,
-bardzo wodnista, lejąca się konsystencja.

Wydaje mi się, że żel może sprawdzić się dobrze u osób, które się nie malują i nie potrzebują aż takiego oczyszczenia twarzy.

**EDIT**
Postanowiłam dać jeszcze jedną szansę temu produktowi i muszę przyznać, że moja opinia co do niego się bardzo zmieniła. Makijaż zaczął się bardzo dobrze zmywać, gdy używałam mniej produktu, na początku zmyliła mnie ta wodnista konsystencja i bardzo długo trzeba było myć twarz, zanim się spienił, a gdy używałam go mniej - pienił się szybciej i bardzo dobrze radził sobie z podkładem i pudrem na twarzy.
Daję mu 4,5 gwiazdki, bo jednak cena tego żelu jest dość wysoka. Konsystencja również mogłaby być trochę gęstsza, jednak poza tymi dwoma małymi minusami nie ma się do czego przyczepić, a produkt jest na pewno godny polecenia. Teraz używam innego żelu do twarzy, jednak z pewnością wrócę do Eucerinu.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Nie dla każdego

Żel stosowałam równolegle z krem nawilżająco-matującym z tej samej serii. I trochę zajęło mi dojście do tego który z nich jest "szkodnikiem".

Wyszło na to, że żel. Początkowo wywoływał pieczenie i uczucie ściągnięcia. W zestawieniu z kremem - double combo. Odstawiłam go na jakiś czas, później stosowałam sam krem, w końcu przyszła kolej na sam żel. Moje testowanie skończyło się pięknym wysypem liszaja na obydwu policzkach, goiłam to chyba z miesiąc.

Pod koniec czerwca jak zaczęły się dzikie upały sięgnęłam po do niego znowu (ktoś mógłby pomyśleć, że trochę masochistyczny akt z mojej strony). I ku mojemu zdziwieniu nic się nie stało - myje i tylko myje. Najwyraźniej okazał się zbyt silny w swoim działaniu podczas chłodniejszych dni ;-)

Używam tego produktu od: Marzec 2015
Ilość zużytych opakowań: Jedno

Na pewno nie dla mnie

Mam trądzik różowaty przez co dużą skłonność do podrażnień i alergii. W dodatku moja skóra jest mieszana (przetłuszcza się w sferze T, poza tym jest ok). Jak same rozumiecie, muszę bardzo uważać jakie kosmetyki do twarzy kupuję.

Ten produkt nabyłam ponieważ był na promocji i pani Super Pharmie go bardzo zachwalała, a ja potrzebowałam nowego żelu do twarzy. Jednak nie jestem z niego do końca zadowolona

+ jeśli moja skóra ma lepszy dzień, to jej nie podrażnia
+ nie ma mydła, ani alkoholu
+ dosyć wydajny

- wysusza mi skórę (choć jest ona mieszana, a co dopiero jak ktoś ma suchą...?) i pozostawia nieprzyjemne uczucie ściągnięcia
- jeśli moja skóra ma gorszy dzień, to czuję po nim zbytnie wysuszenie i irytację
- nie widzę, żeby polepszyła mi się kondycja skóry pod względem zanieczyszczeń
- zbyt lejąca się konsystencja
- cena - dobrze, że był po 23 zł, bo gdybym wydała na niego 50, to chyba bym sobie nie wybaczyła ;)

nie myje!

Kupiłam zestaw krem matujący oraz właśnie ten żel. Krem to dla mnie bubel jakich mało a żel oczyszczający jest jego wiernym towarzyszem. Po pierwsze ten żel nie oczyszcza, nie myje. Mając tłustą skórę oczekuiwałam delikatnego ale skutecznego oczyszczania - tutaj nic, żel nie szkodzi ale też nie działa. Zmywa trochę warstwy tłuszczowej ale dostawia resztki makijażu. Ja zawsze najpierw wykonuję demakijaż za pomoca płyny micelarnego lub olejku ( albo jednego i drugiego) po czym ewentualne resztki ma domyć żel myjący. Ten naprawdę nie miał trudnego zadania, twarz prawie oczyszczona a ten nie był sobie w stanie poradzić z niewielkimi pozostałościami. Oddałam cały zestaw innej osobie, któa również nie była z niego zadowolona

Używam tego produktu od: Miesiąc i poszedł w świat.
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego więcej nie będzie

fajny

żel jest fajny aczkolwiek sama bym go nie kupiła ze względu na cenę, dostałam go jako dodatek do kremu na dzień i na noc z tej serii.
żel fajnie myje ale nie daje uczucia odświeżenia (jak np. Avene). największym jego plusem jest to że nie podrażnia oczu, świetnie zmywa makijaż. jest naprawdę przyjemny w stosowaniu. oczyszcza więc spełnia swoją funkcję. ale na rynku są tańsze i lepsze więc ja raczej nie kupię ale jak dostanę w prezencie to zużyję :)

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące

Świetny

Żel bardzo przypadł mi do gustu. Sprawdził się świetnie przy mojej wrażliwej, problematycznej cerze.

Świetnie oczyszcza cerę
Nie podrażnia, nawet oczu
Odkąd go używam stan mojej cery znacznie się poprawił
Zmniejszył błyszczenie i przetłuszczanie się mojej cery
Neutralny zapach
Przezroczysta, półlejąca się konsystencja
Opakowanie z którego łatwo można wydobyć produkt do końca
Bardzo wydajny

+/-
Nie pieni się jakoś szczególnie

Ściąga cerę, dla mnie troszkę za mocno. Bez kremu nawilżającego na noc ani rusz

Podsumowując: żel serdecznie polecam. Poprawił stan mojej cery. Sprawdził się o niebo lepiej niż żel LRP Effaclar. Obecnie mój nr 1.

Używam tego produktu od: Grudnia 2014
Ilość zużytych opakowań: Jedno 200ml