Floslek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy

Floslek, Seria Do Pielęgnacji Oczu, Żel ze świetlikiem do powiek i pod oczy

Preparat do pielęgnacji okolic oczu. Zawiera aktywny wyciąg ze świetlika lekarskiego o działaniu kojącym. Usuwa zmęczenie, ból oczu, łzawienie. Przynosi ukojenie i ulgę oczom: podpuchniętym, podrażnionym kurzem, słońcem, niewłaściwym makijażem. Nawilża i wygładza skórę, przywraca jej jędrność i elastyczność.

Zawiera substancje bioaktywne: ekstrakt ze świetlika lekarskiego - znany i ceniony od dawna, stosowany w schorzeniach oczu takich jak: zapalenie spojówek, jęczmień, zmęczenie wzroku spowodowane promieniowaniem z ekranów telewizyjnych monitorów, długim czytaniem, pracą przy mikroskopach i komputerach. D-panthenol (prowitamina B5) - łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek.

Na zdjęciu stare opakowanie (słoiczek) oraz nowe (tubka).

Ratunek dla oczu !

Kosmetyk ,a według mnie bardziej lek, znakomicie wpływa
na zmęczone ,piekące oczy .Miałam różne wersje ostatnio
z rumiankiem i jestem pod wrażeniem.Nie znam innego
tak dobrze działającego specyfiku.Szczerze polecam
osobom, których oczki są zmęczone np.pracą przy komputerze.

Działa

Bardzo przyjemny żel. Pomaga przy wszelkich problemach z oczami. Radzi sobie z opuchnięciami i delikatnie likwiduje cienie, ale w moim przypadku bardzo delikatnie. Czy nawilża? Nie wiem, bo pod niego stosuję najtłustszy krem jaki posiadam czyli NIVEA Creme, razem działają cuda na moich oczach. Ogólnie kosmetyk godny polecenia. Nie wywołuje podrażnień.
Jak do tej pory najlepszy środek pod oczy jakiego używałam.

super

mam z wymianki z Pippi :) coś fantastycznego, idealny kosmetyk dla zmęczonych oczu. chłodzi, likwiduje zaczerwienienia. pod makijaż też się nadaje; miło nawilża, nie podrażnia. mam opakowanie-tubkę i jestem pewna, że jak tylko mi się skończy, polecę po następny. mój ideał!:)

od zawsze

Stosuję go po źle nieprzespanej nocy, albo kiedy czasem zdarza mi się dłużej popłakać. Trzymam go w lodówce, dlatego przyjemnie chłodzi i daje ukojenie. Niestety nałożony nawet cienką warstwą wałkuje się niemilosiernie, stąd moje 3 gwiazdki choc bardzo go lubię. Czasem zdradzam go dla równie dobrego żelu z arniką :)

sprawdził się

Bardzo dobry żel na wszelakie podrażnienia, zaczerwnienienia, nawet na alergiczne uczulenia. Ratuję się nim zawsze wiosną, kiedy powieki mam potwornie zaczerwienione. Radzi sobie z tym przy systematycznym stosowaniu.
Co do opuchnięć - trzymany w lodówce pomaga mi nieznacznie na obrzmienia, ale z tym nie poradził sobie u mnie jeszcze żaden kosmetyk.

***

Żel jest bezbarwny, bezwonny, zamknięty w maluteńkim opakowaniu. Prawdziwą ulgę przynosi, kiedy jest trzymany w lodówce i prosto z niej wyciągnięty, nakładany na powiekę. Rewelacyjnie zmniejsza zaczerwienienia i obrzęki oczu, stają się mniej zmęczone. Jednakże nie nawilża, czego oczekuję po kremie pod oczy i dlatego tylko 3 gwiazdki.

Ulga i Ukojenie :)

Rzeczywiście łagodzi podrażnienia. Zmniejsza cienie pod oczami i opuchliznę. Trochę napinaskórę, ale jak dla mnie również wystarczająco ją nawilża. Szybko się wchłania. Doskonały dla oczu zmęczonych siedzeniem przed komputerem czy nad książkami.
No i ta cena. :)

ilość zużytych opakowań: 1

lekarstwo

Staram się zawsze mieć ten żel pod ręką i to wcale nie dlatego, że liczę na pomoc w usuwaniu zmęczenia, opuchnięć czy worków. Otóż świetlik jest doskonałym lekiem na tzw. jęczmienie, stan zapalny pojawiający się na powiekach. Na szczęście rzadko, bo jest to okropne i nikomu nie życzę. Żel ten likwiduje jęczmień już w zarodku, dzięki czemu parę razy uratował mnie przed wyglądem obitego boksera. To ratunek, z którym się nie rozstanę. Stąd 4*.

średni

Żel ten rzeczywiście łagodzi podrażnienia. To daje producentowi dużego plusa, bo to była główna obietnica. Jednak po jego nałożeniu mam niesamowite uczucie ściągniętej skóry, które utrzymuje się dość długo. Nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy stanu skóry. Działa tylko wtedy gdy oczy są podrażnione - stosowany razem z wapnem zlikwidował u mnie uczulenie po kremie ziaji. Jako kosmetyk pielęgnacyjny - nie polecam. Jako ratunek w sytuacjach awaryjnych - jak najbardziej się sprawdza.

może być

Szybko się wchłania (chociaż trzeba swoje odczekać z zamkniętymi oczami) jednak efekt ukojenia mógłby być silniejszy. Słabo zmniejsza pieczenie. Nie trzymać na półce do góry dnem ;-) !

kojący

Ma konsystencję gęstego żelu. Dobrze się nabiera i rozprowadza, ale opakowanie jest mało higieniczne, lepsza byłaby tubka. Dobrze się wchłania, nie wałkuje się. Nie rozjaśnia cieni. Trzymany w lodówce trochę chłodzi. Lekko nawilża. Łagodzi, uspokaja i koi zmęczone pracą przy komputerze oczy. Przynosi im natychmiastową ulge, usuwa uczucie ociężałych powiek. Robi wszystko czego od niego oczekuję, jednak dla osób mających większe wymagania może być niewystarczający.

dla młodej skóry..

od kremiku pod oczy oczekuję nawilżenia i zrelaksowania zaspanych bądz zmęczonych oczek....żel szybko wchłonia się..nawilża, łagodzi podrażnienia, moje oczka bardzo lubią go po całym dniu pracy przy komputerze...podsumowując lekki żel dla skóry bez większych wymagań...:)) cóź cieni pod oczkami raczej nie zlikwiduje..