Floslek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy

Floslek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy

Preparat do pielęgnacji okolic oczu. Zawiera aktywny wyciąg ze świetlika lekarskiego o działaniu kojącym. Usuwa zmęczenie, ból oczu, łzawienie. Przynosi ukojenie i ulgę oczom: podpuchniętym, podrażnionym kurzem, słońcem, niewłaściwym makijażem. Nawilża i wygładza skórę, przywraca jej jędrność i elastyczność.

Zawiera substancje bioaktywne: ekstrakt ze świetlika lekarskiego - znany i ceniony od dawna, stosowany w schorzeniach oczu takich jak: zapalenie spojówek, jęczmień, zmęczenie wzroku spowodowane promieniowaniem z ekranów telewizyjnych monitorów, długim czytaniem, pracą przy mikroskopach i komputerach. D-panthenol (prowitamina B5) - łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek.

Na zdjęciu stare opakowanie (słoiczek) oraz nowe (tubka).

Skuteczny

PLUSY:
- skuteczny!
zmniejsza opuchnięcie oczu i ogólne zmęczenie oczu
- chłodzi,
- wygodne opakowanie, łatwo wrzucić do torebki (słoiczek)
- świetna konsystencja, nie miałam problemu z aplikacją kosmetyku,
- dobrze się wchłania,
- niska cena,
- mega wydajny (a używałam min.2 razy dziennie przez ok.3 miesiące)
- można stosować pod podkład,

+/-
- daje lekkie uczucie ściągnięcia

MINUSY:
- początkowo myślałam, że się przyzwyczaję, ale jednak nie udało mi się - każda aplikacja powodowała, że mnie piekło i szczypało w oczy (trwało to kilka-kilkanaście minut)

Podsumowując:
dobry kosmetyk, dobrze radził sobie z moimi zmęczonymi i opuchniętymi oczami, ale (pomimo tego, że moja cera nie jest jakoś bardzo wrażliwa) pieczenie po nałożeniu jest dla mnie przeszkodą nie do przeskoczenia. Kosmetyk wykończyłam, bo naprawdę działał.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Znika w oczach

Wreszcie i ja wypróbowałam wszędzie chwalony żel pod oczy z firmy flos lek. Czy jestem zadowolona? Może i tak, ale zachwycona na pewno nie.

+ Plus za ładne i praktycznie opakowanie (ja miałam wersję w słoiczku). Chociaż jest ono jakoś 3 razy większe od ilości kosmetyku w środku.
+ Aplikacja ze słoiczka była wygodna. Fajnie że denko było półokrągłe i nic się nie zebrało na koniec w kącikach. Nie miałam też problemu z niehigienicznością kosmetyku, ze względu na to że szybko się skończył oraz dlatego, że zawsze nakładałam go czystymi dłońmi.
+ Cena jest naprawdę niska. Chociaż z tego co widzę po opisie to przepłaciłam, bo dałam za niego coś ok. 6 zł ;)
+ Po nałożeniu kosmetyku miało się wrażenie schłodzenia okolic oczu i rzeczywiście \\\'ulgi\\\'. Myślę, że głównie z powodu tej \\\'chłodnej\\\' konsystencji.
+ Wprawdzie w trakcie używania żelu tego nie zauważyłam, ale teraz po skończeniu żelu i po przeczytaniu opisu uświadomiłam sobie, że nie miałam problemu ze swędzeniem oczu. Wcześniej często mi się to zdarzało i musiałam mocno ze sobą walczyć, żeby tych oczu nie trzeć. Z tego powodu prawdopodobnie kupię jeszcze jedno opakowanie, żeby mieć dyżurnie w torebce, czy gdzieś przy komputerze na awaryjne sytuacje, ale na pewno nie do codziennej pielęgnacji.

+/- Dziwne pierwsze wrażenie dotyczyło wyglądu kosmetyku: mnie skojarzył się z żelem po ugryzieniu komara:D Zarówno jeśli chodzi konsystencję (typowy żel), wygląd (przejrzysty, bursztynowy kolor) i taki \\\'zimny\\\' w dotyku. Może sprawdził by się też na ugryzienia, ale nie sprawdzałam.

- Podczas używania tego kosmetyku dowiedziałam się, że mam cienie pod oczami. Więc albo mój wcześniejszy krem tak dobrze działał, albo ten tak mocno to uwidaczniał.
- Słaba wydajność: tak jak napisałam w podsumowaniu, za każdym razem jak odkręcałam słoiczek zdawało mi się że strasznie dużo mi go ubyło od ostatniego użycia. Po prostu znikał w oczach:P
- Nie zauważyłam nawilżenia ani ujędrnienia które obiecuje producent.
- Pod koniec użytkowania zauważyłam, że żel nie wchłania się w skórę, tylko zostaje na powierzchni i po przetarciu tworzą się wałeczki.

Podsumowując, nie jest to kosmetyk niezbędny w codziennej pielęgnacji. Uważam że krem pod oczy powinien przede wszystkim nawilżać i zapobiegać zmarszczkom. A ten żel warto mieć przy sobie właśnie na czas długiej pracy przy komputerze, czy ogólnie przy przemęczeniu oczu, również dla alergików:)

Kosmetyk zakupiłam , po pozytywnych doświadczeniach żelem z Avy. I muszę przyznać, że ten żel jest tak samo dobry. Musze tu zaznaczyć, że używam go wiosną i latem. wtedy moje oczy sa bardzo delikatne, przez kilka miesięcy mam alergiczne zapalenie spojówek, więc nie każdego kosmetyku mogę używać na te okolice. Zel jest bardzo delikatny, genialnie koi podrażnione zmęczone oczy. konsystencja bardzo lekka, szybko się wchłania , nie zostawia żadnych śladów pod makijażem. Żel nawilża skórę. Co do rozjaśnienia cieni to nie mogę się wypowiedzieć, gdyż takowych nie posiadam. Kosmetyk oceniam na duża 4

Używam tego produktu od: 4 miesiecy

Kosmetyczny koszmarek

Minusy:
- po nałożeniu skóra strasznie piecze,
- cienie pod oczami wcale nie zniknęły,
- nic nie robi z opuchniętymi oczami,
- konsystencja żelu wydaje się przyjemna, jednak po nałożeniu zamiast się wchłaniać gęstnieje, wysycha i zmienia się w lepki glutek, jakby to była maseczka a nie żel pod oczy,
- dziwny zapach,
- małe opakowanie, niska wydajność.

Plusy:
- cena,
- skóra nieco się napina, (może przez lekkie opuchnięcie) w każdym razie, kurze łapki są odrobinę mniej widoczne.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: jedno całe z bólami

Obowiązkowo!

Po pierwsze, cena tego specyfiku to 6,9 zł (do kupienia w uperPharm).

Faktycznie po nałożeniu go na powieki i pod oczy przez chwilę odczuwa się jakby pieczenie, ale właśnie chyba dzięki temu oczy przestają być zmęczone, a powieki nie opadają już nawet po nieprzespanej nocy.

Pierwszą czynnością po przebudzeniu jest pójście do łazienki, umycie buzi i nałożeniu żelu. Po śniadaniu, kiedy idę kończyć czynności związane z poranną toaletą, moje oczy nie są już opuchniete po nocy i gotowe do dalszych zabiegów.

Nie wyobrażam sobie dnia bez tego żelu. Wcześniej nakładałam sobie go też przed snem. Jeden słoiczek starczył mi na dwa miesiące (wcześniej miałam ten z zieloną nakrętką czyli z herbatą).

Ilość zużytych opakowań: 1, 2 w trakcie

całkiem przyjemny

Produkt dobrze mi się sprawdził. Miał przyjemne działanie chłodzące, zapobiegał podrażnieniom oczu. Równie dobrze sprawowało mi się opakowanie w tubce i w słoiczku. Krem w słoiczku jest jednak dużo mniej wydajny (być może jest go mniej, nie wiem), ponadto nie wiem dlaczego ma dużo krótszy termin przydatności do zużycia.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: 2 (jedno w słoiczku, jedno w tubce)

nie działa :-(

wierzę w zioła, i w świetlika tez wierzyłam... ale ten żel nie robi absolutnie nic z moją okolicą oczu, a przede wszystkim nie zmniejsza ani o jotę opuchnięć, choć teoretycznie powinien...

Używam tego produktu od: 1. opakowanie parę lat temu, drugie parę miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: 2 słoiczki

Kiepski:(

Niegdyś dużo dobrego słyszałam na temat żeli Flos Lek i postanowiłam wypróbować, jednak była to bardzo zła decyzja:( Typowa konsystecja żelu, któsy strasznie się lepi, nałożenie go na powieki powoduje zaklejenie całego oka, żeby tego było mało po aplikacji strasznie szczypie...Daję półtorej gwiazki bo naprawdę wygładza i skóra jest miła w dotyku, jednak nawilżenia brak. Absolutnie nie polecam tego żelu, gdyż nie zapewni on nawet miminum przyjemności ze stosowania.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowy słoiczek

średni

Trochę zawiodłam się na tym żelu. Nie nawilża dobrze skóry, po aplikacji skóra się klei i czasem piecze. Właściwości łagodzące też nie są specjalnie widoczne. Sama konsystencja żelu daje ulgę, ale tylko do momentu wchłonięcia. Rano moje oczy są czerwone i muszę kombinować z kamuflowaniem tego. Jeśli firma się nie poprawi to raczej nie kupię ponownie tego produktu.

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Co się z nimi stało?

Kupowałam te kremy pod oczu od kilku lat, wszystkie były genialne - delikatnie chłodziły, nawilżały powiekę. Jakoś tak wyszło, że zrobiłam sobie od nich roczną przerwę. 2 miesiące temu kupiłam kolejne opakowanie, wiedząc że żaden krem tak mi nie służy. I co? I nagle się okazało, że to nie ten sam krem. Potworne mazidło podrażniające skórę, która piekła jak nigdy! Nie polecam stanowczo! Ktoś chyba w tej firmie upadł na głowę! Jak można świetne kremy zamienić na takie buble? Nie kupujcie, bo szkoda nawet tych 5 złotych! Jedna gwiazdka za poprzednie kremy i za opakowanie, które po wylaniu tego dziadostwa służy mi do czego innego :)

tragedia

Szukałam wersji z bławatkiem i w tubce, niestety nigdzie tej wersji nie było i wzięłam wersję w słoiczku mając nadzieję że będzie tak samo dobra.

Niestety żele w słoiczku są tragiczne.

Konsystencja żółtego żelu.
Niestety po kilku minutach od nałożenia zaczyna potwornie szczypać i wręcz palić. Zamiast t efektu łagodzącego i chłodzącego jest efekt rozgrzania i podrażnienia.

Pieczenie jest wręcz nie do wytrzymania i bardzo bolesne. Jak na złość trudno zmyć żel z powiek.

Efekt - zamiast poprawy pogorszenie stanu skóry, wręcz poparzenie i obrzęki.

Stanowczo odradzam!

Świetny kosmetyk:)

Moje oczy sa wiecznie zmęczone, czasami łzawią, ten żel to dla nich chłodząco- nawilżający kompres.

Usuwa uczucie zmęczenia i przyjemnie chłodzi skórę. Oczy czują się jak po solidnej dawce snu. Dodatkowo żel nawilża- nawet kremy które stosowałam dotychczas nie robiły tego przyzwoicie mimo iż uważnie je dobierałam i w ten sposób zawsze miałam linie pod oczami mimo iż mam 21 lat.
Właśnie kończę tubkę i wszelkie suche linie zniknęły, skóra jest gładka i napięta, ten kosmetyk jest magiczny!
Dla zmęczonych oczu i przesuszonej skóry zdziała cuda. Bardzo podoba mi się że spełnia on wszystkie obietnice wypisane na opakowaniu, niska cena jest dodatkowym atutem. Lubię wyszukiwać tanie kosmetyczne perełki z dobrym składem, jak żel flos-lek.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie