Bourjois, Eclat Mineral (Mineral Radiance) (Prasowany puder mineralny)

Bourjois, Eclat Mineral (Mineral Radiance) (Prasowany puder mineralny)

Bourjois proponuje nowy puder w kamieniu z koncentratem czystych minerałów. Marka obiecuje transparentny i delikatny efekt. Mineral radiance dzięki oryginalnej recepturze łączy mat i blask, a zastosowana technologia wypieku pudru w kamieniu sprawia, że jest on ultra delikatny i zachowuje lekką strukturę. Mineralny kwarc nadaje cerze blasku, oczyszczone pigmenty mineralne sublimują kolory przydając im świetlistości, natomiast rozdrobnione pudry mineralne matują i dbają o naturalne wykończenie makijażu. Mineral radiance pielęgnuje i pozwala skórze swobodnie oddychać. Pochodna witaminy E dba o cerę wrażliwą. Dostępny w 7 kolorach.

może być

Obecnie nie mam większych problemów z cerą i gdy testowałam ten puder w drogerii byłam zachwycona, że kolor 02 pasuje mi tak idealnie. W domu jednak okazało się, że puder jest w zasadzie transparentny i w ogóle nie kryje i nie nadaje się do samodzielnej aplikacji. Omiatam nim lekko twarz po użyciu podkładu w płynie, ale miałam nadzieję, że będę mogła używać go bezpośrednio na twarz. Niestety nie mogę!
Puder jest dość twardy i np. pędzel z Ecotools jest za miękki do niego, potrzebny jest jakiś bardziej zbity pędzel kabuki, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Jako puder matuje dość dobrze, nie zawiera żadnych drobinek, więc istnieje możliwość stworzenia efektu "płaskiego" makijażu. Polecam do niego używanie pędzla, bo gąbeczka jest bardzo cieniutka, zjada puder i nie jest precyzyjna.
Lusterko natomiast sprawdza sie dobrze, nie zniekształca twarzy i jest dość duże.
Opakowanie jest solidne, jest właściwie wiekszą wersją opakowania, w ktorych znajdują się pojedyncze cienie i róże Bourjois.
Zapach jest dość wyrazisty, ale szybko się ulatnia.
Ogólnie, jestem zadowolona, ale spodziewałam się, że będę mogła używać pudru w innym celu.

Kosztuje ok. 60 zł za 14 g, więc taki zakup się opłaca.

Używam tego produktu od: kilkanaście makijaży
Ilość zużytych opakowań: ubytek pierwszego

KWC!

Świetny!
Same plusy:
-delikatny zapach, nie czyć go jednak na buzi
-delikatnie, subtelne kryje
-ładnie matuje
-jest taki leciutki, idealny na lato
-gąbeczka jest puszysta, ładnie rozprowadza puder po całej twarzy
-skóra wygląda na zdrową po jego użyciu.
- jest pudrem mineralnym
-nie osypuje się, przy czym nie jest zbyt twardy.
- eleganckie opakowanie z lusterkiem.
-wydajny
Ja na codzień ma kolor o2 vanilla, gdy się opalę pomyślę o 04 :)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Dobry

Bardzo dobry puder. Słabo kryje, ale świetnie matuje, dlatego idealnie nadaje się na lato. Jego zapach początkowo mi przeszkadzał, ale bardzo szybko się do niego przyzwyczaiłam. Nie utrzymuje się na twarzy cały dzień.

Używam tego produktu od: rok

POLECAM!

PLUSY:
- bardzo ładny, subtelny zapach
- dobrze rozprowadza się dołączoną gąbeczką
- b. dobry efekt matujący
- wydajny
- idealny kolor dla mojej cery
- b. estetyczne opakowanie
- lekki

Ogólnie najlepszy puder z jakim miałam do czynienia

Nie robi szału.

Kupiłam bo chciałam jakiejś lekkiej alternatywy na lato od mocniej kryjących pudrów.
Mam odcień medium beige, używam go na podkład 123 Perfect albo Healthy Mix też od Bourjois.

Plusy:
+ ma ciepły kolor ale na skórze jest bardzo delikatnie widoczny
+ dobrze wykańcza makijaż - skóra jest zmatowiona mocniej i dłużej niż po samym podkładzie
+ ładnie, delikatnie pachnie
+ rozświetla skórę - ma delikatne drobinki, lubię takie błyskotki na twarzy

Minusy:
- niestety trwałość. Nie trzyma się twarzy, mam wrażenie że znika po kilku godzinach
- cieżko nakłada się pędzlem

Myślę że skończę opakowanie i nie wrócę do niego więcej. Ostnieje w tej cenie wiele lepszych pudrów.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Dobry!

Kupiłam ten puder jakiś czas temu - około 2 lat. Raczej mam suchą skórę, nie wydzielającą sebum. Ale ze względu na to że jest sucha używam mocno nawilżających kremów i tłustych podkładów, które czasem powodują lekkie świecenie twarzy. Dlatego na jakąś okazje (bodajeże ślub) zakupiłam ten puder. Już go nie używam, ale postanowiłam coś o nim napisać ;)
Puder jest przyzwoity.
Zapach ma bardzo delikatny, przyjemny.
Odcień miałam naprawdę bardzo dobrze dopasowany do skóry (mam bardzo jasną cerę) - w ogóle go nie było widać.
Dobrze matuje (choć jak pisałam wcześniej moja skóra nie jest mocno świecąca).
Cena jest średnia jak dla mnie. Ale uważam, że jest wart wypróbowania.
Do opakowania dołączona jest gąbeczka, która według mnie nie za bardzo się przydaje i jest niewygodna - ja rozprowadzam puder pędzelkiem.

Podsumowując - polecam.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: cełe 1

bardzo dobry

może zacznę od koloru-na początku myślałam że jest jakiś pomarańczowy(02 -ten najjaśniejszy) zawsze używałam kolorów typu ivory albo porcelana(inne firmy) ale wypróbowałam go w sklepie i mi się spodobał-jest BARDZO NATURALNY, taki brzoskwiniowy. Skóra po nim jest subtelnie zmatowiona-jak na moje oko to na jakieś 4 godziny, to naprawdę długo, nie widać i nie czuć pudru na twarzy(jeśli czuć to tylko pozytywnie bo ładnie wygładza skórę) jest bardzo delikatny i drobno zmielony- nakładam go pędzelkiem. Jeden z moich ulubionych kosmetyków, wart swojej ceny:
-trwały
-wydajny-14g starcza mi na jakieś 3-4 miesiące
-naturalny efekt
-nie zapycha
-pięknie pachnie, zapach z czasem się ulatnia
-nie czuć go na skórze
-satynowe wykończenie, nie matuje nachalnie jak inne pudry-nie wygląda się jak stara pudernica
-szkoda że nie ma więcej odcieni-bo na zimę ta wanilia jest dla mnie za pomarańczowa
-estetyczne opakowanie z lusterkiem
-dodatkowym atutem jest forma pudru w postaci okrągłej górki (tak jak róże tej firmy) najmniej pudru po bokach a najwięcej na czubku - fajny patent bo zawsze najwięcej z czubka się zużywa i przez to w połowie stosowania zwykły puder się kruszy a ten dodatkowo nie jest jakiś kruchy
-gąbeczka w opakowaniu dobra, miękka ale niestety jak każda inna szybko się zużywa
-niie ukrywa niespodzianek bo jest raczej transparentny ale pomimo tego wygładza skórę i wygląda ona zdrowo i na zadbaną-a przede wszystkim czuje się, że jest zadbana
-ogólnie dobry puder do poprawek-mógłby być jednak trwalszy i mieć więcej opcji kolorystycznych-póki co na lato idealny

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

OK

Bez szału ale OK. Mam wrażenie, że chyba kiepsko dobrałam odcien - mam Vanilia, wydaje mi się, że dziwnie ciemnieje na twarzy i jest widoczny. Ja raczej szukam innego pudru - zamówiłam właśnie prasowaną Isadorę do testu.

Plusy to napewno wydajność,nie osypuje się.

Bardzo dobry.

Zacznę od tego za jestem posiadaczką cery mieszanej i mój odwieczny problem to świecenie w strefie T;(
ZALETY:
+dobrze się rozprowadza i dopasowuje do koloru skóry<czy raczej podkładu-Vichy>
+jest lekki i delikatny, skóra jest gładka i przyjemna w dotyku
+bardzo wydajny <mam go już rok i nie mogę skończyć a używam prawie codziennie!>
+nie wysusza, nie zapycha;)
MINUSY:
-niestety nietrwały...konieczne są poprawki w ciągu dnia

Ogólnie uważam, że może być idealny dla cery z mniejszymi problemami skórnymi...

Używam tego produktu od: 1 roku

Naturalne odcienie, świetnie się rozprowadza.

Tak, tak, tak! Kupuje go od kiedy pamiętam i nie zamieniłabym na nic innego. Cudownie dopełnia się z podkładem Healthy Mix tej samej firmy. Posiadam odcień wanilla, bardzo naturalny, stapia się ze skórą. Dobrze się rozprowadza, niezwykle wydajny i pachnący. Wygodne opakowanie, jest wytrzymałe i mimo lądowań na podłodze, puder jest cały:)
Wada to niezdarna gąbeczka, która w zasadzie na nic się nie przydaje, bo rozprowadzenie nią pudru graniczy z cudem, ale moim zdaniem od tego mamy pędzle:)
Polecam do wykończenia makijażu i drobnych poprawek w dzień.
Cena nie należy do najniższych, ale zdecydowanie rekompensuje ją wydajność tego pudru.

Używam tego produktu od: zawsze
Ilość zużytych opakowań: już nie liczę

doskonały!

Kupuję go od zawsze. Puder pachnie pięknie, pieknie matuje, ma świetne kolory. Może być zarówno pudrem prasowanym, jak i sypkim, wystarczy, że użyję pędzla. Wygodny na wyjazd. Jestem mu wierna,zaraziłam też moją mamę.

Używam tego produktu od: od lat
Ilość zużytych opakowań: bardzo wiele opakowań

kocham!

uwielbiam go! na wstepie przyznam sie, że generalnie kocham kosmetyki Bourjois, jeszcze żaden mnie nie zawiódł i tym razem obyło się bez przykrych niespodzianek :)
nie wiem, gdzie dziewczyny widzą tą sławną już pomarańcz? jestem typowym bladziochem ze skłonnościami do pojawiania się nadmiernej czerwieni na policzkach, wybrałam odcień 02 (wanilia) i jest idealny.
puder świetnie matuje (na długo, dłużej niż większość wypróbowanych przeze mnie kosmetyków). dodam, że nie używam podkładu, jedynie kremu co zwykle wiązało się z cudownym błyskiem na twarzy po 1-2h od nałożenia pudru - ten naprawdę daje rade!
poza tym pudełko jk przystało na bourjois pancerne i nie otwierające się samowolnie w torebce.
dołączona gąbeczka, choć ja i tak noszę ze sobą pędzel.
wydajnośc również taka jakieś spodziewałam się po tej firmie - używam, używam i końca nie widać ;)

POLECAM!

Używam tego produktu od: pół roku? chyba nawet dłużej
Ilość zużytych opakowań: 1/2