Herbal Care, Szampon `Skrzyp polny` (stara wersja)

Herbal Care, Szampon `Skrzyp polny` (stara wersja)

Szampon zawiera łagodne dla włosów i skóry głowy substancje myjące na bazie kokosu, które myją, oczyszczają i pielęgnują. Ekstrakt z młodych pędów skrzypu polnego wzmacnia włosy, stymuluje ich wzrost i hamuje wypadanie, a kompozycja mikronizowanych białek pszenicznych wnika głęboko w cebulki i w strukturę włosów regenerując je od wewnątrz. Chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB, odżywia i odbudowuje zniszczoną substancję włosa. Dzięki zawartości bio-Complexu Witalnego włosy są miękkie, sprężyste i pełne energii.

Polubiłam

Na początku chciałabym zaznaczyć, że od szamponu wymagam, żeby dobrze mył, nie plątał włosów i w miarę nie wysuszał. No i ten szampon spełnia te zadania.

Cena: ok. 8zł/330ml
Dostępność: małe drogerie, chyba też Natura oraz Biedronka

OPAKOWANIE: Dosyć nietypowy desing, ponieważ butelka nie posiada zamknięcia typu klik, ale zakrętkę, która mi osobiście odpowiada , otwór jest niewielki, więc nie ma obawy, że wyleje się za dużo produktu. Dla mnie na plus.

WYDAJNOŚĆ: myje włosy średni co 2-3 dni, starczył mi na ponad 3 miesiące, prawie 4, więc jest bardzo wydajny.

SKŁAD: nie wiem jak to jest ze składem, u mnie wygląda on tak: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (SLES - silny środek myjący), Cocamidopropyl Betaine (łagodny środek myjący), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Equisetum Arvense Leaf Extract (ekstrakt ze skrzypu polnego), Starch Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Lactace, Urea (mocznik), Lactic Acid (kwas mlekowy), Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Starch, Cetrimonium Chloride, Inulin, Citric Acid, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, 2-Bromo-2 -Nitropropane- 1,3- Diol Sodium Benzoate, Parfum - czyli krótko mówiąc szampon rypacz

ZAPACH: ziołowy, nienachalny, nie utrzymuje się na włosach, polubiłam go.

Plusy:
+ włosy są świeże, czyste
+ ale nie wysuszone
+ nie są również splątane
+ cena

Neutralne:
+/- dostępność

Minusy:
brak

Podsumowując: polecam, nie jest to jednak łagodny szampon, więc nie każda z nas będzie zadowolona.

Dobry ziołowy szampon

Kupiłam go skuszona ceną, jakieś 4,5 zł w Biedronce.
Jest gęsty jak na szampon ziołowy, no i zapach też jej typowo ziołowy. Cieszę się bo dobrze myje włosy i nie przyspiesza ich przetłuszczaniu :) Jest o dziwo bardzo wydajny. Umyłam włosy 3 razy, i ubyło jakieś 1 cm produktu!
Plącze włosy, ale nie jest to dla mnie żadnym minusem, ponieważ zawsze po umyciu nakładam odżywkę bądz maskę d/s.
Jedyne co mi przeszkadza to, to że nigdzie na półkach do nie widuję, wyłącznie w Biedronce, która niestety jest daleko ode mnie.
Polecam, bo bardzo dobrze myje włosy i ma się wrażenie, że skrzypią :)
Mimo, że nie używałam wcześniej ziołowych szamponów, chętnie przetestuje inne :D

Używam tego produktu od: stycznia 2015r
Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego/ 300 ml

Jestem na nie

Uwielbiam kosmetyki do włosów na bazie naturalnych składników. Skusiłam się więc po ten szampon. Niestety nie spełnił on moich oczekiwań. Fakt, dobrze oczyszcza włosy,lecz jeszcze po żadnym szamponie nie miałąm tak przerażająco suchych i sztywnych włosów. Rozczesanie ich zajmuje mi ok. godziny. Nie polecam.

+ dobrze oczyszcza włosy
+ mniej wypadania

-suche i sztywne włosy
-zapach

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Bardzo dobry :)

Miałam wiele szamponowych wpadek i ciężko było mi dobrać odpowiedni szampon dla siebie - tak żeby miał dobry skład, pienił się i porządnie oczyszczał włosy. Szampon Farmony ma w zasadzie same plusy, gdyby moje włosy nie przyzwyczajały się do szamponu i nie musiałabym sobie zrobić przerwy, to używałabym go przez cały czas.
+ Szampon delikatnie, ale dokładnie myje włosy
+ nie obciąża włosów
+ ładny zapach
+ włosy mniej wypadają
+ dobra cena

Jedyne do czego można się przyczepić to fakt, że plącze włosy i ciężko byłoby je rozczesać bez odżywki.

wolę wersję rumiankową

Na szampon zdecydowałam się w związku z pozytywnymi wrażeniami w czasie stosowania wersji rumiankowej.

Mam delikatne i szybko przetłuszczające się włosy. Od szamponu oczekuję przede wszystkim dokładnego oczyszczenia, bo wiele szamponów obciąża mi włosy.

Szampon kupiłam w nowej wersji opakowania - dzięki dozownikowi nie musiałam już bać się, że przez otwór wydostanie się za dużo produktu. Dodatkowo konsystencja wydawała mi się troszkę gęstsza niż w wersji rumiankowej.

O ile zapach rumiankowy bardzo mi się podobał, bo był naturalny, o tyle zapach w tej wersji był sztuczny, kojarzył mi się z gumą do żucia... Liczyłam na coś naturalnego, roślinnego, a ten zapach bardzo mnie męczył.

Co do działania to dobrze się pienił, nie kołtunił włosów podczas mycia. Rewelacyjnie oczyszczał włosy i skórę głowy, podczas spłukiwania włosy charakterystycznie skrzypiały pod palcami. Bardzo lubię ten efekt ;)

Nie miałam nigdy problemów z rozczesywaniem włosów, gdy używałam tego szamponu. W ogóle nie potrzebowałam odżywki.

Po wyschnięciu włosy były sypkie, puszyste, lekkie i jakby było ich na głowie więcej.
Jednak po około połowie opakowania zauważyłam, że końcówki robiły mi się coraz bardziej suche i brzydko się układały. To była wina także kondycji włosów, bo po lecie ich nie podcięłam i miały być prawo wysuszone jesienią. Ale dobra odżywka i po problemie ;)

Nie wiem jak szampon poradzi sobie u osób borykających się z problemem wypadania włosów, bo mi wypadają raczej w ilości standardowej.

Ostatecznie otrzymuje ode mnie 4 gwiazdki, bo nie lubię go za zapach i wersja rumiankowa lepiej działała na moje włosy. Ale tak czy siak polecam wypróbować, bo jest lekki i nie obciąża włosów ;)

Używam tego produktu od: jesień 2014
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 330ml

zależy, czego oczekujemy.

Mam mieszane uczucia.
Zacznę od pewnej uwagi... Jakim cudem "szampon zamiast drażniących detergentów zawiera łagodne substancje myjące", skoro po oczach bije SLS?! Też mi delikatny, naturalny kosmetyk...
I jak już zaczęłam narzekać, wygarnę teraz wszystko. :)

-Przede wszystkim mam wrażenie, że wysusza moje włosy. Podczas stosowania tego szamponu końcówki rozdwajają się i niszczą jak szalone!
-plącze włosy, ale w porządku- taki urok szamponów ziołowych.

Pomimo, że wady są dwie, to dość znaczące... Ale są też zalety.

+świetnie oczyszcza, domywa maski i oleje.
+pozostawia włosy długo świeże, u mnie to 2-3 dni zamiast codziennego mycia.
+mimo wysuszania włosy są błyszczące (i nieco szorstkie...)

Nie wiem, czy wzmacnia, włosy nadal wypadają, ale nie są to pełne garście. Nie mam też uwag do konsystencji, jest dość gęsta. (A dziewczynom piszącym o bardzo wodnistej formule polecam zmienić drogerię, bo szampon może być rozcieńczany.)
Butelka ok, brakuje tylko takiego korka z dziurką jak w radicalu, ułatwiłby stosowanie.

Podsumowując- stosowany na co dzień mi nie odpowiada, ale jako kosmetyk do zadań specjalnych świetnie się sprawdza.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: skończone jedno

Nie, nie, nie

Kupiłam szampon w promocji, ale jestem bardzo niezadowolona z niego, bo okropnie plątał i przesuszał moje włosy, nie potrafiłam ich rozczesać. Ostatecznie musiałam odwiedzić fryzjera.
Na dodatek konsystencja szamponu bardzo rzadka. No i okropna butelka, którą ciężko było odkręcać mokrymi rękami i duża dziura, przez którą wylewało się za dużo kosmetyku. Bardzo nieekonomiczne rozwiązanie.
Jedynie zapach był ok.

Przeciętny

Plusem tego szamponu jest na pewno przyjemny zapach ( jak na ziołowy szampon), jest dość wydajny i tani :)
Jednak nie nadaję się do moich włosów, ponieważ po umyciu włosów tym szamponem bardzo trudno jest je rozczesać i strasznie się puszą.

Ilość zużytych opakowań: 2 pełne opakowania

Jest ok.

Ma ładny zapach, dobrze się pieni jak na ziołowy szampon, konsystencja jest dość rzadka, mimo to jest wydajny, a przy tym tani. Dobrze radzi sobie ze zmywaniem olejów z włosów. Niestety plącze moje włosy i bez odżywki mam duży problem, aby je rozczesać.
Jestem zadowolona z niego, ponieważ hamuje wypadanie moich włosów.
W sumie polecam ten szampon.

Używam tego produktu od: 3,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

lubimy się

Kupiłam go w biedronce za około 5 albo 6 zł w promocji.
+dobrze oczyszcza,
+nie uzależnia włosów przez co włosy się nie przetłuszczają,
+wydłuża świerzość włosów,
+zapach ! - uwielbiam go,
+ładnie się pieni,
+cena
+dostępność
+włosy po nim są sypkie i świerze,

+/- średnio wydajny jak dla mnie,
+/- nie jestem pewna czy ograniczył wypadanie włosów,

- butelka! o zgrozo! wielka, ogromna dziura przez którą wieększość produktu nie znalazło się na włosach lecz w wannie,
- muszę stwierdzić że po zużyciu całego zauważyłam przesuszenie końcówek włosów zapewnie to sprawka SLS\'ów w składzie,
-dość chemiczny skład,

Oczyszcza, nabłyszcza i wysusza

Lubię ten szampon, ponieważ:
+ bardzo dobrze oczyszcza,
+ ładnie nabłyszcza
+ sprawia, że włosy są bardziej puszyste
+ nieco ogranicza przetłuszczanie
+ dobrze się pieni, jest wydajny
+ jest tani i łatwo dostępny

Niestety ma dwie spore wady: wysusza włosy, więc bez odżywki ani rusz i zapakowany jest w bardzo nieporęczną opakowanie z wielkim otworem (naprawdę nie wiem, jak można wypuszcza ć na rynek szampon w tak nieużytecznej butelce)

Używam tego produktu od: Przez kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Cztery

Super, na pewno wypróbuję jeszcze inne wersje tego szamponu

Wspaniały szampon, który odciąża włosy po stosowaniu szamponów pielęgnacyjnych z mnóstwem silikonów i innej chemii. Posiada nieskomplikowany skład. Bardzo dokładnie zmywa z włosów pozostałości kosmetyków oraz zanieczyszczenia. Dobrze się pieni, ma ładny ziołowy zapach - wyraźnie czuć w nim skrzyp polny. Zaskoczył mnie tym, że nie plącze mocno włosów oraz można je dość łatwo rozczesać. Włosy są po nim czyste, świeże i błyszczące. Czasem tylko profilaktycznie nakładam odżywkę bez silikonów. Jest trochę rzadki, ale ja uważam to za zaletę, ponieważ nie muszę go dodatkowo rozcieńczać. Jednak trochę dużo się go wylewa z butelki, ale to wina zbyt wielkiego otworu w zakrętce, który powinien być o połowę mniejszy niż jest, zważywszy na rzadkość szamponu. Producent powinien był to dokładniej przemyśleć. Szampon jest bardzo tani i ja z pewnością jeszcze po niego sięgnę.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze