Real Techniques, Multi Tech Collection, Point Makeup Sponge 01484 (Gąbka do makijażu)

Gąbeczka do punktowego nakładania podkładu na sucho lub mokro.
1 kształt, 4 techniki:
Wystarczy jedna gąbka, aby idealnie nałożyć podkład, stworzyć kontury, podkreślić wszystkie swoje ulubione części twarzy i wiele więcej!
Nasza gąbeczka współpracuje z pudrem sypkim, podkładem, kremem, rozświetlaczem i produktami mineralnymi. Unikalny kształt stanowi doskonałe narzędzie. Techniczne nadaje się do każdego makijażu.

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5

Mały mistrz na podium

Gąbeczki tej używam od blisko trzech miesięcy, ale nie codziennie, bo często nakładam podkład czy krem BB palcami.
Jest mięciutka i komfortowa w użyciu, pomimo wielokrotnego użytku i mycia nie straciła na miękkości, nadal jest niezwykle przyjemna w dotyku. Po namoczeniu znacząco zwiększa objętość, staje się elastyczna.
Nie jest ona dużych rozmiarów, a co za tym idzie trzeba się trochę bardziej namachać żeby nałożyć podkład na całej twarzy, ale jest za to precyzyjna i dobrze nakłada mi się nią produkt w te trudniej dostępne miejsca. Jedynie w okolicy skrzydełek nosa czasami muszę naciągnąć pod właściwym kątem skórę, żeby podkład był nałożony bez zarzutu.
Z jednej strony jest okrągłą kuleczką, a z drugiej ma stożkowaty szpic dzięki któremu można starannie wklepać korektor pod okiem, czy podkład w miejsca które wymagają większej precyzji.
Zwykle nakładam podkład punktowo na twarz i dopiero wtedy blenduję go gąbeczką. Nie zauważyłam żeby zjadała nadmiernie produkt.
Makijaż po nałożeniu wygląda ładnie, nie tworzą się smugi, skóra ma ujednolicony koloryt, ale nadal wygląda naturalnie. Wiadomo że wszystko zależy właściwie od podkładu, ale przy tej gąbce nie miałam problemu z żadnym moim fluidem, każdy podkład nakładało mi się bardzo sprawnie i bezproblemowo.
Używam jej już dosyć długo, ale nie widzę żadnego zużycia póki co, nie kruszy się, nie pęka, nie zmieniła się jej powierzchnia. Wygląda bez zarzutu jak na razie.
W higienie też nie było żadnych problemów. Gąbkę myję w żelu do mycia twarzy albo w olejku z Isany. Zawsze domywa się fajnie, nie zostaje na niej finalnie podkład czy korektor.
Najlepszy jest ten metalowy stojaczek. Dzięki niemu gąbka świetnie schnie, jest przechowywana w higienicznych i przewiewnych warunkach. Na pewno będę z niego korzystać dalej, nawet po zużyciu tej gąbeczki.
Polecam. Zestaw na piąteczkę - zarówno fajna gąbeczka jak i dołączony do zestawu stojaczek.