Bourjois, Eclat Mineral (Mineral Radiance) (Prasowany puder mineralny)

Bourjois, Eclat Mineral (Mineral Radiance) (Prasowany puder mineralny)

Bourjois proponuje nowy puder w kamieniu z koncentratem czystych minerałów. Marka obiecuje transparentny i delikatny efekt. Mineral radiance dzięki oryginalnej recepturze łączy mat i blask, a zastosowana technologia wypieku pudru w kamieniu sprawia, że jest on ultra delikatny i zachowuje lekką strukturę. Mineralny kwarc nadaje cerze blasku, oczyszczone pigmenty mineralne sublimują kolory przydając im świetlistości, natomiast rozdrobnione pudry mineralne matują i dbają o naturalne wykończenie makijażu. Mineral radiance pielęgnuje i pozwala skórze swobodnie oddychać. Pochodna witaminy E dba o cerę wrażliwą. Dostępny w 7 kolorach.

Ani ziębi ani grzeje

PLUSY:
+ładny kolor, stapia się ze skórą
+dobrze matuje
+nie tworzy maski

MINUSY:
- w tej kategorii cenowej można kupić o wiele leprze pudry
- aplikator, dołączony do opakowania jest nic nie warty
- po pewnym czasie coś dziwnego stało się z nim: nie chciał sie nabierać na pędzel, zmieniła mu się faktura na grudkowatą - dodam, że był odpowiednio przechowywany a do terminu było mu bardzo daleko

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

A miało być tak pieknie...

Na puder polowałam dluzszy czas, w końcu pojawil sie w promocyjnej cenie.

Teraz ciesze sie ze nie skusilam sie na niego w normalnie cenie, poniewaz: powoduje efekt maski, włazi w skórki, dołaczona gabeczka zdecydowanie sie nie sprawdza.

Za to plusem na pewno jest opakowanie wytrzymałe i z lusterkiem.

Mi się podoba :)

Pożyczyłam ten puder od siostry w ocieniu vanilla i jest naprawdę dobry.
Plusy
-ładne opakowanie z lusterkiem
-ładny zapach
-matowi ale nie widać go na twarzy
-wydajny (zauważyła to moja siostra)
Minusy
-dość drogi
-niezbyt trwały

Używam tego produktu od: więcej niż pół roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie używania pierwszego

Nie dla jasnej cery

Skusiłam się na promocję -20% na kosmetyki Bourjois i żałuję. Kilka lat temu używałam pudru, ale wtedy byłam bardziej opalona i nie korzystałam z fluidu.
Plusy: - ładnie pachnie,
- wygodne opakowanie z lusterkiem,
- łatwo nakłada się go pędzlem.

Minusy:
- nawet najjaśniejszy kolor jest zbyt ciemny dla jasnej karnacji (02 vanilla),
- "efekt solarium",
- dołączona gąbeczka to raczej atrapa,
- poprawka niezbędna jest po 3 godzinach.

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 2 (jedno 3 lata temu), nowe od kwietnia 2013

nie dla mnie

Zacznę od tego, że odcienie Bourjois są strasznie pomarańczowe - miałam kiedyś dwa podkłady, teraz ten puder - wszystkie łączy przewaga pomarańczowych tonów, które po kilku godzinach jeszcze się uwidoczniają i nie jest to pożądany przeze mnie efekt.

Co do tego pudru, to plusem jest to, że jest drobno zmielony - nie osadza się na włoskach, jest raczej niewidoczny (tzn jest widoczny, bo twarz jest pomarańczowa....).

WIęcej plusów nie widzę. Minusy:
- zbyt intensywny zapach
- bardzo słabo trzyma mat
- jest na początku strasznie twardy
- słabiutko kryje
-drogi

Widzę, że ma raczej dobre opinie, czyli po prostu nie jest to produkt zły, po prostu nie jest dla mojej cery.
Mam bardzo tłustą i daleką od ideału. Potrzebuję matu i krycia - Bourjois nie daje ani tego ani tego.
Oddałam mamie - 52 lata, cera sucha, gładka, bez niedoskonałości - jest b. zadowolona.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: jedno rozpoczęte

ŚWIETNY

U mnie stosowany był bez podkładu, prosto na skórę.

PLUSY:

- bardzo miałki, kremowy puder świetnie rozprowadza się na twarzy pędzlem do pudru lub do podkładu, idealnie się wtapia i nie trzeba nad nim długo pracować,

- świetnie kryje bez tworzenia maski (przy rozsądniej ilości), wyrównuje koloryt i maskuje pory,

- bardzo przyjemnie pachnie, a zapach długo się utrzymuje na twarzy,

- bardzo wydajny- wystarcza odrobina by pokryć całą twarz,

- naturalne kolory, dobrze łączą się ze skórą nawet jeśli odcień nie jest idealnie dobrany do koloru cery,

- jest bardzo świetlisty, mocno ale naturalnie rozświetla twarz, która wygląda zdrowo i na bardzo wypoczętą,

- nie przesusza skóry i nie powoduje wzrostu niedoskonałości,

- ładne opakowanie z lusterkiem,

MINUSY:

- słabo matuje- po 2 h twarz zaczyna się świecić lecz błysk pozostaje na stałym umiarkowanym poziomie a puder się nie topi, łatwo zgasić blask zwykłą chusteczką higieniczną, przy czym podkład nie schodzi razem z wydzielonym sebum.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Dobry puder

Kolejny zakup z Rossmannowej promocji.
Cena regularna-60zł wydaje mi się nieco wygórowana.Ale 30 kilka zł to już zupełnie inna para kaloszy.Na szczęście sieciówki czesto nas rozpieszczają różnymi promocjami więc myśle, że z zakupem tego pudru w cenie niższej niż regularna nie będzie problemu.

Skusiłam sie na niego bo potrzebowałam małej puderniczki do torebki.Noszenie wielkiego dysku z Sephory zajmowało mi zdecydowanie zbyt dużo miejsca.A ten wydawał się idealny.Poza tym używałam kiedyś pudru Pastel Teint Bourjois i miałam dziwne wrażenie(przez opakowanie chyba), że ten będzie podobny.

Puderniczka jest mała, bardzo poręczna i wygląda po prostu ładnie.Jak na mój gust mogłaby być wykonana jednak odrobinę lepiej bo nie wydaje się zbyt trwała.Ale może to tylko wrażenie.
Lusterko jest przydatnym dodatkiem i jest na tyle duże, żeby móc spokojnie poprawić w nim makijaż.
Nie podoba mi się też fakt, ze gąbeczka(której używam) leży na pudrze.To dość niehigieniczne.Dużo lepiej jest gdy gabeczka ma własną przegródkę.Ale da się to po części obejść nie wyrzucając tego kawałka plastiku chroniącego puder.

Sam puder.Pachnie bosko.Nie da sie ukryć, że jest to zapach, powiedzmy retro.Bardzo pudrowo-babciny.Ale mi się podoba.
Puder jest bardzo zbity i dobrze sprasowany.Nie pyli się niemal wcale.Ale niestety przez jego twardość trudno go nabrać luźnym pędzlem typu Ecotools.Lepiej sprawdza się flat top albo kabuki.
Mi to nie przeszkadza aż tak bardzo bo używam go głównie poza domem i wtedy w ruch idzie gąbeczka, która jest dołączona do pudru.
Sam puder nałozony pędzlem daje delikatniejszy efekt.Mat jest subtelniejszy.Zaś kiedy użyjemy gabeczki mat jest mocny i "płaski".

Puder matuje całkiem nieźle, szczególnie jeśli nałozymy go gabeczką i dobrze docisniemy do skóry.Utrzymuje się wtedy na skórze dobre 5-6 godzin.No ale powiedzmy sobie szczerze-używałam go póki co tylko jesienią a wtedy nie jest to jakiś wyczyn bo skóra mi się aż tak nie świeci.
Po nałożeniu wygląda bardzo dobrze, lekko maskuje niedoskonałości ale nie jest jakoś strasznie kryjący.Nie tworzy na twarzy maski i nie zauważyłam równiez by zmieniał kolor.Schodzi równomiernie, nie tworzy plam czy placków.
Nie wysusza, nie ma negatywnego wpływu na skórę.

Jestem z niego bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte

Świetny puder

Jest to mój ulubiony puder. Opakowanie zgrabne, poręczne i ładne. W środku lusterko - super. Gąbaeczka, która jest w zestawie jest zupenie nieprzydatna. Ale sam puder jest super. Świetnie matuje, ale nie wysusza skóry. Nie tworzy maski na twarzy, ale delikatną satynową powłokę. Jest bardzo wydajny i nie kruszy się. Zapach ma intensywny i nie każdemu się spodoba, ale mnie akurat pasuje, jest taki pudrowy.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

SZCZERZE POLECAM :))

Puder naprawdę świetny, łatwo się rozprowadza, matuje twarz, jednak jest na tyle delikatny i lekki że bardzo dobrze komponuje sie ze skora twarzy. Ma ładny zapach i poręczne i trwale pudełeczko, co w moim przypadku jest duzym plusem, gdyz wczesniej opkowania się łamały a puder kruszył. Jedynym minusem jest to, że efekt nie jest bardzo długotrwały.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Lubię

Poszukując ulubieńca krążyłam wokół niego ale kupowałam także inne. Ostatecznei mogę stwierdzić, że moim ulubieńcem zostanie własnie ten puder.

Plusy:

- ma kolor (nałozony w mgiełkowej ilości daje transparentne wykończenie, w większej ilości pomoże conieco ukryć)
- wygodne i estetyczne opakowanie
- nie wykrusza się nadmiernie
- podczas aplikacji nie zasypuje wszystkiego wokół (używam miękkiego pędzla)
- matuje, daje satynowe wykończenie ale nie wysusza skóry
- zapach - miły i subtelny (nie powala ale wąchałam gorsze)
- cena - nie jest wygórowana przy wydajności i jakości pudru

Minusy:
-nie mam sie do czego uczepić

Używam tego produktu od: 1,5 z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

ok

zalety:
-robi to, co powinien robić puder. Matuje. Nie zapycha porów. Trzyma się na skórze. Daje efekt na tyle naturalny na ile twarz posypana pudrem może wyglądać naturalnie.

wady:
- bardzo intensywny zapach. Nie to, że nieprzyjemny, ale tak mocny, że aż kręci w nosie. A nie jestem nadrważliwa na zapachy.
- mały wybór kolorów. Najjaśniejszy kolor jest dla mnie za ciemny. Na twarzy zmienia kolor. Nieznacznie, ale za to na gorszy, bo cieplejszy.

Ilość zużytych opakowań: jedno, ale nie całe

KOCHAM <3

BOŻE CO ZA ZAPACH!
Powala mnie. Koleżanka ma ten sam i od razu wyczuje, że go przed chwilą używała, wystarczy, że koło mnie stanie. Puder na prawdę dobry, spełnia swoją rolę, matowi, jest niewidoczny a jednocześnie wyrównuje koloryt skóry, maskuje drobne niedoskonałości, rozświetla... można się nad nim rozpływać. Odjęłam jedynie pół gwiazdki za trwałość, w cągu dnia trzeba robić poprawki, jednak nawet wielokronie nałożony jest niezauważalny. Dzisiaj kupiłam Flower Perfection, wypróbuje, mam nadzieje, że będzie równie dobry i mnie nie rozczaruje jak np. Bio Detox.

Używam tego produktu od: pare miesięcy
Ilość zużytych opakowań: wciąż 1