Floslek, Żel z aloesem do skóry suchej

Floslek, Żel z aloesem do skóry suchej

Żel aloesowy nawilża i uelastycznia skórę. Dzięki zawartości wyciągu z aloesu łagodzi istniejące podrażnienia i poprawia ukrwienie skóry. Jest przeznaczony do pielęgnacji całego ciała, a w szczególności skóry twarzy i szyi.

uniwersalne
na zaczerwienienia, nawilżające, łagodzące
mieszana, sucha, wrażliwa
bez parabenów, bez silikonów
w tubce
lekkie
żel

Słaby nawilżacz, ale naturalny!

Szukałam kremu/żelu nawilżającego na dzień bez zbędnej chemii. Znalazłam taką opcję, kupiłam.

DOSTĘPNOŚĆ i CENA: kupiłam w sklepie z naturalnymi produktami za jakieś 12 zł.

SKŁAD: w porządku, krótki, bez parabenów, silikonów, itp.

KONSYSTENCJA: żelowa, produkt jest przezroczysty (super, że nie zawiera zbędnych barwników).

ZAPACH: bezzapachowy!

DZIAŁANIE: oczekiwałam zdecydowanie większego nawilżenia - ten żel niestety nie spełnia moich oczekiwań.
Jeśli wsmarujemy go, wchłania się do matu (ale nie całkowicie, zostaje jego warstewka na skórze). Jeśli nie wsmarujemy będzie się lekko błyszczeć.
W porządku pod makijaż, podkład ma się czego \'trzymać\'.
Stosowałam na twarz, do rąk i suchej skóry nóg. Naprawdę słabo nawilża.
Dobry po opalaniu - zawiera pantenol. Generalnie ładnie \'uspokaja skórę\' i NIE ZAPYCHA.
Można też powiedzieć, że ujednolica koloryt twarzy.

Jestem ciekawa żelu z GorVity i ten będzie kolejnym, jaki kupię.
Flos lek słabo nawilża, a tego głównie oczekiwałam.

Ilość zużytych opakowań: wciąż używam pierwszego mojego opakowania

taki sobie

Kosmetyk kupiłam z ciekawości. Mam cerę mieszaną.
Żel nawilża przeciętnie- stosowany samodzielnie nie sprawdził się. Zużyłam go na włosy i jako serum pod krem do pielęgnacji dekoltu.
Spodziewałam się większego nawilżenia. Sądziłam, ze żel będzie fajnym zamiennikiem na lato dla ciezkich kremów na noc. Niestety ale nie sprawdził się. Nie nawilza skóry.

Dobry

Stosuję do twarzy i jako żel do włosów.

Nawilża, jest lekki, łągodzi podrażnienia. Szybko się wchłania - idealny pod makijaż. Lekko matuje i ujednolica cerę. Muszę wypróbować po goleniu.

Polecam do wypróbowania!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Świetny na podrażnianą czy poparzoną skórę

Konsystencja jest dość gęsta, ale nie spływa z dłoni, trochę przypomina gluta :D Żel nie pachnie. Dobrze się rozsmarowuje i momentalnie wchłania, przez co genialnie się nadaje pod makijaż.
Żelu używałam głównie w Egipcie, pod makijaż jak i na noc. Miałam strasznie spieczoną skórę, przez co była jeszcze bardziej wrażliwa. Po nałożeniu żelu, uspokajała się, zaczerwieniania się zmniejszały. Przez ten żel, moja skóra czuła się odprężona i nie straszne jej było podrażnienie słońcem, czy innymi czynnikami. Dodatkowo, po nałożeniu żelu skóra zostaje matowa na długi czas, nawet jeśli nałożymy później podkład, przy czym cały czas buzia jest nawilżona. Sprawdza się również na ciele, chociaż nawilżenie jest trochę za słabe. Dobrze sobie radzi na skórze poparzonej słońcem, świetnie ją \\\'wycisza\\\'. Jak dla mnie to idealny produkt na lato, przede wszystkim kiedy się opalamy. Oczywiście, nie zatyka porów, a wręcz mam wrażenie, że pomaga w gojeniu się małych ranek i po jego użyciu cera wygląda po prostu lepiej, bardziej jednolicie. Żel nie spowodował również wysypu krostek na ramionach - czyli zdał egzamin :D

takie must have

Wchłania sie szybko. Początkowo to tylko lepka przeżroczysta maż ale po jakims czasie skóra go wchłania. Pozostawia po sobie niedosyt. Mam po nim ściagniętą skórę. Dlatego muszę zastosować coś jeszcze.

Opatentowałam go jeszcze inaczej bo mieszam go z kwasem hialuronowym. Znacznie lepiej nawilza.

Ma prosty skład. Aloes i pantenol. Nie zapycha ani nie uczula. W razie drobnych ranek czy pieczenia bardzo koi- zreszta nie tylko na twarzy.
Małe opakowanie i średnia wydajność.

Traktuje ten kosmetyk jako bazę przed połozeniem innych kosmetykow. Stosuje tylko dorażnie, dla odmiany lub jako lek w razie jakis małych zmian na skórze. To takie "must have" w łazience. Napewno sie przyda.

Nic nie robi

Chciałam się pozachwycać tym żelem, ponieważ jego braciszek w wersji pod oczy działa cuda. Niestety ochy i achy nalezało schować w kąciku.
+prosty skład, nieco się zmienił, nie ma tego "rakotwórczego" konserwantu
+prosta formuła, łatwo się wchłania
+nie zapycha, nie wyskakują po nim żadne niespodzianki
+ładne opakowanie (a co!)

-nie robi superwrażenia... skóra jest po nim ściągnięta, jakby wysuszona...a efekt miał być chyba odwrotny, drogi Flosleku!
Z tego powodu należy jeszcze nałożyć po nim krem nawilżający (a zaznaczam ze nie mam suchej skóry)

Cóż...myślałam, że będzie hit, a tu lipa, nie aloes.

Dziala

Lubie produkty z flos leku. Nie dosc,ze sa tanie to jeszcze maja fantastyczne sklady. Ten zel postanowilam zakupic po wyprobowaniu podobnego zelu ale nagietkowego. O ile po nagietkowym zadnej szczegolnej poprawy nie zauwazylam to po aloesowym wrecz przeciwnie.

Zelem tym glownie smaruje sie na noc,dlatego ze jak posamorowalam sie w nim w dzien to juz sie tak nie wchlanial,cera sie swiecila i ogolnie nie dawalo mi to najlepszego efektu. Natomiast skora potraktowana nim na noc rano miala ujednolicony koloryt, byla gladsza i ogolnie ladniej sie prezentowala.

Zel naprawde dziala bardzo korzystnie. Jeszcze chce go wyprobowac jako dodatek do szamponu albo odzywki,bo z tego co zdazylam wyczytac to ma on rozne zastosowanie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: w takcie jednego

Fajny żelik pod makijaż:)

Szukałam lekkiego, wchłaniającego się do matu produktu pod makijaż, który również by nawilżał.
Po kremie z alantanu, który nie do końca spełniał moje oczekiwania znalazłam Flos lek.
Czemu jestem z niego zadowolona?

+ lekka konsystencja błyskawicznie wchłania się do matu
+ nie zapycha porów co jest dla mnie b. ważne
+ nawilża, co prawda nie dogłębnie ale mi to odpowiada
+ jest beztłuszczowy
+ nie zawiera parabenów
+ składa się na niego tylko kilka składników, a nie cały układ okresowy chemii
+ świetnie się sprawdza pod makijaż
+ cena

Minusów nie znalazłam, mógłby lepiej nawilżać ale generalnie jest ok :)

Edit: zapoznając się z listą Różańskiego odkryłam szokujący fakt, Methylchloroisothaizolinone, który zawiera ten żel "posiada właściwości kancerogenne, mutagenne i silnie uczulające (alergen)".

Leciutki nawilżacz

+ bardzo szybko się wchłania
+ nawilża
+ nie zapycha!
+ wchłania się do matu!

- nawilża trochę za słabo jeśli ktoś ma mocno przesuszoną skórę; dla mojej mieszanej w kierunku suchej był "w sam raz", ale jakby o jeden stopień bardziej nawilżał, byłby idealny

Kupiłam go sobie do używania głównie na noc bo chciałam mieć coś co szybciutko wsiąka w skórę przed snem i trafiłam :)
Mam wiecznie suche policzki zimą trochę z powodu mrozu a trochę chyba z tego że śpię przy kaloryferze :noniewiem:
Początkowo stosowałam tylko na policzki a gdy zobaczyłam jak bardzo im służy zaczęłam tez stosować na twarz i szyję z dobrym efektem :)

Skóra jest nawilzona ,podrażnienia znikły a lekkie zaczerwienienie policzków ustąpiło ,policzki są wyraźnie bledsze.
Nie mam tez suchych skórek a były i to sporo !
Skład żelu fajny ,prosty,nie zapycha skóry, cena również mi odpowiada ,żel wchłania się szybciutko, nie brudzi poduszek ;) więc mogę śmiało wystawić wysoką ocenę.

Używam tego produktu od: luty 2012
Ilość zużytych opakowań: większość 1

Nie spisał się

Jestem rozczarowana. Wciąż poszukuję jakiegoś dobrego i taniego żelu do suchej cery gdyż nie przepadam za tłustymi kremami, jak na razie bez skutecznie.

Żel w żaden sposób nie szkodzi ale też nie pomaga.
Skóra się po nim okropnie lepi, jak już wyschnie nawilżenie jest znikome. Jednym słowem - dno. Nic więcej nie mogę powiedzieć o działaniu.

Mimo, że mam suchą i wrażliwą skórę kosmetyki z aloesem jakoś mi nie służą. Wcześniej stosowałam Emo-Farm, Aloepanten również specyfik do suchej skóry z aloesem i jeśli chodzi o nawilżenie efekt był ten sam.

Szkoda bo oba są bardzo tanie, chociaż kosmetyki flos lek są dość trudno dostępne.

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Ukojenie

Nawet nie musze odpowiadac czy kupiłabym go ponownie, bo juz kupiłam, i wiele z jego \\\'braci\\\' też.

Kiedys uzywałam go solo na noc i ladnie sie spisywał i nawilżał buzię, acz dla bardzo wysuszonej może byc za słaby.

Ostatnimi czasy jednak same filtry na dzien nie wystarczały i moja skóra twarzy była ściągnięta, więc teraz sie wycfaniłam i pod filtr zawsze nakładam ten żel.

Naprawde dobrze sie spisuje i filtr sie na nim dobrze rozprowadza

Mnie nie zapchał ani troche, ale dodam że mnie nic prawie nie zapycha mimo że posiadam tłustą cerę.

Ogólnie to go polecam, jeszcze skład mi sie podoba, nie zawiera parabenów i jest krótki.

Dla roli do której go potrzebuję spisuje się idealnie :)